חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה ההבדל בין הלוואה לכל מטרה ומשכנתא?

מאת: כתיבת מומחיםהלוואות15/03/2015519 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פעמים רבות אנשים מגיעים למצב בו הם זקוקים להלוואה מסיבה כזאת או אחרת. לעיתים הסיבה היא משמחת- רוצים להתחדש במוצר כלשהו או ברכב חדש ויש צורך בלקיחת הלוואה על מנת לממן אותו. לעיתים מדובר במקרה פחות נעים כמו למשל צורך בכיסוי מינוס בבנק. כמובן שישנן סיבות רבות ומגוונות ללקיחת הלוואה. כאשר רוצים לקנות מוצר כלשהו, אנשים רבים בוחרים לקחת הלוואה ולהחזיר אותה באופן המחולק לתשלומים כביכול, במהלך חודשים רבים, ובמקביל להנות כבר עכשיו מאותו מוצר שרצינו לקנות.

הלוואה היא סכום כסף שנכנס באופן ישיר לחשבוננו על מנת שנוכל להשתמש בכסף באופן מיידי ולהחזיר את ההלוואה פרוסה לגבי מספר חודשים על פי סיכומנו עם נותן ההלוואה. ישנם הבדלים בין מתן הלוואה ובין מתן משכנתא. משכנתא אינה כמו הלוואה רגילה וקיימים הבדלים בין משכנתא ובין הלוואה ונדון בהם במהלך המאמר הזה. בכל מקרה, בין אם לוקחים הלוואה ובין אם לוקחים משכנתא, חשוב לבצע זאת דרך גורם אמין אשר מבצע את ההלוואות הללו על פי החוק. הלוואות ומשכנתא אינן צחוק וחשוב לבצע אותן באופן נכון.

הבדל ראשון- מישכון

טוב להבין כי כאשר מקבלים משכנתא לצורך קניית דירה, הבנק בטוח כי במידה ולא תוכלו להחזיר את המשכנתא, יש את הדירה שנקנתה כערבון למשכנתא שנלקחה, ובמקרים מיוחדים אחרים יתבצע מישכון על הנכס או הדבר שקניתם באמצעות המשכנתא.

הבדל שני- הלוואות ללא הגבלה

באופן עקרוני, טוב לדעת כי הלוואות ניתן לקבל מספר פעמים ללא הגבלה במהלך החיים. ואילו משכנתא ניתן לקבל פעם או פעמיים במהלך החיים (לרוב). טוב לדעת כי המשכנתא היא הלוואה שניתן לקבל שתוכלו לקבל גם למטרות אחרות שאינן קניית דירה, תוכלו לקבל סיוע מהמדינה דרך משרד השיכון. בדרך כלל המשכנתא עצמה מגיעה עם הלוואה יותר נמוכה משאר הלוואות רגילות.

הבדל שלישי- החזרים

טוב לדעת כי הבדל נוסף הוא שהחזר של משכנתא בדרך כלל יתבצע בהחזרים חודשיים השווים זה לזה בתוספת קרן וריבית, אבל אם לקחתם הלוואה רגילה תוכלו להחזיר אותה בדרכים אחרות כמו שקרן והריבית יוחזרו בסוף תקופת ההלוואה- אך זהו מקרה שאינו נפוץ. עוד דרך: תשלומי קרן השווים זה לזה בתוספת ריבית יחסית לתקופה. עוד דרך היא הלוואה בה הריבית מוחזרת בכל חודש והקרן מוחזרת בסוף ההלוואה.

לסיכום, הלוואה לכל מטרה אינה זהה ללקיחת משכנתא ויש להכיר את ההבדלים השונים בין שתי צורות ההלוואה הללו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כתיבת מומחים

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16845 צפיות
כאשר אנו רוכשים טלוויזיה חדשה, רכב חדש או מחשב חדש, אנו יודעים כי אנו צריכים לבצע השוואת מחירים מקיפה ויסודית, וזאת על מנת "שלא יעבדו עלינו"- אנו לא רוצים לשלם יותר ממה שאנחנו באמת צריכים. עם זאת, כאשר זה מגיע לתחום הפיננסי, לא כולם טורחים לבצע את ההשוואה הנדרשת. לעיתים, כאשר אנו זקוקים להלוואה בהקדם האפשרי, אנו לא טורחים לברר את כל המונחים המקצועיים המוצגים לנו על ידי הבנקים או על ידי גופים פיננסיים אחרים, כך שאנו לא תמיד יודעים בפני מה אנו עומדים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161081 צפיות
לעיתים, קורות סיטואציות בחיים בהם יש צורך בסכום כסף מסוים, אך הוא אינו זמין בחשבון העובר ושב. לא תמיד מדובר בסכום כסף גדול- לעיתים גם כמה עשרות אלפי שקלים עשויים להיות מספיקים עבור ארגון החתונה, שיפוץ הבית או לחלופין השבת הלוואות קודמות. בכל מקרה, לעיתים הדבר נראה מסובך מכפי שהוא באמת. נראה כאילו לא קל לקבל הלוואה, בעיקר כאשר קיים קושי מסוים להביא ערבים ובטחונות, כפי שהבנקים דורשים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16820 צפיות
באילו מצבים כדאי לקחת הלוואה? מתי מומלץ שההלוואה תועבר דרך הבנק ובאילו מקרים הלוואה חוץ בנקאית היא העדיפות הטובה יותר? לכל השאלות הללו ישנן תשובות, אך חשוב לזכור כי בסופו של דבר כל אדם הוא לקוח סובייקטיבי עם העדפות, רצונות וצרכים משלו. לכן כל הלוואה נבחנת לגופה. כאן תוכלו לקבל פרמטרים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את ההלוואה שאתם זקוקים לה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16927 צפיות
החיים מזמנים לנו שפע של הרפתקאות, חוויות והזדמנויות. לפעמים רכב החלומות שלנו נמצא ממש מעבר לפינה, טיול הבר מצווה החלומי כבר ממש כמעט ומתממש ואפילו השיפוץ לבית הוא בדיוק בתזמון הנכון, אבל מה קורה שכחסר לנו קצת מזומנים להגשמת החלום?

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/16829 צפיות
המציאות הכלכלית בישראל ויוקר המחיה מביאים זוגות רבים, משפחות ואפילו רווקים לסיטואציות כלכליות קשות בהם אין מנוס אלא לקחת הלוואה בריבית מופרזת ביותר מן הבנק, הלוואה המכונה מינוס. המינוס אינו אלא הלוואה בנקאית שאנו רגילים לקחת כמובן מאליו, מה שרובנו לא יודעים זה שהריבית על המינוס היא אחת הגבוהות ביותר במשק וכי אם נחליט לקחת הלוואה אחרת, חיצונית לעתים ולכסות את המינוס נוכל לחסוך מאות שקלים בשנה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/16827 צפיות
אם תמיד חלמתם על פוטנציאל רווח גדול כמו של תיק מניות או הצמדה למטבע חוץ כל שהוא אבל נרתעתם מלהצמיד את הכסף למסלול בו יש רמת סיכון גבוהה, יש מוצר השקעה מעניין שיכול לתת לכם רווח נאה כמו מסלולים של השקעה במניות אך עם סיכון אפסי לגבי הקרן שלכם. אנשים רבים רואים שהשווקים הפיננסיים משגשגים ואילו הם מושקעים בפיקדונות או בתכניות חסכון עם ריבית אפסית.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/163055 צפיות
פיקדון מובנה הוא פיקדון מיוחד שיש לו יתרונות מצוינים משלו. אם אתם שוקלים לבחור פיקדון להשקעה או תכנית חיסכון להפקיד בה את הכסף שלכם, כדאי לבחון את היתרונות של פיקדון מובנה. בפיקדון מובנה הקרן שלכם נשמרת כמו במקרה של פיקדון רגיל או כמו במסגרת תכנית חיסכון אך בפיקדון מובנה יש לכם אופציה ליהנות בסוף תקופות החיסכון מרווח גדול ונאה במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא הלוואות

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/161020 צפיות
הרבה אנשים נתקלים במהלך החיים בצורך לקחת הלוואה, אך יחד עם זאת נמנעים מלגשת לבנק כיוון שהם חוששים שמסגרת האשראי תיפגע, ועל כן מעדיפים להמשיך לדחות מגוון הוצאות הכרחיות- עובדה...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16911 צפיות
רבים מבינים מהי הכוונה שעומדת מאחורי המילה "הלוואה" ואף מבינים באופן כללי את התנהלות הקבלה וההחזרה, אך יחד עם זאת אינם בקיאים בהבדלים שיש בין ההלוואות השונות, וזאת כי הלוואה היא סוג של מוצר...

מאת: שלום כהןהלוואות13/07/16776 צפיות
אתם רק חולמים על הלוואות מיידיות, אך מראש יודעים שאין לכם סיכוי לקבל כאלו בבנק? ובכן אין סיבה להתייאש, אין סיבה לוותר על המעבר לבית חדש, להחליף רכב, לטוס, להירשם השנה ללימודים, לשפץ את המרפסת וכדומה...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16839 צפיות
אתם זקוקים להלוואה עוד היום? רק המחשבה על הבנק גורמת לכם להתייאש? לא יודעים מה לעשות ובטח שלא יכולים לחכות? ובכן אין לנו נס עבורכם, אלא מידע חשוב שיכול לסדר אתכם. כיום על מנת לקבל הלוואה, ניתן לבחור את...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16789 צפיות
מצד אחד ניתן להיות ממורמרים על הבנק שמערים כ"כ הרבה קשיים על לקוח שמבקש הלוואה, אך מצד שני אם מסתכלים על התמונה הגדולה, יש להכיר לו תודה. לולא הבנק לא היה דורש מכל לקוח שרוצה הלוואה להיפגש עם נציג...

מאת: שלום כהןהלוואות12/07/16794 צפיות
כבר שנים שהבנק אינו היחיד שמעניק הלוואות וכבר שנים שניתן למצוא תשובה חיובית עבור הלוואה- היכן שהבנק ממהר לתת תשובה שלילית. חשוב להבין שבעוד שהבנק מברר לעומק על יכולת ההחזר שלכם ודורש לבטח את עצמו...

מאת: golan seoהלוואות11/09/151913 צפיות
הלוואה לרכב- כן או לא.....eloan הלוואה חברתית שכמה לתת מענה נגד הבנקים ונגד העמלות הגבוהות שמקום המדינה פשוט דורסים את האזרח הפשוט, אז למה אתם מחכים כנסו לעזור לנו להלחם בבנקים צמאי דם צמאי כסף

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica