חפש מאמרים:
שלום אורח
06.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הפרעות דיסוציאטיביות במהלך בדיקת פוליגרף

בשפת העם הפרעה דיסוציאטיבית נקראת פיצול אישויות , אך זה בעצם פיצול רב אישיות. הפרעה זו מתבטאת בקיום של שתיים או יותר אישיות אצל אותו אדם הלוקה בה. לכל אישיות יש זכרונות משלה , כתב יד , קול , בעיות רפואיות ואפילו גלי מוח שונים. לכל אישיות מערך תכונות מלשה.כאשר לנבדק יש הפרעה זו , בדיקות הפוליגרף צריכות להתבצע כאשר הנבדק מתייחס לעצמו . זוהי הפרעה נדירה אך הדרמטית ביותר מבין ההפרעות הדיסוציאטיביות . בהפרעה זו הפרט מקבל על עצמו אישיות רבות ומחליף אותן לסירוגין , כשלכל אישיות התכונות הייחודיות שלה והזיכרונות שלה. המעבר מאישיות אחת לשניה אינו מחייב להיות מודע אך השינויים באישיות יהיה מושלם.  לעיתים, האישיות הנפרדות לא מודעות לפעולותיהן של האישיות השונות בעוד שישנם מקרים בהם אישיות אחת כן מודעת לפעולותיהן של האישיות האחרות.אחת התאוריות הדנות בהתפתחות הפרעה זו טוענת שזו שיטת הנפש להסתגל לחוויות ילדות טראומטיות . על הבודקים לערוך בדיקה פוליגרף כאשר הנבדקים מתייחסים לעצמם כאשר לסיטואציה הנשאלת ולא לתוך אישיות אחרת שבתוכם.דוגמא אחת היא אישה בשם מרי הסובלת מהפרעת זהות דיסוציאטיבית הזמינה מקומות טיסה,  אך עשתה זאת לאחר שהחליפה לאישיות אחרת ששמה בטי. כאשר היא תחזור להיות מרי, היא לא תזכור שהזמינה מקומות טיסה וכאשר תשאל על כך תגיב שמעולם לא הזמינה.במבחן המציאות כאשר היא תבדק על ידי מכונת אמת התוצאה תהיה אמינה שכן הנבדקת לא מודעת שנתנה תשובה לא נכונה. לפיכך הפירוש של הבודק צריך להיעשות במשנה זהירות. התוצאה אם כך תהיינה מדלות על לטובות. לסיכום: כאשר נבדק מפגין התנהגות הנראית כבעלת הפרעה נפשית, בודק פוליגרף צריך לדחות את הבדיקה עד אשר תתקבל החלטה לגבי מצבו הנפשי של הנבדק. כאשר מצבו הנפשי של הנבדק ידוע מראש והיותו חולה נפש, ולמרות זאת יש לבדוק אותו בפוליגרף, יש להמציא אישור מהמטפל של הנבדק ולדרוש את השגחתו במשך הבדיקה, בכל רגע נתון יש לאפשר להפסיק את הבדיקה , במידה והנבדק לא יכול להשלים אותה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כותב המאמר 
אבי חדד בודק פוליגרף מוסמך חבר באיגוד בודקי הפוליגרף בישראל א.פ. י
אתר www.tal-polygraph.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אבי חדד

מאמרים נוספים בנושא שירותים לעורכי דין

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין30/04/17797 צפיות
א. חוק סדר הדין הפלילי (מס') (הסדר מותנה - תשלום לוועדות מקומיות), התשע"ג-2013 ב. מטרת החוק ביום 2 באוגוסט 2012 פורסם ברשומות חוק סדר הפלילי (תיקון מס' 66), התשע"ב-2012, אשר עניינו סגירת תיק בהסדר (להלן – חוק הסדר מותנה או החוק). תחילתו של חוק הסדר מותנה הוא תשעה חודשים מיום פרסומו, ב - 2 במאי 2013. חוק הסדר מותנה מסמיך תובע לערוך, בתנאים מסוימים, הסדר עם חשוד, במסגרתו מודה חשוד בעובדות, ומסכים לקיים תנאים מתוך רשימה של תנאים המנויים בחוק.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין11/01/17795 צפיות
במה עוסק קונסטרוקטור? עבודתו של הקונסטרוקטור (מהנדס בניין) היא תכנון הנדסי של מבנים כאשר בהגדרה של מבנה נכללות גם קונסטרוקציות לתעשייה, מבני מסחר, מפעלים, מבני ציבור וכדומה. מהנדסים רבים בוחרים להתמחות בחתך מסוים בשוק כגון : בתי מגורים, גורדי שחקים, מבנים תת קרקעיים, קונסטרוקציות פלדה ועוד. בפועל, קונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תוכנית ארכיטקטונית ורצונותיו של הלקוח. בעבודת התכנון המהנדס לוקח בחשבון את תנאי השטח, הכוחות הפיסיקליים הפועלים על המבנה, תקנות בנייה וחוקי בנייה ופרמטרים נוספים. מהנדס

מאת: אופירשירותים לעורכי דין02/09/161167 צפיות
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין27/04/16950 צפיות
אחד הדברים העיקריים שמאפיינים את הנוטריון אל מול עורכי דין אחרים שלא קבלו הרשאה מהמדינה לספק שירותים משפטיים מיוחדים יותר, הוא זה שמציג אותו כאיש מקצוע שיכול ליצור אישורים שונים בהתאם למצבים משפטיים ולדרישות רלוונטיות של כל לקוח שלו.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/12/15952 צפיות
זקוקים לתעודות מזהות, תארים ודיפלומות מתורגמות? מעוניינים לתרגם חוזה עסקי הזקוק לאישור תרגום נוטריוני? נוטריון בתל אביב יתרגם עבורכם את המסמכים הנדרשים, או יבחן תרגומים קיימים בטרם אישור המסמכים. לידיעה, בחלק לא קטן מהתנהלותכם עם מסמכים רשמיים – תידרש חותמת אפוסטיל נוטריונית לשם ווידוא נכונותם.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/11/151370 צפיות
שירותי הנוטריון הינם נחוצים כמעט לכל אחד מאיתנו, כיוון שלנוטריונים יש סמכות בלעדית לאשר את תוקפם של מסמכים משפטיים מסוגים שונים, וכן לאשר תרגומים משפטיים. למסמך רשמי שלא אושר על ידי נוטריון אין תוקף משפטי, ולכן הוא לא יוכל לשמש כראיה בהליך משפטי או לכל צורך רשמי אחר. עם זאת, כמו בכל תחום, קיימים בעלי מקצוע מתאימים יותר ומתאימים פחות. מאמר זה יספק לכם מידע אודות בחירה נבונה של נוטריונים.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין31/10/151298 צפיות
בתי המשפט בישראל, באופן טבעי במהלך חקירות שונות זקוקים למסמכים ואישורים על מנת להוכיח טענות אשר בסופו של דבר יספקו קביעה בנוגע לאותו המקרה. אולם לא כל ראייה אוטומטית קבילה בבית המשפט, יש תהליך אשר בסופו הראיה הופכת קבילה ומשפיעה על מהלך המשפט. האדם אשר תפקידו, בין היתר, להפוך ראיות ומסמכים לקבילים בעיני בית המשפט הוא נוטריון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica