חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אמרי שפר י"ז אייר ה'תשע"ה

מאת: דוד דרומריהדות06/05/2015470 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אחרי כל סערה מגיעה רגיעה (שמואל אייזיקוביץ)

גם עבד ללא בעלים - עדיין עבד הוא. בן-חורין הוא מי שאינו משועבד בנפשו, לא לאדם אחר ולא לעצמו" (רבי שמחה-בונם מפשיסחה)

''כשזה נוגע לאהבה, השכל אילם, הלב עיוור, וההיגיון בכלל לא קיים."

"תורתו מגן לנו היא מאירת עינינו, ימליץ טוב בעדינו" "וכדאי הוא רבי שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק"

בת הטבח: איך להפוך כל חיסרון ליתרון

בת הטַּבָח התלוננה בשיחה עם אביה על הקושי שבהתמודדות עם הבעיות בחיים. הטבח הוביל את בתו למטבח והראה לה שלושה סירים בהם רתחו מים: בסיר הראשון-הוא שם גזר; בסיר השני-הכניס ביצה; בסיר השלישי-שפך גרגירי קפה.  לאחר זמן מה שלף הטבח את הגזר מן הסיר ושם אותו בצלחת; הוא הוציא את הביצה מן המים הרותחים והניח אותה בקערה; סינן את הקפה ומזג אותו בספל. הוא הביט בבתו ושאלה אותה: 'מה את רואה, יקירתי?'. הבת התקרבה לשולחן ובחנה את התוצרים: הגזר-היה רך ונימעך; היא קילפה את הביצה, שהייתה קשה; הקפה הדיף ריח ניפלא וטעמו היה טוב ומענג. אמר הטבח: 'כך בני אדם שונים מתמודדים עם קושי זהה'. המים הרותחים הם אותו מצב נתון עבור שלושת החומרים (כלומר קושי זהה): הגזר-שהגיע למים קשה, התרכך עד מאוד, וניתן עכשיו לפורר אותו בקלות; הביצה- שהגיעה עדינה ונוזלית תחת קליפתה הדקה, התקשתה כולה; פולי הקפה-לעומת זאת, הם יחודיים! לאחר שהותם במים הרותחים, הם הפכו את המים למוצר משובח.

'לאיזה מהם את דומה, בתי היקרה? 'כאשר בעיות מגיעות למפתן דלתך,  כיצד את מגיבה?'... כמו גזר-שניראה חזק, אך מאבד את תכונותיו במצבי לחץ?  כמו ביצה-בהתחלה בעלת אופי עדין שמקשה את ליבה לאחר: פיטורין, גירושין, מוות של אדם אהוב וכו'... שניראית אותו דבר מבחוץ אך ליבה ונישמתה התקשו עד מאוד... או אולי כמו פולי קפה-אשר תפקידו בחיים להפוך את המצב הכואב לדבר הטוב ביותר שניתן? הקפה מגיע לתכונותיו הטובות ביותר עת שהמים בשיא הרתיחה! בשביל להיות פול קפה, רק צריך לזכור שכל מה שקורה לנו בחיים יש סיבה... רק נישאר לנו לגלות מה היא וללמוד ממנה. אין חיסרון שלא ניתן להפוך ליתרון...

חוויית השבוע שלי

www.h-y.xwx.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מנכ"ל ארגון "אורי עוז-הפקות"חבר בעמותות "רוח טובה" "החוויה היהודית"מנהל קשרי חברה וקהילה ב"קמפוס מופת למדעים",אחראי על מיזמים חינוכיים ,קשרי קהילה ומשימות לאומיות בפרוייקט "מצליח" -מצויינות לימודית חברתית, מנהל אתר "תורה" http://www.torah.in/he1

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דוד דרומר

מאת: דוד דרומריהדות26/11/18899 צפיות
הגמ' מביאה סגולה להצלחה בלימוד:ללמוד ליד נהר - סימן טוב הוא - כשם שמי הנהר שופעים ואינם פוסקים, כך לא יפסק לימודכם ויצליח. (כריתות ו.(

מאת: דוד דרומריהדות12/11/18901 צפיות
אין ספק שתמימות מעלה נשגבה היא, אבל אין לה ערך אצל הרמאים ...

מאת: דוד דרומריהדות06/11/18933 צפיות
בסוף, הכול יהיה טוב. אז אם זה לא טוב, זה לא הסוף !!

מאת: דוד דרומריהדות04/11/18912 צפיות
אדם צריך להאמין שאפילו קש המונח על הארץ הוא בגזירת השם יתברך שגזר להיות מונח שם. ויש השגחה פרטית איך תהא מונחת עם הקצוות לכאן או לכאן. (אמרי פינחס).

מאת: דוד דרומריהדות31/10/18755 צפיות
דבר גדול זה להיות בשמחה - כל ההישג של היצר הרע הוא לא רק עצם העבירה, אלא העצבות שאחר כך "... (שמש ינון)

מאת: דוד דרומריהדות29/10/18743 צפיות
הגאון החסיד רבי הילל מפריטש אמר: כשמתרגלים לחושך, מתחילים לחשוב שהחושך הוא אור.

מאת: דוד דרומריהדות22/10/18548 צפיות
אם אין לאדם אישה, אין לו במה לתרץ את מעשיו; אבל כשיש לו אישה, היא משמשת בעבורו 'עזר כנגדו' ומעתה יש לו תירוץ נוח לכל מה שאין הוא רוצה לעשות, בטענה שהאישה אינה מסכימה לכך.

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/197395 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19510 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19508 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19505 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19512 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19506 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19512 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica