חפש מאמרים:
שלום אורח
26.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שאלות ותשובות בנושא פיצויים של ביטוח רכב

מאת: כתיבת מומחיםרכב14/04/2016794 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הייתם מעורבים בתאונת דרכים? ביטוח רכב יסייע לכם לטפל בכל נזקי הרכב וגם בנזקי הגוף. לפניכם שאלות ותשובות שכדאי מאד להכיר לכל צרה שלא תבוא.

כיצד משכללים את גובה הפיצוי בתאונה?

מהרגע בו מפעילים את פוליסת הביטוח עובר הטיפול בתאונה ובפיצוי לידי חברת הביטוח. מנגנון החברה פועל כמכונה משומנת על פי נהלים ותקנים ברורים. שמאי רכב מטעם החברה מבצע בדיקה של הרכב הניזוק והערכת נזק, את הדו"ח הוא יעביר אל חברת הביטוח שמצידה תפצה את בעל הביטוח. כמובן שבמקרה בו רכב נוסף מעורב הפיצוי ישוכלל לפי סוג הביטוח וגובה ההשתתפות העצמית.

מי משלם את דו"ח שמאות הרכב במקרה של תאונה?

בשלב הראשון מי שסופג את תשלום שמאי הרכב הוא בעל הרכב. לאחר מכן בשלב בו חברת הביטוח אמורה לפצות את הלקוח סכום התשלום לשמאות הרכב ישולם כחלק מן הפיצוי, אלא במקרים בהם אין לרכב ביטוח מקיף.

מה גובה הפיצויים במקרה של גניבה עם ביטוח מקיף?

רכב שעבר תאונה או רכב שהורד מהכביש בעקבות פגיעה המבוטח בביטוח מקיף יזכה במלוא הפיצוי, גובה ההשתתפות העצמית תלוי באופן ישיר בסוג הביטוח ובפוליסה שנקבעה מראש.

בתוך כמה זמן מחוייבת חברת הביטוח לפצות את הלקוח שלה?

כל חברת ביטוח מתחייבת למספר ימים שונים. עם זאת יש לקחת בחשבון את זמן הטיפול והפעלת הפוליסה שאינו נספר בשלב הראשון אלא לאחר קביעת גובה הנזק ורמת הפיצוי. לרוב מדוב בכ-60 ימי עבודה, במהלכם במידה והביטוח הינו מקיף יכול בעל הרכב ליהנות משירות של רכב חלופי.

האם רכב שנגנב ובתוכו המפתח יזכה בפיצוי כספי?

סוגיה זו נידונה כמעט מדי יום בחברות הביטוח. באופן גורף ביטוח הרכב יופעל רק במקרה שבעל הרכב מחזיק במפתחות הרכב. עם זאת במקרים מסויימים הנידונים לגופם ייתכן כי יזכה נהג הרכב בפיצוי גם אם מפתח הרכב (הרזרבי) לא בידיו.

האם ביטוח צד שלישי מספיק בכדי לקבל את מלוא הפיצויים במקרה של תאונה שלא באשמת בעל הרכב?

במידה ויש לכם ביטוח צד ג' אך האשם בתאונה הינו הרכב השני בוודאי שתקבלו את מלוא הפיצויים, לא מחברת הביטוח שלכם אלא מחברת הביטוח של הרכב הפוגע.

מי משלם את הפיצויים במקרה שאין ביטוח לרכב?

כל רכב בישראל מחוייב בפוליסת ביטוח חובה, בלעדיה לא ניתן להעביר בעלות לרכב או לרכוש אותו. עם זאת נהג רכב שלא חידש את הביטוח שלו וניקלע לתאונה יהיה מחוייב במלוא הפיצוי, לרוב על ידי בית המשפט.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כתיבת מומחים

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161275 צפיות
כאשר אנו רוכשים טלוויזיה חדשה, רכב חדש או מחשב חדש, אנו יודעים כי אנו צריכים לבצע השוואת מחירים מקיפה ויסודית, וזאת על מנת "שלא יעבדו עלינו"- אנו לא רוצים לשלם יותר ממה שאנחנו באמת צריכים. עם זאת, כאשר זה מגיע לתחום הפיננסי, לא כולם טורחים לבצע את ההשוואה הנדרשת. לעיתים, כאשר אנו זקוקים להלוואה בהקדם האפשרי, אנו לא טורחים לברר את כל המונחים המקצועיים המוצגים לנו על ידי הבנקים או על ידי גופים פיננסיים אחרים, כך שאנו לא תמיד יודעים בפני מה אנו עומדים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161428 צפיות
לעיתים, קורות סיטואציות בחיים בהם יש צורך בסכום כסף מסוים, אך הוא אינו זמין בחשבון העובר ושב. לא תמיד מדובר בסכום כסף גדול- לעיתים גם כמה עשרות אלפי שקלים עשויים להיות מספיקים עבור ארגון החתונה, שיפוץ הבית או לחלופין השבת הלוואות קודמות. בכל מקרה, לעיתים הדבר נראה מסובך מכפי שהוא באמת. נראה כאילו לא קל לקבל הלוואה, בעיקר כאשר קיים קושי מסוים להביא ערבים ובטחונות, כפי שהבנקים דורשים.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161151 צפיות
באילו מצבים כדאי לקחת הלוואה? מתי מומלץ שההלוואה תועבר דרך הבנק ובאילו מקרים הלוואה חוץ בנקאית היא העדיפות הטובה יותר? לכל השאלות הללו ישנן תשובות, אך חשוב לזכור כי בסופו של דבר כל אדם הוא לקוח סובייקטיבי עם העדפות, רצונות וצרכים משלו. לכן כל הלוואה נבחנת לגופה. כאן תוכלו לקבל פרמטרים חשובים שיעזרו לכם לבחור נכון את ההלוואה שאתם זקוקים לה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161265 צפיות
החיים מזמנים לנו שפע של הרפתקאות, חוויות והזדמנויות. לפעמים רכב החלומות שלנו נמצא ממש מעבר לפינה, טיול הבר מצווה החלומי כבר ממש כמעט ומתממש ואפילו השיפוץ לבית הוא בדיוק בתזמון הנכון, אבל מה קורה שכחסר לנו קצת מזומנים להגשמת החלום?

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 31/05/161156 צפיות
המציאות הכלכלית בישראל ויוקר המחיה מביאים זוגות רבים, משפחות ואפילו רווקים לסיטואציות כלכליות קשות בהם אין מנוס אלא לקחת הלוואה בריבית מופרזת ביותר מן הבנק, הלוואה המכונה מינוס. המינוס אינו אלא הלוואה בנקאית שאנו רגילים לקחת כמובן מאליו, מה שרובנו לא יודעים זה שהריבית על המינוס היא אחת הגבוהות ביותר במשק וכי אם נחליט לקחת הלוואה אחרת, חיצונית לעתים ולכסות את המינוס נוכל לחסוך מאות שקלים בשנה.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/161165 צפיות
אם תמיד חלמתם על פוטנציאל רווח גדול כמו של תיק מניות או הצמדה למטבע חוץ כל שהוא אבל נרתעתם מלהצמיד את הכסף למסלול בו יש רמת סיכון גבוהה, יש מוצר השקעה מעניין שיכול לתת לכם רווח נאה כמו מסלולים של השקעה במניות אך עם סיכון אפסי לגבי הקרן שלכם. אנשים רבים רואים שהשווקים הפיננסיים משגשגים ואילו הם מושקעים בפיקדונות או בתכניות חסכון עם ריבית אפסית.

מאת: כתיבת מומחיםפיננסים וכספים - כללי 26/05/166066 צפיות
פיקדון מובנה הוא פיקדון מיוחד שיש לו יתרונות מצוינים משלו. אם אתם שוקלים לבחור פיקדון להשקעה או תכנית חיסכון להפקיד בה את הכסף שלכם, כדאי לבחון את היתרונות של פיקדון מובנה. בפיקדון מובנה הקרן שלכם נשמרת כמו במקרה של פיקדון רגיל או כמו במסגרת תכנית חיסכון אך בפיקדון מובנה יש לכם אופציה ליהנות בסוף תקופות החיסכון מרווח גדול ונאה במיוחד.

מאמרים נוספים בנושא רכב

מאת: רוני הכהןרכב20/04/211471 צפיות
בין כל אלה ישנה אוכלוסייה לא קטנה, שמבקשת לנוע באופן עצמאי ונוח, עם הוצאה כספית מינימלית ככל שרק ניתן בכלי נסיעה מתוחכם.

מאת: רוני הכהןרכב31/03/211579 צפיות
רגילים לנסוע ברכב פרטי או באוטובוס לכל מקום? הגיע הזמן לאמץ דרך חדשה...

מאת: רוני הכהןרכב13/01/211773 צפיות
מכיוון שנכון להיום ישנם כבר מספר רב של דגמים שונים של קלנועיות חשמליות, זה יהיה חכם לברור את הדגם הכי רלבנטי לאחר שבודקים מה היתרונות והחסרונות של כל דגם שמוצע.

מאת: מעיין חטאברכב10/11/202175 צפיות
לאבד מפתחות רכב זה אף פעם לא נעים ולא נחמד, אבל יש דרכים להתמודד. במאמר זה נדבר על מה ניתן לעשות במקרה כזה.

מאת: רונית אלפסירכב20/11/193193 צפיות
כב יד ראשונה הוא חלומם של הרבה אנשים אבל לא כולם יכולים להרשות לעצמם כלכלית. רכישת רכב יד שניה נותנת יותר אפשרויות רכב מליסינג או רכב חברה לשעבר. מה עדיף ומהן ההוצאות על רכב יד שניה

מאת: שלום כהןרכב29/09/193667 צפיות
על מנת לדעת כיצד לבחור מוסך לתיקון רכבי סיטרואן בתל אביב, מומלץ לקרוא את השורות שלפניכם. כאן, אנו ננחה אתכם בדיוק כיצד לבחור את המוסך, כך שגם הנסיעות אליו ישתלמו לכם כלכלית וגם תקבלו שירותים באופן יעיל ומקצועי.

מאת: נטלי הרוש רכב30/06/193042 צפיות
קונים רכבים לפירוק מציעים לכם שירות קניית רכבים לפירוק ולברזל. הרכבי הנמכרים הינם מגוונים מכל סוג, דגם, מצב וכ'. בהנחה שרכבכם הוא לאחר תאונה, תקלות חוזרות ונשנות שאינן ברות תיקון, הפתרון המעולה של קניית רכבים לפירוק יכולה לתת מענה מצוין עבורכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica