חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פנסיה וקופת גמל

בעשור האחרון נערכו מגוון שינויים בתחום הפנסיה, כך שרבים מהאנשים עשויים עדיין לקבל החלטות לפי מה שהם הכירו לאורך החיים, מבלי להתעדכן ביתרונות החשובים שבאים לקראתם. על כן על כל מובטח בקרן פנסיה מומלץ ליישר קו עם השינויים האחרונים, וזאת על מנת להכיר את האופציות החדשות ולקבל החלטה כמה שיותר מושכלת, רווחית וכלכלית.

החלטת העובד

כך למשל חשוב לדעת שבשנת 2005 החוק לפיקוח שירותים פיננסים (משמע קופת גמל), שינה את פניו, ואפשר לכל עובד לקבוע היכן הוא מבקש לנהל את החסכונות הפנסיונים שלו, מכאן שלראשונה העובד מקבל את האחריות לידיים שלו. אומנם מדובר בצורך להשקיע לא מעט זמן, אך יחד עם זאת ניתן להשפיע על העתיד הכלכלי שלכם, מבלי לחיות עם התוצאות שעליהם אחראיים אנשים זרים.

לגלות אחריות

אם גם אתם מבקשים לגלות אחריות ולבחור בקפידה את קופת הגמל שלכם, מומלץ שתעברו על המשתנים הבאים: יש לבחון מי החברה שמנהלת את הקופה, הן מבחינת וותק וניסיון והן מבחינת תשתית יציבה אל מול מערך ההשקעות, כאשר בין היתר גם יש לתת דגש לרמת השירות ואופי התפעול. בנוסף אין להעלים עין מאמינות החברה ומבחינת תחומי העיסוק שלה, וזאת על מנת לוודא שאין ניגוד אינטרסים.

רמת המיקרו

לאחר שבוחנים את החברה באופן כללי, יש לעבור לרמת המיקרו. כאן יש לבחון מהם ערוצי קבלת המידע וכמובן יש לבחון את רמת הזמינות שמוצעת ללקוח. חשוב להבין שכמשקיע יש להיות בקיאים בנעשה ובמצב החיסכון, ועל מנת להצליח לעמוד במשימה, דרוש שיתוף פעולה מלא מצד החברה.

סיכון מחושב

יש להבין שכל קופת גמל (או קרן פנסיה) בוחרת להשקיע את הכספים שלכם במגוון מקורות בעלות רמות סיכון שונות. כיצד ניתן לבחון את רמות הסיכון? ובכן פשוט מאוד ע"י סטיית תקן, כלומר מדובר במד שבוחן את תנודות התשואות לאורך תקופה, כאשר באופן כללי ניתן לומר שככול שהסטייה יותר נמוכה, הרי שכך גם רמת הסיכון יותר נמוכה.

דמי ניהול

יש להבין שבתמורה לשירות שאנו מקבלים יש לשלם תמורה, כלומר דמי ניהול. מדובר בעמלות שנגזרות מסך צבירת הנכסים, כאשר החוק דואג להגביל את דמי הניהול. כמו כן בנקודה זו נעצור ונציין שלאו דווקא המחיר הנמוך ביותר יימצא כאידאלי, אלא בעיקר יש לוודא שלא נגבה יותר מהמותר לפי חוק. לסיכום נציין שבין אם בוחרים לעשות קרן פנסיה ובין אם בוחרים לעשות קופת גמל, יש לבחון היטב את המשתנים, וזאת על מנת להבטיח עבורכם את התנאים הטובים ביותר- על מנת להבטיח פנסיה אידאלית, בטוחה ורווחית.

 תגיות המאמר: פנסיה, קופת גמל, קרן פנסיה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20128 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20273 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19420 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19521 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19529 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19580 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבר ובת מצווה17/11/19566 צפיות
עומדים לחגוג לילד שלכם בר מצווה? התקציב שלכם מוגבל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון ביותר.

מאמרים נוספים בנושא פיננסים וכספים - כללי

מאת: moraleפיננסים וכספים - כללי 18/03/2084 צפיות
אחד המנגנונים החשובים ביותר לצורך מעקב ובדיקה של בתי עסק בכלל ובפרט עסקים שעובדים עם חברות קבלן, הוא דוח בודק שכר מוסמך מטעם משרד העבודה. דוח זה נועד לבחון האם העסק מבצע את החוק כלשונו ומשלם לעובדים לפי הנחיות החוק, האם הוא עומד בכל התנאים והדרישות הסוציאליות ממנו.

מאת: גיא חזןפיננסים וכספים - כללי 08/08/19955 צפיות
אז נכון, האנושות אכן מרוויחה בגדול מהתפתחות הטכנולוגיה אך כמו כל דבר גם הצדדים הפחות מחמיאים משתדרגים.

מאת: אלכסיי קוגןפיננסים וכספים - כללי 29/04/18624 צפיות
ישנם שני סוגים של הליכי פירוק חברות מרצון: פירוק חברה ע"י הבעלים שלה ופירוק חברה ע"י הנושים.

מאת: רוני הכהןפיננסים וכספים - כללי 14/01/18828 צפיות
עבור ביצוע של החזר מס הכנסה בצורה עצמאית ממש לא צריכים לשלם כל עלות שהיא, אלא פשוט צריכים לדאוג להעביר את הטפסים הרלבנטיים כאשר יש שתי דרכים לביצוע של הבדיקה לזכאות, בצורה עצמאית או בצורה אחרת שהיא על ידי פניה אל משרד של רו"ח אשר מתעסק עם הפעילות מהסוג הזה.

מאת: שלום כהןפיננסים וכספים - כללי 10/11/171213 צפיות
אחד היתרונות הבולטים של לימודי הנהלת חשבונות, הינו שאתם יכולים להתחיל בקורס בסיסי 1+2 שאורך לא יותר מאשר שנה שבסיומו תוכלו להמשיך ללמוד סוג 3. להבדיל ממקצועות אחרים כגון רפואה, עריכת דין והוראה, שיש ללמוד הרבה שנים. תוכלו ללמוד מבלי להשקיע שנים ולנווט עם הזמן את הלימודים כמו קורס בסיסי וקורס מעמיק יותר הכול תלוי בשאיפות של כל אחד, הקורס הבסיסי של הנהלת חשבונות התחלתי, היות וזהו צעד ראשון ללימוד מקצוע שיהיה משתלם במיוחד עבורכם. האפשרות שלאחר הלימודים הבסיסיים, ניתן יהיה להשתלב מיד בעבודה מה שלא נ

מאת: עידן שלומןפיננסים וכספים - כללי 05/06/174411 צפיות
כולם מכירים וחשים את יוקר המחייה, כל מקום מזכירים את הקושי להתקיים ובו זמנית מחפשים פתרון לכך. יוקר המחייה פוגע לא רק בחשבונות אלא גם באנשים שרוצים להתקיים נכון אבל מאבדים את זה בדרך.

מאת: amirdadon90פיננסים וכספים - כללי 01/02/171088 צפיות
אין ספק כי תחום הרכישות באינטרנט הינו תחום שהפך להיות נפוץ ופופולארי מאוד בשנים האחרונות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica