חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אסטרולוגיה קבלית

מאת: יצחק אהרוןקבלה03/01/20101166 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאז ימי בראשית חיפש האדם את ייעודו ומטרת קיומו בעולם. שאלות כבדות משקל בסוגיות היעוד, התיקון, המזל והגורל מהדהדות במוחו של כל בר דעת והכמיהה לכך נתגשמה בין השאר בשמים .
לאורך ההיסטוריה היהודית לימדו חכמי הקבלה על הקשר שבין המזלות וחודשי השנה כך שלכל חודש שויך מזל ( ר' מדרש תנחומא פרשת שלח לך). האסטרולוגיה הקבלית, שמקורה ככל הנראה בבבל העתיקה עומדת על הקשר שבין תהלוכת גלגלי הרקיע והשפעתם על המתרחש בארץ. בזוהר הקדוש נאמר כי הקב"ה הוא כלל ומערכת הכוכבים והמזלות הם הפרט והכלל גדול מהפרט ויכול האל לבטל אותם בכוחו ואע"פ שכוח המזלות גדול מאוד הנה יש עליהם כוח עליון הוא כוח השם יתברך. וממשיך הזהר: אין לך אדם שאין לו שעה כלומר מזל שיוכל להועיל או להזיק לו לפי שעה. רבי נחמן אומר: "כל עשב ועשב יש לו כוכב ומזל וכל כוכב ומזל מקבל כוח מהכוכבים שלמעלה ממנו והעליון מהעליון ממנו עד שמקבלים מהשרים העליונים והם כולם מקבלים משורש הכל שהיא – דבר השם כמו שכתוב:"בדבר ה" שמים נעשו וברוח פיו כל צבאם".

במאמר הבא אציג בפניכם את עמדת הקבלה בבואה לעמוד על הקוים המנחים המאפיינים כל מזל החל מדרכי תיקון , דרך אותיות שולטות וכלה ביסודות הטבע. יובן למעיין בנאמר כי כל האמור הינו בבחינת קצה הקרחון הואיל ונושא זה מורכב ומסועף לאין ערוך.

מזל טלה- חודש ניסן. ראש לכל החודשים ולכן מייצג את המלכות, השליטה,היוזמה והמנהיגות. מחד, נוטה לחסד,לנדיבות ולרוחב לב ומאידך עקשן, גאה ולעיתים יהיר עד כדי הערכה עצמית מופרזת. שייך ליסוד האש ולשבט יהודה (מלכות),אותיות שולטות : ד/ה. אות החודש: ה'- מסמלת את ההתחדשות, את הרצון של העולם הגשמי למעמד ,אגו וכיבוש .מייצגת את כוח הדיבור. אות הכוכב: ד'-כוכב מאדים המסמל את הדין והגאווה.
שיעור ותיקון: לנהוג בענווה ולגלות רגישות ואכפתיות כלפי הזולת. לתת דרור וביטוי מעשי לאהבה הבוקעת מהלב. להימנע מכעסים והתפרצויות זעם.לגלות סבלנות ואוח רוח בדרך להגשמת המטרה. מזל טלה מתאפיין בפוטנציאל של אנרגיה רוחנית גבוהה מאוד וצריך לדעת לתעל את האנרגיה המתפרצת לכיוונים חיוביים.ללמוד להאט את קצב החיים המהיר ואת הריצה המתמדת אחר הדחפים הפנימיים. עליו לרסן את הטבע המלחמתי ולהיות הגיבור הכובש את יצרו.עליו ליישם את כוח ההתנגדות-סוף מעשה במחשבה תחילה. להקשיב היטב לתחושות הבטן הן בד"כ אינן טועות ואז ירגיש את החדווה האמיתית וטעם החיים.

מזל אריה- חודש אב. מזל אריה הוא מלך המזלות ולכן מסמל את השליטה ,העוצמה האגו והפאר. טיפוס מלכותי השואף להרשים את הסביבה ומכאן נוטה לגאווה לפאר ולראוותנות.מלך התענוגות והמותרות. שייך ליסוד האש ולשבט שמעון. אותיות שולטות: ט'/כ'. אות החודש: ט' מסמלת את השמיעה או בלשון הזוהר אות ט' מצביעה "על הטוב הגנוז בתוכה". אות הכוכב :כ'- כוכב חמה. מסמל את הכתר והמלכות,האנרגיה הגולמית במצבה הראשוני שהיא בלתי מוגבלת בעוצמתה. שיעור ותיקון: לפתח ביטחון עצמי ולהתגבר על מכשולים. להמשיך קדימה באומץ מבלי להביט לאחור.לסמן מטרות ולכבוש אותן ללא מורא ופחד. להשתחרר מראוותנות ומאגוצנטריות המגדרת את האריה בהערצה עצמית ובחשיבות יתרה. לפתח מודעות עצמית ולהתרחק ממידת ההתנשאות והשתלטנות הנושאים טעם שחצני של אגו המגיע מחוסר אגו. השליחות היא להוביל מתוך ענווה ולהדביק את כולם בכריזמה הייחודית והנפלאה המסמלת מנהיגים גדולים. כשם שהאריה מסייע מבחינה אקולוגית למאזן הכוחות החיוניים הפועלים בטבע כך צריך בן מזל אריה להקרין את הטוב והעצמתי הטמון בו.

מזל קשת- חודש כסלו. בעל בטחון עצמי ואנרגיה עצומה,תמיד שואף קדימה,הרפתקן ובטבעו שואף להתנסות בדברים חדשים. יצר הנדודים טמון עמוק בליבו ולכן נמנע מהתקשרויות מחייבות שיש בכוחן להגבילו. מעוניין בחופש ודואג להציב חוקים ולמצוא סדר שיאפשרו לו חופש פעולה רחב במסגרות הקיימות. שייך ליסוד האש ולשבט בנימין (הצדיק). אותיות שולטות : ס/ג. אות החודש ס': מסמלת מחד את כוח השמירה, ההגנה והבטחון ומאידך יכולה להצביע על מניעות, עיכובים וקשיים בכוח המזל. אות הכוכב ג' : כוכב צדק. גמילות חסדים וחיפוש אחר האמת. אופטימיים ועלולים להיות נאיביים.שיעור ותיקון: לדעת להוציא כלפי חוץ את שחבוי בפנים,לחלוק ולשתף אחרים במכאובים ובלבטים.לא לפחד לחשוף את הפחדים ולתת להם ביטוי מילולי.ללמוד מכישלונות העבר.להפיק וליישם לקחים לעתיד.להיות ממוקדים בעשייה ולא לפזר אנרגיה מיותרת במגוון תחומים.זכרו "סוף מעשה במחשבה תחילה". להיות מוקפים באהבה דבר שעשוי לחזק את הביטחון והדימוי העצמי.האמינו בעצמכם ותנו לאחרים להאמין בכם.יש בכם הרבה קסם אישי פזרו אותו כלפי חוץ ואפשרו לרב גוניות שבכם לצבוע את העולם.

מזל גדי- חודש טבת. רצון עז להישגים לממון ולעשירות. ביקורתי ,שיפוטי ומחמיר. נוטה להיעצב ולכעוס על שהתאכזב מעצמו.אחראי ,מציאותי,רגליו יציבות על הקרקע ובוגר מגיל צעיר.חסר ביטחון ושואף למסגרת שתעניק לו יציבות.פסימי וריכוזי וממעט לראות את חצי הכוס המלאה. חומרי במידה רבה ובעל יכולת לעבוד שעות רבות ולבנות תשתית איתנה לדורות הבאים. כושר חשיבה יוצא מגדר הרגיל עם יכולת לנתח מצבים בצורה קרה ושקולה. בוחר בקפידה את הקרובים לו הן בעבודה והן בחיי החברה. שייך ליסוד האדמה ולשבט גד אותיות שולטות: ע/ב . אות החודש ע' : מסמלת את העקשנות והשאיפה הבלתי פוסקת להישגים ולהצלחה.
אות הכוכב ב':כוכב שבתאי,הכוכב האיטי מכולם המקיף את השמש בלמעלה מעשרים ושמונה ימים. מסמל את ההתנהלות המחושבת והאחראית של הגדי. שיעור ותיקון: כלל ברזל הוא לא להתעקש על שום דבר יתר על המידה. לדעת לתעל את האנרגיה לאפיקים חיוביים על מנת להגיע לשלווה נפשית .המטרה הניצבת מול עיני הגדי היא כוח , השפעה וכסף.פועל יוצא של חרדה קיומית שמא לא יהיה שפע. שבט גד פירושו ג-גומל ד-דלים כלומר: שפע גדול שממלא כל רעב ולכן אל לו לפחד שיגיע לידי עניות. בצד הצורך בהצלחה חומרית והשגת סמכות בעלת עוצמה,עליו לפתח ביטחון עצמי וללמוד לשלוט בתוקפנות וברוגז המאפיינים אותו. לחפש את האמת מתוך התעלות רוחנית ולהעמיק בה.
כיוון רוחני עשוי לסייע לו לכבוש את החומריות ולמצוא שלוות נפש ורגיעה להם הוא זקוק מאוד.הקבלה מלמדת כי מאחורי המכשול הגבוה ביותר נמצא האור הגדול ביותר. גדי יקר,כבוש את החומר והתחבר את הרוח.

מזל שור- חודש אייר. בעל רצון חזק ומוגבר לקבל לתועלתו האישית.לעיתים רצון זה יכול להתפרש כאנוכיות הואיל ובמסע החיפוש העצמי הוא מרוכז סביב הצרכים הפרטיים שלו מבלי יכולת לראות את הזולת.מחפש בטחון ומסגרת יציבה שתעניק לו שלווה ורוגע. פשוט, שיגרתי ונושא בעול החיים. מאופיין במזג נוח ובחמימות.ובד"כ אינו נזקק לעזרת הבריות. הממון חשוב בעיניו ומקנה לו הרגשת שליטה. במהותו חומרי וחפץ בתענוגות.שייך ליסוד האדמה(כוח החומר)ולשבט יששכר(תורה).אותיות שולטות: ו/פ.
אות החודש ו': מסמלת את מידת האמת וכוח החיים ככתוב בזוהר (בראשית רמ'א).מרמזת על הרהורים ומחשבות גבוהות.אות הכוכב פ':כוכב נגה,רגישות עמוקה וחן אמיתי המבטאים את נפשו של השור-למרות חזותו הנוקשה וחוסנו הגופני.שיעור ותיקון לגלות רגישות והבנה לאחרים,ללמוד לוותר ללא ציפייה לקבלת תמורה.להשתחרר ממידת הכעס ,ממריבות וממחשבות שליליות המובילות למתח ולהצטברות כעסים.ללמוד להתגבר על הרכושנות והשתלטנות ולדעת לשחרר את ההתנגדות לשינויים.להרפות משגרת החיים ולמצוא הנאות גם בדברים הקטנים.לסלוח ולא לנטור טינה.לטפח יחסים ולהקדיש תשומת לב למשפחה הקרובה.ההצלחה תגיע מיחסים בריאים ומתוקנים עם הסביבה.

מזל בתולה- חודש אלול. שיפוטי,ביקורתי ודקדקן.יעיל ובעל פוטנציאל ליצירה ולעשייה למען הזולת. דייקן השואף לשלמות ומחפש ליצור סדר וצדק. אינו מסוגל לראות אי סדרים ופגמים. מזדרז למתוח ביקורת נוקבת שלרוב פוגעת ומעליבה,לרוב מתוך תמימות ומהצורך בשלמות.עלול ליפול לקטנוניות ולחוסר ביטחון.דאגן מטבעו ובעל נפש לא רגועה.אינו רוחני כלל ובמהותו נקשר לחומר ולשליטה.שייך ליסוד האדמה(עשייה) ולשבט גד.
אותיות שולטות : י/ר . אות החודש י': מסמלת את העשייה,שנאמר בספר יצירה : "המליך הקב"ה אות י' במעשה" מלמד כי בני המזל צריכים לעבוד על כך שמעשיהם יהיו תואמים את מחשבתם. מחשבה מפותחת וביקורתיות הן התכונות הדומיננטיות בחודש זה.
אות הכוכב ר': כוכב מרקורי ( כוכב חמה), מסמלת כוח עצום שיש ביכולתו להתחדש תמיד מתוך שאיפה להישגים.שיעור ותיקון ללמוד למקד את העין הבוחנת הביקורתית והשופטת על עצמה פנימה במקום על הזולת. לא להיחפז לשלול את הזולת, לראות את מגרעותיו ולהסיק מסקנות. לזכור תמיד כי יש לדון את האדם לכף זכות ולנסות להיכנס לתוך נעליו. להמנע מלתת עצות לזולת טרם בדקת עמוק פנימה את המניע לאותו צורך בנתינת העצה. אם זה בא מתוך עליונות וכוחניות זה בוודאי שלילי ולכן "שתיקה יפה לחכמים". להפנים את העובדה כי "האדם יראה לעיניים והקב"ה יראה ללבב". כלומר אין אפשרות לשפוט ממבט ראשון או שני ובכלל מומלץ לוותר על כך. זוהי מידה חסרת ערך ובבסיסה לקויה, השאירו זאת לבורא עולם. תקנו את עצמכם בלבד והשפיעו ממקום פורה ומיטיב . התייחסו לאחרים באופן חיובי ולא פוגעני ובכך יזכו כולם מהשפע ומהאור המצויים בתוך נפשכם.

מזל דגים -חודש אדר. באופיו רגיש ומבין את נפש האדם.יכולת הסתגלות למצבים ולנסיבות. סבלני ומגלה יכולת הזדהות עם מצוקת הזולת.סלחן וותרן בשל נפשו הגמישה.נוטה לדואליות רגשית ולסתירות.אהבה ודחייה מעורבים בהם יחדיו. נשמתו גבוהה מאוד ונקשרת עם הרוחניות ופחות עם החומר. אוחז במידת הענווה והצניעות. נפשו ססגונית ומגוונת ויכולה להתפרש לחיוב או לשלילה (חולמנית או ארצית,ישר או שקרן). רגישות לשינויים במזג האוויר ובחילופי עונות.
שייך ליסוד המים ולשבטים אפרים ומנשה(אדר א' ואדר ב') בניו של יוסף שבורכו ע"י מלאך "וידגו כדגים שפרים ורבים ואין עין הרע שולטת בהם".שנאמר:"בן פורת יוסף בן פורת עלי עין". כלומר: מזרעו של יוסף המוגן מעין הרע. פרוש המילים "עלי עין" משמע מעל לעין הרע.
אותיות שולטות: ק/ג. אות החודש ק': מסמלת את הצחוק וההומור. כמובא בספר היצירה: "המליך אות ק' בצחוק וקשר לו כתר וצירפן זה בזה וצר בהן דגים בעולם ואדר בשנה"(פרק ה'). קדושתה מעניקה את הכוח לשלוט בפחדים ובחרדות ומכאן שורש מנהג ההתחפשות בפורים.טומנת בחובה את הכוח להתעלות נפשית מעל לגוף ולחומר. אות הכוכב ג' :כוכב צדק. מסמלת את גמילות החסדים.נמצאת לפני האות ד' ובמשמעותה גומלת לדל מזל ,שפע,ברכה והגנה רוחנית.שיעור ותיקון: לפתח ולהעמיק את הקשר הפנימי עם הנשמה. לחקור את הפנימיות וללמוד את תורת הנסתר. בשל הרוחניות הגבוהה עליו להיזהר מאשליות ומניתוק מהמציאות. לעמול על מנת להתגבר על הרגשנות (להבדיל מרגישות) כלפי עצמו וכלפי הזולת. הרגשנות מעוררת בו כאב עמוק המעכב את ההתפתחות והגשמת המטרות, לכן יש לראות את התמונה הכוללת תוך שימת דגש על האמת הרוחנית ללא ויתורים ופשרות. הפחד והערפול הם תוצאה של חוסר יציבות ובריחה מהמציאות. חולמנות, בלבול, תלות ורגשות אשם כל אלה מעכבים את ההתקדמות .יש לתקן מידות אלה שאם לא כן ישקע מטה אל עולם של חוסר ודאות.אז קדימה להתחזק ולתת דרור לשפע הרוחניות שלכם להפריח את העולם הגשמי.

מזל סרטן- חודש תמוז. טיפוס ביתי השואף לביטחון ולמסגרת יציבה. עוצמת רגשות גבוהה לכן נוטה לרגשנות יתרה עם נטייה למצבי רוח משתנים. אינו סובל ביקורת אפילו אם היא בונה. עשוי להיות פזיז, מופנם, חסר יציבות, עצבני, פחדן, פגיע וכפייתי.כל זאת מפני הפחד לצאת מהשריון ולהיפתח בפני הזולת. אולם יש בכוחו להיות חם, רגיש ומודע לצרכי הזולת. נצמד לעולם החומר מפאת הפחד ותחושת חוסר ההגנה על עתידו ועתיד הקרובים לו. שייך ליסוד המים(כוח התאווה) ולשבט ראובן.
אותיות שולטות: ת' / ח'. אות החודש ח': מסמלת את מצד אחד את החיטוי והטהרה(חיובי) ומצד שני את החטא(שלילי) . אות הכוכב ת': כוכב לבנה. בבחינת סוד מכוסה. אינו מגלה עצמו בקלות לזולת.
שיעור ותיקון: לצאת מהקליפה המגוננת ומהשריון המכסה את הרגש. להשתחרר מהגאות והשפל הנפשיים. ללמוד לחזק ולהעצים את האור הפנימי כדי לא ליפול לתהומות חשוכים. למצוא את הדרך לטפס מעלה לפסגת השמחה ומילוי הנשמה. לפתח את המנטאליות השכלית וללמוד להשתמש במנגנונים שכליים ולא רק רגשיים. ללמוד לפעול מהראש ולא רק מהלב ובכך יוכל להתמודד עם המרירות והייסורים. הלב החם ,הרגישות וההזדהות האמיתית עם מצוקת הזולת מלמדים על אדם הומאני . לכן חשוב לתעל זאת לאפיקים נכונים שיש ביכולתם לסייע לחברה.כגון: פסיכולוגיה,עבודה סוציאלית וחינוך.

מזל עקרב- חודש חשון. רגש עז ,סוער וקיצוני. חי במתח פנימי ומסוגל לשמור על איפוק רגשותיו. מונע בעיקר ע"י האינטואיציה ותחושת הבטן במקום המחשבה וההיגיון. בעל רגשות קוטביים מאוד כגון: אהבה חושנית ועיוורת היכולה להפוך לטראגית הרסנית ודרמטית. ההרגשות משתנים ללא ביקורת המודעות השכלית ולכן נוטה להרס אימפולסיבי. בסערת רגשות יטיח האשמות ויתנצח עם הזולת ללא כל מגבלות ומעצורים. הצורך להשיב מלחמה שערה מצוי עמוק בעוכריו והוא אינו נשלט. גם אם הוא יודע שבסוף זה יהיה לו לרועץ. העקרב הוא טיפוס סגור ומרוחק השומר סודותיו בקנאות רבה. עם זאת יש בו קסם אישי יוצא מגדר הרגיל. הוא עשוי להקרין כוח אנרגטי חזק מאוד על הסובבים אותו כך שיוכלו ליפול בקסמיו. בשל עוצמתו הרגשית האדירה וכוחו המהפנט ניתן להתחבר ולהמשך אליו ובו בזמן להרגיש לא נוח במחיצתו. יודע לחדור לעומק העניינים ולהשיג את שאיפותיו ותאוותיו לטוב ולרע. שייך ליסוד המים ולשבט דן. אותיות שולטות ד / ן. אות החודש נ' : מסמלת חמישים שערי קדושה (בחיוב) וחמישים שערי טומאה(בשלילה). מייצגת את כוח הבחירה החופשית מחד התעלות רוחנית ומאידך נפילה לתהום.
אות הכוכב ד': כוכב מאדים שידוע ככוכב המלחמה והאות ד' השולטת עליו מייצגת את העוני, הדלות והריקנות. מכאן שמי שיוצא למלחמה ממילא חש את תחושת החיסרון כי מי שליבו מלא ומסופק אינו ממהר להילחם. שיעור ותיקון: להגיע לשליטה עצמית ורגשית. ללמוד כי האויב המר היא המלחמה עצמה ולא הזולת בו הוא שש להלחם. למתן את הכעס והשנאה היוקדת ולהמירם ברחמים ואהבה. במילה עקרב נמצא את המילה קרב ולכן חשוב לוותר על ההתנצחות והמחלוקות, הם אינם תורמים כלל. לשלוט במחשבות ובתגובות. לדעת להרגיש חלשים ולהבין כי כוח רגשי אמיתי נבנה ממקום של חולשה. האהבה אינה חייבת להיות מייסרת. דעו כי יש יתרון לאהבה הבאה מסבלנות ומקבלה עצמית. ללמוד לקבל ביקורת ללא תנאי גם אם היא אינה נוחה לכם. להיות רגישים ולא אימפולסיביים ולדעת כי בפשרה ובחמלה נמדד אדם גדול.

מזל מאזניים- חודש תשרי. הססן ופשרן. מתנהג באיזון ואינו ממהר לשפוט. באופיו גמיש ומתחשב בזולת. חברותי,אמין נעים הליכות ואהוב על הבריות. קשה לו לחיות בגפו וקיים בו צורך חזק ביצירת קשרים קרובים. חסר בטחון ונוח להשפעה.דוגל בשוויון ובחוסר אפליה. לכל הצעה שתוצע יגיב בחלופה ויציע אפשרות נוספת. לרוב מבולבל וחושש לשגות ולכן יהפוך בעיה פשוטה לבעלת מימדים חסרי פרופורציה אשר יגרמו לו לשקוע בספקות וחרדות. שייך ליסוד האוויר ולשבט אפרים. אותיות שולטות פ / ל.
אות החודש ל': מסמלת את הצורך באיזון ובצדק. מאזניים נבראו ע"י האות ל'. אות הכוכב פ' : כוכב נגה המשויך לספירת תפארת. נעימות, אסתטיקה, אמנות טעם טוב וקסם אישי רב. שיעור ותיקון: לא לפחד לטעות. לדעת כי הצלחה צומחת מכישלון. לא לצפות יתר על המידה כדי לא להתאכזב. להיפתח אל הזולת ללא תנאים מוקדמים וללמוד כי כאשר הלב סגור הוא מזמן אכזבות. לוותר למען אחרים ללא ציפייה לתמורה. לא לנטור טינה ולשחרר כעסים.להפסיק להתלונן על כמה אתם עושים ונותנים. זה מרחיק, מתיש וגורם לאי נחת בסביבתכם. הניחו את כל הקלפים על השולחן והתרחקו ממניפולציות אשר בסופו של דבר פוגעות בכם.

מזל תאומים- חודש סיון. חברותי, מעניין, מקסים וקליל. נעים לשהות במחיצתו ומקרין שמחת חיים. אינטליגנציה שכלית גבוהה מעל הממוצע. מבין ומעכל מצבים ויודע להגיב באופן מיידי למתרחש. הואיל ומחשבתו מפותחת, חדה ומהירה הוא ניחן בכושר שכנוע ותקשורת גבוהים ביותר.חסר מנוחה ונמצא בתנועה, דברן ועלול ליפול למצבי רוח משתנים. נראה כי שני אנשים פועלים בו במקביל. בעל שתי דמויות. האחת כלפי חוץ והשנייה כלפי פנים. חסר סבלנות ושטחי. אינו יורד לעומק העניין ומסתפק בהתפרסות רחבה על מגוון נושאים באורח בלתי ממוקד. מאופיין בדואליות המצביעה מחד על היכולת לראות את שני צידי המטבע באורח בהיר ומאידך לשנות גישה ולהציע חלופה כאילו הקודמת לא הייתה קיימת. שייך ליסוד האוויר ולשבט לוי.
אותיות שולטות ר / ז. אות החודש : ז' עולם המעשה,מזון רוחני וגשמי,עולם המלכות. אות הכוכב ר' בראה את כוכב מרקורי ( כוכב חמה) המייצג את החיבור והתקשורת בין העולם הגשמי לרוחני. שיעור ותיקון ללמוד לרסן את הצורך בסיפוקים מידיים. לפתח מחויבות עמוקה לערכים ולמערכות יחסים עם הזולת. לדעת כי אמת יש אחת בלבד ולהיות נכון להתחייב לה מבלי חשש להחמצת הזדמנויות.לפתוח את הלב לזולת ולהרגיש אותו מתוך סבלנות וסובלנות.לראות בעולם הרוחני צוהר לקבלת שפע הממלא כל מחסור וללמוד לחפש שינויים והתנסויות חדשות הקשורים בחיי החברה. להשתמש בחופש בצורה ראויה ומעגנת. לעבוד על יציבות ויצירתיות צעד אחר צעד עד שתתגלה תחושת החופש הנובעת מהכרה בצורך למשמעת עצמית.

מזל דלי- חודש שבט. מפתיע ולא שיגרתי.פורץ מסגרות וגבולות. סקרן ומגלה עניין בייחודיות רעיונית בשל חשיבה אנליטית מפותחת. חש צורך עז בהתחדשות בחופש ובעצמאות. אוהב אנשים אך נבדל מהם. למול חביבותו הרבה ויכולתו לתקשר עם הסביבה קיים חוסר ברגישות למצוקת הפרט ולקשייו. הייחודיות הקיצונית שבו עושה אותו למיוחד ושונה ולכן לא ניתן להתעלם ממנו. דואג להימצא במרכז העניינים ולהיות מסמר בכל מפגש חברתי.שייך ליסוד האוויר ולשבט אשר(מאשר שמנה לחמו). אותיות שולטות צ / ב.
אות החודש: צ' מסמלת כשמה צדיק ומבטאת את יכולתו של הצדיק לנווט בין שני העולמות הרוחני והגשמי ומוציא לפועל את הטוב הגנוז בתוכו במגע עם הבריות. אות הכוכב: ב' כוכב שבתאי המשפיע גם על מזל גדי. התבוננות פנימה מכוח המחשבה והבינה. שיעור ותיקון לראות את התמונה הכוללת ולהתמקד בעיקר ולא בתפל. ללמוד להודות בטעויות ולא לחשוב שאתה תמיד צודק. לשחרר, להבליג ולסלוח כך תוכל לפתח גמישות מחשבתית וסובלנות לזולת. הענקת חסדים ואהבה אמיתית ללא תנאים או שיקול דעת של אינטרסים אישיים. לפתוח את הלב ואת הרגש לנתינה לשם נתינה.השאיפה המתקדמת לשוויון ולצדק נובעת מתוך אמת גדולה הטבועה בך.עליך לתעל זאת לאפיקים חיוביים המועילים במישרין לכלל ובעקיפין לך, בבחינת " שַׁלַּח לַחְמְךָ עַל-פְּנֵי הַמָּיִם, כִּי בְּרֹב הַיָּמִים תִּמְצָאֶנּוּ".

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

© כל הזכויות שמורות•החומר באתר זה מוגש בברכה מטעם יצחק אהרון ו/או "חכמה" המרכז לקבלה למען הגברת המודעות ולשיפור איכות החיים של כל אחד ואחת. בשל כך הוא מותר לשימוש והפצה ללא הגבלה ובתנאי שתוכנו לא ישונה ויצויין מקורו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יצחק אהרון

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/121043 צפיות
הנפש האנושית מלאה פחדים, מודעים ושאינם מודעים. חלקם נצברים ונאספים במהלך חיינו כחלק מהשפעות חברתיות וסביבתיות, וחלקם מולדים. יובן כי קשת האמונות והסממנים לשמירה והגנה מפני עין הרע כמוהם כים הגדול. אך מעל לכולם שוכנת לה בבטחה החמסה. על משמעותה ומקורה של החמסה במאמר שלפניכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12881 צפיות
לצערי הרב החברה המודרנית עם כל הישגיה הרבים לא השכילה להפנים את העובדה כי יש להתייחס אל האישה כשווה בין שווים, ועדיין עינינו הרואות את מקרי ההתעללות הרבים אותם האישה חווה הן בתא המשפחתי ,במקומות העבודה ואפילו ברחוב, שם מייחדים לנשים מסלול נפרד להליכה ונסיעה בתחבורה ציבורית ועד כדי השפלה ביריקה על ילדה רכה בשנים, שהיורקים השפלים מיטיבים לבטא את מידתם הרעה והלא מתוקנת הרואה בילדה קטנה כמעוררת את היצרים רחמנא לצלן.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/121008 צפיות
מאז ומעולם הנושא הבוער ביותר בקרב בני האדם היה תחום הזוגיות והאהבה. מי אינו רוצה למצוא את בן/בת הזוג המתאים לו ביותר? מי אינו רוצה למצוא זוגיות חיובית שתמלא את עולמו ותשלים אותו? מי אינו רוצה מערכת זוגית נכונה ותקשורתית? בדברים הבאים אגיש לכם הקוראים כלי בסיסי לבדיקת ההתאמה הזוגית באמצעות חישובי גורלות. אציין כי אין לראות בכך גורל זיווגים מלא אלא לכל היותר זיהוי נקודות החולשה או החוזק בקשר שלכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12842 צפיות
תקופת ימי ט"ו בשבט נושאים עימם ריחות של שינוי באוויר. תחילתה של תקופה חדשה בפתח הטבע משנה פניו, השמים מתבהרים וקרני השמש פורצות מבעד לעננים, מאירות ומלטפות בחמימות עדינה כיד מלטפת. שירת ימי החורף כמעט בסיומה וניתן להבחין בבואו של האביב המתקרב. עתה הבשילו התנאים להתחדשות ולפריחה מחודשת שבסופם האילנות יצמיחו פירותיהם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11886 צפיות
אחד הדיברות אוסר על עבודה זרה, יצחק אהרון מחבר בין עבודה זרה לסקרנות ומסביר על הקשר ביניהם לתחושת הריקנות שאנו עלולים לחוש בחיינו

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11911 צפיות
חכמת הקבלה מלמדת כי לכל דבר גשמי שקורה לנו יש מקורות רוחניים וכל פעולה שאנו מבצעים מושפעת מהמזל המלווה אותנו. יצחק אהרון מלמד על כוחותיה של עין רעה ועל מה נוכל לעשות כדי לבטל את השפעתה

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/07/111088 צפיות
מאז ימי עולם לימדו חכמי הקבלה כי לאותיות השפה העברית, בהצטרפותן לתיבה הנקראת "שם האדם", כוח רוחני עצום ורב המסוגל להשפיע על המזל ועל מאורעות החיים הנעשה עד לפרטי פרטים. לכן אין זה פלא שחכמת הקבלה עוסקת בכך רבות ומקדישה לנושא ספרות ענפה

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1935348 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1924313 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1919073 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1927957 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19645 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19537 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19848 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica