חפש מאמרים:
שלום אורח
09.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חכמת הפרצוף

מאת: יצחק אהרוןקבלה03/01/20102239 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בחכמת הקבלה נישנו פרקים שלמים העוסקים בחכמת הפרצוף ובאיפיוני תכונות לפי תווי ומבנה הפנים. לאורך הדורות ראו חכמי ישראל בידיעות הללו מחד גיסא כלים אדירים בעוצמתם המסוגלים לתאר את האדם לפרטי פרטים בדיוק נמרץ ומאידך כלים מסייעים ומכוונים בקשת רחבה של נושאים. הפנים מבין כל אברי הגוף השונים מעבירים מסרים ותשדורות ולמעשה מבטאים השתקפות מלאה של תחושות פנימיות אשר דרכן ניתן להבחין בנקל בכל המתחולל בנפש האדם. כל תנועה בהבעת פנים דינה כמילה בודדה הנאמרת בשפה א- מילולית וכמוה היא תביע רעיון שלם רק אם יצורפו אליה הבעות פנים נוספות. באותה נשימה אין לייחס תכונות אופי באופן אבסולוטי רק על סמך תוי פנים ,הבעות או אלמנטים נוספים, אלא יש לבחון את האדם על פי מכלול של ערכים ופרמטרים המרכיבים את אישיותו כגון: שם האדם ותאריך לידתו בצרוף חזותו החיצונית עשויים לתת מפה מדוייקת מאוד אודות כוח המזל והגורל באפיקים שונים . ואם תהיתם מדוע בפנייתכם לקבלת ייעוץ רוחני על פי תורת הקבלה הנכם מתבקשים להצטייד בתמונות, הרי לכם התשובה- חכמת הפנים.

במבט שטחי הפנים נחלקים לשלושה חלקים עיקריים : רוחני (נשמה ), רגשי (רוח), יצרי (נפש) ולעוד שבעה חלקים המהווים אזורי משנה: מצח, גבות, עיניים, אף, שפה עליונה, שפה תחתונה וסנטר. כזכור, המספר 7 מייצג את החלק הרוחני בבריאה וחכמת הקבלה מבארת כי קיים קשר הדוק ומכנה משותף הכרחי בין החלק הגשמי שבפרצוף לרובד הרוחני הנסתר.

חתך החלקים העיקריים
מצח : מבטא את החלק ההכרתי והשכלי. מלמד על בטחון עצמי, מחשבות, הירהורים ודאגות. קשור לחלק הרוחני הגבוה.

עיניים : מבטאות חלונות לנפש האדם ולפיכך מלמדות על יציבות , כושר עמידה, יכולות חשיבה, ביקורתיות ותשוקה. העיניים, בניגוד גמור לפה המסוגל לתאר את האוירה הפנימית השוררת בלב האדם בהיפוך גמור מן האמת , מתארות מצב מדוייק של תחושות, רגשות, רצונות ופחדים.

אף : מבטא מחד את הנטייה לחומריות ולממון ומאידך על עולם הרגשות.
שפתיים : מלמדות על הקשר בין האדם לסביבתו: רוחב לב ,קמצנות , רגישות וכעסים.

סנטר : מבטא נוקשות או חולשה. קרי, אדם בעל חוסן נפשי ,עוצמה וקשיחות או לחילופין אדם כנוע ומנוצל שסופו להיות אגרסיבי.

מבנה פנים :
פנים עגולות : אדם בעל מבנה פנים עגולות מלידה ( לא עקב השמנה) בעיקר באיזור הלחיים יהיה אדם חייכן, מלא חיות וחיוניות, חברותי ואופטימי. חוש הומור הינו מרכיב חשוב באישיותו ולכן בכל מפגש עשוי להיות במרכז העניינים ולהיות המצחיקן והבדחן שבחבורה. זקוק לחיזוקים, לתשומת לב ולפינוק ולכן עלול להימצא בעצבות ובתחושת התכנסות פנימית.

פנים מרובעות : מתאפיינות בסימטריה הכמעט מדוייקת שבין אורך לרוחב. אנשים בעלי מזג עצבני משהו. חסרי סבלונות ונוטים להיפגע בקלות. ניחנו בספונטניות ובחוסר סבלנות. רגזנים ונמהרים.

פנים משולשות: מתאפיינות בעצמות לחיים בולטות ,סנטר בולט ומבנה צר. אנשים בעלי מזג נוח , חמים, מופנמים במידה אך שאפתנים ומשיגים את רצונם באסרטיביות.

פנים מאורכות : מתאפיינות בעצמות לחיים גבוהות ומבנה צר לכל האורך. אנשים בעלי קסם אישי רב , אנשי שיחה מרתקים, עצמאיים מאוד , סולדים משגרה חונקת , יצירתיים ובעלי מעוף. סקרנים וחקרנים.אזניים נפולות : ניתנות לזיהוי ע"י מבנה אוזן המושך כלפי מטה. מדובר באנשים עם נטייה לעיפות פנימית, עצבות וחולשה. טיפוסים מרירים וחסרי מוטיבציה כללית. חיים בתחושת כולם חייבים לי הנובעת מנטייה לרחמים עצמיים. רגישים מאוד ונפגעים בקלות יתרה .

אזניים זקורות : ניתנות לזיהוי ע"י מבנה חד המושך כלפי מעלה. מדובר באנשים כריזמטיים ודומיננטים. בטבעם מנהיגים בעלי כשרון יצירתי רב וקסם אישי שופע. אינם מניחים לדבר לעמוד בדרך למטרה ומשיגים את רצונם לעיתים אף בדרך אגרסיבית וכוחנית. שאפתנים בעלי מוטיבציה בלתי נילאית. לרוב יימצאו בעמדות מפתח בכירות עם יכולות השפעה גבוהות.

אזניים מעוגלות : ניתנות לזיהוי ע"י מבנה אליפטי דמוי ביצה. מדובר באנשים עקשנים ודקדקנים. בעלי עקרונות ברורים ואינם נוחים להתפשר. טיפוסים המשדרים עוצמה רבה עם צורך רב בחופש ובמרחב דבר המקשה על יציבות זוגית לאורך זמן. אינם סלחנים ולרוב מתקשים עם ביקורת המופנית לעברם.

מצח מוארך וצר : אנשים ריאליים מאוד עם נטייה מובהקת לקידום אינטרסים וביסוס מעמד. דואגים תדיר לשיפור תדמיתם ומונחים ע"י גאווה וגבהות לב. טיפוסים נמרצים , חקרנים ,סקרנים ואידיאליסטים. שונאי שעמום וסולדים מבטלה. יעשו הכל על מנת להגשים מטרתם ולרוב אף יצליחו.

מצח מוארך וגבוה : אנשים חרוצים , פרקטיים עם רגליים על הקרקע. רגישים ובעלי אינטלקט רב. אינטיליגנטים עם פוטנציאל אדיר שלא תמיד מיושם הלכה למעשה. רגישים מאוד אך יחד עם זאת בעלי חוסן נפשי רב ואינם נלחצים בקלות . נעימי הליכות, חברותיים ונהנים ממנעמי החיים.

מצח אליפטי : מדובר באנשים המסמלים רוח נעורים קלילה חסרת עכבות ומגבלות . המשפחה והחברים נמצאים בראש סדר העדיפויות , אוהבי אתגרים ומתאפיינים בלקיחת סיכונים לעתים מוגזמים. סומכים על המזל והגורל שיעמדו לצידם. אנשים ססגוניים ומרתקים מאוד.
משתייכים לקבוצת המצליחנים .

קווי הבעה
שני קווים אנכיים בין העיניים: אנשים דאגנים, חרדים , דקדקנים עם נטייה לכפיתיות. מחמירים עם עצמם ודורשים כנ"ל מסביבתם. בעלי השקפת עולם פסימית וזקוקים לחיזוקים נפשיים. הבטחון העצמי טעון שיפור.
קווי מצח אופקיים ישרים: אנשים הגיוניים, ריאליסטיים חקרנים וסקרנים. אינם מסתפקים בחצאי אמיתות ומבקשים עובדות מבוססות ומוחלטות. חכמים ואנשי ידיעות .

קווי מצח שמרכזם נוטה מטה: אנשים רגישים מאוד אשר מזדהים בנקל עם סבלם של אחרים. בעלי אינטיליגנציה ריגשית מפותחת מאוד. מתאפיינים בחושים חדים ובאינטואיציה רבה. נוטים למיסטיקה, לרוחניות , לעולם הנסתר ולדת ולכן מבינים לנפש האדם.

קווי מצח שמרכזם נוטה מעלה: אנשים ספקנים המאמינים במראה עינים בלבד וכפועל יוצא ממעטים לתת אמון בזולת. לרוב רואים את חצי הכוס הריקה אך יחד עם זאת בעלי לוגיקה בריאה המאירה את דרכם .פנים קטנות: או בלשון עממית "פני מלאך". מתאפיינות במבנה עגול , אף פחוס וסולד. זהו מראה המשדר ניקיון , עדינות וטוהר. מדובר באנשים נעימים וחברותיים. שאפתנים עם נטייה להיות במרכז העניינים בעמדה משפיעה . אגואיסטים ודואגים לסביבתם האישית. תחרותיים ואינם מקבלים ביקורת ואפילו אם היא מתבקשת. מקפידים על הופעתם החיצונית.

עיניים גדולות : אנשים נהנתנים הרודפים אחר מנעמי החיים ושרוצים "לבלוע" את כל העולם. טיפוסים אוהבי חברה , דברנים ושחצנים. רודפי הכרה ופרסום. חומריים מאוד ומונעים מתאוות ממון. לרוב כסף מהווה בעבורם מטרה ולא אמצעי. לרוב משדרים נינוחות ושביעות רצון מעצמם.

עיניים קטנות : עיניים סגורות הנראות כקורצות משהו. מדובר באנשים חזקים עם תעצומות נפשיות גדולות ולפיכך הם מסוגלים להפנים פגיעות נפשיות ולהתמודד עם כאב בקלות יחסית. טיפוסים ערמומיים ומניפולטיביים וכאשר הם מסמנים מטרה יעשו כמעט הכל על מנת להשיגה. נבונים ומביני עניין בקלות רבה, חברותיים, קולחים ומלאי קסם.

עיניים קרובות: ניתנות לזיוהי ע"י קירבה לגשר האף. אנשים אלו עצמאיים מאוד ופחות חברותיים. רגישים ופגיעים עם נטייה לפסימיות.
חסרי סבלנות אך מסתירים זאת בחן רב. משדרים נינוחות ושלווה אך עלולים להתפרץ באגרסיביות רבה .

עיניים בולטות : המוכרות יותר בשם " עיני דג". מדובר באנשים חמים ורגישים מאוד. חברותיים ומלאי כריזמה. אנשי שיחה נפלאים עם יכולת שכנוע גבוהה. רעשנים ומלאי חיים ולכן בכל מקום שבו יימצאו יטביעו חותם וידאגו להצהיר על נוכחותם. נוטים למצבי רוח משתנים אך נרגעים מהר ואינם נוטרים טינה.

עיניים רחוקות : ניתנות לזיהוי ע"י ריחוק מגשר האף . מדובר באנשים קלילים הפועלים מתוך תחושות בטן. חיים באוירה אופטימית חסרת עכבות . בעלי נטייה אומנותית עם כשרון רב ליצירה. סולדים ממסגרות ומשתוקקים לחופש ולמרחבים. בעלי חוסן נפשי רב ויכולת נתינה רגשית גבוהה מאוד. נאמנים ומסורים אך זהירות שלא לפגוע בהם בשל רגישותם הרבה.

עיניים שקועות : מביעות חולשה נפשית, חוסר בטחון ומופנמות. מדובר באנשים רגישים מאוד עם נטייה לפחדים ולחרדות. מאפיינות אדם חלש ולא אסרטיבי הנאלץ לקבל בהכנעה את רצון הסביבה. נלצחים בקלות ועלולים להימצא במצוקה רגשית . אנשים טובים ולבביים.

אף ארוך וישר : מבטא אנשים שקולים ונבונים המונעים ע"י הגיון בריא אך יחד עם זאת הם ניחנו באינטואיציה רבה . אנשים ישרים בעלי תודעה והערכה עצמית גבוהה. בעלי חוש הומור מפותח וחברותיים מאוד. בעלי חשיבה יצירתית וחוש עיסקי מפותח.

אף נישרי : מעיד על אנשים רגזנים וכעסנים. חסרי בטחון עצמי אך מחפים על כך באגרסיביות ובעקשנות. מבקשים להנהיג ולהוביל אך אינם מתפשרים על עמדותיהם ולכן נשארים שבויים בחוסר סיפוק מתמיד. מבטאים נפלא את האימרה: " אין הטיפה חוצבת בסלע מכוח העוצמה- אלא מכוח ההתמדה". קרי, בעיקשותם הרבה ובעמידתם האיתנה על עקרונותיהם הם עשויים להשיג את מבוקשם.

אף מורם: או בשמו הנפוץ- אף סולד. מבטא טיפוסים יהירים מתנשאים וגאוותנים מאוד. חומריים ואינם מזוהים עם רוחניות. חיים בתחושה שהכל מגיע לי ומציבים את עצמם מעל הכלל. כריזמטיים מאוד ובעלי אישיות ממגנטת.
אף מלא ובשרני: אנשים נדיבים, חמים ובעלי לב רחב . מתאפיינים בסולם ערכים גבוה וחיים למען מטרות אידיאליסטיות. בעלי רוח התנדבותית ועושים למען הכלל אך לא שוכחים לעשות לביתם. מייצגים את האיזון העדין שבין לתת ולקבל.

אף צר : אנשים הנוטים לראות את חצי הכוס הריקה. פסימיות ומלנכוליות הם חלק מהותי במבנה אישיותם. נאמנים ומסורים עד מאוד. כלפי חוץ משדרים חיוניות ?וחיוביות אך עמוק פנימה ניכרת בהם עצבות ועיפות נפשית. רגישים ,איכפתיים ושואפי צדק.

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

© כל הזכויות שמורות•החומר באתר זה מוגש בברכה מטעם יצחק אהרון ו/או "חכמה" המרכז לקבלה למען הגברת המודעות ולשיפור איכות החיים של כל אחד ואחת. בשל כך הוא מותר לשימוש והפצה ללא הגבלה ובתנאי שתוכנו לא ישונה ויצויין מקורו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יצחק אהרון

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/121041 צפיות
הנפש האנושית מלאה פחדים, מודעים ושאינם מודעים. חלקם נצברים ונאספים במהלך חיינו כחלק מהשפעות חברתיות וסביבתיות, וחלקם מולדים. יובן כי קשת האמונות והסממנים לשמירה והגנה מפני עין הרע כמוהם כים הגדול. אך מעל לכולם שוכנת לה בבטחה החמסה. על משמעותה ומקורה של החמסה במאמר שלפניכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12881 צפיות
לצערי הרב החברה המודרנית עם כל הישגיה הרבים לא השכילה להפנים את העובדה כי יש להתייחס אל האישה כשווה בין שווים, ועדיין עינינו הרואות את מקרי ההתעללות הרבים אותם האישה חווה הן בתא המשפחתי ,במקומות העבודה ואפילו ברחוב, שם מייחדים לנשים מסלול נפרד להליכה ונסיעה בתחבורה ציבורית ועד כדי השפלה ביריקה על ילדה רכה בשנים, שהיורקים השפלים מיטיבים לבטא את מידתם הרעה והלא מתוקנת הרואה בילדה קטנה כמעוררת את היצרים רחמנא לצלן.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/121007 צפיות
מאז ומעולם הנושא הבוער ביותר בקרב בני האדם היה תחום הזוגיות והאהבה. מי אינו רוצה למצוא את בן/בת הזוג המתאים לו ביותר? מי אינו רוצה למצוא זוגיות חיובית שתמלא את עולמו ותשלים אותו? מי אינו רוצה מערכת זוגית נכונה ותקשורתית? בדברים הבאים אגיש לכם הקוראים כלי בסיסי לבדיקת ההתאמה הזוגית באמצעות חישובי גורלות. אציין כי אין לראות בכך גורל זיווגים מלא אלא לכל היותר זיהוי נקודות החולשה או החוזק בקשר שלכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12842 צפיות
תקופת ימי ט"ו בשבט נושאים עימם ריחות של שינוי באוויר. תחילתה של תקופה חדשה בפתח הטבע משנה פניו, השמים מתבהרים וקרני השמש פורצות מבעד לעננים, מאירות ומלטפות בחמימות עדינה כיד מלטפת. שירת ימי החורף כמעט בסיומה וניתן להבחין בבואו של האביב המתקרב. עתה הבשילו התנאים להתחדשות ולפריחה מחודשת שבסופם האילנות יצמיחו פירותיהם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11886 צפיות
אחד הדיברות אוסר על עבודה זרה, יצחק אהרון מחבר בין עבודה זרה לסקרנות ומסביר על הקשר ביניהם לתחושת הריקנות שאנו עלולים לחוש בחיינו

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11910 צפיות
חכמת הקבלה מלמדת כי לכל דבר גשמי שקורה לנו יש מקורות רוחניים וכל פעולה שאנו מבצעים מושפעת מהמזל המלווה אותנו. יצחק אהרון מלמד על כוחותיה של עין רעה ועל מה נוכל לעשות כדי לבטל את השפעתה

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/07/111088 צפיות
מאז ימי עולם לימדו חכמי הקבלה כי לאותיות השפה העברית, בהצטרפותן לתיבה הנקראת "שם האדם", כוח רוחני עצום ורב המסוגל להשפיע על המזל ועל מאורעות החיים הנעשה עד לפרטי פרטים. לכן אין זה פלא שחכמת הקבלה עוסקת בכך רבות ומקדישה לנושא ספרות ענפה

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1935346 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1924233 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1919027 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1927955 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19643 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19536 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19847 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica