חפש מאמרים:
שלום אורח
06.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

במה עלי לעסוק?

מאת: יצחק אהרוןקבלה03/01/2010823 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

בחיי המקצועיים כאיש קבלה ,אני מייעץ ומלווה אנשי עסקים בכירים לצד שכירים רבים הפונים אלי בשאלות מהותיות כגון: מה עלי ללמוד ? האם תחום העיסוק מתאים לי או שמא עלי להחליף מקום עבודה? מה עליי לעשות כדי שפרנסתי תהיה ברווח ? ועוד. שאלות אלה חוזרות ונשנות ללא הרף ואינן מרפות מדעתו של האדם המעוניין להתקדם ולהצליח. בניגוד לתחומים אחרים כדוגמת זיווג ובריאות אשר נשלטים במידה רבה ע"י המזל והגורל, תחום העיסוק הינו בחירה חופשית מדעת. לכן מומלץ מאוד לבצע את הבחירה הנכונה אשר בכוחה להשפיע שפע על האדם. במאמר הבא אגיש לכם דרך קלה ופשוטה לניתוח אופי העיסוק המתאים לכם. אציין כי אין להתייחס לשיטה זו כתורה שלמה הואיל וביכולתה לספק קווים כלליים ברובד השטחי בלבד. המורכבות הרבה בשאלת הקריירה והפרנסה מחייבת בחינה מדוקדקת ומעמיקה שאין באפשרותכם לבצע .לכן הנני ממליץ לפנות לאיש קבלה מוסמך על מנת לקבל הכוונה והדרכה ראויים .בבואנו לבחון את הצד המקצועי המומלץ , עלינו להתייחס ליום הלידה הואיל ובכוחו לבטא פרמטר חשוב בבחירה תחום העיסוק. כאשר יום הלידה הוא דו ספרתי יש לצמצמו לכדי ספרה אחת. לדוגמא 27 = 2+7=9. באם יום הלידה עגול יש להשמיט את האפס 10 = 1.

מספר 1: שואף לביטוי עצמי ולהפגנת הייחודיות והיכולות האישיות. אוהב התחלות חדשות במסע חייו המקצועיים לעיתים עד כדי הגזמה. נמרץ מאוד ומוכרח להרגיש את ההתלהבות במעשיו שאם לא כן הוא עלול לאבד עניין מהר מדי. בעל מחשבה מהירה וחדה עם יכולת להסיק מסקנות וליישמן. סובייקטיבי וטוטאלי בהשקפתו. קיצוני בעמדותיו ורואה את החיים בשני צבעים- שחור ולבן. בעבודה סולד משגרה המוכן להעז ולהתנסות בחוויות ובהיכרויות חדשות. קיים בו צורך עז לריגושים גבוהים ולעצמאות. אינו סובל מרות הואיל ומדובר במנהיג מלידה אשר מתבלט כמקורי ושונה. בעל קסם אישי רב ושנינות חדה. עיסוקים מומלצים: ניהול, שיווק, יזמות, קריירה ביטחונית.

מספר 2: אדם תלותי במידה רבה. נוח להשפעה ובעל יכולת נתינה רגשית. מתחשב בדעת הרוב ובד"כ נוטה להסכים איתו. מתאים מאוד לעבודה בצוות ולשיתוף פעולה מחשבתי. למרות היותו חש שיודע רבות חושש לקחת החלטות מבלי לקבל חוות דעת נוספת. ראשו בשמיים ורגליו על הקרקע , לכן ידע לראות בבירור את חצי הכוס המלאה. בעל אינטואיציה מפותחת ורגישות עדינה ולכן נמשך לנושאים מופשטים ולאומנות. נפשו מורכבת והוא חש בדברים רבים ואינו מסוגל להבין שאחרים אינם מרגישים כמותו. בעבודה זקוק לחיזוקים לתמיכה חיובית ולתחושת חמימות. עיסוקים מומלצים: סיוע לאוכלוסיה במצוקה, פסיכולוגיה , עבודה סוציאלית, אמנות.

מספר 3: אדם עם אישיות נעימה, נפש ססגונית וקסם אישי רב. אמוציונאלי מאוד ולבבי. מוחצן ויודע להוציא כלפי חוץ את רגשותיו ומחשבותיו. בשל הפתיחות קיים בו צורך עז לחלוק ולשתף אחרים לכן חשוב לו המגע הבלתי אמצעי עם סביבתו. כריזמטי עם המון מחשבה יצירתית. סולד מעובדות יבשות וחייב לשתף את הדמיון הוויזואלי שאם לא כן ישתעמם בקלות. איש שיחה נפלא עם חוש הומור. לעיתים קרובות ינסה להימלט מלקבל החלטות ולהתמודד עם קשיים. חייב חופש יצירתי ומרחב שאם לא כן הוא עלול ליפול לעצלנות ולחוסר אכפתיות. הדמיון המפותח עלול להתערבב עם המציאות לכן עליו להישמר בלשונו שמא יצטייר כלא אמין. מסגרות סדר ומשמעת אינם בראש מעייניו ולכן מתאפיין באיחורים ובחוסר עמידה בזמנים. עיסוקים מומלצים : אומנות יוצרת, טיפוח, עבודה עם הגיל הרך.

מספר 4: איש מסגרות מובהק החש צורך מתמיד בשליטה בנעשה סביבו. שינויים עלולים להוציאו משלוותו ולהביאו לכדי חוסר יציבות. נוקט בשיטת ההתקדמות האיטית ואינו ממהר כלל. חסר דמיון ומעוף , חייב עובדות ברורות ודברים מוחשיים. עקשן מאוד ובעל עקרונות ברורים ולכן יטפס מעלה ביציבות ובהתמדה. הפתגם : " המים חוצבים בסלע לא מכוח העוצמה אלא מכוח ההתמדה " מייצגים אותו בדיוק. בעבודה הוא אינו מקורי ואינו חדשני אך ידע להוציא לפועל רעיונות של אחרים ולבצעם היטב. מדובר באיש תכנון וביצוע מעולים. למרות היותו החלטי ובוטח עליו לתעל את האנרגיה שבו לאפיקים מועילים שמא יתעייף במהירות. בעל יכולת ניתוח מדויקת וריכוז עמוק. אינו סובל שמתנגדים לו ולא יתפשר על דעותיו. ביקורת בונה עלולה להתפרש בעיניו כאיום על מעמדו. איש חרוץ השואף לעשייה מתמדת. עיסוקים מומלצים: הנדסה , אדריכלות , עבודה ציבורית , ייעוץ ארגוני.

מספר 5 : איש תקשורת ויחסי ציבור מהמעלה הראשונה. אשף במגע עם אנשים ובעל יכולת שכלית יוצאת מן הכלל. איש שיחה מרתק ורב גוני. שופע רעיונות מבריקים היודע גם להוציאם מהכוח אל הפועל. הואיל ומדובר באיש בעל ראיית על כוללת , בכל מקום עבודה יטביע את חותמו ואת ייחודו. מהיר מחשבה ותפיסה אינטואיטיבית ולכן, יבין דבר מתוך דבר ללא צורך בלימוד נרחב של הנושא. סקרן וחשדן החש צורך להיות מעורב במתרחש. בעבודה ירצה לדעת מה חושבים ומרגישים הסובבים אותו. יימצא במרכז העניינים וינסה להשפיע עליהם. עליו להיזהר בלשונו מרכילות ומדיבורים מיותרים. משתעמם בקלות וסולד משגרה חונקת. עיסוקים מומלצים: נסיעות ,תקשורת , פוליטיקה, יחסי ציבור, ייעוץ.

מספר 6 : איש ההרמוניה והאיזון. מתרחק מקיצוניות ומאנשים כוחניים. אחראי ומחויב עמוקות לעשייה המוטלת עליו. חש את מצוקת הזולת ומזדהה עם כאבו. ולכן, יעזור לו וינסה להראות את נקודת האור באפילה. בעל הגיון מפותח , סבלנות מרובה ויכולת מנטלית עשירה . יודע ליישם דברים מתוך תכנון ולא משליפה של רגע אחרון. יודע להתגבר על אילוצים ומכשולים . שם בצד כל דבר אשר עלול לעכב אותו בדרך להגשמת מטרתו. בעבודה נמשך לאסתטיקה טיפוח וחיצוניות. סביבת העבודה תהיה מעוצבת ונאה. במסגרת יחסיו עם הכלל יהווה מעין יועץ נפשי וחבר לעת צרה. לעיתים עלול לקרוס בשל מעורבות רגשית ואכפתיות יתרים. ביקורתי מאוד ודורש מאחרים משמעת וסדר גבוהים. עיסוקים מומלצים: משפט,פסיכולוגיה,היי- טק, ראיית חשבון.

מספר 7 : אדם הצמא לריגושים ולשינויים תמידיים. עוסק בהרהורים ובחיפוש אחר הזהות העצמית . שואף לניסיונות לגלות ולהבין את הצד המסתורי של החיים, בפן הרוחני ובפן המדעי. ייתכן מאוד כי עקב השונות שלו יכנו אותו מוזר ,שונה וקשה הבנה. אף כי יהיה מוקף בסביבת אנשים אינו יחוש בנוח ויתכנס בתוך עצמו. ניחן ביכולת כתיבה ( מוזיקה,שירה) גבוהה ביותר.יסודי מאוד ואינו חושש מאתגרים מחשבתיים הואיל ונפשו צמאה לחקור ולדעת את עומק הדברים. עליו להיזהר מעודף פרפקציוניזם המבדיל ומבודד אותו מהכלל.בעבודה עלול להתנהג בקוטביות. מחד עלול להיות עצור וסלקטיבי בקשרים החברתיים הבוחר להתרחק מהתקהלות ומהמוניות ומאידך עשוי להיות חברותי ,רגיש וזורם. בוחר בקפידה רבה את חבריו עד כדי ריחוק וניקור משאר הסובבים. לעיתים שופע קסם אישי רב ולב חם כלפי כולם. בשל הקיצוניות שבו אינו מומלץ לתפקידי ניהול ושיווק. לאדם זה קשה מאוד למצוא את העיסוק המתאים לו בשל חוסר פרקטיות מצידו. עיסוקים מומלצים : לימודים גבוהים, מתמטיקה, מחקר, עבודה מיסטית.

מספר 8 : אדם המבטא את שיא האגו האפשרי, ההישגיות והבעת הייחודיות. מקפיד על הופעה חיצונית מטופחת ומשתוקק להראות תמיד במיטבו. שואף למשרה נחשקת הנושאת עוצמה, כבוד וכוח השפעה רב. כסף , מעמד והכרה מניעים אותו ולכן נוטה להיות כריזמטי, כוחני ובעל חוש מנהיגות מפותח אשר בכוחו לשמש "אורים ותומים" לאחרים להגיע לשיא ההישגיות. בלימודים הוא רציני,משקיע ומתמיד. יחקור כל עניין לעומק ולא ירפה עד שדעתו תהיה מסופקת. למרות היותו בעל עוצמה חזקה, עליו להיזהר שמא ישקיע אנרגיה רבה מדי העלולה לשאוב מתוכו כוחות רבים עד כדי קריסה. בעבודה חייב להראות הישגים ולזכות בהערכה על פועלו. אוהב עבודה קבוצתית ויכול להתמודד עם פרויקטים גדולים ומאתגרים. תלוי הרבה בעובדים איתו או בכפופים לו לעיתים יותר ממה שהוא מודע לכך ולכן יתקשה לפעול באופן עצמאי מלא. עובד קשה מאוד ומשקיע זמן וכוחות רבים בדרך להצלחה. בעל נטייה טבעית לעבודה מחייבת ולכן עלול למצוא עצמו מבלה שעות רבות בעבודה ולהזניח את חיי המשפחה. לעיתים קרובות , כסף עלול להוות בשבילו מוטיבציה ועל נקודה זו הוא צריך לעבוד. עיסוקים מומלצים : שיווק ויחסי ציבור, רפואה , סיעוד, חקירות.

מספר 9 : פילנטרופ ,אידיאליסט , חובב מוסיקה ופילוסופיה. מייצג את הנדיבות וטוב הלב. בעל נפש רגישה ואוזן קשבת למצוקת הזולת. מעניק מזמנו ומכספו לאחרים באופן בלתי אנכי. רואה בשירות החברה משימה נכונה ועושה זאת מתוך אהבה וענווה. מהווה צינור להשראה ולרעיונות גדולים היכולים להשפיע על הסביבה. ולכן,עשוי להיות מורה דרך לרבים. נקשר אל הלא מעשי, החולמני ,הרוחני ואל תפיסת העולם הרחבה. מטבעו אינו רגוע ואינו ממוקד על הכאן ועכשיו. רואה את הדברים מלמעלה ואינו יורד לפרטים. עלול להיות עם בעיות קשב וריכוז עד כדי חוסר תיעול מחשבתי. בעבודה מתנהג בחשיבות עצמית ובדרמטיות. חייב הערצה ותשומת לב מצד חבריו למקצוע. חברותי מאוד ואוהב את כולם מתוך רחמים, טוב לב ואדיבות. לכן נוטה לנדב עצמו לטובת אחרים. פעלתן מאוד וחסר מנוחה המתקשה לשבת במקום אחד. עליו להיזהר בלשונו העוקצנית ולא לומר את כל שבליבו. עיסוקים מומלצים : יצירה, הוראה, עבודה עם חו"ל, פסיכולוגיה.

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

© כל הזכויות שמורות•החומר באתר זה מוגש בברכה מטעם יצחק אהרון ו/או "חכמה" המרכז לקבלה למען הגברת המודעות ולשיפור איכות החיים של כל אחד ואחת. בשל כך הוא מותר לשימוש והפצה ללא הגבלה ובתנאי שתוכנו לא ישונה ויצויין מקורו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מוגש בברכה
www.kabalah.co.il
יצחק אהרון ראש מרכז "חכמה" מייעץ חוקר ומרצה של תורת הקבלה.מפרסם מאמרים שבועיים בעיתונות המקומית בפריסה ארצית. עורך את ערוץ הקבלה באתר Y NET של ידיעות אחרונות. משדר תוכנית יעוץ בקו המומחים של רדיו 103FM ובימי שישי ברשת ב' בתוכנית "מה יהיה" עם יואב גינאי. טלפון 03-9220784

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יצחק אהרון

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/121041 צפיות
הנפש האנושית מלאה פחדים, מודעים ושאינם מודעים. חלקם נצברים ונאספים במהלך חיינו כחלק מהשפעות חברתיות וסביבתיות, וחלקם מולדים. יובן כי קשת האמונות והסממנים לשמירה והגנה מפני עין הרע כמוהם כים הגדול. אך מעל לכולם שוכנת לה בבטחה החמסה. על משמעותה ומקורה של החמסה במאמר שלפניכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12880 צפיות
לצערי הרב החברה המודרנית עם כל הישגיה הרבים לא השכילה להפנים את העובדה כי יש להתייחס אל האישה כשווה בין שווים, ועדיין עינינו הרואות את מקרי ההתעללות הרבים אותם האישה חווה הן בתא המשפחתי ,במקומות העבודה ואפילו ברחוב, שם מייחדים לנשים מסלול נפרד להליכה ונסיעה בתחבורה ציבורית ועד כדי השפלה ביריקה על ילדה רכה בשנים, שהיורקים השפלים מיטיבים לבטא את מידתם הרעה והלא מתוקנת הרואה בילדה קטנה כמעוררת את היצרים רחמנא לצלן.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/121006 צפיות
מאז ומעולם הנושא הבוער ביותר בקרב בני האדם היה תחום הזוגיות והאהבה. מי אינו רוצה למצוא את בן/בת הזוג המתאים לו ביותר? מי אינו רוצה למצוא זוגיות חיובית שתמלא את עולמו ותשלים אותו? מי אינו רוצה מערכת זוגית נכונה ותקשורתית? בדברים הבאים אגיש לכם הקוראים כלי בסיסי לבדיקת ההתאמה הזוגית באמצעות חישובי גורלות. אציין כי אין לראות בכך גורל זיווגים מלא אלא לכל היותר זיהוי נקודות החולשה או החוזק בקשר שלכם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה06/02/12841 צפיות
תקופת ימי ט"ו בשבט נושאים עימם ריחות של שינוי באוויר. תחילתה של תקופה חדשה בפתח הטבע משנה פניו, השמים מתבהרים וקרני השמש פורצות מבעד לעננים, מאירות ומלטפות בחמימות עדינה כיד מלטפת. שירת ימי החורף כמעט בסיומה וניתן להבחין בבואו של האביב המתקרב. עתה הבשילו התנאים להתחדשות ולפריחה מחודשת שבסופם האילנות יצמיחו פירותיהם.

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11885 צפיות
אחד הדיברות אוסר על עבודה זרה, יצחק אהרון מחבר בין עבודה זרה לסקרנות ומסביר על הקשר ביניהם לתחושת הריקנות שאנו עלולים לחוש בחיינו

מאת: יצחק אהרוןקבלה13/12/11910 צפיות
חכמת הקבלה מלמדת כי לכל דבר גשמי שקורה לנו יש מקורות רוחניים וכל פעולה שאנו מבצעים מושפעת מהמזל המלווה אותנו. יצחק אהרון מלמד על כוחותיה של עין רעה ועל מה נוכל לעשות כדי לבטל את השפעתה

מאת: יצחק אהרוןקבלה17/07/111085 צפיות
מאז ימי עולם לימדו חכמי הקבלה כי לאותיות השפה העברית, בהצטרפותן לתיבה הנקראת "שם האדם", כוח רוחני עצום ורב המסוגל להשפיע על המזל ועל מאורעות החיים הנעשה עד לפרטי פרטים. לכן אין זה פלא שחכמת הקבלה עוסקת בכך רבות ומקדישה לנושא ספרות ענפה

מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1935343 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1924132 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1918961 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1927947 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19643 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19536 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/19847 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica