חפש מאמרים:
שלום אורח
23.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד מומלץ לבחור דיור מוגן?

מאת: שלום כהןבריאות גיל הזהב29/09/2019492 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
בחירת מסגרת דיור מוגן מתבטאת הן בצורך של החוסה והן ביכולות המימון של האפוטרופוס. ישנן מסגרות דיור מוגן המיועדות לחוסים קשים הסובלים מלקויות נפשיות כבדות, לצד מסגרות שנועדו רק לחוסים קלים ביותר. האחרונים יכולים לנהל שגרת חיים נורמלית, אך סובלים מלקות קלה שלא מאפשרת להם מגורים עצמאיים. הדילמה בין 2 המסגרות מתעצמת לנוכח המחירים. דווקא כאשר החוסה קשה, וזקוק למסגרת בהתאם, התשלום הוא שנתי והוא מגלם מחיר של שכירות עבור החדר וטיפולי מדריכים ועובדים סוציאליים. כאשר החוסה סובל מלקות קלה, הוא צריך מסגרת עם השגחה מופחתת. מסגרת כזו היא היקרה מבין השתיים, משום שהדירה שהאפוטרופוס מסדיר היא בית בבעלות. הבעלות עוברת אליו ולחוסה שלו ולכן המחיר יקר משמעותית. אם נוסיף לכך, המחיר אף יקר מזה של דירה רגילה באותה עיר, משום שנדרש תשלום גם לסגל ולצוותי העובדים הסוציאליים.

בחירת דיור מוגן עבור חוסים קשים

­הבחירה הרלוונטית לחוסים מעין אלו היא מסגרת מוגנת בה המגורים יכולים להיעשות לבד או בשותפות עם חוסים אחרים. החבילה הראשונה, מטבע הדברים, יקרה מרעותה, אך שתיהן מבוססות על שכירות ולא על קנייה. מדי שנה מחדשים חוזה שמבטא גם את מחיר החדר כל חודש וגם את שירותי הטיפולים והפעילויות השונות להם זכאי החוסה במהלך שהותו במבנה דיור מוגן.

בחירת דיור מוגן עבור חוסים קלים

חוסים קלים יכולים לנהל את שגרת חייהם באופן אדוק פחות אך עדיים לא באופן חופשי לחלוטין, בבית משלהם בעיר או במושב. ההסדר הכי טוב בשבילם הוא הסדר בו הבית שהם גרים בו הוא בית בבעלות אך הוא נמצא בשטח בו מתנהל דיור מוגן. המדריכים מספקים ייעוץ ועזרה בהתבקשם – לחוסים השונים ופורסים בפניהם סל של פעילויות, חוגים וטיולים שונים. לרוב, חוסים אלו מסוגלים לעבוד ולהתפרנס בזכות עצמם ולכן הן מקבלים גם ייעוץ לגבי מציאת מקום עבודה חדש בסמוך לדיור המוגן. חשוב לציין כי מסגרת זו היא מסגרת של קניית דירה ולא של שכירות. לכן, אם הגעתם למסקנה שזה מה שמתאים לדייר שלכם, ואינכם יכולים להרשות זאת לאור מצבכם, מומלץ לבדוק אפשרויות מימון והלוואה שונות למקרים אלו.

 תגיות המאמר: דיור מוגן


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19129 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19244 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19257 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19297 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבר ובת מצווה17/11/19288 צפיות
עומדים לחגוג לילד שלכם בר מצווה? התקציב שלכם מוגבל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון ביותר.

מאת: שלום כהןרכב29/09/19515 צפיות
על מנת לדעת כיצד לבחור מוסך לתיקון רכבי סיטרואן בתל אביב, מומלץ לקרוא את השורות שלפניכם. כאן, אנו ננחה אתכם בדיוק כיצד לבחור את המוסך, כך שגם הנסיעות אליו ישתלמו לכם כלכלית וגם תקבלו שירותים באופן יעיל ומקצועי.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19494 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאמרים נוספים בנושא בריאות גיל הזהב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב18/04/191057 צפיות
אחרי שטיפלו בנו במשך כל החיים מגיע הרגע שבו ההורים שלנו זקוקים לעזרה שלנו. כשהם מתבגרים נדמה שפעולות רבות קשות עבורם יותר. ההליכה למכולת לרכישת מוצרי מזון עשויה להיות מאתגרת יותר, וגם מטלות בסיסיות בבית אינן פשוטות עבורם. במקרים רבים קשישים לאחר מחלה חלשים אף יותר, והאחריות מוטלת לא פעם על ילדיהם הבוגרים. עם זאת, ולמרות האהבה האדירה והרצון הרב לסייע, לילדים יש היום משפחות משלהם – וילדים משלהם. הם מתמרנים בין עבודה לסידורים, בין משפחה למחויבויות אחרות, ובתוך השגרה העמוסה הם רוצים להעניק את המיטב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב28/03/19874 צפיות
ככל שהשנים חולפות, ההורים שלנו (וגם סבא וסבתא) מתקשים לבצע מטלות רבות בכוחות עצמם. בין אם הם זקוקים לאדם שיסייע להם בהכנת ארוחה קלה ובין אם בעזרה בניקיון הבית, הקושי בהחלט קיים – והוא גם בהחלט מובן. הבעיה האמיתית מתחילה כשאנחנו מאוד רוצים להיות שם בשבילם, אבל המציאות הופכת למאתגרת. העבודה לוחצת, המשימות נערמות ואין לנו את הזמן להספיק הכול וגם להיות שם בשביל ההורים שלנו. שירות של מטפלת לקשישים פרטי הוא בדיוק השירות שמאפשר לכל הצדדים לנצח: ההורים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו, ולכם יש את הזמן לטפל

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב26/03/19839 צפיות
מדוע מזרון לפצעי לחץ כב חשוב ומדוע אתם לא יכולים לדחות למחר את התחלת השימוש בו.

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב17/01/191023 צפיות
בקצרה על כסא גלגלים חשמלי ועל כל היתרונות שבו.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18363 צפיות
מבוגרים סיעודיים זקוקים לטיפול רב יחד עם השגחה ברוב שעות היממה. טיפול ביתי באדם סיעודי כרוך בלא מעט אתגרים, הכנות, שעות עבודה וקשיים. לא כל אחד יוכל לטפל באדם סיעודי ולא בכל בית הדבר מתאפשר. פנייה לטיפול ביתי עולה על הפרק כאשר האדם הסיעודי אינו מוכן להכניס לביתו מטפל סיעודי, אינו מסכים לקבלת טיפול במוסד סיעודי וכאשר ישנה נכונות ויכולת לבני המשפחה לספק את הטיפול הדרוש.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18413 צפיות
טיפול סיעודי ביתי ניתן בהיקף מלא של 24 שעות ביממה או בהיקף חלקי של כמה שעות בכל יום. היקף הסיוע לו זקוק האדם המבוגר נקבע בהתאם למצבו הנפשי והמנטלי. ישנם מקרים בהם מספיקה עזרה של כ-3 שעות בכל יום מול מקרים בהם נדרשים סיוע מלא והשגחה 24 שעות ביממה.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/18392 צפיות
רולטורים הם פתרון הניידות הטוב ביותר בעבור אותם מבוגרים שזקוקים רק למעט תמיכה במהלך הליכה בבית או בחוץ. המתקן מהווה תוספת של יציבות ואפשרות למנוחה קלה במהלך ההליכה. רולטור 4 גלגלים או 3 גלגלים מתאים למבוגרים עצמאיים המתהלכים באופן עצמאי וזקוקים לתמיכה חלקית בלבד. חשוב להבהיר כי רולטורים הם אינם תחליף לכסאות גלגלים ואינם מספקים תמיכה מלאה כמו כיסא גלגלים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica