חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוות דעת לעורכי דין ולבתי המשפט

אני אלי אייל - רואה חשבון משפטן וכלכלן, בורר ומגשר, עוסק בהכנת חוות דעת מומחה אקטואר לבתי המשפט ולעורכי הדין. הנני רואה חשבון עצמאי במשך שנים רבות, בעל ניסיון רב ומומחיות בתחום העסקי, כולל ניתוח פיננסי, הערכת שווי חברות, חישוב מוניטין אישי ועסקי והכנת חוות דעת מומחה אקטואר. במשך 4 שנים הנני יועץ מיסוי של מנהל הפרישה בצה"ל, לפורשי שירות קבע, כולל היוון פנסיה וחישובים אקטואריים, תיאומי מס הכנסה וביטוח לאומי, החזרי מס ופריסת מענק פיצויים, פריסת פדיון ימי מחלה ומענק התארגנות, וחישוב השכר נטו לגמלאים המתחילים קריירה שניה, ייעוץ לגבי פתיחת תיק עצמאי במס ערך מוסף, מס הכנסה וביטוח לאומי, ובכלל זה על ההבדלים בין עוסק פטור לבין עוסק מורשה במע"מ.          הנני נכלל במאגר המומחים של בית המשפט בתחומים: אקטואריה - חוות דעת מומחה, ראיית חשבון, חשבונאות ומיסים, בוררויות, גישור ועוד. הנני בעל ניסיון רב במתן חוות דעת לבתי משפט, בהכנתם, בהגשתם ובהגנה על חוות דעת מטעמי, בתוך פרק זמן קצר יחסית, ביעילות ובמיומנות. חוות הדעת המוגשת על ידי לבית המשפט מחולקת לפרקים וסעיפים, עם מבנה פנימי / רצף הגיוני, תמציתית ועניינית. סיום חוות הדעת כולל פרק סיכום המתמצת את מסקנותיי וכן את סכום הכסף אליו הגעתי. חוות הדעת נתקבלו עקב היותן איכותיות, מפורטות ומקצועיות. רק במקרים מעטים נדרשה עדותי בבית המשפט, ובמקרים אלו עדותי הייתה מקצועית ומשכנעת. חוות הדעת אושרו כולן בבתי המשפט והתקבלו על פני חוות דעת אחרות, עקב היותן איכותיות, מפורטות ומקצועיות.

הצורך בחוות דעת מקצועית ואיכותית : שופטים נאלצים לקרוא במסגרת עבודתם עשרות אלפי מסמכים. לכן על חוות הדעת להיות עניינית תמציתית, עם מבנה פנימי, ולא טכסט מיותר אשר יתפרש על ידי השופט כמריחה וגזילת זמנו. לשופט אין מומחיות בעצמו בנושא חוות הדעת. על המומחה לנסח חוות דעתו באופן ככל האפשר שאדם סביר יוכל להבין, ואיך מבחינה רציונאלית דבר נובע מדבר ובשפה ברורה ופשוטה. המומחה אינו צריך להיכנס לשיקולים משפטיים שאינם כלל מתחום סמכותו. אני נוהג לציין במפורש בחוות הדעת כי נושא זה מועבר לשיקול בית המשפט.

הנני שמח לשתף פעולה בהכנת חוות דעת לעורכי דין ולבתי המשפט, ולצורך כך הנני מגיע, לפי תיאום מראש, לאחד הסניפים של משרדיי - בירושלים, בתל אביב ובנהריה. דברי הדואר נשלחים לת"ד 6800 נהריה 22220 .     

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רואה החשבון אלי אייל

מאמרים נוספים בנושא שירותים לעורכי דין

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין30/04/17864 צפיות
א. חוק סדר הדין הפלילי (מס') (הסדר מותנה - תשלום לוועדות מקומיות), התשע"ג-2013 ב. מטרת החוק ביום 2 באוגוסט 2012 פורסם ברשומות חוק סדר הפלילי (תיקון מס' 66), התשע"ב-2012, אשר עניינו סגירת תיק בהסדר (להלן – חוק הסדר מותנה או החוק). תחילתו של חוק הסדר מותנה הוא תשעה חודשים מיום פרסומו, ב - 2 במאי 2013. חוק הסדר מותנה מסמיך תובע לערוך, בתנאים מסוימים, הסדר עם חשוד, במסגרתו מודה חשוד בעובדות, ומסכים לקיים תנאים מתוך רשימה של תנאים המנויים בחוק.

מאת: בנימין קלינגרשירותים לעורכי דין11/01/17866 צפיות
במה עוסק קונסטרוקטור? עבודתו של הקונסטרוקטור (מהנדס בניין) היא תכנון הנדסי של מבנים כאשר בהגדרה של מבנה נכללות גם קונסטרוקציות לתעשייה, מבני מסחר, מפעלים, מבני ציבור וכדומה. מהנדסים רבים בוחרים להתמחות בחתך מסוים בשוק כגון : בתי מגורים, גורדי שחקים, מבנים תת קרקעיים, קונסטרוקציות פלדה ועוד. בפועל, קונסטרוקטור מתכנן את המבנה לאור תוכנית ארכיטקטונית ורצונותיו של הלקוח. בעבודת התכנון המהנדס לוקח בחשבון את תנאי השטח, הכוחות הפיסיקליים הפועלים על המבנה, תקנות בנייה וחוקי בנייה ופרמטרים נוספים. מהנדס

מאת: אופירשירותים לעורכי דין02/09/161226 צפיות
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין27/04/161003 צפיות
אחד הדברים העיקריים שמאפיינים את הנוטריון אל מול עורכי דין אחרים שלא קבלו הרשאה מהמדינה לספק שירותים משפטיים מיוחדים יותר, הוא זה שמציג אותו כאיש מקצוע שיכול ליצור אישורים שונים בהתאם למצבים משפטיים ולדרישות רלוונטיות של כל לקוח שלו.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/12/15999 צפיות
זקוקים לתעודות מזהות, תארים ודיפלומות מתורגמות? מעוניינים לתרגם חוזה עסקי הזקוק לאישור תרגום נוטריוני? נוטריון בתל אביב יתרגם עבורכם את המסמכים הנדרשים, או יבחן תרגומים קיימים בטרם אישור המסמכים. לידיעה, בחלק לא קטן מהתנהלותכם עם מסמכים רשמיים – תידרש חותמת אפוסטיל נוטריונית לשם ווידוא נכונותם.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין30/11/151432 צפיות
שירותי הנוטריון הינם נחוצים כמעט לכל אחד מאיתנו, כיוון שלנוטריונים יש סמכות בלעדית לאשר את תוקפם של מסמכים משפטיים מסוגים שונים, וכן לאשר תרגומים משפטיים. למסמך רשמי שלא אושר על ידי נוטריון אין תוקף משפטי, ולכן הוא לא יוכל לשמש כראיה בהליך משפטי או לכל צורך רשמי אחר. עם זאת, כמו בכל תחום, קיימים בעלי מקצוע מתאימים יותר ומתאימים פחות. מאמר זה יספק לכם מידע אודות בחירה נבונה של נוטריונים.

מאת: אופירשירותים לעורכי דין31/10/151352 צפיות
בתי המשפט בישראל, באופן טבעי במהלך חקירות שונות זקוקים למסמכים ואישורים על מנת להוכיח טענות אשר בסופו של דבר יספקו קביעה בנוגע לאותו המקרה. אולם לא כל ראייה אוטומטית קבילה בבית המשפט, יש תהליך אשר בסופו הראיה הופכת קבילה ומשפיעה על מהלך המשפט. האדם אשר תפקידו, בין היתר, להפוך ראיות ומסמכים לקבילים בעיני בית המשפט הוא נוטריון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica