חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

 

רבקה בר מאמרים אחרונים של הכותב

 
   
   
 
צור קשר: צור קשר

 
     
 
 
   
  מאמרים אחרונים מאת רבקה בר  
 

חיים נחמן ביאליק בזמר העברי

מאת: רבקה ברמוסיקה09/01/121420 צפיות
חיים נחמן ביאליק , המכונה "המשורר הלאומי", כתב שירים רבים לילדים ומבוגרים. שירים רבים זכו להלחנה, והפכו לנכס צאן ברזל בזמר העברי. במאמר ייסקרו השירים הידועים , המוכרים והמושרים של ביאליק.
למאמר המלא...

רוצים לדעת מוסיקה? מה זה טמפו? מה זה ביט? מה זה קצב?

מאת: רבקה ברמוסיקה29/09/113988 צפיות
המונחים טמפו, ריתמוס וביט מקורם בלועזית... שלושתם מתחום הקצב במוסיקה. אנשים רבים מבלבלים ביניהם, ואינם יודעים מה מציין כל אחד מהם. במאמר יינתנו הסברים מפורטים ודוגמאות לכל אחד מהמונחים...
למאמר המלא...

רוצים לדעת מוסיקה? מה זה מלודיה? מה זה לחן? מה זה נעימה?

מאת: רבקה ברמוסיקה05/09/113037 צפיות
אנשים רבים אומרים: "השיר הזה לא מלודי...".... "המנגינה הזאת מאד מלודית..." זהו שימוש שגוי במונח "מלודיה" במאמר יוסבר המונח ויינתנו השימושים בו. כמו כן יוסברו המונחים "לחן", "נעימה".
למאמר המלא...

מה זה נושא ווריאציות במוסיקה? רמז - הגברת והאדרת...

מאת: רבקה ברמוסיקה06/08/113736 צפיות
רבים יודעים מה זה ווריאציה - שינוי, אך מה המשמעות של "נושא ווריאציות"? במאמר יוסבר המונח המוסיקלי, ויינתנו דוגמאות מוסיקליות.
למאמר המלא...

רוצים לדעת מוסיקה? מה זה א קפלה?

מאת: רבקה ברמוסיקה18/07/111204 צפיות
המונח "א קפלה" הוא מתחום המוסיקה הקולית (ווקלית). רבים משתמשים בביטוי "א קפלה", אך אינם יודעים מה המשמעות האמיתית של המילה. במאמר יוסבר המונח, וגם יינתנו דוגמאות.
למאמר המלא...

מה זה תצליל? - ולא רק במוסיקה

מאת: רבקה ברמוסיקה13/07/113546 צפיות
למילה "תצליל" יש שתי משמעויות שונות. האחת - במוסיקה. האחרת - בשפה העברית. במאמר יוסברו המאפיינים של כל אחת מהמשמעויות.
למאמר המלא...

מה הקשר בין מוסיקה ל-בישול? האם יש קשר בין שירה ונגינה להכנת אוכל?

מאת: רבקה ברמוסיקה01/07/111523 צפיות
קיימים לא מעט מאפיינים דומים בין אוכל - אכילה לבין מוסיקה - שירה - נגינה.... מדוע אנחנו אוכלים? על איזה צורך עונה האוכל? על איזה צורך עונה העיסוק במוסיקה? כמה זמן מכינים אוכל? כמה זמן מכינים ביצוע מוסיקלי? מהי ההרגשה כששבעים? מהי ההרגשה לאחר ששרים / מנגנים? כמה זמן מבשלים? כמה זמן אורכת הכנת שיר בביצוע מקהלתי? כמה זמן אורך להקליט שיר באולפן? כמה זמן אוכלים? כמה זמן נמשך שיר ממוצע. על הנקודות הנ"ל ואחרות המאמר יידון. הוא אינו מבוסס על מחקר, אלא מניסיון החיים שלי ושל אחרים.
למאמר המלא...

רוצים לדעת מוסיקה? מה זה אוקטבה? מה זה סולם?

מאת: רבקה ברמוסיקה14/06/113149 צפיות
אנשים רבים משתמשים במונחים מוסיקליים בצורה מוטעית. אחד המונחים שנמצא בשימוש שגוי הוא "אוקטבה". במאמר יוסבר המונח והשימושים שלו במוסיקה, כולל דוגמאות מוסיקליות.
למאמר המלא...

מה זה קריוקי? מה זה פלייבק? מה הקשר לשירה בציבור?

מאת: רבקה ברמוסיקה13/06/11841 צפיות
רבים אוהבים לשיר בקבוצות שירה, מסיבות או ערבי שירה. השירה בצוותא מלווה בדרך כלל בכלי נגינה (פסנתר, גיטרה, אקורדיון ועוד). דרך נוספת לשיר עם ליווי היא בעזרת קריוקי. במאמר יוסברו המונחים "קריוקי", "פלייבק", ויידונו אפשרויות הליווי השונות לשירה.
למאמר המלא...

רוצים לדעת מוסיקה? מה זה מנעד במוסיקה?

מאת: רבקה ברמוסיקה02/06/112898 צפיות
אנשים רבים, שאינם בקיאים במוסיקה ובתורת המוסיקה משתמשים במונחים מוסיקליים מבלי להבין את משמעותם. המאמר בא להסביר את אחד המונחים הידועים במוסיקה: מנעד. המנעד מציין תחום , מן - עד. המאמר יעסוק בסוגי המנעדים במוסיקה - בקול, בכלי, במנגינה - כולל דוגמאות; יידונו סוגיות הקשורות במנעד אישי של האדם ואפשרויות השיפור ממנעד קטן למנעד גדול יותר. כמו כן יובאו הקשרים נוספים של שימוש בביטוי "מנעד" בתחומי חיים נוספים.
למאמר המלא...

<< 2 1 >>
 
     
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica