חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פצעי בגרות ( אקנה )

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה07/03/2010957 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קשה לתאר את ההרגשה הקשה כאשר ילדך סובל מאקנה ואת המצב הרגשי והפיזי שבהם הוא נתון יומם וליל .
הרגשת הלכלוך שעל פניו יחד עם המצב הפיזי מביאים את הילד או הילדה שאינם נקיים .
בתור הורה, תחפש את הטיפול הטוב ביותר עבור בנך או בתך, ותרצה לדעת במפורט את הליכי הטיפול, שלביו ואת משך ההחלמה .
קיימות שיטות רבות לטיפול באקנה, חלקן קונבנציונאליות וחלקן טבעיות (רפואה משלימה).
נשאלת השאלה אם אתה מעדיף לסכן את ילדך בתרופות שיש בהן סיכון וכימיקלים, או שאתה מעדיף את השיטה המתקדמת יותר, הרפואה המשלימה, כאשר היא בטוחה, נקייה מרעלים ואין בה כל סיכון לילדך .
אחת מהנאותיו של ארומתרפיסט היא הידיעה כי ניתן לטפל בפצעי בגרות בהצלחה וללא כל סיכון .
תופעת האקנה שכיחה בעיקר בגיל ההתבגרות אך מצויה לעיתים גם בשנות העשרים לחיי האדם .
היא נובעת מפעילות יתר של בלוטות החלב בעור , בשילוב דלקת בקטריאלית .
כמות מזון גדולה מדי של חלב שומני מוזרמת אל שטח העור. לכלוך מן הסביבה, חלקיקים מן הבגדים ותאים מתים המצטברים בהתמדה על העור נדבקים אל החלב ויוצרים קרקע פורייה להתרבות הבקטריה .
הנקבוביות נסתמות ונוצרות נקודות שחורות, באלה מתפתחת דלקת הגורמת לנפיחויות המוכרות והנוזל המופרש מהן מדביק את הרקמות הסמוכות .
הארומתרפיסט יכול לטפל בפצעי הבגרות במספר דרכים.
ניתן לעשות בשמנים התמציתיים שימוש חיצוני כדי לרפא את הדלקת ולהפחית את כמות החלב .
העיסוי ימריץ את מחזור הדם וישחרר את הגוף מרעלים. החלק החשוב ביותר בטיפול הוא המעבר לדיאטה, חזרת רעלים והשמירה על היגיינת העור .
שיתוף הפעולה של המטופל/ת חיוני ויכול לעזור לו/ה להשתחרר מתחושת אין האונים המלווה מצב זה .
ניתן להשתמש במגוון של שמנים לטיפול באקנה. סביר להניח שיהיה על המטפל לנסות שמנים שונים כדי למצוא את זה שמתאים ביותר למטופל . ( נזכיר גם כאן שקיים קשר בין הריח הארומתרפי להרגשת המטופל - כל מטופל יתחבר לריח מסוים על פי זיכרונותיו מריחות שונים )
השמנים היעלים ביותר הם הלבנדר, עץ התה, גרניום, אורן, ברגמות, גוניפר, הדס, למונגראס, מאי צ'אנג, מנדרינה, ניאולי, נרולי, סנדלווד, פטיטגרין, פלמרוזה, פפרימנט, פצולי, קגפוט, קינמון וקמומיל.
מבין השמנים שציינתי ישנם שמנים מחממים, בהם נשתמש רק בחורף . הלבנדר ועץ התה הם השמנים היעילים ביותר, מכיוון שהם נלחמים גם בבקטריות .
תכונות השמנים:
ברגמות – לברגמות תכונות רבות היכולות לסייע בטיפול באקנה, אך יש להשתמש בו רק בחורף מכיוון שהוא רגיש לאור.
נרולי - מרגיע עור עם אקנה; מזרז פינוי תאים מתים מהעור; מחדש צמיחת תאים חדשים; מתאים לכל סוגי העור ומותר בהריון החל מהחודש השישי .
סנדלווד - שמן מחמם ונשתמש בו אך ורק בחורף; אנטיספטי, אסטריגנט, רגנרטור ומעודד צמיחת תאים; אנטי פטרייתי; מרגיע גירויים וגירודי עור יבש, מגורה ודלקתי; מחייה את העור ושומר על גמישותו; מחטא ומכווץ.
פטיטגרין – מתאים לשימוש בכל ימות השנה; אנטי ספזמודי; אנטי בקטריאלי; מעורר את חידוש התאים; מאזן הפרשת יתר של סבום; מחטאת.
פלמרוזה- אנטיספטי; אנטיבקטריאלי; רגנרטור; מחדש תאים; מעניק לחות וברק; מאזן סבום; מתאים במיוחד לעור יבש. בשימוש קבוע עשוי אף להחליק קמטים בפנים ובצוואר שמן. נהדר לשימוש בקרם (אני משלבו לעיתים קרובות בקרמים לאקנה) .
פפרימנט- אנטי פטרייתי; מכווץ קפילרים; מרגיע גירויי עור; מתאים לעור שמן ומודלק;
מכווץ נימי דם, הדבר גורם לתחושת קור שמקלה על גירוי העור. אני ממליץ על ניקוי פנים באדים עם הפפרימנט.
פצ'ולי – אנטיפונגי; רגנרטור; קשה ומחוספס; משפר את מראה העור (ממריץ נהדר בטיפולי קוסמטיקה); ידוע בשימוש בתרבויות עתיקות.
קינמון - שמן מעולה אך ורק לחורף עקב תכונותו המחממת; מעולה בתרכובות ל-עיסוי פנים ולקרמים .
קמומיל - אנטיספטי; אנטי דלקתי; מעולה לאקנה קשה על רקע מתח.
עץ התה- הטיטרי; נלחם בכל שלושת האורגניזמים: וירוסים, פטריות וחיידקים; מגביר את כושר החיסון נגד מזהמים; אנטיספטי; חזק; אסטריגנט; אינו מגרה את העור, ואפשר למרוח אותו ישירות על העור; מתאים לפצעי בגרות ופצעונים המופיעים לפני מחזור; למרוח לסירוגין בשילוב לבנדר וברגמות.
לבנדר – לבנדר הוא ה"מרגיע הלאומי" - מזרז ריפוי פצעים; רגנרטור; אנטי דלקתי; בטוח לשימוש בכל הגילאים; אנטיספטי; מתאים לפצעים, לתופעות עוריות הנובעות מאלרגיה ולאקנה; ניתן למרוח אותו ישירות על העור (באזורים מקומיים בלבד); מרגיע עצבנות ומתח .
הדס – מכווץ כלי דם קטנים; מתאים לקופרוזים ( רשת של נימים ); אנטיפונגי; מחטא רב עוצמה; אנטי בקטריאלי; מעולה לאקנה.
גרניום – אנטיספטי; מכווץ כלי דם; מזרז ריפוי פצעים; מעולה להרפס, לזוסטר ולפצעים; מי גרניום מעולים לניקוי העור; מווסת הפרשת סבום, ולכן מתאים לעור יבש או שמנוני;
• לפני הטיפול בגרניום יש לערוך PATCH-TEST ולבדוק שאינו מגרה את העור.
• שמן הגרניום אינו מומלץ לשימוש לנשים הרות, בגלל השפעתו על המערכת ההורמונאלית.
מאי צ'אנג – השמן משמש בעיקר בטיפולי עור; אינו מגרה את העור; נהדר לעור שמן המלווה באקנה ובפצעונים; תחליף נהדר לברגמות; אינו פוטוטוקסי; טוב לטיפול בהזעת יתר בפנים; מרענן מאוד; מחטא; מכווץ נקבוביות; מומלץ לשימוש במבער או באינהלציה.
אורן- אנטי דלקתי; מחטא; עוזר להוציא רעלים מהגוף; יעיל בטיפולי אקנה.
למון גראס- מחטא רב עוצמה; נלחם בבקטריות (הוכח במחקרים רבים); טוניק לעור; אנטיספטי; פותח נקבוביות, ולכן טוב לטיפול באקנה סגור.
• הלמון גראס עלול לגרום לגירוי בעור, ולכן יש לערוך PATCH-TEST.
• אין להוסיף יותר מ-3 טיפות לאמבטיה.
מנדרינה – מרגיע; מצוין לטיפולי עור;
• מומלץ לשלב את שמן המנדרינה בפילינג לעור או בקרמים.
• מתאים לעור עייף שמן.
• מתאים לשימוש בהריון.
ניאולי – אנטיספטי; רגנרטור; מצוין לטיפול בפצעים ומזרז את ריפויים (אפשר למרוח ישירות על פצעים באזור מקומי בלבד); אנטי דלקתי לקרומים רירים ; משמש תחליף לשמן אקליפטוס וקגפוט בטיפולי ילדים ותינוקות; אינו מגרה את העור; טוב לפצעים מזוהמים; מעולה לטיפול באקנה, בהרפס ובזוסטר (למרוח ישירות עם צמרון אוזניים).

ציינתי את מירב השמנים העשויים לעזור במקרים של אקנה. בהתאם לאלו, הארומתרפיסט ירכיב את התרכובות הטובות ביותר. קיימות ארבע דרכי טיפול באקנה:
1.אמבטיות
2.אינהלציות
3.עיסוי
4.קרמים ופילינג

לבעיית האקנה, לפני המחזור או בגילאי ההתבגרות, יש פתרון טבעי והוא הארומתרפיה - טיפול ללא כל סיכון.

* חשוב לציין ולהדגיש: הטיפול המוצע אינו פונה לנשים הרות. טיפול באישה כשהיא בהיריון הינו פרטני, וניתן רק לאחר אבחון האישה.

* הערה: כל הכתוב הוא מידע בלבד ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון ו/או המלצה לטיפול זה או אחר(היות וכל מקרה נבחן לגופו). כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן על ידי ארומתרפיסט בכיר ובפיקוחו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.אני מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.

www.artist-massage.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111040 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111289 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111083 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/11970 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאת: ניר חוכיימהבריאות נשים30/03/111133 צפיות
נשים רבות נעזרות בשמן ורד לטיפולים המערכת הרביה הנשית,חיזוק רחם,פוריות,גימום מוגבר בגיל המעבר ,דיכאון אחרי לידה ,ניר חוכיימה מפרט אודות סגולותיו של שמן הורד שכבר כונה כנשלט על ידי ונוס. שמן הוורד נחשב לאחד היקרים ביותר בתחום הארומתרפיה(מדולל בחוחבה 69ש"ח,שמן וורד טהור 25 טיפות יעלה 210 שקלים לערך)מחירו הגבוה רק מדגיש את יכולותיו וסגולותיו המדהימות בטיפול בנושא רגיש כל כך כמערכת הרביה הנשית .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/111202 צפיות
אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת. היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים. כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/03/111491 צפיות
שמן עץ התה יעיל במיוחד במלחמה במחלות כמו קדחת הבלוטות ומתאים לאנשים הנוטים לפתח דלקות שונות והמחלימים לאט . שמן עץ התה הוא חומר חיטוי מעולה ומחטא פי 4 מכל חומר חיטוי אחר בבית .

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19854 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18813 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18766 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18674 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18508 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18453 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18469 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica