חפש מאמרים:
שלום אורח
31.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נפלאות הלבנדר : מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה09/03/2010883 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נפלאות הלבנדר : מאת ניר חוכיימה ארומתרפיסט בכיר
הוא משכך כאבים, עוזר למלחמה בדיכאון, מחטא רב עוצמה ,מסייע בכאבי אוזניים , אנטי בקטריאלי,נגד התכווציות, אנטידיכאוני, מעולה לטיפול בכוויות, אנטיספטי,אנטי-ויראלי, מעורר יצור מרה , מזרז ריפוי פצעים וצלקות , מפחית לחץ דם , בטוח לשימוש לכל הגילאים שמן חובה בכל בית .
שמן הלבנדר ללא ספק, חייב להיכנס לערכת העזרה ראשונה בביתכם .
מרגיע ועוזר להירדם לא בכדי הוא כיום נחשב כמרגיע הלאומי .
קבלו את שמן הלבנדר כל מה שרציתם לשאול ולא ידעתם את מי לשאול .
ניר חוכיימה חושף בפניכם את יעילותו וחשיבותו של שמן הלבנדר.
מכל השמנים האתריים , הלבנדר הוא הרב תכליתי ביותר, עם מגוון תכונות, החל משיכוך כאבים ,מלחמה בדיכאון, חיטוי,קטילת בקטריה והקלה על גודש , הורדת לחץ דם ,הרגעה, הרחקת חרקים.
אולם ניתן לבכם את תכונותיו בצורה הטובה ביותר כמרגיע הלאומי .
בשמן הלבנדר השתמשו במשך אלפי שנים ,הן כתמצית,או בפרחים הטריים או המיובשים .
בעוד שחלק מן הצמחים הרפואיים שהיו ידועים בתרבויות העתיקות נשכחו ונתגלו מחדש' רק בשנים האחרונות,הלבנדר המכונה גם אזוביון לא איבד מעולם את הפופלריות שלו.
זהו אחד השמנים האתריים המעטים המצוי עדיין בספר התרופות באנגליה .
שם הצמח באנגלית לבנדר מן המילה 'לבר' שפירושה לרחוץ , כנראה משום שהשתמשו בו לניקוי פצעים,לרחצה ולכביסת בגדים.
מוצאו של הלבנדר באגן הים התיכון ,אך ניתן לראותו בכל רחבי אירופה ,אני נתקלתי בו במושב מי עמי 500 מטר מעל פני הים.
רנה גטפוס עמד באורח דרמתי על השפעתו המרפאה של הלבנדר שבעצם חקר דאז את השמנים האתריים תכונותיהם וכוח ריפויים
במקרה ששכנע אותו היה כאשר אחת מידיו נכוותה בפיצוץ אירע במעבדתו הוא מרח מייד שמן לבנדר טהור ( לבנדר אנגלי ) על מקום הכוויה והופתע לראות שידו החלימה במהירות ללא זיהום או סימני צלקת .
בעוד שחלק מן הצמחים הרפואיים שהיו ידועים בתרבויות עתיקות נשכחו ונתגלו מחדש רק בשנים האחרונות הלבנדר אינו איבד מעולם את הפופולאריות שלו .
זהו אחד מן השמנים האתריים המעטים המצוי עדיין בספר התרופות באנגליה .
שם הצמח לבנדר נגזר מן המילה הלטינית "לבר" שפרושה לרחוץ משום שהשתמשו בו לניקוי פצעים לרחצה ולכביסת בגדים .
מוצאו של הלבנדר באגן הים התיכון אך ניתן לראותו פורח ברחבי אירופה ( פריחתו מדהימה ומעוררת אנרגיה מדהימה ) .
ישנם סוגים שונים של לבנדר ולפעמים מתבלבלים בין הזנים השונים לכן אפשט ואף אמליץ איזה שמן לבנדר עדיף .
הלבנדר המצוי שמו בלטינית LAVANDULA OFFICINALIS הוא בעל סגולות הריפוי הטובות ביותר ולפעמים הוא מכונה VARA LAVANDULA שפירושו לבנדר אמיתי שהו הלבנדר בעל הניחוח העדין ביותר זה מתקשר אלינו בחיי היום יום עם מי לבנדר והשקיות שמשמים בהם לבישום בגדים וכלי מיטה ולהרחקת עש .
אנשים מעטים אלרגים ללבנדר האמיתי ומניסיוני אלה אנשים אשר סובלים מקדחת השחת או שבמשפחותיהם יש היסטוריה של אלרגיות או בעיות עור .
למרבה המזל הגוף ידחה אותם (מערכת אזהרה מוקדמת עוד אפשט ואומר בכלל בארומתרפיה אם שמן מסוים לא נעים לכן מרגישים דחייה שכן הגבר מעיד על מה מזכיר לי הריח , טראומה , מקרה לא נעים אולי בילדות יש לזה הסבר הגיוני )
תכונותיו של שמן הלבנדר כמשכך כאבים ,מחטא וקוטל חיידקים גורמות לו להיות רב ערך לטיפול בהצטננות,שיעול, סינוסיטיס ושפעת.
הדרך הטובה להשתמש בו היא באמצעות שאיפת אדים .
האדים לבדם- חמים ככל האפשר מבלי להסתכן בכוויה -טובים נגד דלקות וכאשר מוסיפים להם שמן לבנדר הוא מרגיע, מקל על גודש ונלחם בבקטריה העלולה לגרום לדלקות משניות.

הלבנדר גם יעיל כחומר מרדים,כך שאם שואפים (דרך מבער) לפני השינה הוא ישפר אותה, וזה כשלעצמו יתרום לריפוי.
ניתן למרוח שמן לבנדר נקי על הצוואר להקלה על שיעול.
השפעתו המרגיעה מחלישה את הגירוי וחום הגוף גורם להתנדפותו ולכך שהוא יישאף על ידי האדם .
ניתן לעסות טיפה או שניים על הגבות ומשני צידי הנחיריים נגד נזלת .
הלבנדר מצוין לטיפול בפצעי בגרות.
בין טיפוליי, נתקלתי בילדה בת 14 כאשר פניה היו מלאים בפצעונים נוסח אקנה , כאשר הרכבתי לה משחה ושמן המורכב על בסיס לבנדר , מהר מאוד פניה של הילדה התנקו ופניה הגיעו לתוצאות מרשימות .
הלבנדר מעכב את התרבות הבקטריה הגורמת לדלקת בעור ומרגיע אותו בעת ובעונה אחת ,וכן מסייע באיזון הפרשת החלב שהבקטריה מתרבה בתוכו ומקטין את ההצטלקות .
זהו אחד משלושת שמנים אתרים שמעודדים במידה הרבה ביותר של צמיחתם של תאים חדשים .
הלבנדר יקל גם על מקרים של אקזמה ,אם כי שמני הבבונג(קמומיל) עשוים יותר להתאים במקרים האלה .
הלבנדר יכול לסייע בבעיות ילדות רבות -כאבי בטן,עצבנות ודלקות-בתנאי שזוכרים תמיד לדללו היטב.
בימי הקיף החמים אני ממליץ על שטיפת הבית וחיטוי החדרים בשמן לבנדר, שכן שמן זה מרחיק חרקים .
אחד השימושים החשובים ביותר של האזוביון הוא להקלה על כאבי שרירים , תהא סיבתם אשר תהא .
הדרך הטובה ביותר לעשות כן היא כל ידי עיסוי בשמן נשא לבד או מעורב עם שמן אחר כמו האזובית .
אם אין מי שיכול לעשות לכם עיסוי,אמבטיה עם לבנדר תביא גם היא להקלה העל הכאבים בעקבות תרגול גופני, בשל המתח.
ברמה הנפשית פעולתו של שמן לבנדר משקפת הרב מהשפעותיו הפיזיות .
בשל פעולותו המאזנת, הוא עוזר מאוד לאנשים הסובלים מחוסר איזון נפשי -היסטריה ,מניה דיפרסיה,או שינוים קיצוניים במצב הרוח.
רב גוניותו הרבה של שמן הלבנדר מעוררות ספקות אצל אנשים מסומים,במיוחד אלה המחזיקים בשיטה הקוונציונלית תרופה על פי תסמין,ולכן כדאי להדגיש שוב שמגוון הרב של שימושים שניתן לעשות בו נובע ממרכיביו הפעילים של הצמח.
ואולם חשוב לזכור היא שפעולתו של האזוביון הנה בעיקרה מאזנת וזה הסיבה שניתן להשתמש בו לבעיות רבות כל כך .
אציין שוב ואומר:
שמן הלבנדר בטוח לילדים קטנים ותינוקות .
ניתן למרוח אותו ישירות על הגוף טיפה עד שלוש טיפות
כל הכתוב במאמר זה הינו לצורכי ידע אין לראות במאמר זה תחליף להתייעצות עם ארומתרפיסט מוסמך

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.אני מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.

www.artist-massage.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111038 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111288 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111081 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/11966 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאת: ניר חוכיימהבריאות נשים30/03/111131 צפיות
נשים רבות נעזרות בשמן ורד לטיפולים המערכת הרביה הנשית,חיזוק רחם,פוריות,גימום מוגבר בגיל המעבר ,דיכאון אחרי לידה ,ניר חוכיימה מפרט אודות סגולותיו של שמן הורד שכבר כונה כנשלט על ידי ונוס. שמן הוורד נחשב לאחד היקרים ביותר בתחום הארומתרפיה(מדולל בחוחבה 69ש"ח,שמן וורד טהור 25 טיפות יעלה 210 שקלים לערך)מחירו הגבוה רק מדגיש את יכולותיו וסגולותיו המדהימות בטיפול בנושא רגיש כל כך כמערכת הרביה הנשית .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/111201 צפיות
אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת. היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים. כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/03/111489 צפיות
שמן עץ התה יעיל במיוחד במלחמה במחלות כמו קדחת הבלוטות ומתאים לאנשים הנוטים לפתח דלקות שונות והמחלימים לאט . שמן עץ התה הוא חומר חיטוי מעולה ומחטא פי 4 מכל חומר חיטוי אחר בבית .

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19847 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18810 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18762 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18669 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18499 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18448 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18461 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica