חפש מאמרים:
שלום אורח
31.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הטיפול בילדך ותינוקך

מאת: ניר חוכיימהבריאות ילדים11/03/2010825 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין דבר יותר רגיש לאמא מאשר הטיפול בילד/ה הפעוט או בילדה המתבגר/ת, במיוחד שמדובר בתינוקות. במאמר זה אעסוק בטיפול אודות ילדים ותינוקות כגון : יציאת שניים , כאבי אוזניים , הצטננות, פריחות וכאבי בטן .
אין דבר יותר רגיש לאמא מאשר הטיפול בילד/ה הפעוט או בילדה המתבגר/ת, במיוחד כשמדובר בתינוקות. במאמר זה אעסוק בטיפול אודות ילדים ותינוקות כגון : פקיעת השיניים , כאבי אוזניים , הצטננות, פריחות וכאבי בטן .

בטיפול בילדים ניתן להשתמש בצמחי מרפא בתנאי אחד -שנוקטים באמצעי זהירות.
בטיפול בילדים ניתן להשתמש בצמחי מרפא בתנאי אחד ?יש לנקוט באמצעי זהירות.
ילדים מגיבים מצוין לצמחי מרפא בשל תכונתם החזקה בהרחת ריחות ( ככל שהגיל עולה כוח ההרחה חלש יותר, 1% מתוך האוכלוסייה הוא טטרן ), כן לגופם הצעיר יש כוחות ריפוי עצומים .
ילדים מגיבים מצוין לצמחי מרפא בשל חוש הריח המפותח שלהם. ( ככל שהגיל עולה כך חוש הריח נחלש יותר, 1% מתוך האוכלוסייה הינם תתרנים ). כמו כן גופם הצעיר ניחן בכוחות ריפוי עצומים.
יכולת הריפוי של גופם לא נפגמה על-ידי שנים של תזונה לקויה, אורח חיים לא בריא וזיהום סביבתי, אם כי אין בכוונתי לומר שילדים אינם מושפעים מגורמים אלה .

כל השימושים הפשוטים בשמנים אתרים לעזרה עצמית, כגון: אמבטיות, שאיפת אדים, רטיות ותרסיסים הינם בעלי ערך בטיפול במחלות ילדים.
תינוקות ופעוטות מגיבים טוב מאוד לעיסוי, האם יכולה לעסות ברכות את עור הילד ולשכך את הכאבים. מרגע הלידה ואילך מרבה האם לגעת בילדה בעת שהיא רוחצת, מאכילה ומלבישה אותו או אותה, והיא יכולה ללוות כל אחת מהפעולות בעיסוי קל עם שמנים אתרים מדוללים. כאשר הילד גדל המגע עם האימא פוחת, אך ניתן למנוע זאת אם מרגילים את הילדים לעיסויים קבועים. אפשר להפוך זאת לחלק מתהליך הרחיצה וההשכבה .

מרגע הלידה ואילך מרבה האם לגעת בילדה בעת שהיא רוחצת, מאכילה ומלבישה אותו או אותה, והיא יכולה ללוות כל אחת מהפעולות בעיסוי קל עם שמנים אתרים מדוללים. תינוקות ופעוטות מגיבים טוב מאוד לעיסוי, האם יכולה לעסות ברכות את עור הילד ולשכך את הכאבים. כאשר הילד גדל המגע עם האימא פוחת, אך ניתן למנוע זאת אם מרגילים את הילדים לעיסויים קבועים. אפשר אפילו להפוך זאת לחלק מתהליך הרחיצה וההשכבה .

התמדה בשימוש בצמחי מרפא בבית, אמבטיות, עיסויים תרסיסים או מתקנים מיוחדים לפיזור אדים, תחסוך מהילדים הצטננויות ודלקות אחרות. מערכת החיסון של ילדים קטנים אינה מפותחת דיה, וכאשר הם יוצאים מחוץ לתחום הבית כמו יציאה לגן או לבית הספר, הם עלולים להידבק בחיידקים שונים.
ניתן להשתמש בשמנים גם במקרים של פציעות קלות, חבורות, שריטות, כוויות ועקיצות, שאותם כל ילד חווה בצורה כזו או אחרת.

יש לנקוט באמצעי זהירות כאשר משתמשים בשמנים אתרים לטיפול בילדים:
לעולם אין להשתמש בשמנים אתרים לא מדוללים למעט שני שמנים: הלבנדר ועץ התה, בשימוש בכמויות קטנות. בכל שאר השמנים - חל איסור למרוח אותם בצורה ישירה על העור.
יש לדלל שמנים אתרים תמיד לפני הוספתם למי האמבט, הדילול מתבצע באופן הבא: ל30 cc נוסיף 4 טיפות לילד.

אין להשאיר ילד קטן או תינוק לבד ליד מבער או קערת מים חמים, יש להשגיח כי תמיד יהיה אדם מבוגר בסביבה.

אין לבלוע שמנים אתרים.

אל תנסו אף פעם לטפל לבדכם במחלה רצינית ללא יעוץ של ארומתרפיסט או רופא. במקרים של התכווצויות, חום, כוויה קשה או כל סימן אחר המעיד על בעיה רצינית טלפנו או הגיעו אל הארומתרפיסט או אל הרופא.

ישנם מקרים בהם הילד מחוויר, עצבני , אינו מצליח להירדם או נרגש מדי, בהם ניתן לבצע טיפולים פשוטים בעזרת השמנים. המלצתי - אמבטיה חמה (לא מדי) עם 2 או 4 טיפות של שמן מדולל בשמן בבונג או אזוביון (לבנדר). שני השמנים הללו מרגיעים עד מאוד ואף מרדימים, הדבר עוזר להרחיק דמעות ופרצי רוגז, מקל על כאבים ומקדם שינה טבעית עמוקה .

הבבונג נחשב ל"שמן הילדים", זאת בשל השפעתו המעודנת, ויכולתו לסייע בבעיות רבות כמו פקיעת שניים, פריחות וכאבי בטן .
אני חוזר ומדגיש לעולם לא נשתמש בשמנים לא מדוללים את השמן המדולל ניתן להוסיף לאמבט או לעיסוי .
שמנים אתרים נוספים המתאימים לטיפולים בילדים הם הוורד , הבנזואין , דם המכבים והמנדרינה.

כל אימא בישראל שמחה שבנה או בתה מוציא/ה שן, אבל יחד עם זאת כואב לה לראות את בנה או בתה סובל בעת פקיעת השניים. השמן היעיל ביותר להקלה הוא הבבונג ואחריו האזוביון ( לבנדר ). סימנים מקדימים של פקיעת שן הם אדמומיות בלחי התינוק, חוסר מנוחה ובכי רב.
השמנים האתרים עשויים להפחית את אי הנוחות. שמן הבבונג הגרמני הוא הטוב ביותר לכך .השיטה הטובה ביותר היא לעסות את לחיו של התינוק בשמן בבונג מדולל. ערבבו טיפה או שתיים ולא יותר ! בבקבוק 5 מ"ל ( שווה ערך לכפית קטנה ) הוסיפו שמן נשא ועסו בעדינות את הלחי. חשוב להקפיד את אמצעי הזהירות אותם פירטתי לעיל .
תינוק ששיניו פוקעות עלול להתקשות להירדם ולכן טיפת שמן הלבנדר או בבונג (מדולל ) על הסדין או על פיג'מת התינוק תעזור כאן.

דרך בטוחה ויעילה לשימוש בשמנים אתרים נגד שיעול, הצטננות ובעיות אחרות בדרכי הנשימה בקרב תינוקות, היא טפטוף טיפת שמן איד על הסדין בעריסה כך שבזמן השינה התינוק ינשום את השמן המתאדה. שיטה זו בטוחה גם עם תינוקות בני מספר ימים.
אם התינוק סובל מכאבי בטן, עיסוי קל של הבטן יכול להקל. ערבבו 2 טיפות שמן בבונג בכפית שמן שקדים, מרחו את ידיכם ועסו תמיד בכיוון השעון בתנועות עדינות את בטן התינוק במשך חמש דקות. אם התינוק אינו מגיב לכך תוכלו לנסות להשכיבו על בטנכם כשפניו כלפי מטה ולעסות בעדינות את הגב התחתון.

תינוקות רבים סובלים מכאבי אוזניים כשהם מצוננים או בעת פקיעת השיניים. הדרך הבטוחה להקל על הכאבים היא לעסות בעדינות מסביב לאוזן ומעט בכיוון העורף עם שמן בבונג מדולל.
אמבטיות לתינוקות :
תרכובת לאמבטיה לתינוק (הרגעה ) :
בבונג-1 טיפה, לבנדר -1 טיפה ,בדילול של 5 מ"ל שמן סויה .

תרכובת לאמבטיה לתינוק (מרעננת וטובה לעור) :
מנדרינה -1 טיפה ,דם המכבים -1 טיפה ,בדילול של 5 מ"ל שמן סויה .

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.אני מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.

www.artist-massage.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111038 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111288 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111081 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/11966 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאת: ניר חוכיימהבריאות נשים30/03/111131 צפיות
נשים רבות נעזרות בשמן ורד לטיפולים המערכת הרביה הנשית,חיזוק רחם,פוריות,גימום מוגבר בגיל המעבר ,דיכאון אחרי לידה ,ניר חוכיימה מפרט אודות סגולותיו של שמן הורד שכבר כונה כנשלט על ידי ונוס. שמן הוורד נחשב לאחד היקרים ביותר בתחום הארומתרפיה(מדולל בחוחבה 69ש"ח,שמן וורד טהור 25 טיפות יעלה 210 שקלים לערך)מחירו הגבוה רק מדגיש את יכולותיו וסגולותיו המדהימות בטיפול בנושא רגיש כל כך כמערכת הרביה הנשית .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/111201 צפיות
אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת. היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים. כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/03/111489 צפיות
שמן עץ התה יעיל במיוחד במלחמה במחלות כמו קדחת הבלוטות ומתאים לאנשים הנוטים לפתח דלקות שונות והמחלימים לאט . שמן עץ התה הוא חומר חיטוי מעולה ומחטא פי 4 מכל חומר חיטוי אחר בבית .

מאמרים נוספים בנושא בריאות ילדים

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ילדים15/09/19799 צפיות
גדילה לגובה וצמיחה במימדי הגוף - קובי עזרא. ראשית יש להבין שלוחית הגדילה ממוקמת בין האפיפיזה והמטפיזה ומורכבת משלושה אזורים (אזור מנוחה, ריבוי והיפרטרופי).

מאת: ליאורבריאות ילדים10/06/18360 צפיות
יישור שיניים לילדים שלכם, משפר את הדימוי העצמי שלהם. יישור השיניים, מבוצע על ידי מומחה ליישור שיניים. מומחה ליישור שיניים, נקרא אורטודנט.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים29/04/161026 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי מהעולם: דרך חדשה של קצירת תאי גזע מפחיתה תופעות לוואי שליליות. מדענים אוסטרלים פיתחו שיטה פחות פולשנית כדי לחלץ תאי גזע ממח העצם להשתלה. תאי גזע עבור השתלות מח עצם נקצרים מתורמים בריאים ומשמשים לטיפול בחולי סרטן כולל לוקמיה, אמרו חוקרי CSIRO.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים04/04/161015 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי מהעולם: עיניים הופכות לעור: כיצד דלקת יכולה לשנות את גורלם של התאים מדענים מ-EPFL מצאו שדלקת כרונית יכולה לגרום להתחדשות של תאים לתוך סוגים חדשים ובלתי רגילים: הליך זה נקרא מטפלזיה, ומהווה הפרעה הקשורה לדלקת מתמשכת. המחקר מדגיש קונספט חדש שדלקת כרונית שיכולה להוביל לטיפולים טובים יותר.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים11/03/161040 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם-טבורי מהעולם: תאי לבלב המייצרים אינסולין נוצרו מתאי עור אדם התאים החדשים מפרישים אינסולין בתגובה לשינויים ברמות הגלוקוז. כאשר הושתלו בעכברים, התאים הגנו על בעלי החיים מהתפתחות סוכרת בצורתה הקיימת בעכברים.

מאת: אבי דוידיבריאות ילדים08/02/161072 צפיות
המלצה על אלטמן ויטמינים לחיזוק מערכת החיסון לילד לקראת החורף.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים15/01/161217 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: תאי גזע מושרים פלוריפוטנטיים בוגרים עשויים להיות עדיפים על מח עצם. תאי גזע מושרים פלוריפוטנטיים (iPSCs) בוגרים שעברו תכנות מחדש חזרו למצבם הראשוני – דמוי עוברי, עשויים להיות טובים יותר מתרומות מח עצם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica