חפש מאמרים:
שלום אורח
14.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נוער , אלכוהול ומשטרה

                       נוער, אלכוהול ומשטרה

 שעת ערב מאוחרת ברחובות.ערב שישי.רב סמל מוטי קשתי מסתובב דרוך וחסר מנוחה בתחנת המשטרה המקומית.אירועים קשים בירושלים הביאו לתגבור עיר הבירה בשוטרים מכל הארץ.כולל מתחנת רחובות.משמרת הלילה תסבול ממחסור בשוטרים.מסתמכים על כוחות התגבור מהמטה הארצי ועל מתנדבי המשמר האזרחי.משמרת לילה בערב שישי ברחובות אינה קלה בלשון המעטה.

  שעה תשע ושלושים בערב.מתכנסים לתדרוך של הקצין התורן פקד גיא קפרי.תדרוך משולב של שוטרי התחנה, קצינים ושוטרים מתגברים ממטה המרחב, המחוז והמטה הארצי ומתנדבי משמר אזרחי.התדרוך הוא ברור ומדויק: התראות על פעילות חבלנית עוינת (פח"ע),מועדוני בילוי בפרק המדע אשר משמים כר נרחב ו"פורה" לסוגי אלימות שונים, בני נער שיכורים, אלימות במשפחה,הפרעות מנוחה ועוד אירועים רבים בלתי צפויים.תדרוך מקיף וברור.תדריך של פיקוד ודאגה לשום השוטרים.

 יוצאים לפעילות הלילה.הכוחות מצוותים לגזרות ולתחומי פעילות.אני מצטרף לרב סמל מוטי קשתי ראש היחידה המפקד בפועל על האירועים השונים ברחובות,גדרה,יבנה והישובים שבתחומם.

  זה היה לילה רווי אירועים.לילה של פעילות בלתי נגמרת.ניידות המשטרה מדלגות ממקום למקום כדי לפתור את הבעיות המתעוררות. מוקד המשטרה המחוזי אינו מפסיק להזרים אירועים לניידת שבה אנו נמצאים.ניידת הפיקוד של רב סמל קשתי האמור להפנות את הטפול לניידות השונות ברחובות.גם אנחנו, נותנים חלק פעיל במתרחש.תלונה על אלימות של אישה בקצה אחד של העיר ובמקביל תלונה על קטטה בין נערים בקצה השני של העיר.הקמות רעש על ידי בני נוער בכל קצוות העיר רחובות ובמזכרת בתיה.

 עיקר הפעילות מתנקז לשעות הקטנות של הלילה.אלו שעות קשות המיועדות לאלימות.מאות בני נוער מתגודדים ברחובות.רובם, לדאבוני, שיכורים.חלקם שיכורים אלימים.הם צועקים, הם עצבניים, הם אגרסיביים והם ששים אלי ריב.

"מאין מגיעה הכמות הכה רבה של אלכוהול לילדים הללו?" אני שואל את עצמי.הם מסתובבים חסרי מעש ברחובות העיר.זהו מקור בטוח לאלימות.מקור בטוח לפשיעת רחוב קטנה.בין אם כמבצעי פשע ובין אם כקורבנות."כמה קל להיכנס לתוך הרשת הפלילית" מציין רס"ל קשתי בעוד אנו עסוקים בפינוי הנערים גורמי המטרד מתחת לבתי התושבים.טעות קלה תחת השפעת האלכוהול וחייו של אותו נער אותה נערה ישתנו ללא היכר.האלכוהול מסוכן להם ולנו.

 בשעה ארבע בבוקר ניתנה ההוראה:"מפנים את הנערים המתגודדים", את אותם נערים ונערות צועקים ומקללים.צועקים כי הם אינם שומעים את עצמם.הם כה שקועים בתוך עולמם רווי האלכוהול.עולם סגור של ערכים מעוותים, של פעילות אסורה שמקורה באלכוהול הרב המצוי בגופם.מתכון בדוק לאלימות, לפגיעות, לעבריינות ולפשיעה ברבדים שונים ומסוכנים.

 נערכים לפעילות,פועלים כגוף אחד.אדיבים ומנומסים מול נערים אטומי רגש והבנה בשל השפעת האלכוהול.מבינים שהגיון לא יצלח במקרה זה.מבינים אך מחויבים לאתיקה אנושית, לאתיקה משטרתית של שרות ובטיחות, הבלגה וסובלנות ככל שניתן ומעבר לה.מוצא את עצמי משוחח באריכות רבה עם נערים ונערות על דמוקרטיה ומשטרה.הם דיברו, לאו דווקא בהגיון צרוף.מקשיב בסבלנות ובאורח רוח, שומע את המצוקה הסמויה בשיחה הזו.מקשיב ומפנה אותם מהאזור.כך גם השוטרים האחרים.סבלניים ומשתפי פעולה עם הנוער.מוודאים שיגיעו בשלום לביתם.דואגים להם.

 כן, עד כמה שזה ישמע מוזר.חשוב לשוטרים שכולם יגיעו בבטחה לבתיהם.יתפכחו בהדרגה ויחזרו להיות מה שהם.נערים ונערות נורמטיביים,ילדים שצריכים לחזור וללמוד ביום ראשון בבוקר עד שישי הבא שבו ישובו שוב למעגל האלכוהול והאלימות הכבושה.

 כמה נכון וכמה עצוב להם וגם לנו.

 סגן ניצב, ד"ר אבי זלבה

 דובר אק"מ  

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 סגן ד"ר אבי זלבה דובר אק"מ

משטרת ישראל

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת סגן ניצב ד"ר אבי זלבה

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111208 צפיות
אני מבקש לציין במיוחד את דבריו החמים של הממ"ז על מתנדבי המחוז, האק"מ בהחלט כיכב בנאומו כמו גם בסרט שהוקרן על המחוז, את הכנס כיבדו בנוכחותם מספר ראשי ערים הנמצאות בתחומי המחוז, מפכלי"ם לשעבר וממ"זים לשעבר,

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111589 צפיות
שומרים על הקהילה ועל הבית- אגף קהילה ומשמר אזרחי, מספק מסגרת חברתית קהילתית המאפשרת לכל אזרח לשמור על ביתו, על משפחתו ועל המדינה. האגף מפעיל מערך של כ 40,000 מתנדבים מהם 36,000 בגירים. מידי יום מעורבים 2,000 אזרחים בעשייה קהילתית מאתגרת, במגוון תפקידי שיטור בליבת העשייה של משטרת ישראל, כתף אל כתף עם שוטרי משטרת ישראל.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות15/03/111545 צפיות
בשנים האחרונות התפרסמו דו"חות ביקורת וסקרים רבים, שהעידו על הצורך בביצוע שינויים מהותיים בפעילות האגף. תכנית העבודה של אגף קהילה ומשמר אזרחי לשנת 2011 מהווה תוצר של תהליך עיבוד וניתוח מורכב של צורכי העבודה, כפי שעלו בממצאי הדו"חות, ולאור דיונים מקיפים עם יחידות השטח ובמטות.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111331 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהאקטואליה13/03/111121 צפיות
הכיכר היחודית והיחידה בארץ "כיכר המישמר האזרחי "הוקמה על ידי ובמימון עמותת"ידידי המישמר האזרחי "באר שבע שגם היא בודדה מסוגה בישראל. הח"מ היה בין מקימיה (של הכיכר)בסיוע של הרשות . הכיכר נחנכה במסגרת ארועי 35 שנה לאק"מ שהתקיימו בעירי.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהשיווק מגזרים13/03/118425 צפיות
רפ"ק חן ערך סקירה מסכמת על הפעילות האכיפתית בשנה שחלפה ושם דגשים לגבי האכיפה בשנה הנוכחית. השנה הכריז ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי על כל רובעי העיר כאיזור סטרילי מבחינת ההתייחסות לתרבות הנהיגה. משטרת התנועה של אשדוד תשים דגשים של אכיפה עם הסברה ומניעה תוך הסתייעות בתגבור של משטרת התנועה הארצית.

מאת: סגן ניצב ד"ר אבי זלבהעזרה והתנדבות13/03/111897 צפיות
המתנדבים עיכבו את הנהג לצורך זיהוי ובעוד שהם ממתינים לניידת שבדרך הנ"ל החל לפתע לרוץ לעבר שדה החיטה הרטוב והחשוך. המתנדבים דלקו אחריו בריצה והצליחו לתפוס אותו מנסה לשכב ולהסתתר בחיטה, כמובן שהבחור נעצר ואז הוחלט לערב גם את מתנ"א דרום בתמונה

מאמרים נוספים בנושא זכויות הפרט

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט14/09/19264 צפיות
קיבלת צו הריסה או צו הפסקת עבודה? יש לנו פתרון בשבילך! קלינגר היתרי בניה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי פתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות מומחים בהכשרת חריגות בניה

מאת: רוני הכהןזכויות הפרט05/12/17583 צפיות
תעודת עיוור אשר מקנה כל מיני סוגים של זכויות חשובות לחיי היומיום ולחיים בכלל של אנשים עם מוגבלות בראייה, דבר זה מביא אל השאלה המתבקשת לגבי הדרך בה יכולים להוציא תעודה שכזו במידת הנדרש.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט20/06/171411 צפיות
כל בנייה מחייבת אישור של הרשות המקומית וועדות התכנון והבנייה, והתאמה לתכניות העירוניות. חריגת בנייה נחשבת בנייה שמתבצעת ללא היתר בנייה או תוך סטיה מהיתר. בנייה ללא היתר מהווה עבירה פלילית, והסמכות השיפוטית לניהול ההליך הפלילי נתונה לבית-המשפט לעניינים מקומיים.   דרך המלך - קבלת היתר ו/או אישור לשימוש חורג מראש לפני כל תוספת בנייה, יש לבדוק באמצעות איש מקצוע - מהנדס או אדריכל, האם הבנייה המתוכננת מצריכה אישור, כאשר באופן כללי, שינוי פנימי בבית ברוב המקרים אינו מצריך אישור, ואילו כל שינוי או תוספת חיצוניים מחייבים היתר בנייה בטרם ביצוע התוספת.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט28/12/16869 צפיות
אנחנו מבקשים להביא לידיעתכם את הנחיות היועץ המשפטי לממשלה בעניין ש בנדון : הנחיה זו  ענינה בתנאים ובנסיבות בהם ניתן ליתן רשיון עסק לעסק שאינו עומד בדיני התכנון והבניה.  הנחיה זו גובשה בעקבות פניה של הוועדה הבינמשרדית לרישוי עסקים ,המשפטים ולאחר מספר דיונים שהתקיימו בשיתוף אנשי משרד  , משרד הפנים ונציגי שלוש הערים הגדולות.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט29/06/161469 צפיות
במרבית המקרים עקבות תלונה על בניה ללא היתר, פיצול/חלוקת דירה מגיעים פקחי הבנייה של הרשות המקומית על מנת לבדוק האם בוצעה במקום עבירה ובמסגרת זו הם מבקשים להיכנס למקרקעין על מנת לבחון האם מתבצעת עבירה וכן לצורך אסוף ראיות לצורך ההליך המשפטי ו/או המנהלי הדרוש. הרבה פניות בתקבלות בשם כך למשרד קלינגר בשאלה באם לאפשר לפקחים להיכנס ו/או כיצד להתנהג.

מאת: אבי דוידיזכויות הפרט28/10/151695 צפיות
מהו רישום פטנטים? מדובר בהענקת זכות משפטית לממציא, אשר תאפשר לו לפתח את הרעיון, ללא חשש מפני גנבתו. אף אחד אחר, מלבדו, לא יוכל לעשות שימוש בהמצאה, ללא אישורו. במילים אחרות, לממציא ניתנת רשות לפתח את המצאתו - בצורה מונופוליסטית, על מנת לאפשר לו הזדמנות להתפתחות עסקית.

מאת: ניב אבןזכויות הפרט22/06/151254 צפיות
המושגים של מה נורמטיבי ומה לא הולכים ומשתנים לאורך ההיסטוריה, כאשר פעם היה נהוג לחיות עם בן זוג רק לאחר חתונה וכיום אנשים רבים חיים יחדיו למשך תקופה ארוכה או קצרה ללא אותו לחץ של החברה להיכנס בברית הנישואין. כמובן שהדבר תקף בתרבויות מסוימות ולא באופן כולל עבור גבר ואישה. בני זוג רבים מוצאים כי מדובר בהוצאה כספית מיותרת, וחלקם אף לא אוהד נלהב של הטקס הדתי בטענה שהדת היהודית אינה מעודדת שוויון בין בני הזוג.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica