חפש מאמרים:
שלום אורח
29.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בדיקת יציבות לבנין כיצד למנוע קריסת בנין ? כיצד קרס הבנין בפלורידה?

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט28/06/2021997 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק
אז מהיא בדיקת יציבות לבניין.
בדיקת יציבות בניין הינה חיונית למבנים ישנים, במיוחד אם שנת הבניה בה
נבנו הייתה לפני 1980 – לפני תקן ישראלי 413 לרעידות אדמה.

בנימין קלינגר מהנדסים מבצעת בדיקת קונסטרוקציה מלאה:בניין בישראל שנבנה לפני 1985 (יש אומרים אף 1990), נבנה לפני התקן הישראלי החדש לרעידות אדמה והמשמעות היא שבדיקת יציבות במבנה חשובה מאוד. את הבדיקה יש לבצע לפי תקן 2413 "הנחיות להערכת מבנים קיימים ברעידת אדמה וחיזוקם" סימנים שונים אשר צריכים להדליק נורה אדומה ואותם ניתן לראות הם: עמודים, קורות ותקרות שהברזל שבהם ניתן לזיהוי בראייה, שקיעות בתקרה או בקירות, סדקים במקומות שונים או סדקים רבים באזור נקודתי.

המהנדס/ קונסטרוקטור בכיר ומנוסה  מגיע לבדיקה במבנה, מבצע בדיקה ויזואלית להוצאת נתונים אותם יזין בתכונה מאוטשרת  לרעידות אדמה.

בבדיקה מחפשים תופעות כגון שקיעה, גזירה, פיתול, זיון פגוע ונבדקים אלמנטיים הנדסיים לפי תקן.
מידע כגון חתך עמודים, מפתחים נרשם ומתועד. לאחר הבדיקה, במשרד, יבצע המהנדס חישובים הנדסיים ובעזרת התוכנה לרעידות אדמה יבדקו קומה חלשה, קומה גמישה וכדומה. כמו כן תתבצע בדיקה להתאמה לתקן ישראלי 413 ו 2413 לרעידות אדמה.

חוות הדעת שתינתן למזמין העבודה, תפרט את מצב המבנה וכן תסיק האם דרושים חיזוקים. במידה וימליץ המהנדס על חיזוקים, יינתן אומדן עלויות החיזוק המבוסס על ניסיון המשרד ודרישות התכנון ההנדסי.
להלן התייחסות לפניה של דיירת בבנין משותף:

דיירת: פניתי לוועד של הבניין בנושא בדיקת יציבות בניין וביקשו שאני אבדוק עמכם מספר דברים:

א.  האם תתבצע חשיפת יסודות על מנת שניתן יהיה לראות את מצבן ?

כן, החשיפה מאפשרת לקבוע את מידת החיבור (קשירה) בין היסודות, ע"מ לבדוק שהמבנה
יעבוד בצורה מונוליתית, כמקשה אחת.

ב.  האם תהיה חפירת קרקע לבדיקת יסודות (נדרשות 2 חפירות)

בהמשך לתשובה הקודמת: הבדיקה נערכת כדי לקבוע את מצב היסודות, שמשפיעים על התנהגות המבנה העליון.

ג.   האם יהיו חפירות לבדיקת הקרקע – דוח קרקע

העירייה מחליטה האם דרוש דו"ח קרקע, במצב מתקדם יותר של בקשת היתרים. יחד עם זאת, אנו מנוסים מאוד בתחום, ומגלים רבות על הקרקע בביקורנו באתר (חרסית, חמרה, חול וכדומה). מצב המבנה הישן, מלמד אותנו על שקיעות. סדקים קיימים "מספרים" את סיפור המבנה ובזיהויי שלהם ניתן לקבל מידע לגביי סוג הקרקע וטיב הביסוס.

ד.     איך נוכל לדעת האם הבניין יציב מספיק לבנות על הגג קומה אחת נוספת? מה ייבדק לשם כך?

אנו מבצעים את כל הבדיקות הנדרשות על פי תקן ישראלי.
בהגשת הדו"ח תקבלו תשובה מפורטת לשאלה זו. בנוסף נמליץ על בנייה מתקדמת בעומסים קטנים ובעזרת קונסטרוקציית פלדה.

קיימת שיטת בנייה בהוספת קומה נוספת:
שיטת "חצאית" בה בונים לגובה, נשענים על בנייה חדשה זו, קושרים אותה לפיר המעלית ואין השפעה על הבניין הקיים. זוהי השיטה בה משתמשים היום בתמ"א 38.

ה.      כיצד יהיה ניתן לדעת האם הברזלים בתוך הבטון חלודים? או שרק אם יש כרסום בבטון יש מצב לחלודה של הברזלים?

נושא זה חשוב ביותר, כיוון שפגיעה בברזל (חלודה) מקטינה בצורה משמעותית את חוזקו, יינתן טיפול קונסטרוקטיבי (במידת הצורך) לפי המצב הקיים. הטיפול הוא לפי מפרט לשיקום בטון וכולל 7 שלבים המבוצעים בפיקוח המהנדס.

ה.      הדיירים מעוניינים לקבל דוח ממצא על מנת שיהיה ניתן להחליט האם לממן או לבנות קומה נוספת? במידה שיממנו אסור שיהיו הפתעות שיתגלו תוך כדי השיפוץ. כדוגמא מה שנתתם בדוח המצורף – יתכן כי בעת החיזוק יתגלה כי חלק מהכלונסאות אינם מחוברים. אנחנו מעדיפים לדעת מראש.

ההחלטה מניסיוננו, לגבי בנייה של קומה נוספת, היא החלטה כלכלית של בעלי הבניין בלבד. אין לכך כל קשר עם שיטת העבודה הקשורה לקונסטרוקציה חדשה של המבנה.
את ההחלטה תוכלו לקבל לאחר קבלת הדו"ח (מקצועי ומפורט), כולל המלצות מאיתנו.

ו.         אם נניח המבנה נבנה לפי ת"י 413 (כדוגמא בדוח המצורף), זה כבר לא עומד בתנאי תמ"א 38, נכון? כלומר, לא יהיה ניתן יהיה לבצע "חיזוק" באישור של 66% מהדיירים בטענה של חוק תמ"א 38?

לא מדויק, בהמלצה של מהנדס בניין, ובהנחה שהבניין נבנה לפני 1980, נוכל לקבל אישור לפרויקט תמ"א 38, כמובן לאחר בדיקה מדוקדקת בשטח.

 

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
בית שמאי 7, רמת גן
טל': 3888813 - 052
פקס: 6990134 - 03
דוא"ל: klinger_b@bezeqint.net

|  כניסה לאתר  רישוי וייצוג מול הרשויות

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בנימין קלינגר

מאת: בנימין קלינגרעסקים - כללי30/05/22110 צפיות
הריני להעלות בפניכם נוהל עבודה, לדיון בהתנגדויות בפני הוועדה המקומית לבקשות להיתרי בניה ולתכניות בנין עיר. נוהל העבודה יועלה לאתר האינטרנט ההנדסי של הוועדה המקומית לתכנון ולבניה. הנכם מתבקשים לפעול מעתה ואילך בהתאם להנחיות המפורטות בנוהל העבודה. הנוהל נערך בהיוועצות עם היועץ המשפטי ומושתת על ההוראות הקבועות בחוק התכנון והבניה התשכ״ה 1965( כהגדרתו בנוהל – חוק התכנון והבניה( ועל הקבוע בתקנות התכנון והבנייה )רישוי בנייה(, תשע״ו 2016( כהגדרתן בנוהל – תקנות רישוי בניה(.

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל30/05/22113 צפיות
מילון מונחים גולש יקר, האתר של קלינגר רישוי עסקים והתרי בניה מעניק לך מידע כללי עדכני ודינמי , ומידע נקודתי בתחומים ההנדסיים השונים ובהם רשוי ופקוח על הבנייה ותכנון בשילוב מפות גאוגרפיות עדכניות ומדויקות. בחלון זה תוכל לקבל מידע על מונחי יסוד בתחום ההנדסי / גאוגרפי ומידע אודות יכולות המערכת בתחומים שונים. להלן תאור של מספר מונחי יסוד שיקלו עליך את הגלישה

מאת: בנימין קלינגרצבא וביטחון29/05/2255 צפיות
פיקוד העורף מחלקת מיגון לשכת רע"ן הנדסה ורגולציה 80-8703088 :'טל 80-8703850 :פקס כ"ה אייר תשפ"ב 0800 מאי 02

מאת: בנימין קלינגראקטואליה03/05/22198 צפיות
מי רשאי להגיש בקשה להיתר בניה? הנדסאי בנין, אדריכל, מהנדס , קונסטרוקטור או כולם? בקשות כעורך ראשי להיתר בנייה ובאילו מבנים? פסק דין שהתקבל בימים האחרונים בבית המשפט המחוזי בחיפה מפזר את הערפל ועושה סדר בסוגיה הבוערת. השופטת תמר שרון נתנאל, קבעה כי אדריכלים בלבד יוכלו לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר למבנים של ארבע קומות ומעלה. מהנדסים לעומתם, יהיו רשאים לשמש עורכים ראשיים ולהגיש בקשות להיתר רק כאשר מדובר במבנים פשוטים בשימושים מוגבלים, כשהכוונה היא למבני מגורים, אחסנה ומלאכה בני פחות מארבע קומות.

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי02/05/22179 צפיות
השקעה בקרקע חקלאית היא נושא שמעניין אנשים רבים וניתן לדון בו בהרבה מאוד אספקטים. קיימים היבטים רבים שצריך לבדוק לבחינת כדאיות השקעה בקרקע כזו ובמאמר זה נתמקד באחד הקריטריונים המרכזיים. ראשית, כשבאים להשקיע בקרקע חקלאית, חשוב לזכור את המובן מאליו, כי מדובר בהשקעה ספקולטיבית בהגדרה. קיים בה סיכון וגם המשקיע צריך להביא בחשבון שהרבה פעמים טווח השקעה עד להפקת תשואה ראוייה הוא ארוך יחסית – הוא לא טווח קצר! לרוב שינוי יעוד לא יתרחש בתוך שנים בודדות. אין בעובדה הזו בכדי לפסול את ההשקעה כקרקע כזו, אבל חשוב לזכור את הדבר.

מאת: בנימין קלינגרבניין ואחזקה - כללי02/05/22181 צפיות
אז מה זה ארנונה ? ארנונה זה מס שמוטל מכוח חוק בכל שנה והוא מורכב לכאורה ממשוואה מאוד פשוטה: "שטח הנכס" כפול "תעריף לכל מ"ר" – המכפלה של שניהם יוצרת בעצם את החיוב השנתי. אבל למען האמת, זה לא כל כך פשוט, וכפי שנציג כאן, הנתונים של "שטח" ו"תעריף" מצריכים בדיקה דקדקנית ועשויים להתפרש במספר אופנים. וכל שינוי קטן במשוואה הזאת יכול להביא להפחתה של עשרות אחוזים בחיוב הארנונה!

מאת: בנימין קלינגראדריכלות09/04/22251 צפיות
הודבק לך צו הריסה מינהלי על הנכס ואולי מצאת אותו זרוק בחצר. אסכם כאן מה שחשוב לדעת על צו הריסה מנהליוהכי חשוב זכרו שעליכם לפעול מהר בכדי לנסות לעקבו או לבטלו. לנו במשרד בנימין קלינגר נסיון מוכח של שנים בנושאי הסדרת עברות בניה וביטול צווי הריסה. צו הריסה מנהלי הוא אחד מהצעדים הקיצוניים ביותר שנוקטת רשות מקומית כלפי תושביה. צו כזה כולל בתוכו לוח זמנים צפוף במיוחד, ועל כן חשוב לפעול כנגדו במהירות האפשרית,תוך מקצועיות ומומחיות, כי הזמן לרעתכם. דרוש יידע נסיון ויצירתיות בהרבה מקרים. מהו צו הריסה מנהלי? ככלל, צו הריסה הוא הוראה של אחד מגופי השלטון להרוס מבנה. צו הריסה מנהלי הוא הוראה כזאת שניתנת על ידי וועדת התכנון והבנייה המקומית, מהנדס הוועדה, או ראש יחידת האכיפה, מכוח סעיף 221 לחוק התכנון והבנייה, תשכ"ה-1965 (להלן: חוק התכנון והבנייה).

מאמרים נוספים בנושא זכויות הפרט

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט22/01/22653 צפיות
הוצאת צו הריסה מנהלי היא אחת הסמכויות החזקות ביותר שיש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה. המשמעות הקשה של הצו היא הריסת מבנים ללא הליך שיפוטי שמברר לעומק את טענות הצד שזכויותיו נפגעות, ולכן השימוש בסמכות זו צריך להיות זהיר ולאחר הפעלת שיקול דעת רציני בלבד!

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט11/10/21917 צפיות
צו ההריסה לבנייה לא חוקית בוטל מדובר במבני מגורים שנבנו ללא היתר • השופטת כתבה כי היא מודעת לכך שההחלטה עשויה לאפשר בפועל את המשך הבנייה ההחלטה, ניתן להניח, עשויה לעורר ביקורת באשר לתוצאותיה ולהשלכותיה האפשריות בשטח – וגם לכך התייחסה השופטת: "אינני מתעלמת מן העובדה כי מדובר בבנייה בלתי חוקית שלא קיים לגביה 'אופק תכנוני' שיאפשר את אישורה ולפיכך דינה, ככל הנראה להיהרס. אינני מתעלמת גם מן העובדה כי השארת הבנייה שבוצעה בכפוף לצו ההפסקה המינהלי בלבד עלולה לאפשר את המשך הבנייה ודורשת הקצאת משאבים משמעותיים לאכיפת צו ההפסקה.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט20/02/21683 צפיות
בשל המצב הכלכלי הקשה, רבים חוזרים כעת לגור עם ההורים ומפצלים את דירת המגורים. פיצול דירה ללא היתר מעלה את החשש כי העירייה או הרשות המקומית תוציא נגד המפצל צו הריסה, אשר יוריד הכול לטמיון. מה עושים בסיטואציה כזאת, ואיך אפשר להתמודד עמה?

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט24/10/20889 צפיות
תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, הידוע בכינויו "חוק הפרגולות","פטור מהיתר" או "רפורמת הפרגולות" (החוק עצמו מצורף כאן), מציע הרבה יותר סמכויות לוועדות המקומיות והמרחביות, ובמקביל מאפשר לא מעט הקלות או פטור למי שרוצה להוסיף בחצר ביתו ו/או בעסק אלמנטים כגון דק, מסלעה, מחסן, פרגולה, גדר, סככת כניסה, סככת חניה וכד'. החוק גם קובע הליך מקוצר לסגירת מרפסת, תוספת ממ"ד ועוד. שימו לב שבמקרים מסוימים יש פטור מלא מהיתר ודיווח, ובמקרים מסוים יש אמנם פטור, אך עדיין חובה לדווח באמצעות טופס על ההקמה של העבודה.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט27/03/20846 צפיות
לאחרונה בעקבות כניסתו של תיקון 116 לחוק התכנון והבניה מאוד קשה להתמודד עם צווי ההריסה המנהלים. למרות האמור שילוב של משפטן מנוסה עם משרד אדריכלים המתמחה בהסדרת עברות בניה יכול להיות הפתרון.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט31/12/191224 צפיות
. ,תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה מתקן למעשה את פרק האכיפה והעונשין בחוק התכנון והבנייה עצמו, ומבצע תיקונים במספר חוקים נוספים, באופן שיביא להגברת האכיפה בעבירות תכנון ובנייה. נדבך מרכזי בחוק הוא הגברת הסנקציות שניתן להטיל על המפר את הוראות חוק התכנון והבניה, בעיקר בדרך של החמרת הענישה והחמרה ניכרת של עונשים.

מאת: בנימין קלינגרזכויות הפרט14/09/19903 צפיות
קיבלת צו הריסה או צו הפסקת עבודה? יש לנו פתרון בשבילך! קלינגר היתרי בניה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי פתרונות יצירתיים לבעיות מורכבות מומחים בהכשרת חריגות בניה

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica