חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

זכויות הבניה במושבים בעקבות המלצות דו"ח וועדת הבר

מאת: y2buyנדל"ן03/04/2010833 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 היועץ המשפטי לממשלה קבע בשנת 2004 שהחלטה 979 איננה עומדת במבחן הסבירות והמליץ על הקמת צוות מקצועי בין משרדי לבדיקת הנושא . להלן תמצית דו"ח  ועדת הבר שמונתה ע"י השר (בזמנו) אהוד אולמרט.

  בעל נחלה יהא רשאי לעגן את זכויותיו בחלקה א' של הנחלה בתשלום דמי חכירה בשיעור של 3.75% משוויה.

  תשלום זה יקנה לבעל הנחלה "זכויות חכירה" בחוזה ישיר מול המינהל.

  כמו כן יקנה התשלום לבעל הנחלה זכות לנצל את זכויות הבניה שבחלקה א' ללא המגבלה של "רצף דורי" וללא מגבלות   של מספר היחידות ושטחן)כפוף לתוכנית בניין עיר הקיימת בישוב)

עוד המליצה הוועדה ששטח חלקות א' של כל הנחלות בישראל יהא 2.5 דונם בלבד.

  בעלי נחלות שחלקתם קטנה מ- 1.5 דונם יהיו רשאים להשלים את השטח החסר מחלקות הצמודות לחלקה א' של נחלתם או משטחים אחרים השייכים למשבצת הישוב.

באשר להיקף זכויות הבניה בחלקת המגורים,אימצה הועדה את זכויות הבניה "למגורים" הקיימות היום כ"בסיס הזכויות".  זכויות הבניה הקיימות היום הן: 2 יחידות בנות 160 מ"ר כל אחת (האחת - "בית ההורים", השנייה - "הבן הממשיך") והשלישית - יחידה בשטח של 55 מ"ר - בתנאי שגרים בפועל בנחלה שלושה דורות.

  כאמור,הועדה המליצה לאפשר לבעל נחלה ששילם את דמי החכירה לנצל את מכסת 375 מ"ר המותרים לבניה בחלקה א' של נחלתו להקמת מספר יחידות מגורים כפי שימצא לנכון ללא ההתניה העל "רצף דורי"

הועדה המליצה לאפשר פיצולים של מגרשים ו/או יחידות מגורים מהנחלה בכפוף לקיומה של "תוכנית בניין עיר" מתאימה,גם קבעה הוועדה בהמלצותיה שזכויות הבניה במגרש המפוצל ובנחלה המפוצלת לא יקטנו מ - 160 מ"ר.

  כפועל יוצא מכך, לא ניתן יהיה לפצל יותר ממגרש אחד (או יחידת מגורים אחת) מהנחלה ללא רכישת זכויות בניה נוספות מהמינהל.

   על פי המלצת הועדה,עלות הפיצול היא תשלום בסך השווה ל 33% מערך המגרש המפוצל (או 29.25% לבעל נחלה ששילם דמי חכירה). יובהר כי שטח המגרש המפוצל וזכויות הבניה שבו יגרעו מחלקה א' של הנחלה.

   העברת זכויות במגרש המפוצל תעשה בלי תשלום נוסף למינהל מקרקעי ישראל.

רכישת זכויות בניה נוספות מעבר ל - 375 מ"ר הבסיסיים תתאפשר (כפוף לתב"ע מתאימה) כנגד תשלום מלוא שווי התוספת לערך קרקע.

  הזכות לפיצול מגרש אחד מנחלה, קיימת שנים רבות. השינוי עליו ממליצה הועדה הוא הקטנת עלות הפיצול ל - 33% משווי המגרש.
למגרשים שיפוצלו מהנחלה יינתנו זכויות בחוזה חכירה ישיר מול מינהל מקרקעי ישראל.

יתאפשר למכור את הזכויות במגרש המפוצל (כפוף לנוהלי האגודה) ללא תשלום נוסף למינהל מקרקעי  ישראל.

( נכתב ע"י ERA - באתר www.y2buy.co.il

 

האמור לעיל מוגש כשרות לקונים פוטנציאלים במגזר הכפרי ואינו בה להחליף חוות דעת מקצועית של עו"ד ו/או כל מומחה אחר.

 

 
     
     
     
   
   
     
   
 

מאמרים נוספים מאת y2buy

מאת: y2buyנדל"ן16/04/10932 צפיות
תמ"א 38 אושרה במרץ 2005 והציבה לה כמטרה, חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה ובמקביל הענקת זכויות בנייה נוספות לבעלי הדירות תמורת שיפוץ כללי של הבניין. דעות רבות ניתן לשמוע בקרב כל יועצי הנדל"ן למיניהם, אך האם התוכנית המדוברת אכן "טובה ליהודים" במיוחד לאור האופציה האטרקטיבית הקורצת מעבר לפינה הנקראת פינוי בינוי.

מאמרים נוספים בנושא נדל"ן

מאת: טלנדל"ן04/09/182269 צפיות
יזם הנדל"ן אלדד פרי, העומד בראש קבוצת אלדד פרי, סבור כי הביקוש הגובר להשקעות בענף הנדל"ן המסחרי, ובייחוד הביקוש המוגבר מצד משקיעים לרכישת משרדים להשקעה

מאת: טלנדל"ן20/08/182288 צפיות
קבוצת אלדד פרי, מהבולטות בענף הנדל"ן בישראל, מציגה שורה של מינויים חדשים ומבטיחים אשר נועדו, לדבריו של אלדד פרי, יו"ר הקבוצה, לעבות את שדרתה הניהולית של הקבוצה.

מאת: טלנדל"ן16/07/182360 צפיות
התחדשות עירונית לכל גווניה זוכה לתהודה רבה בישראל, כשרבים רואים בה את הדרך הריאלית ביותר לשיפור מצב הדיור בארץ.

מאת: אור מחשביםנדל"ן01/07/181720 צפיות
אם גם אתה מעוניין להתחיל להרוויח סכומים גדולים באופן פסיבי ובלי להשקיע מאמץ וכוח, הרי שתחום הנדל"ן הוא האפיק הנכון להשקעה.

מאת: טלנדל"ן10/06/181216 צפיות
התנודתיות המאפיינת כיום את עולם ההשקעות הפיננסי מביאה לעלייה מתמדת באחוזי ההשקעה בנדל"ן. היציבות, התשואה הפוטנציאלית הגבוהה...

מאת: עופר שלונדל"ן18/05/18947 צפיות
כמה מכם מעוניינים להתחיל להשקיע בעולם הנדל״ן אבל לא יודעים איך ואיפה להתחיל? איך לאתר נכס טוב שיעניק תשואה טובה בעתיד, איפה נמצאות ההזדמנויות הגדולות, וכמה עליכם להשקיע?

מאת: דודישנדל"ן16/03/181419 צפיות
דירות בנווה צדק תמיד הרגישו לי אפופות קסם כלשהו, משהו אקזוטי, זר, לקוח מאגדה אפילו. ובתור אחת שהחלום שלה הוא לחיות בתוך פנטזיה, תמיד נמשכתי מאד לשכונה הזאת.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica