חפש מאמרים:
שלום אורח
15.01.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בקשת מדור ספציפי במסגרת הליך גירושין

מדור ספציפי

 

בקשת מדור ספציפי, הנה בקשה, אשר האישה (בד"כ) מגישה במסגרת תביעת שלום בית או תביעת מזונות, במצב דברים בו, הבעל הגיש תביעת גירושין אשר במסגרתה הוא מבקש לפרק את השיתוף בדירת המגורים המשותפת וכן לחלק את הרכוש המשותף אותו צברו הצדדים במהלך חייהם המשותפים (בין אם שהבעל כרך את עניין חלוקת הרכוש לאותה תביעת גירושין ובין אם שהבעל הגיש תביעת פירוק שיתוף בבית המשפט לענייני משפחה).

במידה והאישה קיבלה צו בדבר מדור ספציפי, הרי שדבר זה עלול לסכל את תביעתו של הבעל בדבר חלוקת הרכוש המשותף, וכפועל יוצא את מכירת הדירה המשותפת.

חשוב לציין כי, צו בדבר מדור ספציפי, יכול להינתן אך ורק על ידי בית הדין הרבני, אשר לו סמכות ייחודית ליתן צו מעין זה. כן יצוין כי, את הבקשה למתן צו בדבר מדור ספציפי, יש להגיש כבקשת סעד זמני במסגרת תביעה עיקרית של שלום בית או מזונות אישה.

במקום בו, נוכח בית הדין הרבני כי, יש מקום להורות לצדדים לחזור ולחיות בשלום בית, סביר להניח כי הצו בדבר מדור ספציפי יינתן על ידו. כמו כן, יצוין כי צו בדבר מדור ספציפי, הנו סעד זמני, אשר ניתן לבטל אותו במהלך ניהולו של הליך גירושין מקום בו נוכח בית הדין הרבני כי על הצדדים לפנות להליך של גירושין וכי אין מקום להורות על הצדדים לחזור ולחיות בשלום בית.

מכל מקום, צו בדבר מדור ספציפי, יכול להינתן כל עוד הצדדים נשואים זה לזו ותוקפו פג עם גירושיהם של הצדדים זה מזו.

יודגש כי, במידה ומי מהצדדים דורש חלוקת רכוש (פירוק שיתוף) במסגרת ניהול הליך גירושין, הרי שלתביעה זו כמעט ואין הגנה, וברב המקרים בתי המשפט לענייני משפחה יורו על פירוק שיתוף בין הצדדים. שכן, בכפוף לחוק המקרקעין, שותפים לנכס מקרקעין לעולם יוכלו לדרוש פירוק שיתוף, בין אם באמצעות חלוקה פיסית של אותו נכס מקרקעין ובין אם באמצעות מכירתו של אותו נכס מקרקעין וחלוקה בתמורה שניתנה בגין מכירתו.

על כן, במצב דברים בו הבעל למשל מבקש את פירוק השיתוף בדירת המגורים המשותפת, תוך שהוא פנה להליך של גירושין, הרי שהאישה יכולה במסגרת הגשת תביעתה לשלום בית או במסגרת תביעתה לתשלום מזונות אישה, לבקש מבית הדין הרבני כסעד זמני, כי יינתן לה צו מדור ספציפי, אשר יסכל את מכירת הדירה עד לכשתינתן החלטה אחרת.

בהתאם לפסיקה מאוחרת, יוצא אפוא כי, גם הבעל יכול לפנות לבית הדין הרבני בבקשה למתן צו בדבר מדור ספציפי, מקום בו האישה הגישה תביעת גירושין והבעל הגיש תביעת שלום בית. זאת כמובן, בכדי לא לסכל את תביעתו של הבעל לשלום בית.

***המידע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו, ואינו מהווה המלצה לנקיטת אי אילו הליכים או לאי נקיטתם של אי אילו הליכים. הסתמכות על האמור במאמר זה הנה על אחריות הקורא בלבד וכפועל יוצא, האחריות לכל תוצאה, ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור במאמר זה, תחול על הקורא בלבד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עוה"ד סטרוגנו הינה בעלת תואר ראשון במשפטים, סיימה התמחותה בבית משפט לענייני משפחה בחיפה וכן סיימה השתלמות בנושא דיני משפחה ודיני ירושה במכון להשתלמות של לשכת עורכי הדין.

עוה"ד שלומית סטרוגנו מטפלת במגוון נושאים וביניהם : ניהול תיקי גירושין בכללותם, לרבות תביעות בענייני מזונות, משמורת ורכוש וניהול תיקי ירושות וצוואות בכללותם, לרבות התנגדויות לצווי ירושה ולצווי קיום צוואה, הן בבתי הדין הרבניים והן בבתי המשפט לענייני משפחה. כמו כן, עורכת הסכמים בין בני זוג בענייני גירושין, ממון, מזונות, חזקה, שלום בית וכד' ומגישה בקשות אצל הרשם לענייני ירושה.

כתובת: שד' ירושלים 3, קרית ים
טל': 077-2115151 פקס': 077-2115152
נייד : 050-8560253
דואר אלקטרוני : str_law@zahav.net.il

אתר אינטרנט : http://www.easyget.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלומית סטרוגנו עורכת דין לענייני משפחה

במידה ובני זוג החליטו לפנות להליך של גירושין וכפועל יוצא להליך של פירו התא המשפחתי, הרי שאחד הנושאים אשר יהיה עליהם לשים עליו את הדעת ואשר כרוך מעצם טיבו וטבעו בהליך של גירושין, הנו הנושא של משמורת הילדים המשותפים.

במצב דברים שבו בני זוג החליטו לפנות להליך של גירושין בדרך של פנייה לערכאות שיפוטיות הרי שעל אחד הצדדים לפחות להגיש תביעת גירושין בבית הדין הרבני אשר לו סמכות שיפוט ייחודית בענייני גירושין. כמו כן, על מנת שתביעת גירושין תתקבל ולבסוף יינתן פסק דין של גירושין, על התביעה להכיל בתוכה טענות בדבר עילות גירושין אשר מוכרות בדין העברי ואשר ניתן להוכיחן, שאם לא כן, עלול בית הדין הרבני לדחות את אותה תביעת גירושין.

אחד מאבני היסוד של הליך גירושין, הנו בניית אסטרטגיית גירושין, בטרם הפנייה להליך של גירושין. שכן, אסטרטגיית גירושין נכונה ומתאימה, במרבית המקרים גם תוביל לתוצאות המיוחלות של הצד אשר החליט לפנות להליך של גירושין.

כיום, מסתמנת מגמה לפיה, מרבית הזוגות אשר פנו להליך של גירושין בדרך של פנייה לערכאות שיפוטיות, יסיימו את אותו הליך גירושין, בסיוע של הליך גישור.

מרבית התיקים המתנהלים בענייני גירושין, נפתחים בעקבות בגידתו של מי מבני הזוג, תוך הפרה בוטה של האמון בין הצדדים.

פנייה להליך של אימוץ, תסתיים בסופו של התהליך במתן של צו אימוץ על ידי בית המשפט לענייני משפחה, עבור הילד אותו המשפחה המאמצת מעוניינת לאמץ.

הסכם ממון הנו מסמך משפטי אשר בני זוג עורכים, בדרך כלל, לפני הנישואין ובטרם מיסוד הקשר. זאת על מנת להבטיח כי במידה ומערכת היחסים תעלה על שרטון, מערכת היחסים הממונית ביניהם תתחלק באופן השונה מזה שקובע חוק יחסי ממון בין בני זוג.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20675 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/181196 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18852 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18807 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/171066 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/174132 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171451 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica