חפש מאמרים:
שלום אורח
25.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרזייה וחיטוב הגוף, דיאטות ותה ירוק – יעקב עזרא

הרזייה וחיטוב הגוף, דיאטות ותה ירוק – יעקב עזרא

תה ירוק או התה השחור הינם למעשה צמח הקמליה סיננזיס (Camellia Sinensis) אשר שימש ומשמש במשך מאות בשנים במדינות אסיה. התה הירוק (המופק מעלים טריים) מכיל תכולה גבוהה של פוליפנולים:כמו: EGCG שהינו פלבונול (Flavonol).

לעומת התה בירוק התה השחור מכיל רק כ- 3-10 אחוזים פוליפנולים בעוד שבתה הירוק יש כ- 30-40 אחוזים.

מחקר יפני שפורסם ע"י חוקרים העלה כי אדם ממוצע ששתה כחמש כוסות תה ירוק ביום, שורף כ- 70 עד 80 קלוריות נוספות ביום, זאת ע"י ההשפעה הטרמוגנית (thermogenesis)  או בעברית פשוטה עלייה בתהליך יצירת החום באורגניזם. השפעתו הטרמוגנית הינה כתוצאה מהשפעת הקפאין וה-EGCG  (epigallocatechin gallate)המצויים בתה הירוק.

המנגנון ה"שורף" קלוריות שבתה הירוק טמון כנראה ביכולתו של ה- EGCG להגביר את התגובה הטרוגנית (יצירת חום) בגופנו, זאת ע"י אנזימים המשפיעים על תהליך המטבולים (חילוף חומרים). חשוב לציין, כי אין הדבר אומר שלאחר שתיית תה ירוק יהיה לך חם יותר.

מין האמור אנו יכולים להבין כי ה- EGCG יכול להגביר את שריפת האנרגיה שלנו במהלך היממה, בעבור כל הפעילויות, כגון: עיכול המזון, פעילות נורמטיבית של מערכת העצבים וכו'... במדעי הרפואה והתזונה ידועים לנו רכיבי מזון נוספים בעלי פעילות טרמוגנית, כגון: קפאין (המצוי בקפה, תה, קקאו, ומשקאות קלים), קפסאיצין (capsaicin) אלקלואידים המצויים בפלפלים חריפים, יכולים להגביר את קצב שריפת הקלוריות, אך ל- EGCG השפעה חזקה יותר.

תה ירוק מגביר את המטבוליזם ומזרז ירידה במשקל. ה- EGCG המצוי בתה הירוק משפר את חילוף החומרים, ע"י עלייה בהוצאה האנרגטית וכך מסייע לירידה במשקל. לפי מחקר נמצא כי תמצית תה ירוק (השווה לכוס תה ירוק אחת) העלתה את ההוצאה האנרגטית (הפעילות המטבולית) בכ- 4%.

היתרונות הבריאותיים של התה הירוק:

תה ירוק מסייע להפחתת מקרים של המעי הגס, שלפוחית השתן, הלבלב הוושט, פי הטבעת וסרטן הקיבה של עד 60%. תה ירוק מסייע להפחתת מקרים של המעי הגס, שלפוחית השתן, הלבלב ואת הוושט, פי הטבעת וסרטן הקיבה עד 60%. Epigallocatechin gallate חמצון של התה הירוק הוא יעיל מאוד בלחימה אלו צורות של סרטן. חמצון Epigallocatechin gallate של תה ירוק הוא יעיל מאוד בלחימה אלו צורות של סרטן.

תה ירוק מסייע להורדת רמות הכולסטרול הרע (LDL) ולהגדיל את היחס בין הכולסטרול הטוב (HDL). תה ירוק מסייע להפחתת רמות הכולסטרול הרע (LDL) ולהגדיל את היחס בין הכולסטרול הטוב (HDL).

תה ירוק מסייע לעצור את התפתחות קרישי דם, אשר יוביל שבץ והתקפי לב. תה ירוק מסייע לעצור את התפתחות קרישי דם, אשר יוביל שבץ והתקפי לב.

תה ירוק מסייע להפחתת לחץ דם גבוה. תה ירוק מסייע בהפחתת לחץ דם גבוה.

תה ירוק מסייע רמות סוכר נמוכות בדם ומונעת סוכרת סוג 2. תה ירוק מסייע נמוך הסוכר בדם ומניעת סוכרת מסוג 2.

תה ירוק מסייעת להגן על הכבד מפני רעלים. תה ירוק מסייע להגן על הכבד מפני רעלים.

תה ירוק מסייע לקדם את בריאות הפה על ידי השמדת חיידקים לוח טפסים. תה ירוק מסייע לקדם את בריאות הפה על ידי השמדת חיידקים טפסים לוח.

תה ירוק מסייע משמיד רדיקלים חופשיים. תה ירוק מסייע להשמיד רדיקלים חופשיים.

תה ירוק מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית. תה ירוק מסייע לחיזוק המערכת החיסונית.

תה ירוק הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות ונגיפים. תה ירוק הוא בעל תכונות אנטיבקטריאליות ונגיפים.

תה ירוק מסייעת לשמור על איזון בריא נוזל אשר מסייע להקל על מתח ועייפות. תה ירוק מסייעת לשמור על איזון בריא הנוזל, אשר מסייע להקל על מתח ועייפות.

תה ירוק מסייע לגרות את חילוף החומרים שלכם, אשר מסייעת לירידה במשקל. תה ירוק מסייע להמריץ את חילוף החומרים שלכם, אשר מסייעת לירידה במשקל.

תופעות לוואי

לתה הירוק יש מספר תופעות לוואי, אך רובם מגיעים מהקפאין. תה ירוק מכיל כ - 30 מ"ג הקפאין. אנשים רגישים לקפאין צריכים להיזהר בעת צריכת תה ירוק.

יותר מ 6 כוסות של תה ירוק מדי יום יכול לגרום נדודי שינה (אינסומניה), דופק לב בלתי סדיר, שלשולים, הקאות, סחרחורות, כאבי ראש, איבוד תיאבון.

לאנשים הסובלים ממצבים ומחלות לב, חרדות, התקפי פאניקה, מחלת כליות ובטן רגישה יש הזהיר על בליעת תמצית תה ירוק.

עבור אנשים שרוצים את היתרונות של תה ירוק, אבל לא אוהב את הטעם, תוספי תה ירוק זמינים. תזונה ותוספי באים בדרך כלל 500 מ"ג כמוסות שאותם יש לקחת שתיים עד שלוש פעמים ביום.

ולסיכום:

תה ירוק הוא בעל תכונות רבות, התה יכול לעזור לשפר את איכות החיים של רוב האנשים. מלבד הלחימה סרטן רגיל, מגן של הכבד, המשחתת של נכסים רדיקלים חופשיים.

יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, דיאטה מהירה ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). כתב את הספרים:  
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף  
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי 
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות! בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 אתר: פיתוח שרירים, אתר: דיאטה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קובי עזרא דיאטה מהירה

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהדיאטה21/06/143871 צפיות
דיאטה חיטוב הגוף - קובי עזרא. דיאטה לחיטוב הגוף בשיטתו של דר קובי עזרא, הינה דיאטה אישית אשר מותאמת למטופל באופן אישי ובהתאם למצבו הפיזיולוגי פסיכולוגי.

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהדיאטה ותזונה26/08/13862 צפיות
קפאין ודיאטה לשריפת שומנים הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. השפעת קפאין המתקבל משתיית קפה לעומת קפאין המתקבל מטבליות נמוכה יותר. הסיבה נעוצה, ככל הנראה, בתרכובות נוספות הקיימות בקפה ובולמות את פעולת הקפאין.

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהדיאטה25/08/131025 צפיות
דיאטה וקפאין דיאטה וקפאין, לפי מחקרים רבים נצפה שצריכת קפאין גבוהה יותר מסייעת לשמור על משקל הגוף מפני עלייה במסת השומן. כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים… קפאין נמצא במשקאות רבים, כוללים קפה, תה, משקאות אנרגיה וקולה; במוצרים המכילים

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהדיאטה24/08/131038 צפיות
דיאטה דלה בקלוריות. כדי לקבוע את צריכת הקלוריות היומית שלך במדויק: עלייך להתחשב במשקלך הנוכחי, בגילך, בגובה ובהמין שלך. אל לך הכי טוב להעריך עד כמה פעילות גופנית שאתה יהיה עושה. התוצאות החישוב יראו כמה קלוריות אתה יכול לאכול על מנת לשמור משקלך או לרדת במשקל.

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהדיאטה21/08/131029 צפיות
המאמר אודות דיאטה מהירה והרזיה בטוחה, נכתב מתוך דאגה מרובה לציבור, אשר הולך ומשמין, בישראל כמו בכל העולם המערבי. כמומחה בתחום הרפואה הנטורופטית והדיאטה מרגיש ד"ר קובי עזרא (P.hD), כמו הילד ההולנדי אשר בעצבעו מנסה לעצור את הדליפת המים דרך הסכר, כך למנוע שטפון. זאת היות ואורח החיים המודרני בעולם המערבי גורם המסייע לנו להשמנה וחולי.

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהרפואה משלימה14/10/101403 צפיות
אלרגיה (אסטמה, סינוסיטיס ועוד) דרכי טיפול והתמודדות – יעקב עזרא אלרגיה הינה תגובה חריפה של מערכת החיסון לרכיב שמרבית האנשים מוצאים כבלתי-מזיק, ועשויה לבוא לידי ביטוי בדרכים שונות. ביטויים שכיחים של אלרגיה הינם: עייפות, כאבי ראש, התעטשויות, עיניים זולגות וסינוסים גדושים בעקבות חשיפה לגורמים נשאפים כגון: אבק, פולן, פרוות בעלי-חיים ושורה ארוכה של רכיבים נוספים. מספר האנשים הסובלים מאלרגיה אינו ידוע בשל אופייה השכיח של התופעה, משום שחולים רבים נוטים לראות את התופעות מהן הם סובלים, כ"נורמל

מאת: קובי עזרא דיאטה מהירהאסטמה ואלרגיה15/11/091375 צפיות
אלרגיה למזון - קובי עזרא אלרגיה או בעברית רגשת, זו תגובה מוגזמת של מערכת החיסון. כחמישה עשר אחוז מהאוכלוסייה בישראל סובלים מאלרגיה. יש מספר סוגי אלרגיה, הנפוצה בהם היא האלרגיה המיידית הקשורה בנוגדני האלרגיה מסוג IgE. כאשר האדם נחשף לראשונה לאלרגן, התוצאה היא יצירת נוגדנים מסוג IgE המופיעים בדם. נוגדנים אלו נצמדים לדופן תאי פיטום (mast cells) הנמצאים בכל הרקמות בגוף, בעיקר ברקמות החשופות לסביבה (דרכי נשימה, מערכת העיכול ועור). כאשר האדם נחשף בפעם השנייה לאותו אלרגן, הדבר גורם

מאמרים נוספים בנושא אסטמה ואלרגיה

מאת: דוד כהןאסטמה ואלרגיה09/02/201189 צפיות
לא מעט אנשים, צעירים ומבוגרים, מוצאים את עצמם מתמודדים עם אסתמה ברמות שונות. הבאנו לכם כמה סיבות מה גורם להחמרת התופעה וכיצד אפשר לטפל בה

מאת: אליס פ.סטפןאסטמה ואלרגיה13/05/145650 צפיות
מהם הסוגים של פסוריאזיס? אם אי פעם יש לך עסק עם פסוריאזיס שאתה מכיר את ההרגשה של נאבק עם עור אדום, מגורה , מכוסה קשקשים . האם אתה יודע איזה סוג של פסוריאזיס יש לך ? היית אפילו מודע היו יותר מאשר רק סוג אחד ? יש , למעשה, שלושה סוגים עיקריים של פסוריאזיס ולמרותשהתסמינים הבסיסיים הם אותו הדבר, הם כולםקצת שונים.

מאת: Daniel.Bאסטמה ואלרגיה24/03/147539 צפיות
הטיפול הרפואי במחלות נשימה הוא בדרך כלל שימוש בתרופות המרחיבות את הסימפונות ומפחיתות את המאמץ הנדרש מהחולה על מנת להכניס אוויר לריאותיו. אבל, מעבר לטיפול התרופתי, יש הרבה דברים שניתן לעשות שאולי לא ירפאו את המחלה לחלוטין, אבל בהחלט יוכלו להקל על תסמיניה.

מאת: ולרי בריארטאסטמה ואלרגיה05/01/148212 צפיות
אנו עושים רבות בכדי לשמור על אויר נקי שאותו אנחנו נושמים אך אין לנו באמת שליטה על כך. אנחנו לא אחראים על החומרים הכימיקלים שנפלטים לאויר, ואנחנו לא יודעים אילו חומרים מזיקים אנחנו נושמים ועד כמה הם פוגעים בנו. מה שבטוח - יש לנו את השליטה ואת הכלים לשפר ולטהר את האויר בבית, במשרד וברכב.

מאת: ולרי בריארטאסטמה ואלרגיה18/12/138213 צפיות
בשנים האחרונות הביקוש והסקרנות למטהרי אוויר עלה, בעיקר מהסובלים מאסתמה. מטהרי אוויר ביתיים ואיכותיים מנקים ומטהרים את האוויר ממזיקים ואלרגנים שונים אשר משפיעים ומקשים על חולי האסתמה. מטהרי האוויר הללו הוכיחו את עצמם ככלי מאוד יעיל אשר עוזר ומשפר את חייהם של רבים מהסובלים מאסתמה ונותן להם הקלה ונוחות בפעילות היום יומית שלהם, בבית ובמשרד.

מאת: ולרי בריארטאסטמה ואלרגיה18/12/138221 צפיות
בשנים האחרונות הביקוש והסקרנות למטהרי אוויר עלה, בעיקר מהסובלים מאסתמה. מטהרי אוויר ביתיים ואיכותיים מנקים ומטהרים את האוויר ממזיקים ואלרגנים שונים אשר משפיעים ומקשים על חולי האסתמה. מטהרי האוויר הללו הוכיחו את עצמם ככלי מאוד יעיל אשר עוזר ומשפר את חייהם של רבים מהסובלים מאסתמה ונותן להם הקלה ונוחות בפעילות היום יומית שלהם, בבית ובמשרד.

מאת: סולומון יעקבאסטמה ואלרגיה27/11/139530 צפיות
מחלות דרכי הנשימה כגון; אסתמה, COPD (מחלת ריאות חסימתית כרונית) ומחלות ריאה אחרות הן מחלות נפוצות ואין לה מרפא! זיהומים בדרכי הנשימה מגבירים את התמותה ממחלות אלה. הערכה היא כי 340 מיליון אנשים ברחבי העולם סובלים ממחלות אלו. עם זאת, חולים שנטלו SOLIAIR™ דיווחו על ירידה והפחתה בזיהומים עונתיים של דרכי הנשימה. הפחתת השכיחות של זיהומים בדרכי הנשימה מהווה פוטנציאל והישג רפואי אדיר!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica