חפש מאמרים:
שלום אורח
21.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אישיות אנטי חברתית ואיך היא מפריע לך לנהל? חלק ראשון

מאת: דני וידיסלבסקיייעוץ עסקי16/05/20101407 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מה מונע ממך להצליח בגדול?

מי האנשים ששמים לך מקלות בגלגלי ההצלחה...

מנהלים הם בד"כ אנשים שמשקיעים זמן רב, ואנרגיות רבות כדי לגרום לדברים שילכו כמו שצריך. אולם פעמים רבות המנהלים משקיעים זמן ואנרגיה רבים יותר ממה שאמת צריך, ועם תוצאות שלא הולמות את ההשקעה. מכנים זאת אפקטיביות שלילית = השקעה גדולה (זמן, אנרגיה וכסף) ותוצאה נמוכה (תפוקות, ביצועים, רווח/הפסד וכו'). ישנו גורם אחד שעומד מעל כל שאר הגורמים אשר עשוי למנוע מכל מנהל, וגם ממך, להצליח בגדול.

הרכבת דוהרת ממול...

לפניך, סיפור מהחיים אשר ממחיש את התופעה.

(מדובר בחברה מהגדולות בתחומה במדינה, והמוכרת לעוסקים בענף, אשר פעילה במשך עשרות שנים בהצלחה רבה. לפיכך שונו מספר פרטים בכדי למנוע אפשרות לזיהוי)

בעל החברה, יניב, פנה אליי לעזרה במסגרת תפקידי כיועץ עסקי. הוא אמר - "דני, תבוא דחוף. אני צריך אותך."

כאשר הגעתי לפגישה הדחופה עם יניב הוא סיפר לי שהמצב איום ונורא - ההכנסות נמצאות בצניחה חופשית (ממחזור של 15 מיליון דולר ל6 מיליון ובכיוון צלילה נוספת), לקוחות נטשו את החברה, העובדים לא מתפקדים, כך שכל נטל העבודה נופל על כתפיו, ציוד אלקטרוני יקר שובק חיים במהרה, לקוחות גונבים סחורה ולא משלמים עבורה, כאשר יניב לא ביצע מכירות בעצמו - כמעט ולא היו מכירות בעסק, וכדי להוסיף מטעמים לסלט הניהולי הזה - יניב גילה לי שהוא התחיל כעת טיפול עם סמים פסיכיאטריים כדי "להתמודד עם המצב".

כצפוי, לא רק שיניב לא "התמודד עם המצב", אלא המצב הלך והחמיר מדכי אל דכי. גם יניב ידע שאם הוא ישתה כל ערב וודקות וטאקילות במסעדת יוקרה ויקנח עם סמים פסיכיאטריים - מכאן לא תבוא הישועה. אולם במצבו, הוא לא ראה את האור בקצה המנהרה והעדיף לעצום את העיניים בטרם תגיע הרכבת ממול.

יניב עבד קשה, שעות על גבי שעות, אולם העבודה הקשה לא נשאה פרי. משהו "התפקשש" כל הזמן. כאילו יניב מילא מים בדלי, ובכל רגע נפער חור במקום אחר בתחתית אותו הדלי.

הגורם ל-90% מהבעיות בעסקים

כשהתחלתי לטפל במצב, הקפדתי לחפש אחר נתון מפתח אותו אני בודק בכל עסק וחברה אליהם אני מגיע.

נתון זה כל כך בסיסי וחשוב, שאני נדהם לגלות כל פעם מחדש, כי הוא הגורם ל 90% מהבעיות בתפקוד והניהול של עסקים, וליעילות נמוכה.

נתון המפתח הוא שיש שני סוגים של אנשים בעולם:

  1. אנשים שכל מטרתם היא לבנות (המכונים "אנשים בעליאישיות חברתית")
  2. אנשים שכל מטרתם היא להרוס (המכונים "אנשים בעליאישיות אנטי חברתית", או בשם אחר - "אנשים מדכאים")

במחקרים רבים התגלה שמאחורי כל עסק כושל, מנהל תשוש ויעילות נמוכה - נמצא תמיד אדם אחד (או יותר) שכל מטרתם היא להרוס את העסק ו/או את המנהל.

אדם זה יכול להיות עובד, מנהל בחברה, ספק, לקוח, רו"ח של החברה או אפילו מנהל הבנק שמטפל בעסק.

אם נחפש - תמיד נמצא אדם כזה באזור של כל עסק כושל.

גם אצל יניב בעסק היה אדם כזה. למרבה הצער.

בחלק הבא ננסה ללמוד איך נגלה את האישיות האנטי חברתית אצלנו בעסק ואיך התגלתה אותה אישיות אצל יניב.

דני וידיסלבסקי, מרצה ויועץ בכיר, מומחה בשיטת האברד לניהול, מנכ"ל וידיס ייעוץ אישי ועסקי יו"ר נציגות וויז בישראל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דני וידיסלבסקי, מרצה ויועץ בכיר לעסקים. מתמחה בהורדת עומסים ממנהלים ובשיפור האפקטיביות הניהולית

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דני וידיסלבסקי

מאת: דני וידיסלבסקיאימון לכסף16/05/101225 צפיות
איך לטפל באנשים המדכאים כדי לטפל בדיכוי שכזה (אותו גורמים 2.5% מהאנשים) יש פעולה לביצוע מיידי: להתנתק! הדרך שבה אישיות אנטי חברתית יכולה לדכא מנהל ולחבל במאמציו היא ע"י קשר עם אותו מנהל ועסק. ברגע שהמנהל מנתק את הקשר, מפטר את העובד, מפסיק לעבוד עם הלקוח/ספק המדכא וכדומה, ברגע שהקשר מנותק – הדיכוי נעלם יחד איתו.

מאת: דני וידיסלבסקיניהול16/05/101742 צפיות
בבחינה שערכתי לאבחון רמת היעילות בחברה של יניב התגלו מספר תופעות מזעזעות שנגרמו כתוצאה מהימצאותו של האישיות האנטי חברתית.

מאת: דני וידיסלבסקיאימון אישי - כללי11/05/101121 צפיות
עוד מושגים בסיסיים בשיטת הבארד לניהול.

מאת: דני וידיסלבסקיעסקים - כללי11/05/101882 צפיות
מושגים בסיסיים בטכנולוכיית הבארד לניהול .

מאמרים נוספים בנושא ייעוץ עסקי

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי11/01/2059 צפיות
המסגרת לביטול צו הריסה מינהלי הותוותה בסעיף 238א (ח’) לחוק התכנון לפיו: לא יבטל בית המשפט צו הריסה מינהלי אלא אם הוכח לו שהבנייה שבגללה ניתן הצו בוצעה כדין או שביצוע הצו אינו דרוש לשם מניעת עובדה מוגמרת. הוראת סעיף 238א (ח’) לחוק התכנון מתייחסת אפוא לשתי עילות בלבד שבעטיין קמה לביהמ”ש...

מאת: בנימין קלינגרייעוץ עסקי18/03/191008 צפיות
צו הריסה מנהלי: הורחבה האפשרות להוצאת צו הריסה מנהלי עד חצי שנה מסיום הבניה ובבית מגורים- ימים ממועד האכלוס. 30 ניתן לכלול בצו המנהלי גם הוראות לעניין איסור שימוש ותחולתו בתנאים מסוימים גם חודשים לאחר 6 על עבודה שנעשתה לאחר מתן הצו וגם על בניה מחדש שבוצעה תוך ביצוע ההריסה. ימים לגבי 7 - ימים מהמצאתו ו 4 צו הריסה מנהלי ניתן לביצוע על פי התיקון רק בחלוף עבודה שהסתיימה. במאמר תמצאו את כל הפרטים של התקנות החדשות, מידע על גובה הקנסות והעונשים.

מאת: שלום כהןייעוץ עסקי18/06/18345 צפיות
ההחלטה התקבלה והחיפושים כמעט הסתיימו. זיכיון יכול בהחלט להוות פתרון אידאלי ואתם יודעים איזה מותג אתם רוצים לקנות לעצמכם. עכשיו, רגע לפני שאתם חותמים ומשקיעים לא מעט כסף, כדאי שתהיו מודעים לזכויות ולחובות שלכם.

מאת: אלכסיי קוגןייעוץ עסקי29/04/18441 צפיות
הסכם זכיינות הוא חוזה מחייב אשר נחתם בין הרשת שמציעה למכירה זיכיון לבין יזם שמעוניין לחבור אל אותה רשת.

מאת: מאירייעוץ עסקי08/01/18507 צפיות
תחום המשא ומתן הינו תחום יותר מורכב ממה שבעלי עסקים נוטים לחשוב. כאשר ישנו הידע כיצד להתכונן, לנהל ולבצע משא ומתן יעיל, הסיכוי להגדלת התוצאות העסקיות גדל באופן משמעותי. נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם יעדים ספציפיים ומאתגרים השיגו תוצאות טובות יותר לעומת נושאים ונותנים שניגשו למשא ומתן עם רמות אחרות של יעדים או ללא יעדים מוגדרים. להלן מספר נקודות להתייחסות כשמתחילים במשא ומתן:

מאת: ליאורייעוץ עסקי07/11/17745 צפיות
מכונות שרינק מעולות במיוחד, מסייעות לשפר תוצאות של עסקים שונים. מכונת שרינק, היא סוג של מכונת אריזה. כדאי לרכוש מכונת שרינק, מחברה בעלת מוניטין בתחום מכונות האריזה.

מאת: מאירייעוץ עסקי29/09/17554 צפיות
חוכמת ההמונים – על מנת לפתור בעיה באופן המדויק ביותר נשתמש בממוצע של אוסף הדעות של ההמון, אשר יניב את הפתרון המלא, המקיף והמדויק ביותר ביחס לקבוצה של מומחים. מיקור המונים - עקרון של ביצוע שירותים, העלאת רעיונות או כתיבת תוכן על ידי קבוצה גדולה של אנשים (ההמון) בעלי מוטיבציה כלשהי וזאת במקום שהיחיד יבצע את אותה המשימה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica