חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סקירת מט"ח שבועית שבין 16-20/03/09

מאת: רויתמט"ח17/03/2009746 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

באופן כללי השבוע הקרוב מאופיין בצמדים רבים שנמצאים במצב של התכנסות, מימושים או בלימת מסחר, כך שגם האינדיקאציות לגביהם אינן יכולות להיות מספיק ברורות וחד משמעיות. מה שמעיד שלפחות הסוחרים אוהבי הפוזיציות בעלות הטווח הבינוני או הארוך ייאלצו להימנע ממסחר או למתן אותו באופן משמעותי, להמתין בסבלנות להזדמנויות מחודשות בהמשך.

דולר-שקל: שבוע המסחר אופיין במגמה מעורבת. המטבע האמריקאי עדיין במגמת עלייה. גל העליות האחרון עוד לא נכנס לתיקון טכני, אם כי לא מן הנמנע שבמהלך השבוע נמשיך להבחין בירידות שמסמלות מימושים מצד סוחרים ונטייה לכניסה לתיקון. לכן היעד הראשון עדיין נותר לעת עתה 4.3300 . בשורה התחתונה – מי שנמצא בפוזיציה שורית – ניראה שנכון בשלב זה שימשיך איתה בינתיים, אך גם יעקוב בדריכות באשר למחזורי המסחר והאינדיקאטורים. לעומת זאת, מי שטרם עלה על הגל מוזמן להמתין לנסות לגלוש על הגל הפורץ את השיא החדש, אם וכאשר אכן יתממש.

יורו דולר: עדיין אנו עדים למצב ביניים שאינו מצדיק בהכרח את סוחרי הטווחים הארוכים לכניסה לפוזיציה. תבנית ההמשך בכיוון מטה לא נפרצה. במקומה אנו מוצאים תהליך של עליות קלות של המטבע האירופאי. אמנם סוחרי המגמה עשויים להיכנס לפוזיציה שורית לאחר פריצתו של השיא האחרון בשער גבוה בכרבע אחוז מ – 1.2990 ולהמשיך עמו עד לכניסה לתיקון גל הירידות האחרון. אפשר להיות מעודדים מגישה שכזו נוכח ה –  RSIמחד, כמו גם מאידך העובדה שמגמת העליות שהייתה עד לעת עתה מינורית כבר מקבלת אוטוטו תוקף של מגמה משנית. אולם בכל זאת יש להביא בחשבון שמרבית הסוחרים עדיין סקפטיים לגבי הצמד, כפי שמתאפיין במחזורי המסחר הנמוכים באופן יחסי. ניכרת אצלם בשלב זה סבלנות שמגמתה בחינת הכיוון שיתפתח. ראוי גם לשים לב ל – ATR שאינו מלמד שהוא ממש "נסחף בהתלהבותו" אחר העליות הקלות של השבועות האחרונים.

סטרלינג-דולר: הצמד עדיין עושה דרכו מטה בצורה הדרגתית, אך נחושה ועקבית. כפי שהובא בסקירה הקודמת אכן מחזורי המסחר שהצביעו על התגברות קלה מצד סוחרי השורט, יחד עם ההומוגניות של ה – RSI, ואשר סיפקו את האיתות להמשך ירידות קלות אכן באו לידי ביטוי בפועל. לעומתם, ימי העליות הקלות שאפיינו את ימי המסחר האחרונים של השבוע החולף אינם מצביעים לעת עתה על שינוי מובהק במגמה. לכן כדאי לבחון את פריצת השפל לכניסה לפוזיציה, באם תתממש, בעוד שלא מומלץ בשלב זה עדיין לבחון עסקה שורית.  

דולר-יין: בסקירה מהשבוע שעבר הוזהרו העוסקים במסחר במטבע חוץ שמדובר בשבוע מסחר שאמור להיות לאוהבי האתגרים. אכן חדורי רוח האתגר לא התאכזבו. הצמד ביצע "סווינג" דינמי כשהתחיל את שבוע המסחר בעלייה של כ – 100 פיפסים ואז ביצע "חרקירי" יפני לכיוון ההפוך בסדר גודל של כ – 350 פיפסים, ושוב ביצע מהפך חזרה כלפי מעלה של כ – 300 פיפסים, כשלבסוף שוב שינה כיוון קלות וסגר בירידה מסוימת – אבל כמעט באותו שער שפתח את תחילת שבוע המסחר! אי הוודאות הזו עדיין מלווה את הצמד גם בשבוע המסחר הקרוב. לפי כל הסימנים הוא לא אמור להיות הצמד שיהיה הכי "נחמד" אליכם השבוע ורצוי להתרחק מהמסחר איתו לעת עתה ועד להתפתחויות חדשות בעלות כיוון יותר ברור. לעומת זאת – אם אתם בכל זאת אוהבי אתגרים...אז אתם מוזמנים גם השבוע למסחר עמו (אם אתם ממש מתעקשים – ניכר שהסימנים מצביעים יותר לכיוון של ירידות מסוימות מאשר של עליות, אבל אתם יכולים לבנות על שבהחלט ייתכן מסחר מאוד ער לשני הכיוונים גם יחד).

דולר-קנדי: מי שפעל בהתאם לסקירה הקודמת הרוויח. שכן הסוחרים האגרסיביים היו כבר מזמן בתוך פוזיציה שורית והמשיכו לזכות ברווחים עד לחיסול העסקה בנקודת ההתנגדות (שהשער הגיע אליה בשבוע המסחר האחרון). לעומתם, הסוחרים השמרניים המתינו עד לפריצת קו ההתנגדות, אולם הומלץ להם שלא להיכנס לפוזיציה מיד עם פריצת השיא, אלא בפריצתו המשמעותית. אכן השער עלה ושבר את קו ההתנגדות, אולם במעט, ואז החזיר פניו לאחור. מה שמלמד כרגע שמה שהיה נכון עד עתה, נכון גם לרגע זה. אנו עשויים להיות עדים בימי המסחר הקרובים להמשך ירידות קלות, המסמלות את המשך המימושים של סוחרי ה"לונג", וזאת בדרך לגל עליות אפשרי חדש בהמשך שיפרוץ סוף סוף את קו ההתנגדות העתיק ויעניק לא מעט רווחים במגמה העולה. עדיין רוב הסימנים מעידים על כך שזה מה שעומד לקרות. אמנם אין להקל ראש כלל מאפשרות שתיווצרנה הזדמנויות גם לעסקאות ב"שורט", אך אין מספיק מרכיבים שתומכים בכך לעת עתה, ולכן לא ניראה כנכון לשקול בשלב זה עסקאות מסוג זה.

אוסטרלי-דולר: הצמד היה ועדיין נשאר בעייתי למסחר. ממשיך עדיין בהתכנסותו. ניכרים סימנים קלים המעידים על גל מינורי אפשרי שיתבטא בעליות מתונות, אך לעומתם אין כרגע אינדיקאציות מספיק ברורות שיש בהן די כדי להעיד על כיוון משמעותי. 

דולר-פרנק: אין הרבה מה לחדש מהסקירה שהובאה בשבוע שעבר. המסחר שבמגמת העלייה, לו היינו עדים, התמתן, זכה למימושים, אך עדיין ניראה שכדאי להמתין עם ההתפתחויות עד לכניסה לפוזיציה כלשהי. אנו עדים לדינאמיקה מחודשת של עליות שלאחר מימוש, אך זהו שלב מאוד ראשוני ולא מספיק כאינדיקאציה. המטבע האמריקאי טרם זנח בצורה משמעותית את קו התמיכה החדש לאחר שהיה, כאמור, בזמנו קו ההתנגדות שנפרץ כלפי מעלה. רצוי לבחון בהמשך האם נפרץ כלפי מעלה בצורה משמעותית השיא הקודם – שמצדיק כניסה לפוזיציה עולה, או שאולי הצמד מתחיל בנסיגה לכיוון כניסתו לתיקון טכני, שאז יש לשקול מחדש את הראוי לביצוע.

יורו-קנדי: ניכרת יציאה מתיקון טכני כהמשך המגמה הראשית העולה, המלווה גם בתבנית המשך מסוג משולש. פריצה בשער 1.6700, עשויה לסמל פוזיציה שורית עתירת פיפסים.

צפה ביומן אירועים כלכליים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רוית

מאת: רויתמט"ח24/03/09833 צפיות
סקירת מט"ח שבועית שבין 23-27/03/09

מאת: רויתמט"ח11/03/09790 צפיות
סקירת מט"ח שבועית שבין 09-13/03/09

מאת: רויתמט"ח23/02/09708 צפיות
סקירת מט"ח שבועית שבין 23-27/02/09

מאת: רויתמט"ח16/02/09667 צפיות
סקירת מט"ח שבועית שבין 16-20/02/09

מאת: רויתמט"ח08/02/09806 צפיות
סקירת מט"ח שבועית שבין 09-13/02/09

מאת: רויתמט"ח02/02/091261 צפיות
סקירת מט"ח שבועית שבין 02-06/02/09

מאת: רויתמט"ח26/01/09792 צפיות
סקירת מטבעות שבועית

מאמרים נוספים בנושא מט"ח

מאת: מסחר בינלאומימט"ח08/06/151672 צפיות
בשנים האחרונות אנו שומעים הרבה על מסחר בפורקס, אתם בוודאי יודעים שזה משהו הקשור לשוק ההון. אך לא כולם יודעים מהו בדיוק מסחר בפורקס ומה ההבדל בינו לבין מסחר בשוק ההון. הרשו לי להסביר לכם בקצרה מהו מסחר בפורקס ומדוע הוא הופך להיות לכל כך פופולארי.

מאת: אריאל כהןמט"ח26/02/151120 צפיות
הדולר הוא ללא ספק אחד המטבעות היותר חשובים שיש לנו בכלכלה העולמית. ישנם עוד מספר מטבעות ששווים הרבה מאוד, אך היוקרה היא ללא ספק של הדולר עצמו.

מאת: רן טוביהמט"ח12/01/151094 צפיות
מהו למעשה "המסחר החברתי"? מדוע מתרבות החברות שמצטרפות למתן שירות לסוג מסחר זה? האם זה אמור ללמד שמדובר בסגנון מסחר שלכאורה מאוד כדאי?

מאת: שמעוןמט"ח24/12/141213 צפיות
מטבחים הם המקום שבו אנחנו מכינים לעצמנו אוכל, בין אם זה אוכל בסיסי, ארוחות גורמה או אפילו ארוחות מוכנות שאנחנו פשוט מכניסים לתוך המיקרוגל ומחכים 30 שניות.

מאת: רן טוביהמט"ח15/12/141158 צפיות
סוחרים שמנתחים את השוק בגישה הפונדמנטלית עושים שימוש נרחב בחדשות הכלכליות. האם הסוחר בגישה הטכנית אמור להתעלם מהן? מסתבר שאפשר - אך בהחלט לא תמיד רצוי!

מאת: רן טוביהמט"ח08/12/141152 צפיות
הטעות הגדולה ביותר שעושים סוחרים כשהם בוחרים עם איזו תוכנה הם מעוניינים לעבוד, וכיצד אתה תימנע מאותה טעות! ואם בכל זאת כבר שגית - איך תתקן זאת אחת ולתמיד.

מאת: רן טוביהמט"ח30/11/141154 צפיות
למסחר במטבע חוץ אכן יש פוטנציאל רווח אדיר ותוך אפשרות שזה יקרה בפרק זמן קצר, אבל גם אסור לך להתייחס בביטול או זלזול למספר לא קטן של מהמורות שיכולות להסב לך נזק!

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica