חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הצ'קרות בגופנו

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה06/06/2010894 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הצ'קרות בגופנו
לכל צ'קרה בגוף יש היבט על מחלות מסוימות. במאמר זה אפרט את הצ'קרות לפרטי פרטים.
המילה צ'קרה באה מהשפה ההודית ופירושה - 'מעגל'. הצ'קרות הינן מעגלים אנרגטיים שנמצאים בגופנו והם מפוזרים לאורך עמוד השדרה. כל מעגל אחד ממעגלי הצ'קרות אחראי על בלוטה הורמונאלית מסוימת בגוף ועל מקלעת העצבים סביבה. ישנם שבעה מרכזים אנרגטיים עיקריים מקצה הראש ועד בסיס עמוד השדרה .
מרכזים אלו ניזונים מאור הנכנס דרך כיפת הגולגולת. אור זה מתפרק לשבעה צבעים בצבעי הקשת. כל מרכז לוקח את הצבע שנחוץ לו. לפי התורה ההודית, כל חולי שלנו הוא בגלל איזשהו חוסר איזון או חסימה של צ'קרה על פי מיקום הבעיה, הם מייחסים את חוסר האיזון לצ'קרה הספציפית האחראית על אותו אזור.
לטענתם, אם נשמור על תקינות של זרימה במרכזים אלה נהיה בריאים. מה שיכול לפגוע במרכז אנרגטי זה בד"כ בעיות מנטאליות, תזונה לקויה או אי כיבוד גופנו. יש לשמור ולטפח את הנפש. הצ'קרות מתפתחות ונוצרות מהיותנו עוברים ועד יום מותנו, הן מייצגות זכויות שניתנו לנו מאז הלידה. כך למשל תינוק שננטש לאחר מספר ימים יסבול מפגיעה בצ'קרה התחתונה, ומן הסתם בכל הצ'קרות מפני שצ'קרה אחת מזינה אחת את השנייה.
ישנן 7 צ'קרות והן מסודרות על פי מקומן - מבסיס עמוד השדרה ועד הגולגולת.

צ'קרת הבסיס
מיקום - מעל עצם הזנב.
צבע - אדום
תו מוזיקלי - דו
ההקבלה שלה נמצאת על איברי המין, בהודו הצ'קרה נמצאת בין פי הטבעת לאיברי המין והיא נקראת צ'קרה הקונלדיני,המיוחסת לכל הידע שהאדם מביא איתו מגלגולים קודמים ולכל החוויות העתידיות שיחווה בגלגול הזה. בהודו לא מטפלים בצ'קרה זו אך עדיין מייחסים לה חשיבות. הבלוטה שתחת אחריותה היא בלוטת האדרנל והיא אחראית על החלק התחתון של גופנו, מעצם הזנב ומטה, היא מטפלת בלחץ דם נמוך ואחראית על כל אברי הפרשת הגוף ( שתן וצואה ).
ההיבט הנפשי - מתייחס לצרכים הקיימים שהאדם זקוק להם בחייו, על צרכי ההישרדות, וכן לייחס האדם לכסף ולאוכל ויחסיו עם אמו.
נוגע לתכונות כגון נאמנות, ניהול חיי החברה והמשפחה, אומץ, בריאות פיזית, שמרנות, פחדי נטישה, יצרים ופחדים.
ההיבט הרוחני - סיפוק הצרכים הדרושים לאדם ע"י העולם שמסביבו.
במצב של חוסר איזון של הצ'קרה האדם יאכל הרבה לחם .
הצ'קרה השנייה
מיקום - בין שערות הערווה לטבור ובתחילת החריץ של הישבן.
צבע - כתום.
תו מוזיקלי - רה.
ההיבט הפיזי - מערכת המין ומערכת הזרימה, מעיים, גזים, רחם, שחלות, ערמונית ואשכים. אברים מקושרים: בטן תחתונה עד לטבור, המעי הגס, אברי המין הפנימיים, מערכת עיכול תחתונה, המעי הגס, שלפוחית השתן, גב תחתון, אגן הירכיים, מפרק הירך, המותניים, התוספתן, בלוטת הערמונית.
ההיבט הנפשי - זרימה בחיים, סקרנות כלפי המין השני, יצרים ,יצירה , יחסי מין וקרירות מינית.
ההיבט הרוחני - שמחת חיים, סקרנות והנאה מקיום יחסי מין.
חוסר האיזון של הצאקרה יביא לבעיות פוריות ולבעיות בדרכי השתן.הצאקרה השלישית - מקלעת השמש
מיקום - נמצאת בקסיפואיד( עצם הסטרנום).
צבע - צהוב.
תו מוזיקלי - מי.
ההיבט הפיזי - איברים פנימיים כגון הכבד, הקיבה, כיס המרה, מערכת העיכול. אברים מקושרים: לבלב, טחול, מערכת העיכול, תריסריון, סרעפת, כבד, כיס המרה, המעי הדק, גב אמצעי ובאספקטים של מערכת העצבים.
ההיבט הנפשי - הערכה עצמית נמוכה, פחדים, תלות באחרים, פסימיות, רגשי אשם, אדם המודד את עצמו על פי תגובות הסביבה, בריחה מאחריות, חוסר שאפתנות, התמכרויות, חשדנות, בלבול, קושי בקבלת החלטות, קמצנות, רגשנות ללא רגישות, בעיות סמכות. אגו מנופח, שתלטנות, רצון להכתיב דעה. חוסר או עודף בטחון עצמי. זאת למעשה הצ'קרה הכי בעיתית, כיוון שלכולם ישנה איזושהי בעיה של ערך עצמי ודימוי עצמי.
ההיבט הרוחני - גילוי עצמי מתוך הנאה ולא מתוך השוואה.
הצ'קרה הרביעית
מיקום - הלב.
צבע - ירוק.
תו מוזיקלי - פה.
ההיבט הפיזי - לב, ריאות, אברי הנשימה, סמפונות, עצם החזה, מערכת חיסונית, שדיים, גב עליון, שרירי הכתף. אחראית על הלב ריאות וידיים אחראית למחלות לב ונשימה ולחץ דם גבוה
ההיבט הנפשי מדברת על אי יכולת לאהוב על יחסי נתינה וקבלה אם אני אוהב את עצמי אז אני יכול להכיל את האחר ממקום של חמלה והבנת חולשת האחר יכולה להתקיים בתנאי אחד שיש איזון בין נתינה לעצמי לבין נתינה לאחר ולא יבואו על חשבון אחד מהם גם אהבה אוניברסאלית ללא תנאי
הצ'קרה החמישית
מיקום - הגרון
צבע - כחול
תו מוזיקלי - סול
אחראית על בלוטת התריס, האוזניים והפה. בהיבט הנפשי - פחד מפני ביקורת וכתוצאה מכך תופעות של בישנות, חשש להתבטא, תחושה של גוש חוסם בגרון, דיבור בקול רועד, פחדים וחרדות מפני העתיד, תשישות מנטאלית, ריצוי הסביבה, דיכאונות. מכיוון שכל אדם ואדם מבטא את עצמו באמצעות הגרון, בעיה בצ'קרה זו, צ'קרת הגרון, מסמלת אי מיצוי הפוטנציאל העצמי, חוסר יכולת לביטוי ה'אני' ואי מימוש הייעוד האישי.
בהיבט הרוחני - התחברות לייעוד האישי ומימוש עצמי מתוך הנאה.
הצ'קרה השישית - " העין השלישית"
מיקום - בין הגבות
צבע - סגול
אחראית על האוזניים, האף, עין שמאל, מערכת העצבים, בלוטת יתרת המוח, אברי החושים, בלוטת ההיפופיזיה, פיקוח על ההורמונים, מוח שמאל. בהיבט הנפשי - כל נושא האינטלקט, בעיות למידה וריכוז, החיבור העצמי לאינטואיציות , חיבור לידע הקולקטיבי. כשהצ'קרה לא מאוזנת תהינה בעיות של קשב וריכוז, דיסלקציה ובעיות למידה. לפעמים הצ'קרה פתוחה מדי והיא גורמת לבעיות דיסלקציה שונות. בעיות פיזיות כתוצאה מחוסר איזון בצ'קרה זו הן כל בעיות הסינוסים והאלרגיות למיניהן.
בהיבט הרוחני - חיבור לדת , חיבור לידע אינסופי מתוך הבנה שהאדם הוא חלק ממנו.


הצ'קרה השביעית - צ'קרת הכתר
מיקום - מרכז הגולגולת
צבע - לבן
אחראית על העור, השלד והשרירים. איברים מקושרים הם גזע המוח העליון ובלוטת האצטרובל. מטפלת ברבדים רוחניים, מייצגת השראה, איחוד העצמי עם האלוהות, ענווה, אצילות רוח, ערכים, עקרונות מוסר, רוחניות, צניעות, יושר פנימי, הילינג בלתי אמצעי.
בהיבט הרגשי - תחושת חוסר יעוד, אי שקט, שעמום, בלבול, חוסר בטחון בעצמי וביקום, קושי להתחבר לממדים הרוחניים, ניתוק מהמציאות, נמצא על גבול השפיות, רגישות לאורות ולצלילים, סכיזופרניה .
בהיבט הפיזי- עייפות ותשישות נפשית ורוחנית, אפילפסיה, ורטיגו, נשירת שיער, בעיות זיכרון.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.אני מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.

www.artist-massage.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111013 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111263 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111062 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/11947 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאת: ניר חוכיימהבריאות נשים30/03/111115 צפיות
נשים רבות נעזרות בשמן ורד לטיפולים המערכת הרביה הנשית,חיזוק רחם,פוריות,גימום מוגבר בגיל המעבר ,דיכאון אחרי לידה ,ניר חוכיימה מפרט אודות סגולותיו של שמן הורד שכבר כונה כנשלט על ידי ונוס. שמן הוורד נחשב לאחד היקרים ביותר בתחום הארומתרפיה(מדולל בחוחבה 69ש"ח,שמן וורד טהור 25 טיפות יעלה 210 שקלים לערך)מחירו הגבוה רק מדגיש את יכולותיו וסגולותיו המדהימות בטיפול בנושא רגיש כל כך כמערכת הרביה הנשית .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/111185 צפיות
אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת. היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים. כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/03/111468 צפיות
שמן עץ התה יעיל במיוחד במלחמה במחלות כמו קדחת הבלוטות ומתאים לאנשים הנוטים לפתח דלקות שונות והמחלימים לאט . שמן עץ התה הוא חומר חיטוי מעולה ומחטא פי 4 מכל חומר חיטוי אחר בבית .

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19820 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18779 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18730 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18628 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18465 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18416 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18434 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica