חפש מאמרים:
שלום אורח
15.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בסך הכל חיפשתי את האקס בפייסבוק

בסך הכל חיפשתי את האקס בפייסבוק

הי לי משעמם בעבודה. הבוס נסע לחו"ל לנסיעה עסקית והשאיר את כל ענייני המשרד בידיה של המזכירה הבכירה שלו. מאחר שהיא כל כך יסודית וקשוחה סיימנו מוקדם את כל המטלות שלנו ונשאר לנו להעביר כמה שעות מתות במשרד עד שנדפיס כרטיס ביציאה.

נכנסתי לאינטרנט, בדקתי מיילים והשבתי על אלה שהיו צריכים תשובה, התעדכנתי בחדשות ובדקתי את מצב החשבון בבנק ואיך לומר בעדינות, המצב לא משהו בכלל.

נכנסתי לפייסבוק שלי לראות מה קורה וראיתי שלא הרבה, אין לי הרבה חברים בפייסבוק ואין לי כל כך הרבה סבלנות וזמן לשטויות האלה. מאחר שהיה לי משעמם התחלתי לחפש אנשים שאני מכירה מהתיכון, מהצבא, מהאוניברסיטה ומהעבודות הקודמות שלי. לא מצאתי הרבה אנשים כי רוב הנשים שינו את שם המשפחה שלהן בעקבות הנישואין ולא ידעתי את השם העדכני.

ולפתע החלטתי שאני מחפשת אותך, את האקס המיתולוגי שלי שלא היינו בקשר כבר 25 שנה (וואו, איך שהזמן עובר מהר). התרגשתי קצת כשהקשתי את שמך והמתנתי בדריכות לראות מה קורה.

עלתה רשימה של אנשים עם אותו השם או שם דומה אבל התמונה שלך גרמה לי להחסיר פעימה ואולי אפילו שתיים. וככה התמונה שלך  ניצבה לפניי בפייסבוק, מעט התבגרת, אבל עדיין חתיך הורס. הבשלת כמו יין משובח. בחנתי את הלסת הרבועה שלך, את שיניך הצחורות, את עצמות הלחיים הגבוהות, את העיניים החומות, השיער העשיר והאף המושלם. אתה הבטת בי דרך התמונה והרגשתי שאני נמסה.

השגרה חונקת אותי

אני נשואה כבר 20 שנה לאותו הגבר, יש לנו ביחד 4 ילדים שמצד אחד נותנים לי הרבה כיף אך מצד שני מתישים אותי נפשית ופיסית, 2 הגדולים בגיל ההתבגרות ואין לי כוח למרד הבלתי פוסק שלהם. נמאס לי גם להיות כספומט, נהגת, טבחית ומנקה. אין לנו כסף להחזיק עוזרת ואני מנקה את כל הבית בעצמי, הילדים לא כל כך עוזרים לי כי הרגלתי אותם שאני עושה הכל לבד. כמה שאני לא מנקה, כאילו לא עשיתי כלום, תוך כמה שעות הבית מלוכלך ואני כבר מתחילה להתייאש.

בעלי כבר מתחיל גם להעלות אבק כמו המזנון שבסלון. אין לנו מה לחדש אחד לשני, השגרה שוחקת ומשעממת, שיחות נפש אין , יש רק עדכונים לגבי מה צריך לעשות. בעלי כבר מקריח וגם הכרס כבר הולכת לפניו ואין שום קשר בין האדם הזה לבין אהוב ליבי שהתחתנתי איתו לפני 20 שנה.

פעם היו לי פרפרים בבטן כשהייתי רואה אותו, עכשיו אני רק רוצה שיעשה מדי פעם כביסה אבל הוא ראש קטן, כל דבר צריך להגיד לו 10 פעמים ובסוף אני מתייאשת ועושה לבד.

הפנטזיות מתחילות לעבוד

את הפרפרים בבטן הרגשתי כשראיתי את התמונה שלך בפייסבוק. נזכרתי ברומן הסוער שהיה לנו פעם, נזכרתי בלילות של סקס מדהים, נזכרתי כמה אהבתי את הריח שלך ואת הקרביים שלי מתהפכים בכל פעם שחפנת את הפנים שלי בין 2 כפות הידיים הגדולות והחמות שלך והיבטת עמוק עמוק לתוך עיניי.

התגעגעתי לתקופה ההיא, הרגשתי את עצמי צעירה פתאום ב 20 שנה ותחושת החמצה גדולה עלתה בגרוני. הנה אני חיה חיי נישואין משמימים ושגרתיים ואתה נמצא שם במרחק נגיעה בפייסבוק, כל כך נגיש, כל כך מושך. והפער הזה מתסכל אותי, למה זה צריך להיות ככה, הרי אומרים שחיים רק פעם אחת. תדע לך שלא שכחתי אותך. בלילות הייתי מדמיינת אותנו ביחד, מתקשה להשלים עם הפרידה. נכון, אז לא היית בנוי לקשר ואני כל כך רציתי אותך. לא הפסקתי לקוות שאולי יגיע היום בו תתחרט ותרצה אותי כפי שאני רציתי אותך.

ישבתי ככה מול התמונה שלך בפייסבוק והזכרונות לא הפסיקו לעלות. מעניין מה אתה עושה היום, האם אתה נשוי ואם כן האם טוב שלך? האם יש לך ילדים? במה אתה עובד ובכלל מה קורה איתך בימים אלו?

כתבתי לך את השאלות האלה בהודעה פרטית והיססתי לפני שלחצתי "שלח". אולי אני עושה טעות, אולי לא כדאי להעיר מתים? אולי זה יכול להכניס אותי לסחרור?

שכנעתי את עצמי שאני אשה בוגרת ומוסרית ושום דבר לא יכול לקרות מהודעה תמימה וזה הרי לא נחשב בגידה. בסה"כ מייל כמו עשרות המיילים שאני שולחת ביום עבודה רגיל.

אני בהתרגשות גדולה

כל אותו היום נכנסתי אינספור פעמים לפייסבוק לראות אם השבת לי, ובכל פעם התאכזבתי כשראיתי שלא, או אולי עוד לא. אפילו כשבעלי נרדם מול הטלויזיה בערב על הספה והתחיל לנחור, התגנבתי למחשב, נכנסתי לפייסבוק וראיתי שהחזרת לי תשובה.

וידאתי שבעלי ישן עמוק ופתחתי את ההודעה ." בטח שאני זוכר אותך" ענית לי "שנים שלא נפגשנו, לא תאמיני מה עבר עלי כל הזמן הזה, את תפלי מהכסא" וכתבת מספר טלפון. הלכתי לישון באותו לילה כשאני מתרגשת ואת בעלי השארתי שישן על הספה בסלון, אפילו לא סגרתי את הטלויזיה ואת האור, מגיע לו, שיסגור בעצמו כשיטריח את עצמו להתעורר, אמרתי לעצמי.

למחרת בעבודה החלטתי שאני מרימה את הכפפה. בהפסקת הצהריים יצאתי לי החוצה ובידיים רועדות חייגתי למספר הטלפון שנתת לי, מצד אחד פחדתי שתענה לי אך מצד שני כל כך רציתי לשמוע אותך. הלב שלי הלם בפראות וניסיתי לשוות לקול שלי את הטון הכי שגרתי בעולם, כאילו אני מתקשרת לפקידה בבזק להודיע על תקלה. שכנעתי את עצמי שזה בסדר ליצור איתך קשר, זו הרי לא בגידה, בסה"כ שיחת טלפון פשוטה בצהרי היום, סתם לוודא שהכל בסדר.

מסתבר שאתה גרוש + 2, מנכ"ל בחברה מובילה במשק, מפוצץ בכסף. "אז מתי נפגשים" שאלת אותי.

הפגישה

לאחר שבוע נפגשנו, לא הצלחתי להתגבר על הסקרנות שלי, קבענו בבית קפה בצהרי היום ושכנעתי את עצמי שזו לא בגידה, בסה"כ מפגש עם ידיד מהעבר, בדיוק כמו שנפגשים עם חברה טובה שלא ראינו אותה הרבה זמן. פגישת התעדכנות שגרתית לחלוטין. התלבשתי בשמלה השחורה והצמודה שלי עם המחשוף הנדיב. שמתי חזיית פוש אפ ליתר בטחון להרים את מה שנפל עם השנים, התאפרתי, הסתרקתי והתבשמתי. התרגשתי כמו שלא התרגשתי שנים עם הבעל המשעמם שלי והשגרה השוחקת.

כשראיתי אותך כמעט נפלתי מהרגליים, חתיך כתמיד ואולי אפילו יותר יפה. לרגע נבהלתי כשחשבתי שבטח תחשוב שהזדקנתי ולא יהיה לך נעים להודות שאני נראית כמו זקנה בלה, אבל החיוך הרחב שלך עם השיניים הצחורות הרגיע אותי.

"את נראית נפלא" אמרת לי, "לא השתנית בכלל".... "עזוב שטויות" עניתי לו, "גם אתה לא השתנית בכלל, חתיך כתמיד"  וחייכתי גם אני.

הפגישה עברה מהר, מדהים איך שעה טסה לה כשנהנים. הקשבתי לך בתשומת לב והצחקת אותי כמו שתמיד ידעת להצחיק. הרגשתי קלילה, יפה, חיונית, זוהרת, מחוזרת ונשית. הרגשתי תחושות שלא חשתי כבר הרבה מאוד זמן.

לא מאמינה איך נסחפתי

בפגישה הבאה כבר נכנסנו למיטה וזו כבר כן בגידה. לא יודעת איך הגענו לשם, אבל המשיכה היתה חזקה מנשוא. אתה רצית ואני גם רציתי והיה נפלא. אבל תחושת ההחמצה, הבלבול, התסכול, הפחד ממה יקרה שהבעל יגלה והנסיונות לשחק אותה כאילו הכל כרגיל הכניסו אותי לרכבת הרים רגשית.

הייתי בדילמה נוראית, אתה עדיין לא מושג, אמנם פנוי כי אתה גרוש, אבל ממש לא מתכנן פרק ב', מקסימום סטוץ. "אין לי כוח לעוד אשה על הראש, מספיק לי עם גרושתי שעושה לי את המוות" אמרת לי ואילו אני שבויה בקסמיך לחלוטין, מכורה לך נואשות. הגוף שלי נמצא בבית עם הבעל והנשמה שלי איתך ואני מתייסרת וכואב לי.

לאוכל אין טעם, לא בא לי לקום מהמיטה, אני מכריחה את עצמי ללכת לעבודה, הפסקתי לנקות, הילדים עולים לי על העצבים ועם בעלי בכלל לא בא לי לדבר. בכל פעם שאני רואה אותו, אני נזכרת בך ובא לי לבכות. אני מסבירה לכולם שזה משבר גיל ה - 40 כדי שיעזבו אותי בשקט, אבל אין לי מנוחה.

היא הביטה בי במבט נואש והמבט שלה פגש את המבט שלי. חשבתי ביני לבין עצמי מה אפשר לענות לה והאם בכלל אפשר לענות? הרי כל זוג מוצא את עצמו בשלב כזה או אחר במבוי סתום של שגרה משעממת ושוחקת. החיים המודרניים שלנו כל כך תובעניים ומצד שני הפיתויים כל כך קלים וזמינים.

הכל מתחיל מחיפוש תמים של האקס בפייסבוק ונגמר בבגידה ובייסורי נפש. הטכנולוגיה הופכת הכל לכל כך נגיש וקל שזה מפחיד.

האם גם אתם חיפשתם את האקס / אקסית בפייסבוק? ואם כן, לאן זה לקח אתכם? האם נתתם את דעתכם על הסכנות, או שפשוט נסחפתם עם הזרם בצורה הכי טבעית וקלה?

זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו וחשוב..... לעצור לפני שעושים משהו ולהקדיש לזה מחשבה רצינית ומעמיקה. רצוי לפעול לפי השכל וההגיון ולהרגיע קצת את הפנטזיות, הנוסטלגיה והרגש כי כשנוסטלגיה פוגשת את המציאות, זה לרוב נגמר במפח נפש.

ומצד שני, יש כאלה שפתחו פרק ב' עם האקס וטוב להם מאוד. אין כאן נכון או לא נכון, אבל כן נכון לעצור ולחשוב.

מברכת אתכם בחיים נפלאים.

צילה שנהר -

יועצת זוגית, אישית ומגשרת. יעוץ לבני נוער ומבוגרים, בשיטת המרתון - טיפול קצר מועד וממוקד. אפשרות לטיפול באינטרנט בכל הארץ ובחו"ל.

04-9979634, 050-6402526

www.tzila.co.il

tzilash1@gmail.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

צילה שנהר -יעוץ זוגי, אישי וגישור  
מטפלת בשיטת המרתון הזוגי והאישי - טיפול ממוקד וקצר מועד . יעוץ לבני נוער, יחידים וזוגות.  מטפלת גם און ליין באמצעות האינטרנט בלקוחות מכל הארץ ומחו"ל. פגישה ראשונה חינם ללא התחייבות. 050-6402526

התארחו באתר שלי www.tzila.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת צילה שנהר

מאת: צילה שנהרבגידות28/05/144719 צפיות
מהן הסיבות או הנסיבות של בגידת גברים

מאת: צילה שנהרבגידות31/10/138384 צפיות
במאמר זה אני רוצה ללמד אותך מהן 5 סוגי הבגידה ומדוע הוא בגד בך, האם הבגידה היא חד פעמית ומה ניתן לעשות עם הבגידה

מאת: צילה שנהרזוגיות ואהבה15/07/12801 צפיות
אף אחד לא מספר שזה מה שקורה. אז איך זה קורה ומה אפשר לעשות?

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי27/11/11800 צפיות
מנסיוני המקצועי כמומחית לייעוץ זוגי ואישי וכבעלת עסק בינלאומי לשיפור זוגיות בזמן קצר ובכלים המבטיחים תוצאות, אני מעוניינת לתת לכם כמה כללים פשוטים לשיפור הזוגיות שלכם.

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי04/04/111018 צפיות
התבוננות בכרזת פרסומת בתחנת אוטובוס בת"א נתנה לי השראה לכתיבת הטור הזה. גם החיים שלנו כמו הכרזה מורכבים מפיקסלים קטנים ורבים...

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי22/03/111101 צפיות
לפעמים יש פער בין הציפיות איך ייראו החיים אחרי הגירושין לבין איך שהם נראים בפועל. בפער הזה יכול להיות מאוד כואב!!! סיפור אמיתי בשינוי פרטים כמובן.

מאת: צילה שנהרמשפחה וזוגיות - כללי15/11/101060 צפיות
אף אחד כמעט לא מדבר על מהקורה לזוגיות ולמיניות שלנו אחרי לידה. אנחנו ניזונים משמועות, ממסיכות של אנשים אחרים, מסדרות טלויזיה ועוד... בפועל המציאות היא שונה לגמרי. מאמר זה הוא נקודת המבט שלה...

מאמרים נוספים בנושא משפחה וזוגיות - כללי

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי14/07/2088 צפיות
בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/20397 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: דוד כהןמשפחה וזוגיות - כללי15/03/20520 צפיות
אחת הדילמות שעומדות בפנינו, כשאנחנו רוצים לערוך פיקניק עם חברים ובני משפחה או כשאנחנו רוצים לארח אירוע בבית או בכל מקום אחר, זה עם מה נארח אותם? באילו כלים ואמצעים נשתמש? בסד אריזות הביאו לכם כמה נקודות מחשבה

מאת: נטלי הרוש משפחה וזוגיות - כללי27/07/172365 צפיות
החופש הגדול בעיצומו, הילדים מתחילים קצת להתבגר ולקראת השנה החדשה אנחנו ההורים מנסים לקדם אותם מכל מיני בחינות...אם לימודיות או לקיחת אחריות, איך להתנהג חברתית ועוד. הנה לכם כמה אפשרויות שישפרו לילדים שלכם את חופשת הקיץ ובמקביל יכינו אותם מכל מיני בחינות לשנה החדשה.

מאת: רוןמשפחה וזוגיות - כללי04/05/172595 צפיות
מאמר על חברת ניקיון

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161366 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room

מאת: orya peryמשפחה וזוגיות - כללי25/07/161354 צפיות
אם הייתם מדמיינים את עצמכם סגורים בחדר סגור למשך שעה תמימה, איך הייתם יוצאים משם כאשר ישנה עלילה ויש לכם רמזים ועליכם למצוא גם פתרון לחידות שיעניקו לכם את המפתח ליציאה, לכל זה קוראים Exit room.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica