חפש מאמרים:
שלום אורח
30.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חלוקת התמציות באך לסוגים

מאת: ד"ר זיו מאיררפואה משלימה08/09/20101241 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

סוגי התמציות:

 מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר, "אבחון וטיפול בתמציות באך"

באך מצא כ-שלושים ושמונה סוגים של פרחי מרפא, כל פרח מתאים למצב השלילי הנפוץ ביותר של ה - MIND, אשר מחליש את יכולת ההבנה והתפיסה שלנו.

הפילוסופיה של ההוליזם גורסת כי ה - MIND , הגוף והנפש קשורים ביחסי גומלין, דבר המשפיע על היבט אחד, משפיע על המכלול כולו. זוהי עובדת חיים, שאנשים מעטים בלבד מסייעים לעצמם על ידי ניהול אורח חיים בריא. אדם אשר אוכל מזון לא בריא, מעשן בכמויות ורק לעיתים רחוקות קם מן הכורסא שלו בה הוא יושב וצופה בטלוויזיה, לא יכול לצפות שהתרופות המופקות מפרחים יחוללו נפלאות בגופו - למרות שאין כל ספק שהן תעוררנה אצלו תשוקה לשנות את אורח חייו. עם זאת, ד"ר באך עצמו - אף כי היה ער לחשיבות סגנון חיים בריא ותפריט מאוזן - לא תמיד סיגל עקרון זה בחייו שלו. למעשה, לא יהיה זה מוגזם לקבוע כי הזנחה עצמית שנבעה מעומס עבודה ועישון סיגריות תרמו למצב בריאותו הירוד ולמותו בגיל צעיר.

תרופות המופקות מפרחים הנן נספח נפלא לסוגי טיפולים אחרים, רפואה קונבנציונאלית, הומופאטיה, צמחי מרפא, דיקור סיני, ארומתרפיה, טיפול בשמנים) וכדומה. טיפולים אלה פועלים ברמה הנפשית /רוחנית ואינם מפריעים לאמצעי טיפול אחרים המתייחסים לגוף ואף מגבירים השפעתן של צורות טיפול אחרות.

אולם נשאלת השאלה, האם ניתן למצוא עוד תרופות המופקות מפרחים? 

למרות שד"ר באך סבר שעבודתו הושלמה, הרי שיהיה זה לא ריאלי לחשוב שאין בנמצא פרחים בעלי "מערך גבוה יותר". למעשה, ייתכן שהקורא ניתקל בתרופות המופקות מפרחים הידועות כ"תמציות פרחים" שהוכנו על פי שיטתו של באך. אין ספק שתמציות הפרחים הללו הן אפקטיביות, אך אין לבלבל אותן עם פרחי באך וגם לא עם תמציות ארומטיות הידועות כשמנים ארומטיים, המכונים לעיתים "תמציות" ונמצאות בשימוש במסגרת טיפול ארומטי או כבשמים.

יש תמציות פרחים אחרות, המשמשות כתרופות המופקות מצמחי מרפא. בנוסף להשפעות הפיסיולוגיות שלהן רווחת הדעה שהן אמורות להשפיע על מצבים רגשיים מסוימים.

פרחי באך מטפלים במצבים השליליים של ה-MIND. פרח הקוץ MIMULUS למשל, הוא בעל סגולות רפואיות, כאשר השימוש שנעשה בו הוא בתה צמחים, או אפילו כתרופה הומאופטית, אבל כאשר נוטלים אותו כתרופה של פרחי באך, הוא מסייע לטיפול בפחד וחרדה ואין לו השפעה ישירה על הגוף. עם זאת, שינוי הפחד והחרדה והפיכתם להיבטים חיוביים של אומץ והבנה, יביאו ללא ספק לריפוי במישור הפיסי. לפיכך ניתן לומר על פרחי באך שהם מרפאים את הגוף באופן בלתי ישיר.

ההיכרות הראשונית עם שיטת באך, לפיה קיימים אך ורק שלושים ושמונה מצבים שליליים של ה - MIND, עלולה להיראות  לא מדויקת, וניתן להעלות על הדעת שלבטח קיימים מצבים נוספים.

למשל: אין כל תרופה ספציפית לכעס, אולם ניתן לראות כי  כעס ומצבים אחרים אשר לא מקוטלגים כמצבים של ה - MIND, משקפים למעשה תוצאה של מצבי משנה. ישנם מצבים הנגרמים או נוצרים על ידי בעיות שנקשרות זו בזו. לפיכך, עלינו להסתכל עמוק יותר ולהתחיל את האבחון מהאופן בו מתבטא כל מצב שלילי של ה - MIND. כעס לדוגמא, נגרם לעיתים קרובות משנאה או קנאה, אף כי הוא עשוי גם להיגרם מתסכול, דאגה, תיעוב או מצבים שונים של ה - MIND. כל שעלינו לשאול את עצמנו או את האדם שעבורו אנחנו רושמים את המרשם, מה היא הסיבה לכעס הזה? במילים אחרות, רק כאשר מעמיקים בפענוח הבעיה, אפשר לתת את התרופה הנכונה, או את השילוב המתאים של התרופות.

באך חילק את ממצאיו  ל- 7 קבוצות עיקריות:  

א.     פחד

ב.     אדישות - חוסר התייחסות לסביבה

ג.       חוסר ודאות

ד.      בדידות

ה.     רגישות יתר להשפעות חיצוניות

ו.        איבוד שליטה - ייאוש

ז.       התחשבות יתר בטובת הזולת 

בפועל, כל תרופה משנה את נקודת המבט השלילית והופכת אותה לחיובית. HOLLY לדוגמה, הינה התרופה לאלה הנושאים בתוכם רגשות שלילים כגון: שנאה, קנאה או חשד. שימוש בתרופה זו מאפשר לאדם, לתת בלי לרצות לקבל דבר בתמורה ולשמוח על מזלם הטוב של האחרים.

אם למשל נבחן את תכונות הטיפוסים שנוטלים את התרופה VINE, נראה כי מדובר בתכונות של עריצות,  התנשאות, חוסר גמישות ולעיתים שאפתנות יתר. שימוש בתרופה זו יביא לביטוי החיובי באישיות זו, כגון: תכונות של מנהיג חזק ואהוב, אדם אשר יכול לתת השראה לאנשים אחרים.

משה הגיע אלי לטיפול, הוא היה  אדם חסר בטחון, תמיד ציפה לאכזבות וכישלונות.  כולנו מכירים, נתקלים באנשים כאלה. למשה הייתה תחושת כישלון מוצקה, הוריו כבר ניבאו לו בצעירותו, כי יהיה לא יוצלח וכלום הוא לא ידע לעשות. ואכן כך, משה חווה במשך שנים ארוכות התנסויות כושלות.

בגיל שלושים ושתיים הוא ניסה לעבור מבחן לקבלת רישיון נהיגה בפעם המי יודע כמה. "לא יעזור כלום" הוא אמר, "אני לא נהג ואני לא חושב שאצליח לעבור. אני לא יודע מדוע אני ממשיך לבזבז את כספי".

משה הנו טיפוס המאפיין את נוטלי התרופה LARCH. אלו בעלי ההופעה השפופה והרפויה ההולכים כמו עלי נידף שמיד ינשור מהעץ. הליכתם  משקפת את המצב הנפשי בו הם נתונים. תרופה זו מתאימה לו - חוסר בטחון עצמי חוסר הערכה עצמית וביטויים של עגמת נפש. עלי להודות שהוא אכן נכשל באותו ניסיון לעבור את מבחן הנהיגה, אולם חודשיים מאוחר יותר, לאחר שנטל את תרופת ה- LARCHבמשך שבועות אחדים, הוא הצליח לעבור את המבחן, דבר שמבחינתו היה נס!

קיימות דוגמאות רבות להשפעת התמציות המאזנות, רוב האנשים נזקקים לתערובות של תרופות המופקות ממספר פרחים כדי להתמודד עם היבטים שליליים בולטים באישיות שלהם, בעיקר כאשר מדובר בחוסר הרמוניה מושרש עמוק המתבטא גם בפאן הגופני וגם בפאן הרגשי של האדם.

לפירוט מסלולי לימוד ב מכללת ברק ראו במסלולי לימוד של מכללת ברק 

www.barakcollege.com

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר זיו מאיר

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות16/01/114681 צפיות
אצל בני האדם היודעים לדווח מילולית נמצאה הקבלה בין חוויות החלום לבין השינה הפעילה, בייחוד לבין המצב של התפרצות המתח האמוציונלי המרובה בעת השינה הפעילה, ובשינה בכלל לקראת שעות ההתעוררות. בבואנו לחפש תשובה לשאלה- האם תינוקות ובעלי חיים חולמים, נבדוק ראשית כל- האם גם אצלם קיים סוג השינה הפעילה על כל התופעות הפיזיולוגיות הכרוכות בו, דבר זה נחקר באופן יסודי ביותר.

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/104706 צפיות
על מה חולמים פעוטות בני 2-3 שנים? מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק פעוטות בני 2-3 מתקשים להפריד בין המציאות לחלום, הם אומרים שחלומות באים מהטלויזיה ובמידה והם באים מבתים מסורתיים או דתיים הם אומרים שהחלומות באים מאלוהים. אחרים אומרים שהחלומות "באים מהאגדות" או שהם "תמונות בתוך הכרית שלי". ממחקרים שונים עולה כי פעוטות עד גיל 5 זוכרים בחלק מהמקרים חיים קודמים, לא אחת קורה כי פעוט בן 3-4 קם ממיטתו ומספר להוריו כי פעם הוא היה טייס, או נהג, או אביר..אנו כהורים מבטלים זאת בתנועת ביטול זה רק

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/104592 צפיות
נושאי החלומות המעסיקים ילדים נחקרו באופנים שונים כבר שנים רבות, אנשי חינוך, פסיכולוגים וחוקרים שונים חקרו כבר אלפי חלומות של ילדים, אחד החוקרים היה צרלס קימינס שהיה מפקח בית ספר מלונדון. צ''''רלס אסף כמות גדולה של סיפורי חלומות (כ-2,500) של ילדים משנת 1918 והתברר כי 25% מהחלומות המפחידים של ילדים מתחת לגיל 8 הכילו בעיקר פחד מגבר מעורר פלצות, עוד התברר כי כיום חולמים ילדים באחוזים דומים אותם נושאים, למעט חלומות על תקיפה מהאויר, מובן שבעבר ילדים לא הושפעו מטלויזיה או מDVD אלא ממאורעות התקופה. כיום, חלומות הילדים מושפעים גם מכלי התקשורת, ממשחקי המחשב ועוד, אולם ניתן לסווג את החלומות של הילדים מתחת לגיל 8 למספר נושאים.

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101852 צפיות
חלומות וסיוטי לילה מאת: ד"ר זיו מאיר נושאי הסיוטים שונים ומגוונים, מבוגרים וילדים עשויים לחוות סיוטים דומים. לדוגמא: אצל ילדים יתכן פחד מפני פרידה, בדרך כלל אלה חלומות בהם הילד הולך לאיבוד, נחטף או ננטש. כאשר אצל המבוגר הפחד עשוי להיות מפני נטישה של בן או בת הזוג, יתכן פחד מפני אובדן ילד או בן זוג... סיוטים מפני המוות עשויים להיות משותפים לילדים ומבוגרים נורמלים כאחד, מפני שהמוות הוא פחד שניתן לכנותו כאוניברסלי, כולם פחות או יותר פוחדים ממנו בהיבט זה או אחר.על כן הוא משמש נושא לסיוטים. אגדות עשויות לסייע לילדים לבטא את הפחדים שלהם, אגדות רבות מבטאות את תחושת הנטישה שחווים הילדים בחיי היומיום שלהם: כאשר משאירים אותם בגן...כאשר הם מצויים בבית בלויית הבייביסיטר....

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101699 צפיות
השפעת השתיה על החלומות מאת: ד"ר זיו מאיר נושא השתייה התפתח מאוד לצערי בשנים האחרונות בקרב בני נוער, כמעט מידי שבוע אנו שומעים על קטטות, דקירות נהיגה רשלנית ועוד. במדינות שונות בעולם נשאלה השאלה האם יש להקל על העבריינים במתן גזר הדין בשל היותם שתויים? אולם איש לא שם ליבו לתופעות נוספות הנגרמות מהשתייה, מעבר לעובדה שהשותה פוגע בעצמו מבחינה פיזיולוגית, נפגעות מערכות נוספות הקשורות לתגובותיו גם כאשר הוא בעצם לא שתוי. והרי ריבוי האלימות כיום במועדונים או בכלל בקרב בני הנוער התגברה לא סתם. ממחקרים רבים עולה כי שתיה של משקאות חריפים עד כשלוש שעות לפני השינה גורמת למספר דברים: 1. אדם השותה נרדם באופן כללי מהר, אולם לאחר פרק זמן של שינה קצר יחסית כ-3 שעות, הוא מתעורר פעמים רבות בלילה, הוא חווה בפועל נדודי שינה, כלומר שינה מופרעת, החסרה בשנת החלום

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101005 צפיות
ממחקרים שונים עולה כי עוברים ברחם חולמים. החוקרים הבריטים פרנסיס קריק וגרהם מיצ''''יסון מציינים, כי בשליש האחרון של ההריון עוברים חולמים. הסיבה לדעתם לתהליך החלום אותו עוברים חווים נעוצה בכך, כי בזמן זה מבשיל העובר ומתפתחים אצלו תהליכים מורכבים ביותר ההכרחיים לקיומו העצמאי. שנת החלום הכרחית גם משום שהיא ממריצה את מערכת העצבים המרכזית, המסייעת לקראת התפתחות מבנית בשלב מאוחר יותר, שנת הרע"מ מספקת מנגנון ליצירת מסלולים עצביים במוח. תינוקות בני יומם זקוקים הרבה יותר ממבוגרים לשנת ח

מאת: ד"ר זיו מאירחלומות05/10/101011 צפיות
חלומות מסייעים לנו באופנים שונים בתהליכי למידה. 1. בשלב הראשון של השינה, אנו חולמים אודות מאורעות שהתרחשו במהלך היום, אנו מקטלגים את המאורעות ואת מאות ואלפי הגירויים שחלפו לנו במהלך היום, מסננים אותם, מצנזרים, דברים בעלי חשיבות אנו מקטלגים ויוצרים מעין מגירות שליפה. כלומר שנת החלום היא חיונית לארגון ארוך טווח של הזיכרון, אם נמנעת מאיתנו שנת החלום, לא יוכלו להתקיים עיבוד נתונים ויהיה לנו הרבה יותר קשה להזכר באירועים מהעבר או אפילו באירועים של יום אתמול. 2. היעדר שנת החלום תגרום לנו לקשיי ריכוז במהלך היום, (הכול שם נשאר מבולגן ומבולבל) הזיכרון שלנו יהיה לקוי, אנו נהיה חסרי סבלנות, ולאורך זמן המערכת שלנו עשויה לקרוס, מאחר והחלומות מקשרים בין העולם החיצוני לבין המחוזות הפנימיים שלנו.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19845 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18807 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18760 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18666 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18498 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה31/05/18446 צפיות
רפואה טבעית משמע פתרון בריא יותר לבעיות הבריאותיות השונות. לעיתים, כשאדם חש ברע הוא ייקח את התרופה הראשונה שהוא ימצא בביתו ולעיתים? ייקח מנה כפולה.. "רק שיעבור מהר".. וכמו כן דוגמאות רבות נוספות לנזקים שאנחנו עשויים לעשות לעצמנו באמצעות שימוש לא נכון בתרופות, או בכלל מקרים שיכולתם להימנע משימוש שכזה כיוון שיש פתרונות נוספים טבעיים ובריאים הרבה יותר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/04/18459 צפיות
לעיתים, מצבים בריאותיים שונים מגיעים ממתחים, מקרים נפשיים, טראומות, פגיעות פיזיות ומגוון סיבות שהן.. לעיתים גופך עשוי לאותת לך שהוא זקוק למנוחה או שהוא זקוק שיבדקו אותו לעומק והעיקר הוא באמת לעשות זאת ולהיות קשוב אליו ולא לתת לעומס היומיומי להשכיח את חשיבות הכאב ולהזניח את עצמך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica