חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שערים חשמליים

מאת: הלןאבטחת הבית16/09/2010948 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שערים חשמליים

 

שערים חשמליים, אשר בעבר היו נפוצים רק באתרים עסקיים, מסחריים, תעשייתיים וצבאיים, התפשטו בשנים האחרונות, וכיום ניתן למצוא שערים חשמליים ומחסומים חשמליים בכל פינה, גם בשימוש בקרב לקוחות פרטיים. השימוש הנפוץ ביותר לשער חשמלי בימינו, בכלל, ובקרב לקוחות פרטיים בפרט הינו לוויסות הכניסה והיציאה מחניות ומחניונים. הבחירה בין שער חשמלי ובין מחסום חשמלי בעבור שער כניסה ושער חניה מתבצעת בהתאם לדרישות הלקוח ולצורכי האבטחה שלו.

 

כיצד פועלים שערים חשמליים

שערים חשמליים, ולמעשה גם מחסומים חשמליים, מורכבים ככלל ממספר חלקים בסיסיים:

דלתות השער – כנף אחת או שתיים, ובמקרה של מחסומים חשמליים – זרוע או שתיים, שזהו החלק הנע, המופקד על וויסות התנועה.

 

ציר או צירים – לשערים בכלל ולשערים חשמליים בפרט, יש מספר צירים אפשריים, כאשר יש שערים חשמליים אשר נפתחים בתנועה על ציר אנכי סיבובי, כמו וישרים של מכונית; שערים הנפתחים על ציר אנכי ישר, מעלה ומטה; שערים הנפתחים על ציר אופקי סיבובי, כמו דלת ושערים הנפתחים על ציר אופקי ישר, כמו חלונות ויטרינה או כמו הדלתות בסדרת המדע בדיוני, "מסע בין כוכבים". אופן הפתיחה הדרוש נקבע לפי תנאי השטח ולפי הדרישות שלשמן מותקן שער חשמלי. אופן הפתיחה הוא גם אשר יקבע את סוג הציר שיותקן.

 

צירים של שערים חשמליים צריכים להיות מסוגלים לעמוד בעומס רב של עבודה, וכן, עליהם להיות חזקים דיו על מנת לשאת את משקלן של כנפי השער או של זרועות המחסום. בשל התנועה המונוטונית והתכופה, צירים של שערים חשמליים הם מן החלקים אשר סופגים את השחיקה המרובה ביותר, והם דורשים אחזקה שוטפת ותיקונים. צירים מקולקלים יכולים להסב נזק לשער או למחסום ואף להוות מפגע בטיחותי לרכוש ולאדם, בשל הסכנה כי הצירים יתנתקו והשער ייפול ממקומו.

 

מנוע חשמלי – המנוע החשמלי מחובר בצידו האחד לצירים של שערים חשמליים ומחסומים חשמליים ובצידו השני לתיבת השליטה. המנוע החשמלי מופקד על שינוע כנפי השער לפי הצורך. למעשה, המנוע החשמלי הוא אשר מחליף את תפקידו של האדם בפתיחת השער ומאפשר פתיחה וסגירה של שערים, ללא מגע יד אדם, ולעתים, אף ללא נוכחותו. כמו הצירים, גם על מנועים חשמליים להיות חזקים דיו, על מנת להניף את כנפי השער ולהניען. על המנוע החשמלי להתאים לשער ולהיות מווסת במיוחד עבורו. הדבר שקול לפתיחה וסגירה ידנית של שערים. ידיים חלשות מדי, לא יצליחו לפתוח או לסגור את השער, או שיעשו זאת באיטיות מטריפה. לעומתן, ידיים חזקות מדי, עלולות לפתוח את השער בעוצמה כה רבה שהשער יינזק ואולי אף ייפגע בעוברים והשבים דרכו. זאת אחת הסיבות בגינן שערים חשמליים מזמינים רק מחברות מסודרות ואמינות.

 

כמו הצירים, גם מנועים חשמליים מיועדים לעמוד בעומסי עבודה כבירים ובתנועה מונוטונית במשך שעות ארוכות. לפיכך, כמו הצירים, גם מנועים חשמליים, המהווים את ליבו של שער חשמלי, חשופים לשחיקה רבה ודורשים תחזוקה הולמת ואף תיקונים של תקלות המתהוות, כדי לשמור על פעילותם התקינה של שערים חשמליים.

 

תיבת בקרה – אם דלתות השער הן הגפיים של שערים חשמליים, הצירים הם המפרקים המאפשרים את תנועתם והמנועים החשמליים הם הלב המעניק למנגנון את כוחו, הרי שתיבת הבקרה היא המוח. תיבת הבקרה היא זו אשר מקבלת פקודה (קלט), באופן ידני או אלחוטי, לפתוח את השער החשמלי או לסגור אותו. תיבת הבקרה יכולה להיות מקושרת אל השער באופן קווי או באופן אלחוטי. כמו כן, יכולה התיבה להיות ממוקמת בגוף השער החשמלי עצמו, ולקבל את הפקודות באמצעות שלט רחוק, ובמקרים מסוימים, גם באמצעות מכשיר סלולארי המשמש כשלט.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הלן

מאת: הלןאבטחת הבית09/11/101054 צפיות
כמה פעמים רבתם עם השכן בגלל שהוא תפס לכם את מקום החניה שלכם? כמה פעמים נאלצתם להסתובב עשרות פעמים בשכונה בשעת לילה מאוחרת רק כדי לארוב למקום חניה שמתפנה? כמה פעמים החנתם את רכבכם בלית ברירה במקום מרוחק ונאלצתם ללכת דקות ארוכות מן הרכב לביתכם ובחזרה? אם המצבים הללו מוכרים לכם, כנראה שאין לכם מחסום חניה.

מאת: הלןאורטופדיה ופיזותרפיה09/11/10630 צפיות
הליכה, עמידה ויציבה הן פעולות כה יומיומית, עד כי איננו בכלל חושבים עליהן ועל המערכות הרבות בגוף הפועלות כולן יחדיו בתיאום מופלא כדי לבצע אותן. אולם לא תמיד הגוף משתף פעולה. בעיות כמו פלטפוס, שברי הליכה, דורבן, כיבים המתפתחים בכף הרגל בעקבות מחלת הסוכרת ועוד משפיעות על יכולת התפקוד שלנו בביצוע מטלות פשוטות אלו. כשזה קורה, אנו פונים אל התחום הרפואי המכונה אורטופדיה כדי למצוא מזור לבעיה

מאת: הלןתעשייה08/11/10529 צפיות
צביעת מתכות כיום היא דבר הרווח מאוד ומשמש למגוון מטרות שונות: צביעה של מתכות שונות המשמשות למגוון רחב של שימושים מצביעת זגוגיות המשקפיים עובר דרך צביעת סורגים, צביעת דלתות ברזל,צביעת משקופים וכלה בצביעת מתכות הפח של הרכבים.

מאת: הלןמתכוני בשר08/11/10748 צפיות
אנשים אוהבים חופש.לא משנה איפה אתה גר בעולם מה הגיל שלך מהו מצבך המשפחתי ואיך אתה נראה. כולנו אוהבים חופשות וחיים בשבילם. שורדים עוד כמה ימים בעבודה כי אוטוטו יוצאים לחופשה. זה מה שמחזיק ומעודד אותנו. ומהו חופש טוב אם לא אוכל טוב

מאת: הלןפרסום08/11/10575 צפיות
ישנם סוגים רבים של שלטים המסובבים אותנו , ישנם את השלטים המכוונים שהם שלטים לא לצורך פרסום ומטרתם לעזור לאזרח למצוא את עצמו ואת דרכו ברחוב בתור הולך רגל או בכביש בתור נהג. שלטי ההכוונה בדרך כלל עשויים מפח והערייה או המועצה המקומית דואגות להתקין אותם במקומות הנדרשים

מאת: הלןפרסום03/11/10826 צפיות
אי אז, כאשר המאה העשרים עוד הייתה עוד עלמה צעירה, נדלקה מעל לראשו של אדם יצירתי נורת רעיון, ומה יותר סימבולי מזה, מכיוון שהרעיון שעלה בראשו היה פשוט וגאוני: לקח את הנורה, לקח שלט וחיבר בין השניים. כך באו לעולם השלטים המוארים

מאת: הלןעבודה וקריירה - כללי03/11/10578 צפיות
העבודה בחיים המודרנים כיום מתפרסת על פני רוב שעות העירנות שלנו. כך יוצא שיותר מחצי מהיום אנו מבלים בעבודה. מה שמחייב את מקום העבודה להיות מקום שנעים ונוח לנו לשהות בו, מקום סימפטי עם אווירה טובה.זה לא שאנו מצפים שהעבודה תהפוך למקום בילוי וחגיגה

מאמרים נוספים בנושא אבטחת הבית

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית24/10/19508 צפיות
בדיקות האזנה מאפשרות ניטור ואיתור האזנה לשיחות בבית, במשרד, ברכב וכמעט בכל מקום. אם קיים חשד שמתבצעת האזנה, בעזרת אנשי מקצוע אפשר לבצע בדיקה ולנטרל אותה. כיום האזנות מתבצעות עם אמצעים שנגישים לכולם. מכשירי האזנה רבים זעירים בגודלם וניתנים להסלקה באביזרים יום-יומיים באופן שמסווה אותם כליל. מתקינים אותם בגאדג'טים, בקירות הבית, במכשירים סלולריים, מכיוון שאמצעים טכנולוגיים אלה זעירים וקל להתקין אותם במקומות רבים ללא בדיקת האזנה כמעט שאי אפשר לאתר אותם.

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית22/04/19931 צפיות
אנשים רבים תרים אחר דרך להתמודד עם הדאגה לשלומם, לביתם ולרכושם. אכן, גורמים שליליים מבצעים מפעם לפעם פעולות זדוניות אשר יש בהם נזק מהותי. כיצד ניתן למנוע אותם? איך מרתיעים ומרחיקים אותם מהשטח? אחד הכלים השימושיים שמהווים כיום גורם הרתעה מעולה הוא מצלמות נסתרות.

מאת: shiritאבטחת הבית30/08/18776 צפיות
במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא וללמוד על סוגי מצלמות אבטחה.

מאת: yoni romאבטחת הבית04/06/18425 צפיות
מדוע הנחיצות של מנעולן גבוהה יותר ממה שרובנו חושבים, ובאלו מצבים נצטרך להשתמש בכישורי הפריצה שלו? אם יש לי חוש טכני טוב, האם אני יכול לבצע לבד משימות מנעולנות בבית שלי, או בכלי הרכב, לאחר שנתקעתי מחוצה להם?

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית22/04/18447 צפיות
כספות הן אמצעי מעולה לשמירה על פריטים חשובים וחפצים יקרי ערך. יש כספות ביתיות וכספות משרדיות, ומתוכן אפשר לבחור בדגם הכספת, שהגודל והמפרט שלה מתאימים לשמירה על פריטים שאותם רוצים להפקיד בכספת.

מאת: תמיר פרלאבטחת הבית04/12/171009 צפיות
אם יש לך מצלמות אבטחה סביר להניח שאתה לא רוצה שהן ייפגעו או ייהרסו. כנראה גם ניתן לומר בבטחה שאתה לא רוצה שמצלמות האבטחה שלך ייגנבו. אף על פי שמאוד נדיר שפושעים יגנבו מצלמת אבטחה במקום לפגוע בה, זה לא בלתי אפשרי.

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית26/06/17810 צפיות
מערכות מיגון חיוניות להגנה על רכוש, בין אם הבית, העסק או הרכב. כמו כן, המערכות האלו חיוניות לקבלת אישור פוליסה של חברות הביטוח שברוב המקרים אינן מפצות על נזקים לרכוש במקרים שהמקום אינו מוגן.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica