חפש מאמרים:
שלום אורח
27.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה הם רמות איכות שונות של מצלמות אבטחה

מאת: nirאבטחת הבית13/10/202062 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הCCD

כמו בכל דבר צריך להתחיל מהבסיס, ופה הבסיס הוא הCCD, רכיב זה הוא האחראי לקבלת התמונה מהעולם החיצוני ולהמרת התמונה לזרם וידאו אנלוגי או דיגיטלי, כך שזה למעשה הופך את הCCD לרכיב החשוב ביותר במצלמת האבטחה. הערך הראשון אותו נמדוד הוא ערך הגודל הפיזי של הCCD, ישנם מידות רבות של רכיבי CCD הקיימים בשוק אך אנחנו נתרכז ב-3 העיקריים, שהם:

1/3" –  הCCD שליש אינץ' הוא המידה הנפוצה ביותר בשוק מצלמות האבטחה היום ונעשה בה שימוש בכל הפורמטים של המצלמות, המידה 1/3" מספקת שטח פרצפציה של בערך 17 ממ"ר שמספיק ברוב המקרים לספק תמונה במצבי תאורה סטנדרטים ושדה ראיה טוב.

1/4" –  הCCD רבע אינץ' נמצא קצת פחות בשימוש בשוק מצלמות האבטחה ומידתו קטנה מהממוצע בשוק ונמצאת בשימוש במצלמות מהסוג הפחות יקר. מצלמה עם CCD של 1/4" מספקת שטח פרצפציה של 7.7 ממ"ר כך שאם תידרש הגדלה של התמונה לפורמט גדול יותר יהיה צורך להגדיל יותר פעמים כי הערך ההתחלתי של גודל התמונה קטן יותר.

1/2" – הCCD חצי אינץ' ימצא לעיתים רחוקות במפרטי מצלמות אבטחה כי הוא CCD שכמעט לא נמצא בשימוש אבל יש לו יתרונות, הגודל שלו מספק כמעט 31 ממ"ר שטח פרצפציה וזה מקל מאוד על המצלמה להגדיל את התמונה לפורמט תמונה גדול וגם בנוסף גודל הCCD הופך אותו ליותר טוב בתנאי תאורה קשים מאחר ויש לו שטח גדול יותר ויכולת טובה יותר לרכוש אור מהעולם החיצוני.

אולי יעניין אותך גם: מצלמות אבטחה 8 מגה פיקסל

העדשה

העדשה עושה את עבודת התקריב והזווית, הקשר בין השתיים הוא קווי, כלומר כל עוד מרחק הצילום שווה אבל מגדילים את גודל העדשה זווית שדה הראיה קטנה אבל אובייקט הצילום "מתקרב", וכל זה נעשה ביחס קבוע. עדשות עם אורך פוקלי קטן יקלטו תמונה רחבה יותר אבל פחות תקריב ועדשות עם אורך פוקלי גדול יקלטו תמונה צרה אך בתקריב גדול יותר.

ישנם רמות איכות שונות של עדשות, ולרוב איכות העדשה נמדדת ע"י 2 פקטורים:

  • איכות ליטוש משטחי העדשה והציפויים הקיימים עליה לסינון אור עודף או בטווח לא רצוי.
  • איכות הצמצם ומהירותו קובעים כמה מהר העדשה מתמודדת עם שינוים קיצונים של רמות תאורה.

 

מעבד שיפור תמונה - Video Enhancement Processor

חוץ מלקבל את התמונה דרך העדשה הCCD לא יכול לעשות הרבה במצבים שונים שגורמים להפחתת איכות התמונה כמו סנוור, הלבנת התמונה, פיצוי על חוסר אור, מקורות אור מרובים בתמונה וכדומה. כאן נכנס לתמונה (במלוא משמעות המילה) מעבד שיפור התמונה שהוא מיועד כדי לפצות על מצבים שונים כגון:

טווח דינאמי גדול WDR – מצב שבו הטווח בין חוסר חשיפה ויתר חשיפה הוא גדול מדי, במצב זה התמונה או חשוכה מדי או מולבנת מדי, במקרה כזה נכנס המעבד לפעולה עם פונקציית הWDR ויוצר ממוצע בין אותות גבוהים ונמוכים ועושה ויסות ממוצע בין חשיפת יתר וחשיפה קצרה ומייצר תמונה יציבה וברורה.

ECLPS/HSBLC - ממש כמו בעין האנושית אם אדם כלשהוא מסנוור אותך לא תוכל לראות מי הוא, ECLPS היא מערכת למניעת הלבנת יתר או סנוור, מערכת זאת מונעת ממקור אור חזק להשתלט על התמונה ובעצם למלא את כולה באור לבן, מקור האור מוסתר והמצלמה יכולה לראות מה קיים בתמונה באזור ממנו מוקרן האור החזק.

AIRS - מערכת AIRS לויסות כמות האור שמשודרת בלילה ע"י מערכי הלדים של מצלמת האבטחה ועל רמות האור החוזרות כדי למנוע סנוור עצמי של המצלמה ע"י עצמים שקרובים אליה, מה שבעצם הופך את הפונקצייה הזאת לפעילה ביותר מאחר והיא מפקדת על 2 רכיבים בו זמנית.

AGC - מערכת הAGC עושה פיצוי אוטומטי לרמות שידור ע"ב רשת אנלוגית, כלומר אם התמונה שהתקבלה קבלה הנחתה או עיוות וע"י כך התמונה פתאום הופכת לחיוורת מערכת הAGC מזינה צבע לבן בצורה אוטומטית אל תוך התמונה כדי לפצות על הפרעות שידור וכדומה, בקצה המקבל את התמונה תוספת הצבע שמתבטאת בעליה של מתח השידור נבלמת ע"י התנגדות הכבל ומגיעה למערכת ההקלטה (DVR) ללא תוספת הAGC ומתקבלת תמונה כבמקור.

אולי יעניין אותך גם: מחיר התקנת 4 מצלמות אבטחה

 

מה זה TVL?

לכל תמונה יש רזולוציה וקווי טלוויזיה (TVL), שהם מפרט של כוח ברזולוציה האופקית של מצלמות האבטחה האנלוגיות. מדד הTVL הוא אחד ערכים החשובים ביותר ברזולוצית הוידאו ואת רמתו ניתן למדוד עם תרשים הרזולוציה הסטנדרטי (תקן עולמי). בעצם TVL מוגדר ע"י המספר המרבי של קווים בהירים וכהים אנכיים. כלומר ברזולוציה של 400 TVL, ניתן לספור 200 קווים אנכיים כהים שונים ו200 קווים אנכיים לבנים שונים ששוים לגובה של התמונה. ערך הTVL הוא המדד הישיר לאיכות ההפרדה של התמונה ובעצם ככל שהוא גבוהה יותר איכות התמונה שתינתן ממנו גבוהה יותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת nir

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19917 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: nirנשירת שיער18/08/191204 צפיות
אין צורך להיבהל כששערותיך מתחילות להיתפס במברשת או במסרק, או סותמות את הביוב לאחר שחפפת את שערך . כל אדם מאבד בממוצע בין 50 ל-100 שערות ביום. אך תחת כל שערה שנושרת צומחת מאותו זקיק שערה חדשה.

מאת: nirנשירת שיער18/08/19895 צפיות
בכל רגע נתון כ-10% מסך השערות נמצאים במצב מנוחה. לאחר כ-2-3 חודשים, השיער הנמצא במנוחה נושר ושיער חדש מתחיל לצמוח במקומו. משך צמיחה זה 2-6 שנים. כל שיערה צומחת כ-1 ס"מ לחודש במהלך שלב זה. כ- 90% של שיער הגולגולת נמצא בשלב צמיחה בכל רגע נתון.

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/184230 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: nirקידום אתרים25/05/12724 צפיות
קידוד אתרים בעבר הרחוק הרבה אתרים נבנו עם טבלאות עד רמה של טבלאות מקוננות וכך דפי אינטרנט היו מנופחים וזמן הטעינה שלהם לקח לפעמים מספר רב של שניות. כמו כן באותה תקופה לא היה אינטרנט מהיר כפי שאנו מכירים היום ואתרים נבנו בשיטות שונות על מנת שאיכשהו יעלו מהר.

מאת: nirקידום אתרים31/07/111118 צפיות
שרתי משחק משחקי יחיד נעלמים מהמסך ומשחקי רשת מרובי משתתפים (מולטי-פלאייר/Multi-Player) מופיעים בכמות גדולה הרבה יותר מאשר בעבר הסיבה שרתי משחק,

מאת: nirאירועים וחתונות – כללי18/07/11987 צפיות
מפלי שוקולד מספק חוויה של ממש עבור רבים מאיתנו. זוהי אחת האטרקציות שרבים רוצים באירוע שלהם, מפלי שוקולד החל מחתונות בר\בת מצוות בריתות ועוד בשנים האחרונות הפך המפל לקינוח של ממש כאשר הקינוחים באולם מפלי שוקולד.

מאמרים נוספים בנושא אבטחת הבית

מאת: רוניאבטחת הבית07/10/2081 צפיות
מנעולים על סוגיהם השונים הינם חלק בלתי נפרד מחיינו, ורובנו ניתקל בשלב כזה או אחר במנעול שלא נוכל לפתוח. במקרים אלו, שירותיהם של פורצים מקצועיים יכולים להיות יעילים ביותר עבורנו. אחד המקרים בהם שירותי פריצה מקצועיים יכול להיות חשוב ביותר הינו מקרה של פריצת כספות.

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית24/10/19622 צפיות
בדיקות האזנה מאפשרות ניטור ואיתור האזנה לשיחות בבית, במשרד, ברכב וכמעט בכל מקום. אם קיים חשד שמתבצעת האזנה, בעזרת אנשי מקצוע אפשר לבצע בדיקה ולנטרל אותה. כיום האזנות מתבצעות עם אמצעים שנגישים לכולם. מכשירי האזנה רבים זעירים בגודלם וניתנים להסלקה באביזרים יום-יומיים באופן שמסווה אותם כליל. מתקינים אותם בגאדג'טים, בקירות הבית, במכשירים סלולריים, מכיוון שאמצעים טכנולוגיים אלה זעירים וקל להתקין אותם במקומות רבים ללא בדיקת האזנה כמעט שאי אפשר לאתר אותם.

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית22/04/191033 צפיות
אנשים רבים תרים אחר דרך להתמודד עם הדאגה לשלומם, לביתם ולרכושם. אכן, גורמים שליליים מבצעים מפעם לפעם פעולות זדוניות אשר יש בהם נזק מהותי. כיצד ניתן למנוע אותם? איך מרתיעים ומרחיקים אותם מהשטח? אחד הכלים השימושיים שמהווים כיום גורם הרתעה מעולה הוא מצלמות נסתרות.

מאת: shiritאבטחת הבית30/08/18902 צפיות
במאמר שלפניכם תוכלו לקרוא וללמוד על סוגי מצלמות אבטחה.

מאת: yoni romאבטחת הבית04/06/18548 צפיות
מדוע הנחיצות של מנעולן גבוהה יותר ממה שרובנו חושבים, ובאלו מצבים נצטרך להשתמש בכישורי הפריצה שלו? אם יש לי חוש טכני טוב, האם אני יכול לבצע לבד משימות מנעולנות בבית שלי, או בכלי הרכב, לאחר שנתקעתי מחוצה להם?

מאת: Daniel.Bאבטחת הבית22/04/18552 צפיות
כספות הן אמצעי מעולה לשמירה על פריטים חשובים וחפצים יקרי ערך. יש כספות ביתיות וכספות משרדיות, ומתוכן אפשר לבחור בדגם הכספת, שהגודל והמפרט שלה מתאימים לשמירה על פריטים שאותם רוצים להפקיד בכספת.

מאת: תמיר פרלאבטחת הבית04/12/171120 צפיות
אם יש לך מצלמות אבטחה סביר להניח שאתה לא רוצה שהן ייפגעו או ייהרסו. כנראה גם ניתן לומר בבטחה שאתה לא רוצה שמצלמות האבטחה שלך ייגנבו. אף על פי שמאוד נדיר שפושעים יגנבו מצלמת אבטחה במקום לפגוע בה, זה לא בלתי אפשרי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica