חפש מאמרים:
שלום אורח
29.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סוד הבריאות הוא בשמחה

מאת: אורייהקבלה17/04/20091315 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

 

 

 

סוד הבריאות  הוא השמחה

רבי נחמן כתב בספר ליקוטי מוהר"ן חלק ב: כל החולים הבאים על האדם כולם באים מקלקול השמחה.

ע"פ תורת הקבלה יש לאדם עשרה סוגים של דופק. בבדיקת הדופק ניתן לדעת מה מצב בריאותו של האדם. כנגד סוגי הדופק קיימים בעולם הרוחני עשרה מיני נגינה שהם עשרה מיני תדרים של זרימה הנשמעים לאדם מלמעלה, וכשאותם עשרה מיני נגינה מזמרים וזורמים כראוי אז גם הדופק וזרימת הדם תקינה וסדירה.

אמר רבי נחמן מברסלב שצריך להתגבר מאוד בכל הכוחות ולהיות שמח תמיד. כי טבעו של האדם למשוך עצמו אל המרה והעצבות ( מהמצב הכלכלי, מצב הזוגיות, הבריאות, ילדים וכו...) וכל אדם מלא יסורים ועל כן צריך להכריח את עצמו בכוח גדול להיות תמיד בשמחה ולשמח את עצמו בכל אשר יוכל גם כשהמצב מעיק ולא הכי טוב.

אדם שמחובר למהות ומבין כי הבורא יתברך משפיע על האדם ונותן כוח ואנרגיה שדי בהם לקיים את גופו ונפשו לאורך ימים. כל קלקול בתפקוד הגוף והנפש בא אך ורק מצד האדם עצמו מבחירתו החופשי.

לכן השמחה היא הפתרון והניקיון של הערוצים האנרגטיים בין האדם לבורא.

אך ישנה שאלה שהרבה שואלים הכיצד אפשר לדרוש מאדם חולה או אדם שסובל לשמוח?

אכן מדובר בעבודה לא קלה כלל וכלל. אך עבודה זו כדאית מאוד. אין מדובר בהשגת שמחה הבאה בקלות כזו המתעוררת בליבנו לאחר שהגשמנו את משאלותינו או בעת שאנו שבעי רצון מדובר בעבודה שבעזרתה נשיג שמחה נשלטת. שמחה שיהיה אפשר למוצאה ולגייסה בכל מצב ואפילו במצבים קשים וגם בעת שהדברים אינם מתרחשים כרצוננו. צריך להכריח את עצמנו בכוח גדול להיות בשמחה. מדובר בעבודה מאומצת ואולם אם נזכה ללמוד את הסוד הזה למצוא שמחה בכל מצב דהיינו גם כשרע לא תהיה בעולם מניעה בעדנו לחיות באופן הרמוני ונקי.

אלה הרוצים ללמוד את הסוד הזה את סוד השמחה כדאי שיתבוננו על הסוף של הסוף כי סוף כל סוף דהיינו בתכלית היא טובה מאוד. ( רבי נחמן )

לכן האמונה בתכלית בבורא המנהיג ומכוון הכול אל תיקונו הנצחי, ובכלל זה גם אותנו כדי שנתקן את שקלקלנו. האמונה זו בלבד היא השמחה האמיתית.

מקווה שכולנו נמצא תמיד את הדרך לשמחה וככה נזכה גם לבריאות טובה יותר וחיים אורכים ומאושרים.

מאחלת לכולם שבת שלום ,שבת של אור ברכה שמחה ואהבה.

אורייה.

 תגיות המאמר: יהדות, שמחה, קבלה, רבי נחמן


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אורייה קבלה ומיסטיקה- פתיחה בקבלה,מיסטיקה,רוחניות,נומרולוגיה,חלומות ופתרונם ועוד...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורייה

מאת: אורייהמיסטיקה23/02/095105 צפיות
במאמר זה נביא קצת על עין הרע

מאת: אורייהקבלה20/02/091097 צפיות
במאמר זה נביא קצת על הקבלה

מאת: אורייהקבלה16/02/091526 צפיות
במאמר זה נדבר קצת על מלאכיםעולם האצילות הוא תחום הספירות, בעולם הבריאה נמצאים כסא הכבוד, שבעה היכלים ושאר כוחות עליונים של המרכבה. בעולם היצירה שוכנים המלאכים ועולם העשייה הוא הקוסמוס החומרי. ובו מדורם של צבאות השמיים ובני האדם והקליפות.

מאת: אורייהכישוף16/02/099660 צפיות
במאמר זה נדבר קצת על כישופים ואיסורםכישוף הוא פעילות שנועדה להשפיע על המציאות באמצעים על טבעיים. המונח כישוף מתייחס לפולחנים שמטרתם לבצע קסם. במונח "כישוף" טמונה קונוטוציה שלילית, הן של חוטא ושל כפירה והן של קוסם רע המשתמש בפולחנים אפלים. מנקודת המבט של הדת והיהדות שנוסדה זה מכבר, המונח "כישוף" שימש כמונח שלילי עבורטקסים פולחנים של קבוצות אתניות יריבות, נחותות לכאורה, המחללות שם ועבודת אלילים הדתות המואותיסטיות תמיד גינו את העוסקים בכישוף, וראו בכישוף מאפיין של פוליתאיזם .

מאת: אורייהיהדות27/01/091155 צפיות
במאמר זה נביא לכם קצת על ההתבודדותושום דבר בעולם לא יכול לשבור אתכם. כי עליכם לדעת שיש מנהיג והוא הקדוש ברוך הוא מנהיג העולם. וכל דבר גם אם הוא גדול או קטן אינו נעשה מעצמו אלה בהשגחת המאציל העליון. לכן אף שעוברים עליכם עכשיו משברים וגלים ומר לכם מאוד ואתם סובלים ובאים צרות בצרורות ונדמה כי אף פעם לא תוכלו לצאת מן הצרות אל תאמרו זאת לעולם!! כי הכל יכול להשתנות אם רק תיקחו את עצמכם בידיים.

מאת: אורייהיהדות23/01/091459 צפיות
קצת על הצדיק שכל שנה מחדש מביא אחרייו עשרות אלפי אנשים לאומן...
רבי נחמן מברסלב.א בניסן תקל"ב(1772) - י"ח בתשרי התקע"א (1810)
רבי נחמן מברסלב היה בנו של שמחה ופיגא, סבו של רבי נחמן היה ר' נחמן מהורדנקא,אחד מתלמידיו של הבעל שם טוב הידוע.
אך פה לא נגמר הקשר של רבי נחמן לבעל שם טוב,אימו פיגא היתה ביתו של אדל,אדל היתה ביתו של הבעל שם טוב(ביתו היחידה).רבי נחמן מברסלב חיי באוקראינה,הוא נולד בעיירה מז'יבוז' וכבר בגיל צעיר ראו ממנו גדולות.
בגיל 6 הוא כבר חיבר את הספר "ספר המידו


מאמרים נוספים בנושא קבלה

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1936792 צפיות
מעשה בזוג, בעל ואישה שחיו להם באושר ובשלום, גם פרנסה היתה להם ברווח אך דבר אחד העיב על אושרם, הם לא זכו להיפקד בילדים

מאת: בתיה כץקבלה15/05/1933658 צפיות
ביום ל"ג בעומר מציינים את יום הילולת רבי שמעון בר יוחאי כאשר הספר המזוהה איתו ביותר הוא ספר הזוהר הקדוש, ספר יסודי בתורת הקבלה.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1926393 צפיות
"רבי שמעון הצדיק, באתי לציון במיוחד לכבודך על מנת לספר את שערות בני יחיד אשר נתן לי האלוקים בזכותך, קיימתי את נדרי, אתמול הבאתי אותו חי וגזזתי את שיער ראשו בשירה ובזמרה, איך עתה אוכל לסוע מכאן בלעדי בני יחידי.

מאת: בתיה כץקבלה08/05/1929019 צפיות
ידוע ומפורסם שלהחזיק את ספר הזוהר בבית זה מעין כלי מחזיק ברכה, כמו קמע שמסוגל לישועות רבות ולכן אנשים רבים מכל המגזרים מחזיקים בביתם את ספר הזוהר הקדוש, יתרה מכך ישנם גם הלומדים בספר הזוהר כיוון שהלימוד ב...

מאת: בתיה כץקבלה25/02/191083 צפיות
כל אחד חשוף לעין הרע בפרט תינוקות יפים, אנשים בעלי כישרונות, עושר, מעמד מיוחד ועוד. הדברים הטובים האלה מושכים איתם עין הרע כיוון שהם גורמים לקנאה ולצרות עין, ובמקום שיש צרות עין וקנאה בא עין הרע על האדם.

מאת: בתיה כץקבלה25/02/19871 צפיות
שתשעים ותשעה אחוז מהמתים מתו מחמת עין הרע, ורק אחוז אחד מת בדרך ארץ, דהיינו משום שהגיע זמנו. הנה יוצא מדברי הגמרא, שיש מציאות של עין הרע בעולם.

מאת: בתיה כץקבלה07/01/191190 צפיות
גם לאחר פטירה של אדם קרוב ניתן להועיל לו ולשמח אותו על ידי שנעשה לו תיקון לנפטר, אותו תיקון שמביא לנשמתו נחת רוח גדולה, גורם למירוק עוונות של הנפטר ועושה עילוי נשמה גדול בעולמות עליונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica