חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תכשיטים מקובלים

מגמה שהפכה אופנתית בשנים האחרונות היא הקבלה. הדבר, למעשה, החל עם כניסתה של הזמרת המפורסמת מדונה (או "אסתר" בשמה העברי) לעולם היהדות והקבלה, כאשר היא קעקעה עצמה באותיות הקבלה הידועות "לאו". בעקבותיה, גם גיבורי תרבות וסלבריטאים אחרים נמשכו לתחום, ביניהם ג'יימס ואן דר ביק (כוכב הסדרה "דוסון קריק"), זוכת כוכב נולד וה"מאמי הלאומית"- נינט, הבדרן והשחקן- ציון ברוך, הדוגמנית- גלית גוטמן ואפילו כוכבת "האח הגדול" של העונה הראשונה בישראל- עינב בובליל.

אין עוררין על כך שהקונטרסט בין עולם הזוהר והכוכבנות לעולם הדת והאמונה הוא גדול. עם זאת, לא ניתן להתווכח עם העובדות בשטח - הקבלה נמצאת בכל מקום: בקולנוע, בטלוויזיה, בעיתונות, באינטרנט, במודעות הפרסום ואף בעולם העיצוב והאופנה. בדומה לסלבריטאים, גם מעצבים רבים נמשכים אל הקבלה ובוחרים לבטא זאת ביצירותיהם. עיצוב תכשיטים מהווה, כבר מזמן, במה חופשית ליצירות אלה. העונדים תכשיטים וקמעות בהשראת הקבלה, מאמינים שאביזרי אופנה אלה הם בעלי סגולה, כוחות רבים ואף יכולים להגן עליהם בשעת צרה.

בטרם יבואו לדיון סוגי תכשיטים אשר מעוצבים בהשראת עולם הדת והאמונה, תחילה ראוי להביא לכדי פירוט מהי, למעשה, אותה "קבלה" שרבים מדברים עליה.

הקבלה היא, לאמיתו של דבר, תורה יהודית של סוד ומיסטיות. בחשיבה היהודית, בראשיתה של הקבלה היא במיסטיקה הקדומה העברית. אולם, מרבית התפתחותה ופומביותה נעשו בסוף המאה ה-12 ובתחילת המאה ה-13, בדרום צרפת. הקבלה השפיעה על היהדות בתחומיה הרבים: ההלכה, המנהגים, פרשנות התנ"ך, ספרות האתיקה וכו'. עיקר עניינה של הקבלה טומן בתוכו את הרצון לצמצם פערים בין המקובל כמיסטיקן, שנמצא בעולם הגשמי, לבין האל. מדובר בשאיפה להתאחד עם האלוהות הנמצאת בכל מקום, באופן חווייתי, רוחני ותודעתי, תוך חשיפתה על ידי התבוננות במציאות הפיזית. אמונה דתית ורוחנית זו, הצליחה למשוך גם אנשים חילוניים ולא דתיים בלבד ולקרב אותם אל היהדות. כאמור, אחד הסממנים של קירבה זו היא תפוצתה של הקבלה בתחום העיצוב והאופנה בכלל, ובתחום עיצוב תכשיטים בפרט. עצם זה שאנשים רבים רוצים לענוד על גופם תכשיטים בסמלי הקבלה, מוכיח את נוכחותה ושכיחותה הרבה.

מעצבי תכשיטים רבים שעוסקים בתחום הקבלה והדת, מאפשרים את רכישת התוצרת שלהם בחנויותיהם, בחנויות לממכר דברי יהדות ויודאיקה, בשווקי עיצוב ובאמצעות אתרי אינטרנט רבים. בין המוטיבים העיקריים שבהם עוסקים מעצב תכשיטים או מעצבת תכשיטים אשר מושרים מחכמת הקבלה ורוח המיסטיקה, ניתן למצוא את חוט הקבלה האדום הידוע, פסוקי תנ"ך מוכרים, ספרות אישיות, אבני חן, שבעים ושניים שמות הבורא על פי הקבלה, סמלי מגן דוד וחמסה, ועוד.

עיצוב תכשיטים ברוח הקבלה ובהשפעתה, למעשה, מעלה מחשבות חדשות על תחום האופנה. בעוד שתכשיטים אחרים, בדרך כלל, מעוצבים בהתאם למידות יופי וחן בלבד, עיצוב תכשיטים בהשראת הקבלה והמיסטיקה, מעניק רובד נוסף לתכשיט. התכשיט, מכיל בתוכו גם סגולות לחיזוק חיצוני. כלומר, במקום לענוד תכשיט למטרות עיטור בלבד, תכשיט קבלה, באם אכן מאמינים בכך, מסוגל להעלות את מזלו של העונד ואף ולהקנות לו בריאות טובה יותר.

רבים מלקוחות מעצבי תכשיטי הקבלה, מודים כי בשעת ענידת התכשיט, הם בהחלט מרגישים מוגנים יותר וקרובים יותר לאמונה ואלוהות. לכן, ברוב המקרים, אנשים אלה מעדיפים לענוד תכשיטים אלו ביום ובליל, עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

הכותב הינו הוד מקבילי, מעצב טבעות אירוסין, טבעות נישואין ותכשיטים בפרט.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הוד מקבילי הוא בוגר בצלאל אקדמיה לאומנות ובוגר אומנית - עיצוב תכשיטים.
על טבעות אירוסין, נישואין, עבר ועתיד ניתן להמשיך להתעדכן בבלוג טבעות אירוסין של הוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הוד מקבילי - מעצב טבעות אירוסין וטבעות נישואין

קניית תכשיטים היא כיף גדול. הקנייה יכולה להיעשות בחנות המשווקת תכשיטים של חברה או אצל צורף תכשיטים, שיתאים לכם את התכשיט הייחודי לכם.

מעצב תכשיטים יוכל ליצור עבורכם תכשיטים בעיצובים ייחודיים ומקוריים, כאלו שלא תוכלו למצוא בחנויות הסטנדרטיות, המציעות תכשיטים שיוצרו כחלק מפס ייצור. על עבודתו של מעצב התכשיטים ואפשרויות העיצוב השונות תוכלו לקרוא במאמר שלהלן.

קיימים סגנונות רבים של עיצובי טבעות נישואין. בשל השפע הרב, יכול כל אחד למצוא את טבעת הנישואין שקולעת לטעמו.

חשבתם פעם לרכוש טבעות אירוסין קצת אחרות מכל הסובבים אתכם, בשביל זה נועדו טבעות אירוסין מיוחדות יותר, להלן קצת יותר פרטים על טבעות מסוג זה

מידות של טבעות אירוסין אינן שונות ממידות של בגדים או נעליים או כל מוצר אחר שמותאם לגוף האדם כמגוון הגדלים השונים של האנשים. הכל במאמר המלא על מידות של טבעות אירוסין

הליך קניית טבעות נישואין עלול להיות מפרך, אך אם לוקחים זאת בכיף ובסבלנות, הדבר עשוי להסתכם כפשוט וקל

מדריך הטיפים השלם לבחירת טבעות נישואין ואירוסין לא שגרתיות

מאמרים נוספים בנושא טבעות אירוסין ונישואין

מאת: שרון צרפתיטבעות אירוסין ונישואין04/12/181498 צפיות
כמה רעיונות מקוריים עבור הצעה של נישואין

מאת: כותבים תחלסטבעות אירוסין ונישואין01/10/161112 צפיות
הגיע הזמן ואתם בשלים להצעת נישואין, ההוצאות הגדולות מתקרבות ביניהם רכישת טבעת אירוסין. ההתלבטות היכן לרכוש טבעות אירוסין גורמת לכם כאב ראש לא קטן, מאחר שיש המון חנויות תכשיטים פזורים בכל הארץ. כאן נבהיר לפניכם כמה עובדות אותם לא שמעתם מעולם, הסוד היכן המקור לרכישת טבעות אירוסין בזול? זכרו זול לא בהכרח אומר שתרכשו טבעת אירוסין לא מכובד, זול במאמר זה יבהיר את פער המחירים בשיטת הקנייה הישירה.

מאת: רוני הכהןטבעות אירוסין ונישואין10/06/161093 צפיות
רוצים לגמרי להפתיע עם עיצוב שאפשר למצוא רק אצל חנות של תכשיטי מעצבים? כדאי שתדעו מה הסגנון של האישה שאותה אתם מעוניינים להפתיע על מנת שהסגנון המאוד ספציפי של מעצב תכשיטים יהיה רלבנטי עבורה.

מאת: kereninaטבעות אירוסין ונישואין07/09/151837 צפיות
התארסתם ? מזל טוב! הנה המדריך המלא איך לבחור טבעת אירוסין

מאת: Guy Dinayטבעות אירוסין ונישואין20/07/151194 צפיות
כאשר הנך מעוניין להפתיע את חברה שלך בהצעת נישואין עם טבעת אתה עלול לבחור טבעת שהיא לא תאהב. קיים מגוון עצום שלטבעות יהלומים בעיצובים שונים, סגנונות שונים ושילובים נהדרים. עכשיו השאלה- איך בוחרים?

מאת: Guy Dinayטבעות אירוסין ונישואין20/07/151172 צפיות
רוב טבעות האירוסין מתחלקות לשני סוגים עיקריים. סוג אחד הוא עיצוב קלאסי והסוג השני הוא עיצוב מיוחד. עיצוב קלאסי הוא עיצוב בו היהלום המרכזי נמצא במרכז הטבעת. עיצוב זה הוא מסורתי, נהוג לבחור בעיצוב זה עבור טבעת אירוסין כאשר עיצוב זה מסתדר יותר יחד עם תכשיטים נוספים או יחד עם טבעת הנישואין

מאת: Guy Dinayטבעות אירוסין ונישואין20/07/151112 צפיות
השיר "יהלומים" של Amy Diamond, מראה את החשיבות העוצמה של טבעות יהלומים בתרבות של היום. משמעות השיר הוא "יהלומים נועדו לשומר, יהלומים הם לנצח, יהלומים הם ידידיה הטוב ביותר של נערה, יהלומים יהיו נוצצים מיליון שנים וכך גם אנחנו יקרים שלי".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica