חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

טבעות אירוסין עם חריטה

חריטה, כרסומים, מקדחים, מסורים ודיסקים להשחזה הם הכלים לשימוש לביצוע סגנונות החריטה.
המקובלת והמוכרת מכולן היא שיטת הצריבה. בדרך זו, כשמה של השיטה, נעשית צריבה על ידי חומצה על פני שטח משוחים בלכה. היא מקובלת ביותר כיוון שהיא קלה ליישום ומפיקה תוצאה מרהיבה.


השיטה השנייה שנסקור היא שיטת החריטה בלייזר. היא מוכרת בעיקר מחריטה של הקדשות על טבעות אירוסין ותכשיטים אחרים בכלל. העיצוב בשיטה זו נעשה באמצעות קרן לייזר. השימוש בקרן לייזר הוא הליך פשוט לכן גם המחיר נמוך באופן יחסי לשאר הטבעות בהתאם. אך חריטה זו גם חד גונית, כיוון שעומק קרן הלייזר הוא קבוע.


החריטה הידנית, לעומת זאת, מספקת עיצוב של טבעות אירוסין בעל עומקים משתנים ועל כן בעל מראה עשיר יותר. טכניקת ניקוב וחריטה ידנית נעשית בעזרת ניקוב וגילוף. בשיטה זו מכינים את הדוגמה הרצויה על רצועת מתכת החופפת לעיצוב הרצוי, לאחר מכן, בעזרת מסורים ומקדחים מעבירים את העיצוב לטבעת. בסוף התהליך מלטשים בלהב מסור.


סגנון אחר, שונה לחלוטין מטכניקות החריטה היא יציקה. זוהי שיטה מוכרת בה קיימת תבנית מוכנה מראש, מעין תבליט, ועל כן גם העיצוב כאן מוגבל מבחינת מקוריות או מגוון. לפיה יוצרים חלל פנימי ומעטפת שתעטוף אותו וביניהם יש רווח קטן. בתוך הרווח יוצקים את החומר. לאחר שמסיימים ממתינים עד להתייבשות החומר והתגבשות התכשיט לצורה הרצויה, במקרה שלנו טבעות אירוסין.


הסגנון העתיק ביותר שקיים וגם מוכר משטחים אחרים הוא סגנון התחריט. שיטה זו שימשה במשך אלפי שנים אמני צורפות שנעשו בעלי שם באמנותם זו. השיטה נעשית כך שהעיטור הרצוי נחרט על לוח הדפסה. לרוב לוח הדפסה זה עשוי נחושת.
הכלי שמשמש לחריטה הוא חרט, אתו חורטים על לוח ההדפסה את החריצים. ניתן ליצוק אל החריצים צבע, ולאחר ניקוי השאריות נותר רק הצבע שבחריצים שמבליט את הדימוי. בטכניקה זו, מלבד השימוש בתכשיטים, גם מייצרים שטרות כסף, לדוגמה.


חריטה של טבעות אירוסין בצורה קווית, היא סגנון מוכר ופשוט גם כן. שמה מעיד על אופיה. בשיטה זו נחרטים קווים מקבילים במרווחים שווים. כאן כל עומק העיצוב תלוי בעומק הדימוי, במורכבות הקווים. 


ונחתום במנהג מקובל והוא חריטת מסר אישי. טבעות אירוסין מעוצבות יכולות להכיל מסר אישי כלפי מושאן. מומלץ לחרוט על צדה הפנימי של הטבעת אם מדובר במסר פרטי. לעיתים קרובות מילות החריטה לקוחות משיר השירים או מתהילים או משיר חילוני מוכר. חשוב לציין לטובת המקפידים שההלכה אומרת שעל טבעות נישואין להיות ריקוע מתכת או זהב או כל חומר אחר פשוט ונטול קישוטים. לכן עליכם לתת את דעת לפרט זה במידה ובכוונתכם לעשות שימוש בטבעות אירוסין גם כטבעות נישואין. מגבלה זו אינה חלה על טבעות אירוסין מעוצבות. טבעות אירוסין מעוצבות יכולות לקבל איזה קישוט שרק תחפצו.

בסקירה זו הכרנו את הסגנונות הפופולריים יותר שקיימים. עם זאת, חריטה היא טכניקה עתיקה שנמצאת בשימוש מזה מאות שנים ועברה התפתחות ושינויים במהלך השנים.

השימוש בסגנון של חריטה על טבעות אירוסין הוא רק אחד מהסגנונות הרבים. ניתן לשלב כמה סגנונות יחד, ניתן לשלב עם החריטה גם יהלומים ופנינים, ולמעשה, ככל שהפנטזיות שלכם יהיו גדולות יותר כך טבעות אירוסין יהיו מרשימות יותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הוד מקבילי הוא בוגר בצלאל אקדמיה לאומנות ובוגר אומנית - עיצוב תכשיטים.
על טבעות אירוסין, נישואין, עבר ועתיד ניתן להמשיך להתעדכן בבלוג טבעות אירוסין של הוד.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת הוד מקבילי - מעצב טבעות אירוסין וטבעות נישואין

קניית תכשיטים היא כיף גדול. הקנייה יכולה להיעשות בחנות המשווקת תכשיטים של חברה או אצל צורף תכשיטים, שיתאים לכם את התכשיט הייחודי לכם.

מעצב תכשיטים יוכל ליצור עבורכם תכשיטים בעיצובים ייחודיים ומקוריים, כאלו שלא תוכלו למצוא בחנויות הסטנדרטיות, המציעות תכשיטים שיוצרו כחלק מפס ייצור. על עבודתו של מעצב התכשיטים ואפשרויות העיצוב השונות תוכלו לקרוא במאמר שלהלן.

קיימים סגנונות רבים של עיצובי טבעות נישואין. בשל השפע הרב, יכול כל אחד למצוא את טבעת הנישואין שקולעת לטעמו.

חשבתם פעם לרכוש טבעות אירוסין קצת אחרות מכל הסובבים אתכם, בשביל זה נועדו טבעות אירוסין מיוחדות יותר, להלן קצת יותר פרטים על טבעות מסוג זה

מידות של טבעות אירוסין אינן שונות ממידות של בגדים או נעליים או כל מוצר אחר שמותאם לגוף האדם כמגוון הגדלים השונים של האנשים. הכל במאמר המלא על מידות של טבעות אירוסין

הליך קניית טבעות נישואין עלול להיות מפרך, אך אם לוקחים זאת בכיף ובסבלנות, הדבר עשוי להסתכם כפשוט וקל

מדריך הטיפים השלם לבחירת טבעות נישואין ואירוסין לא שגרתיות

מאמרים נוספים בנושא טבעות אירוסין ונישואין

מאת: שרון צרפתיטבעות אירוסין ונישואין04/12/181492 צפיות
כמה רעיונות מקוריים עבור הצעה של נישואין

מאת: כותבים תחלסטבעות אירוסין ונישואין01/10/161106 צפיות
הגיע הזמן ואתם בשלים להצעת נישואין, ההוצאות הגדולות מתקרבות ביניהם רכישת טבעת אירוסין. ההתלבטות היכן לרכוש טבעות אירוסין גורמת לכם כאב ראש לא קטן, מאחר שיש המון חנויות תכשיטים פזורים בכל הארץ. כאן נבהיר לפניכם כמה עובדות אותם לא שמעתם מעולם, הסוד היכן המקור לרכישת טבעות אירוסין בזול? זכרו זול לא בהכרח אומר שתרכשו טבעת אירוסין לא מכובד, זול במאמר זה יבהיר את פער המחירים בשיטת הקנייה הישירה.

מאת: רוני הכהןטבעות אירוסין ונישואין10/06/161089 צפיות
רוצים לגמרי להפתיע עם עיצוב שאפשר למצוא רק אצל חנות של תכשיטי מעצבים? כדאי שתדעו מה הסגנון של האישה שאותה אתם מעוניינים להפתיע על מנת שהסגנון המאוד ספציפי של מעצב תכשיטים יהיה רלבנטי עבורה.

מאת: kereninaטבעות אירוסין ונישואין07/09/151834 צפיות
התארסתם ? מזל טוב! הנה המדריך המלא איך לבחור טבעת אירוסין

מאת: Guy Dinayטבעות אירוסין ונישואין20/07/151189 צפיות
כאשר הנך מעוניין להפתיע את חברה שלך בהצעת נישואין עם טבעת אתה עלול לבחור טבעת שהיא לא תאהב. קיים מגוון עצום שלטבעות יהלומים בעיצובים שונים, סגנונות שונים ושילובים נהדרים. עכשיו השאלה- איך בוחרים?

מאת: Guy Dinayטבעות אירוסין ונישואין20/07/151167 צפיות
רוב טבעות האירוסין מתחלקות לשני סוגים עיקריים. סוג אחד הוא עיצוב קלאסי והסוג השני הוא עיצוב מיוחד. עיצוב קלאסי הוא עיצוב בו היהלום המרכזי נמצא במרכז הטבעת. עיצוב זה הוא מסורתי, נהוג לבחור בעיצוב זה עבור טבעת אירוסין כאשר עיצוב זה מסתדר יותר יחד עם תכשיטים נוספים או יחד עם טבעת הנישואין

מאת: Guy Dinayטבעות אירוסין ונישואין20/07/151108 צפיות
השיר "יהלומים" של Amy Diamond, מראה את החשיבות העוצמה של טבעות יהלומים בתרבות של היום. משמעות השיר הוא "יהלומים נועדו לשומר, יהלומים הם לנצח, יהלומים הם ידידיה הטוב ביותר של נערה, יהלומים יהיו נוצצים מיליון שנים וכך גם אנחנו יקרים שלי".

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica