חפש מאמרים:
שלום אורח
18.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מושגים בווטרינריה ששווה לדעת

מאת: שי מולדובןוטרינריה25/01/20112256 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מושגים בווטרינריה ששווה לדעת

חום הגוף של הכלב:
מדידת חום הגוף של הכלב נעשית דרך הרקטום, וניתן לבצע אותה גם בבית. הכניסו מד חום מחוטא עם מעט וזלין לרקטום הכלב והצמידו אותו לצד הימני.
השוו תוצאות:מדידת חום לכלב

תחומי הביניים הנמצאים בין החלק הירוק-אדום והירוק-כחול הם תחומי ביניים אשר לא חייבים לפנות את הכלב מייד לווטרינר אלא ניתן להתייעץ עימו בטלפון. לעיתים חום הגוף של הכלב ימצא בתחום הביניים שמעל 39 מעלות לאחר פעילות גופנית רבה ויתכן שימצא בתחום הביניים שמתחת ל- 37.8 לאחר חוסר פעילות גופנית. כך שעל מנת לקבל תוצאות אמניות מדדו את חום הגוף של הכלב באמצע שגרת היום, לדוגמה - לפני פעילות גופנית מאומצת אך לא מיד לאחר שינה.

פרוו-וירוס:
כללי: נגיף הפוגע במערכת החיסון והעיכול של הכלב.
כיצד נדבקים? כל הכלבים נושאים את נגיף המחלה בגופם בצורה כזו או אחרת ולכן לרוב נדבקים בו רק גורים שמערכת החיסון שלהם חלשה. ניתן להדבק במחלה על ידי מגע עם כלב נגוע בפרוו-ווירוס או על ידי מגע עם צואת כלבים. המחלה תוקפת רק כלבים.
משמעות המחלה: המחלה הורסת את תאי המעי של הכלב ולכן ניתן לזהות אותה על ידי דימומים קשים בצואה. הסיכוי למות כלב הנדבק במחלה הינו- 40%.
מניעה: על מנת למנוע הידבקות במחלה, יש לחסן את הכלב בחיסון המשושה הכולל בתוכו את החיסון נגד הפרוו-וירוס. מאחר והמחלה עוברת מכלבים אחרים וצואת כלבים, מזהירים הווטרינרים לא להוציא לטיול גורים חדשים או להביאם במגע עם כלבים בוגרים.

כלבת:
כללי: נגיף הפוגע במערכת העצבים.
כיצד נבדקים? המחלה אינה פוגעת רק בכלבים, אלא יכולה לעבור לכל בעלי החיים כולל בני האדם. לרוב הגורם המעביר את המחלה הוא הרוק של החיה הנגועה ולכן כל נשיכה או ליקוק מחיה נגועה יכולים להיות מסוכנים.
משמעות המחלה: הנגיף עובר דרך מערכת העצבים למוח ולכן אחת מסימני הגילוי שלה הוא שינויים התנהגותיים קיצוניים לדוגמה- כלב ידידותי ההופך לתוקפני. המחלה נחשבת כאחת המחלות הקטלניות ביותר שמרגע ההתפרצות שלה (כאשר הנגיף מגיע למוח) אחוז התמותה הוא- 100% והמוות מגיע בממוצע תוך 10 ימים.
מניעה: את המחלה ניתן למנוע רק לפני ההתפרצות שלה וזה על ידי חיסון. בישראל קיים חוק הכלבת המחייב את כל בעלי הכלבים לחסן את כלביהם נגד המחלה.

אריידייל טרייר - שעלת מכלאותשעלת המכלאות:
כללי: נגיף הפוגע במערכת הנשימה.
כיצד נבדקים? רק כלבים יכולים להדבק במחלה הזו. הנגיף מעובר באמצעות האוויר ע"י שיעול או טיפות מגוף הכלב. המחלה מתפשטת במהירות במקומות בהם יש מספר רב של כלבים כמו בכלביות ופנסיונים.
משמעות המחלה: המחלה מתאפיינת בחום גבוה של הכלב, שיעול חריף דיכאון וחולשה. אם לא מטפלים בה כראוי יכולה המחלה להתפתח לדלקת ריאות.
מניעה: חיסון הכלב כשבועיים לפני הכנסתו לפנסיון, וטיפול באמצעות אנטיביוטיקה אם נדבק. לעיתים המחלה מתנהגת כמו הצטננות אצל בני האדם, וכמו שהיא מגיעה כך היא גם עוברת ללא טיפול.


*הבהרה - המידע במאמר זה אינו מהווה ייעוץ רפואי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שי מולדובן - אילוף כלבים

3 7 7 7 0 9 6 - 2 5 0

www.dogsm.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי מולדובן

מאת: שי מולדובןאילוף בעלי חיים05/05/111405 צפיות
האם אנחנו חייבים להסתמך על בעל מקצוע - מאלף כלבים - כדי שהכלב שלנו יהיה מאולף או שאנחנו יכולים לעשות את זה לבד. מה דרוש לאדם בשביל להפוך להיות מאלף כלבים?

מאת: שי מולדובןאילוף בעלי חיים05/05/111277 צפיות
כאשר אומרים את המילה אילוף כלבים למה מתכוונים? יש הרבה סוגי אילוף כלבים. יש אילוף כלבים למשמעת בסיסית, אילוף כלבים למשמעת מתקדמת ואילוף כלבים לצורך פתרון בעיות התנהגות... אז מה ההבדלים בין כל אחד מהמושגים?

מאת: שי מולדובןאילוף בעלי חיים03/05/111285 צפיות
החגים בפתח והחגיגה הקולינארית בשיאה. אולם ברוב הפעמים המאכלים שיכולים לעשות לנו רק טוב יכולים לעשות לכלבים שלנו מאוד רע. אז לפני שאתם נותנים לכלבים את השאריות, ריכזתי עבורכם רשימת מצרכי מזון שלא מומלץ לתת להם לאכול.

מאת: שי מולדובןאילוף בעלי חיים03/05/111771 צפיות
חוקרים מצאו קשר ישיר בין בעיות ראייה לבעיות התנהגות. איך הכלב באמת רואה את העולם? האם נכונה הידיעה שהם רואים רק שחור ולבן? ואיך חוש הראייה של הכלב עוזר לנו כאשר אנחנו רוצים לקרוא לו אלינו?

מאת: שי מולדובןחיות מחמד25/01/111943 צפיות
מה ההבדלים בין סוגי המזון השונים, ומה הכי טוב לכלב? נדמה שהכלבים רעבים כל הזמן, כיצד נדע שאנחנו מאכילים אותם מספיק?

מאת: שי מולדובןחיות מחמד25/01/111921 צפיות
חנויות בעלי החיים מציעים מגוון רחב של מיטות לכלבים, כאשר מחירי המיטות יכולים לנוע מעשרות ועד למאות שקלים. אחד מהתסכולים הקשים ביותר הוא כשהבעלים חוזרים הביתה ומגלים את שרידי המיטה שקנו במיטב כספם. במאמר זה אסביר מהם היתרונות והחסרונות של כל סוג מיטה, ואיך תדעו שאתם קונים את המיטה האידאלית לכלב שלכם.

מאת: שי מולדובןחיות מחמד25/01/113119 צפיות
כלבים יכולים לשמוע טווח צלילים הגבוה פי כמה מטווח הצלילים שאנו, בני האדם, מסוגלים לקלוט. בעוד שבטבע חוש שמיעה מפותח שכזה מהווה יתרון בולט, הרי שבסביבה העירונית בה אנו חיים הוא יכול להוות גורם מפריע

מאמרים נוספים בנושא וטרינריה

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/01/197203 צפיות
אם היינו יודעים כמה חתולים וכלבים מומתים כיוון שהתרבותם אינה נעצרת על ידי עיקור וסירוס.. כלבים וחתולים רבים משוטטים ברחובות וחלקם לצערנו עשויים למות באופן טבעי בשל קשיי ההישרדות בחוץ. אם יש לכם כלב או חתול, זו אחת ההמלצות החמות שהיינו מציעים לכם לעשות.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/12/187315 צפיות
מגוון בעלי חיים יוכלו לתת מענה מעולה לרצון לגדל חיית מחמד בבית. אך מעטות באמת יענו על הצורך של בני הבית שזה דבר עיקרי ולא פחות חשוב מכל פרמטר אחר כאשר מתכוונים להביא חיית מחמד לביתכם.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה30/09/187482 צפיות
חיית החמד שלכם, בריאותה אינה שונה משל כל יצור חי אחר כולל אותנו בני האדם. כאשר אנו בוחרים ווטרינר/ מרפאה ווטרינרית לחיית המחמד שלנו אנחנו צריכים להתחשב במגוון פרמטרים מעבר לנוחות או שמועות חיוביות שמפה לאוזן. במאמר שלפניכם נרחיב על כך.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה27/06/187814 צפיות
למה למעשה כל כך חשוב שיהיה ווטרינר קבוע לחיית המחמד שלך? או לפחות מרפאה קבועה? מאותה הסיבה שחשוב שלנו תהיה מרפאה קבועה ורופא מטפל קבוע...וזה לא רק נוחות האמינו לנו..

מאת: נטלי הרוש וטרינריה31/05/187887 צפיות
כשחיית מחמד מצטרפת למשפחה תאמינו לנו... החיים בבית יהיו הרבה יותר מהנים! התענוג שבחזרה הביתה, לטפל בהנאה, להאכיל ולטפח אין הרבה רגעים שישתוו להרגשה הנהדרת הזאת. עם כל ההנאה והקסם שבהחלט יש בדבר חשוב מאוד לברר מספר דברים.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה29/03/187959 צפיות
כמו בכל דבר בחיינו לפני שאנו לוקחים החלטה משמעותית אנחנו חייבים לוודא שמרבית הפרמטרים מתאימים לציפיות שלנו . כך גם באימוץ כלבים, נורא מתחשק לכם שכלב יפה ומתוק או גדול וקשוח יתרוצץ בחצר ביתכם אך חשוב לוודא מספר דברים קודם לכן.

מאת: נטלי הרוש וטרינריה28/02/184145 צפיות
היפוך קיבה קורה כאשר כלבים בולעים אוויר תוך כדי ארוחה ובאופן כללי ולא מצליחים לשחררו מה שגורם לקיבה להסתובב ונוצרת חסימה בזרימת הדם שעשויה להגיע עד למצב של נמק ולמקרי מוות. באם הכלב לא יטופל באופן מידי הוא יהיה בסיכון שעשוי להוביל למותו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica