חפש מאמרים:
שלום אורח
28.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המזגן

בקטגוריה זו נמצאים : המזגן הביתי הנפוץ ביותר ששמו בישראל "המזגן המפוצל", מזגן החלון העתיק שעבר זמנו, ו מערכת מיזוג אוויר מרכזית.

המזגן כל אחד יודע תפקידו לקרר בקיץ ולחמם בחורף, עם צריכת חשמל נמוכה, אלה שדרך פעולתו נסתרת ולא ידועה למי שלא למד, המזגן בנוי לצורך ההסבר משני רדיאטורים המחוברים בניהם בשני צינורות נחושת, אחד בתוך הבית ואחד מחוץ לבית, לכל אחד מהרדיאטורים יש מאוורר המעביר דרכו אוויר חדש, מחוץ לבית מותקן מנוע חשמלי אשר מפעיל מדחס, תפקידו של המדחס לדחוס את הגז המצוי בתוך מערכת הצינורות שסגורה לחלוטין, לאחר היווצרות לחץ גבוה, משוחרר הגז דרך פתח קטן מאוד לכיוון הרדיאטור, שחרור הלחץ דרך חריר קטן מאוד מוריד את הטמפרטורה של הגז, תוך כדי ניצול תכונה זו של הגז, [עד לפני חמש שנים היה זה גז ה "פריאון 22 " הידוע לשמצה בחבלתו בשכבת האוזון, אך היום מצאו גז ירוק חדש שפליטתו לאוויר אינה פוגעת באוזון].

הגז הקר עובר בצנרת שברדיאטור בתוך הבית, המאוורר מעביר את האוויר דרך הצינורות הקרים, וכך מתבצע קירור הבית, פעולת החימום היא הפוכה האוויר מוזרם הפוך דרך כל המערכת והבית מחומם. כל המזגנים במדינה עובדים באותה שיטה ההבדלים היחידים הם ביצרני החלקים, ארץ הייצור, צורת ההרכבה, וארץ ההרכבה. רוב המזגנים בשנים האחרונות מיוצרים בסין ומיובאים לישראל יש בחלקים להרכבה ויש המגיע מורכב לחלוטין, בישראל הוא מקבל שם ונמכר במחיר מתאים לעונה. המזגן הוא אחד המוצרים הבעייתיים לטיפול, כי את המזגן מוכר ספק אחד, את ההתקנה מבצע מישהו אחר, ואת האחריות נותן בסופו של דבר בעל השם, לא המוכר ולא המרכיב. [לדוגמא קניתם מזגן "תדיראן" האחריות היא של "תדיראן"]. בישראל כדאי מאוד להרכיב מזגן

בחודשי החורף אין לחץ על המוכרים ועל המתקינים ואפשר לקבל מחיר טוב גם בקניה וגם בהרכבה.

מזגן החלון העתיק בנוי כך שכל מה שהוסבר על המזגן המפוצל נמצא

בתוך קופסא מתכת אחת גדולה, כאשר את המזגן מרכיבים בתוך פתח גדול שיוצרים בקיר המבנה, חלקו החיצוני של המזגן מקבל אוורור מהאוויר שבחוץ, ומשתמש בו להשתחרר מהחום העובר בצנרת, כך מתקרר הגז המועבר פנימה לתוך הדירה לקירור הבית,

מזגן זה מאוד לא מומלץ מאחר והוא מותקן על קיר המבנה ויוצר

זעזועים ולחץ על קירות הבית, זעזועים אלה הרבה פעמים מרעישים מאוד ומערערים את חוזקם של הקירות, כל תיקון כרוך בשליפת המזגן ממקומו דורש שני כוחות אדם כדי להורידו לטיפול והחזרתו

למקומו בשלום.

מערכת מיזוג אוויר מרכזית היא שיכלול של המזגן המרכזי, את הרדיאטור שבדרך כלל מורכב בתוך החדר מרכיבים בתוך כוך או חדרון או תקרה כפולה, את האוויר הקר מוליכים לתוך החדרים על ידי תעלות המצופות בחומר בידוד לשמירה על האוויר קר עד הגעתו ליעדו הסופי, וויסות המיזוג מתבצע על ידי סגירת פתחי היציאה של האוויר,

וכך לכוונו לאן יגיע ולחסוך בזבוז מיותר של חשמל ואוויר מקורר.

 תגיות המאמר: חשמל, מזגן


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אתרים עם תמונות

http://www.2uk.co.il/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מישל ארנסט

מאת: מישל ארנסטטיולים בחו"ל23/09/111281 צפיות
ברלין היא אחת הערים הגדולות והחשובות באירופה ובגרמניה במיוחד.

מאת: מישל ארנסטתיירות ונופש - כללי19/09/111164 צפיות
גרמניה היא אחת המדינות העשירות ביותר בעולם, מיקומה במרכז אירופה מקנה לה מגוון אפשרויות בכל תחומי החיים. החל מאומנות תרבות, ספורט, סרטים, תיאטרון, ותיירות מיוחדת לכל אחד מהנושאים האלו. עריה הגדולות והיפות של גרמניה מזמינות מיליוני תיירים בשנה, ומאז נפילת החומה בשנת 1990 הביטחון הוא דבר שיגרתי, והחל ביסוסה של גרמניה כמעצמת על בכל התחומים.

מאת: מישל ארנסטמיניות ובריאות מינית15/04/114181 צפיות
בסיומו של יום טיול עם הקבוצה שלי על האי פוקט בתאילנד, אחרי מקלחת מנוחה וארוחת ערב שכללה אוכל רגיל שאנחנו אוכלים בישראל, וזה אומר שניצל וסרטנים מעובדים עם סלט ירקות, שיצאה לי הנשמה כדי לקבל אותו במלון כי בתאילנד אין בלקסיקון סלט ערבי קצוץ דק עם שמיר ופטרוזיליה.

מאת: מישל ארנסטיהדות27/02/111492 צפיות
עד המאה העשרים בתאילנד לא הייתה קיימת אוכלוסיה יהודית למרות שברחבי אסיה התגוררו יהודים משחר ההיסטוריה

מאת: מישל ארנסטטיולים בחו"ל27/02/111566 צפיות
מחוז טראט הוא המחוז הדרומי ביותר בחלק המזרחי של תאילנד, המחוז שוכן על החוף המזרחי ביותר של מפרץ תאילנד, לטראט יש גבול עם קמבודיה, המעבר הוא גבול מסודר וחוקי כמובן עם תשלומים נאים עבור המעבר והחתמת הדרכונים.

מאת: מישל ארנסטספורט ימי 27/02/111643 צפיות
אם חשבתם פעם על חווית הצלילה הרי שלפניכם שיא השיאים של תענוגות הצלילה, מכל קצווי תבל מגיעים לתאילנד לבצע צלילות.

מאת: מישל ארנסטטיולים בחו"ל27/02/111722 צפיות
אני כבר בחרתי לטייל בתאילנד כיעד שלי לטיול ועכשיו אני בשלב של מה שנקרא סיכומים, רשימת הנאות, המלצות למטיילים, סיכום הוצאות, החלטות והיכן להמשיך.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19407 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19398 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19446 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19484 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19532 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19709 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19860 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica