חפש מאמרים:
שלום אורח
10.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סדנאות – הדרך הנוחה לתשלום עבור העבודה

מאת: יובל בן בסטקורסים וסדנאות17/02/20111247 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאמר חובה רק למנהל/ת משאבי אנוש והרווחה.עוד מעט נכנסים החגים ומחלקות הרווחה ומשאבי אנוש יכנסו לפעולה בכדי למצוא את הפעילות הנכונה והטובה ביותר בשביל העובדים. המילה סדנה לקוחה בין היתר מהמיתולוגיה האינואיטית שפירושה "אלת הים" וכמו כן היא ציינה בעבר את משכנו של האומן העובד. כיום לסדנאות בישראל יש שלושה תפקידים עיקריים: למידה, העצמה וחוויה, גיבוש העובדים

למידה

סדנאות במשך השנים נוצרו בכדי להכשיר עובדים לעבודה בצורה יעילה תוך מתן כישורים הדורשים. כך כאשר מספר עובדים ועובדות חדשים מגיעים למקום עבודה חדש מחלקת ההדרכה בשיתוף הגורמים המקצועיים מכינים תוכנית הכשרה שיכולה להתפרס על פני מספר מפגשים שבהם העובדים החדשים ילמדו את מהות העבודה, לצד התרבות הארגונית, החזון, נורמות עבודה והיעדים המצופים מהם. גם העובדים הותיקים מקבלים חיזוק בזכות

גמול השתלמות - לעידוד עובדי המדינה ללמוד קיים סעיף החתום בין המדינה לבין ההסדרות העובדים שלפיה מי שלוקח/ת סדנאות או קורסים אשר הם בתחומם וצוברים וצוברות כחמש מאות נקודות זכות הדבר מקנה תוספת במשכורת. הסדנאות והקורסים מחולקים על פי תחומי ליבה והעשרה. תחומי הליבה הם נושאים המקצועיים שחייבים ללמוד אותם, העשרה הם נושאי רשות שכל עובד/ת יכולה לבחור מתוך מבחר עשיר.

ימי עיון שהחברה עורכת בכדי לרענן נהלים ולעדכן בידע ארגוני חדש (לא כולל כנסי לקוחות).

העצמה חוויה ותגמול

כיום בישראל עובדי המדינה והשירות הציבורי כמו משרדי ממשלה, עובדי עיריות והמועצות מיוצגים על ידי העמותה לקידום מקצועי אשר אמונה לתת להם קורסים, סדנאות והרצאות במהלך ימי ההשתלמות. התכנים מותאמים לסוג העבודה ולצד זה הם מקבלים בהרצאות תכנים מעצמים ומעניינים כגון אינטליגנציה רגשית, אסרטיביות, גרפולוגיה, גישור, העצמת נשים כאשר הדגש הוא על החלק של החוויה וההעצמה. (לעובדי המדינה חלק מהסדנאות מוכרות כגמול השתלמות).

במגזר הפרטי - ניתן לראות כיצד עובדים אשר יוצאים לימי כיף וסופי שבוע מזמינים סדנאות והרצאות בכדי להעצים את החוויה של העובדים. כך הם מזמינים מרצים כמו פסקל ברקוביץ, אריה מליניאק, אלון גל, אילון בן יוסף ועוד. הזמנת מרצים ברמות הגבוהות ביותר היא אחת מהדרכים שבהם ההנהלה מתגמלת את עובדיה.

גיבוש עובדים.

בשנים האחרונות התפתח במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי מושגים כגון ערב צוות, אירוע גיבוש, ערבי חברה. זהו צורך הן של העובדים והן של ראשי הצוותים המנהלים והמנהלות לערוך פעילות חברתית לאחר שעות העבודה כדי "ללכד את השורות" וליצור חברותא. כך מזמינים סדנאות בישול, סדנאות מיסטיקה, סדנאות גרפולוגיה, סדנאות משחק ועד..

סדנאות פיתוח צוות - כאשר ישנם מתחים בתוך הצוות, כאשר התפוקה קטנה והשליליות בין העובדים גדלה חברות לוקחות יועץ/ת ארגונים או מנחה קבוצה ועורכת סדנאות בתחום עבודת צוות ותקשורת בין אישית בכדי לתקן את הבעיות החברתיות או המקצועיות שנוצרו.

תפקיד מחלקת משאבי אנוש בניהול סדנאות

ניהול  יום יומי של מערך ההדרכה הכולל קורסי הכשרה וסדנאות למחלקות השונות בחברה, ניהול מקצועי וישיר של צוותי המדריכים, ניהול פרוייקטים הדרכתיים ביחידות הארגון הפרוסות בשטח, תמיכה בהטמעת מערכות חדשות וכן של עובדים חדשים. בחירת סדנאות העשרה וגיבוש בחפיפה עם מחלקת הרווחה.

בחירת סדנא נכונה תיערך על פי הצורך ואפיון העובדים תוך עריכת תאום ציפיות עם מעביר הסדנה (במידה והוא לא מגיע מכותלי הארגון).

לסיכום - התחלנו בסקירה היסטורית קצרה על מהות השם סדנה, התמקדנו בשלושת המטרות העיקריות של עריכת סדנאות שהם  א.למידה ב.העצמה, חוויה, ותגמול, ג.גיבוש העובדים. ותפקיד מחלקת משאבי אנוש ורווחה בבחירה וניהול סדנאות. במידה ותרצו לקבל רעיונות עבור סדנאות לעובדים תוכלו לעשות זאת באתר שלנו

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גם את תקבלו הצעה זולה יותר באופן נקודתי אם תזמינו אותי תרוויחו ותהנו הרבה יותר. יובל בן בסט מנחה קבוצות וגרפולוג. התקשרו 050-5711160 או ל-03-5590868 www.graphologia.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל בן בסט

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/19633 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטטלוויזיה19/05/19534 צפיות
לראות את קובי מרימי בוכה מעל הבמה בסיום זה היה מרגש. ערב גיבוש משפחתי יכול להיות בכל סידרה אפשרית. ההבדל בין ערב גיבוש לעובדים לבין ערב גיבוש משפחתי יכול להיות משהו מאוד מאוד קטן. אירווזיון הוא ברמה לכידותית של עם שלם. רק לחשוב איזה רגשות שמחה פרצו כאשר ישראל זכתה במקום הראשון בשנת 2018.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/19757 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/19583 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטאטרקציות28/01/191680 צפיות
הלן גרינר ייסדה את IROBOT בזכות פיתוח של רובוטים לשימוש צבאי ואזרחי. סדנאות גיבוש הינם אחד מהגורמים החברתיים החשובים ביותר לשיפור יחסי הגומלין ושיתוף הפעולה בין העובדים/ות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/19560 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים26/09/171274 צפיות
רעיון למסיבת רווקות בחוץ הוא מעולה לחודשי הקיץ אבל מסתבר שלא כל בחורה מעדיפה לחגוג אותו. 9.5% סרבו בכלל לחגוג בחוץ. איפה כן? במקום הראשון 59 נשים שהן (29.5%) מכלל הסקר מעדיפות לחגוג במסיבת בריכה מתוך מאתיים נשים. כנראה שיש משהו בבריכה שגורם לתחושה של חופש. מספיק להיזכר בתמונות מהבריכה במסיבת הרווקות של הדוגמנית שלומית מלכה כדי להבין את תחושת השמחה והכיף.

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19845 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19831 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/171985 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/16975 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/16862 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/16960 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica