חפש מאמרים:
שלום אורח
28.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סדנאות גיבוש בזמן משבר

מאת: יובל בן בסטאימון מנהלים23/07/20205185 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אפיון משבר

משבר מתאפיין באיום חיצוני או פנימי המשפיע על רמת המשך קיומו של הארגון. משבר הבאה כתוצאה מאסון כמו פגעי טבע או נפילת בורסה עלול לגרום לפגיעה אנושה בארגון דבר הישפיע על רמת התפקוד של העובדים. אם המשבר הוא זמני חלק מהחברות שיכולות להרשות לעצמם, מספקות בתקופות אילו סדנאות גיבוש או סדנאות לחץ ושחיקה תוך ניצול "קופה קטנה" או את תזרים הכספי השוטף.

סדנאות לחץ ושחיקה

סדנאות לחץ ושחיקה נועדו לתת סל של כלים שיעזרו לעובדים/ות להתמודד עם מצבי דחק בחיי העבודה ובחיי המשפחה. המטרה היא שכל עובד/ת ייקחו את אותם עצות שמדברות עליו. בסדנה הצוות הוא גם זה שמעלה רעיונות להתמודדות עם המצב. לשיתוף, לשיחה תפקיד קריטי בהתנהלות ובהתמודדות עם מצבי לחץ ושחיקה.

סדנאות גיבוש בזמן משבר

סדנאות גיבוש בזמן משבר יעזרו לחיזוק "רוח הצוות" של העובדים. דווקא במקום שקשה צריך לדבר על הדברים כחלק מהצורך של האדם לשתף ולחלוק קשיים בדרך.  סדנת יוגה צחוק או סדנה בתקשורת לא מילולית, יכולה לעזור לצוות העובדים להתמודד טוב יותר עם הקשיים מול הלקוחות, והספקים.

התמודות עם לחץ - סיפור הצלחה

כשלעובד/ת אין מה להפסידהם יכולים לגלות יצירתיות בלתי רגילה. בשנת 2007 התמודד דודי סלע (דורג במקום 111 בעולם) מול אלוף צילה פרננדו גונזלס (דורג מקום 6 בעולם). דודי סלע הצליח לנצח במשחק למרות שהיה עם רגל וחצי מחוץ למשחק. כשנשאל איך עשה זאת הוא השיב כי היה שקוע בעולם שלו, הוא לא שם לב למה שקורה מסביבו והוא היה ממוקד במשחק בלבד. גם העובדים יכולים להיות שקועים במשימה בתנאי שהתנאים הבסיסים כמו משכורת, ותחושת השייכות כלפי עבודתם תשמר.

שביעות הרצון והורדה בשכר

אחת מהדרכים לעבור משבר פיננסי נעשית על ידי פניה לעובדים מצד מחלקת משאבי אנוש ובה בקשה להורדת שכר בעקבות המצב הקשה שעליו נקלה החברה.

הפסיכולוגית וז'סנייבסקי איימי טוענת כי שביעות רצון בעבודה קשורה לתחושה של העובד כלפי עבודתו ולכן הסטאטוס והמשכורת לא בהכרח משפיעים על שביעות הרצון.

לכן אם בזמן משבר לעובדים יורידו את המשכורת אך הם ירגישו כי עבודתם היא סוג של שליחות והגשמה עצמית הדבר לא ישפיע. במיוחד בימים אילו דווקא זה המקום שבו העובדים/ות יקבלו עוד תובנות כיצד ניתן להתמודד עם מצבים של אי וודאות בעבודה ובחיים האישיים.

משבר כחלק ממפנה

כאשר בעבר התפרסמהידיעה כי רשת חנויות הספרים סטימצקי איבדה את המונופול שלה לטובת צומת ספרים הדבר יכול להביא למשבר. אכן לא הכול תלוי בידי העובדים. ההנהלה וקבוצת הניהול לוקחות את ההחלטות החשובות ביותר כשזה מגיעה לפתחם. במידה ואכן הרשת איבדה את המונופול שלה היא יכולה להילחם בחזרה בכדי להשיב את הבכורה. אחד מהדברים שניתן לעשות היא להתמקד בעובדים, ליצור תחושה של שיתוף מול האתגר, וכך אפשר לרתום את העובדים עד ליציאה מהמשבר. בנוסף אם הם ישמעו לעובדים/ות שהם חוד החנית במערכה, ההנהלה תוכל לקבל ידע ורעיונות מן העובדים שיעזרו בקידום הרשת וביציאה מהמשבר. כנ"ל לגבי מה שקורה היום בזמן "משבר הקורונה". כאשר חלק מהעובדים/ות נשארים בבית וחלק עובדים וישנה באמת אי וודאות כל כך גדולה על המנהלים/ות להיות אוזן קשבת ומצד שני לנווט את הסירה ולקבל החלטות שלעיתים הם קשות.

לסיכום – סדנאות גיבוש וסדנאות לחץ ושחיקה לעובדים הן כלי מעולה לקבלת כלים להתמודדות, לגבש ובכך לעזור ולהיעזר בעובדים בכדי לצאת לדרך חדשה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

גם את תקבלו הצעה זולה יותר באופן נקודתי אם תזמינו אותי תרוויחו ותהנו הרבה יותר. יובל בן בסט מנחה קבוצות וגרפולוג. התקשרו 050-5711160 או ל-03-5590868 www.graphologia.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יובל בן בסט

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים23/07/202375 צפיות
דמיינו שהייתה לך אפליקציה שבה ניתן היה לכוון את מכשיר האיפון / האנדרואיד לערב צוות מושלם. או למצוא היכן יש מסעדות ואולמות אירועים עם חדרי אירוח קרובים. הצלחת ערב גיבוש תלויה במיקום, בתכנים, בציפיות ובתקשורת בין העובדים. להלן רעיונות לערב גיבוש איכותי:

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים02/09/196057 צפיות
מה הופך ערב גיבוש עובדים לאירוע בלתי נשכח? אווירה משוחררת, אוכל טעים, הפעלה מתאימה וקונספט שמוביל את הערב למקומות מפתיעים. ערב גיבוש יווני יכול להפוך לטוויסט מעניין.

מאת: יובל בן בסטטלוויזיה19/05/191549 צפיות
לראות את קובי מרימי בוכה מעל הבמה בסיום זה היה מרגש. ערב גיבוש משפחתי יכול להיות בכל סידרה אפשרית. ההבדל בין ערב גיבוש לעובדים לבין ערב גיבוש משפחתי יכול להיות משהו מאוד מאוד קטן. אירווזיון הוא ברמה לכידותית של עם שלם. רק לחשוב איזה רגשות שמחה פרצו כאשר ישראל זכתה במקום הראשון בשנת 2018.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים06/02/191805 צפיות
שנת 2019 משופעת באירועי לילה כמו חוגי בית לגיבוש בזמן בחירות, ערבי גיבוש משפחתיים עם הכלה מאיסטנבול ואירועים כמו הקמתו של מפעל אינטל החדש. הרצאה מצחיקה לערב גיבוש קבוצת עובדים היא חלק חשוב מאוד משמירת התלכיד הקבוצתי ושמירה על הצביון הייחודי של צוות עובדים.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים28/01/191584 צפיות
הפקת יום כיף לעובדים בדרום מפסטיבל "דרום אדום" ועד ים המלח -אילת. זאת הזדמנות לשלב בין ערכי ציונות לבין אטרקציות לעובדים, פעילות גיבוש בשטח, טיולים ולינה.

מאת: יובל בן בסטאטרקציות28/01/192523 צפיות
הלן גרינר ייסדה את IROBOT בזכות פיתוח של רובוטים לשימוש צבאי ואזרחי. סדנאות גיבוש הינם אחד מהגורמים החברתיים החשובים ביותר לשיפור יחסי הגומלין ושיתוף הפעולה בין העובדים/ות.

מאת: יובל בן בסטהפקת אירועים27/01/191703 צפיות
כאשר בנו את החומה הסינית בין המאה החמישית לפני הספירה ועד המאה השש עשרה לא בטוח שעשו שם סדנאות גיבוש לעובדים החומה משתרעת על פני 8851 ק"מ. סדנאות גיבוש לצוותים הם חלק מהז'רגון התרבותי של חברות, מוסדות וארגונים במדינה ובעולם.

מאמרים נוספים בנושא אימון מנהלים

מאת: tiloniאימון מנהלים14/02/223350 צפיות
אימון מנהלים זהו תהליך של מעין קורס אימון עסקי המותאם במיוחד למנהלים בתחומים שונים ובארגונים שונים

מאת: דרור אטריאימון מנהלים01/01/193212 צפיות
עומדים לפני משכנתא וניגשתם לבנק שלכם לבקש משכנתא? הבנק סירב? לא נורא, יש דרך לקחת משכנתא בנקאית, אפילו שהבנק סירב כבר למשכנתא. שמי מרטין בוקסדורף ואני יועץ מומחה להשגת משכנתאות לאחר סירוב בבנק. אני אנסה במאמר הזה להסביר איך ניגשים למשכנתא לאחר סירוב בבנק.

מאת: הדסהאימון מנהלים28/08/182928 צפיות
מנהלים ואנשי מקצוע בחברות וארגונים שונים, דוגמת מוסדות בריאות או חינוך וכן חברות בתחומים שונים במשק, יכולים להפיק רבות מלימודי פיתוח מנהיגות. כיום מרכזים שונים מציעים סדנאות, ימי עיון, כנסים והכשרות בנושא, אשר מקנים טכניקות וכלים לחיזוק כישורי מנהיגות. מומלץ לבחור בלימודים אשר הינם בעלי אופי חווייתי התנסותי ולא רק תיאורטי, ואשר מקנים כלים מעשיים בהם המשתתפים יכולים להתנסות עוד במהלך הלימודים.

מאת: רוני הכהןאימון מנהלים24/12/172911 צפיות
יש משפט נדוש שאומר shit Happens או בעברית תקלות קורות ואין מה לעשות, מדוע הוא נדוש? מכיוון שנוח ליחס אותו לטעויות שלנו או של אחרים. נוח לציין ולהמשיך לעבוד כרגיל גם שמשהו משתבש.

מאת: אילה פינקוייסאימון מנהלים05/01/173011 צפיות
כתבנו בעבר על כך שאושר ארגוני מהווה מרכיב קריטי להצלחתו של הארגון. ארגון מאושר הינו ארגון שיש בו עובדים יצירתיים יותר, בריאים יותר, הישגיים ומצליחים י

למכור מוצר יקר, מרגיש רע למכור, מוצר יקר ללקוח, טיפים לאנשי מכירות, לא רוצה לרמות את הלקוח, צמחונות, מטפל רוחני, תמיכה נפשית: עכשיו יש סיטואציה לצורך העניין שבן אדם הולך למכור מוצר, אוקי וקשה לו למכור את המוצר והסיבה שקשה לו למכור את המוצר זה כי הוא חושב שהמוצר יקר מדי, המוכר חושב שהמוצר יקר מדי אז תגיד לו אז תוזיל את המחיר, אוקי ועכשיו יכול להיות שתי תשובות אפשריות תשובה אחת "אני לא יכול להוזיל את המחיר כי..." תשובה שניה הוא בכלל שכיר, בוא נסיים את הראשונה הוא לא יכול להוזיל ...

קבלת החלטות, ארגון זמן, לחשוב בצורה מסודרת, סדר עדיפויות, ניהול זמן, גישור, מנטורינג: תמשיכי. ש: "וכאשר האדם מקונן על הרצון עצמו הוא מבין שבעצם גם הרצון עצמו הוא ישות מורכבת". אליעד: הבנתם כי אינסטינקטיבית מה זה אומר שמה עכשיו צריך לעשות? לפרק את הרצון עצמו. ש: כן. אליעד: והתהליך הזה בן אדם צריך לעשות אותו בכל דבר ודבר בחיים שלו, כל תהליך ותהליך בעבודה בפה ושם "רגע מה אני חייב לעשות ומה אני רק יכול או לעשות או לא" קודם כל תתחיל מהדברים שאתה חייב לעשות, משימות כאילו ביומיום קודם ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica