חפש מאמרים:
שלום אורח
04.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהם הלימודים המבוקשים ביותר בישראל?

מאת: ירון כהןלימודים אקדמאיים25/02/20111124 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מדי שנה נערכים סקרים רבים הבודקים את הלימודים האקדמאיים הפופולריים ביותר בישראל. מדובר במקצועות שקיימת בהם הדרישה הגבוהה ביותר מצד סטודנטים לעומת ההיצע של המוסדות. ברוב המקרים, עלייה או ירידה בביקוש למקצועות לימוד עשויה ללמד את הרוחות הנושבות בשוק התעסוקה של התחום. מהם מקצועות הלימוד המבוקשים ביותר לשנת 2010?

באופן כללי, נמצא שקיימת עליה בביקוש למקצועות הניהול והחשבונאות וכן מקצועות המחשב, וירידה נרשמה בהיקף הביקוש ללימודי מדעי הרוח. הירידה החדה ביותר גם בקטגוריית מקצועות מדעי החברה.

לימודי מנהל עסקים וכן לימודי ראיית חשבון רשמו עליות מרשימות בשנה החולפת. הביקוש אל תואר ראשון במנהל עסקים וכן תואר ראשון בראיית חשבון עלה ב2%, ועומד כיום על 6.02%. סטודנטים המצטרפים אל תואר ראשון במנהל עסקים מקבלים ידע וכלים רבים לאיוש תפקידי ניהול מובילים במגזר העסקי, בעוד שלימודי תואר ראשון בראיית חשבון מכשירים סטודנטים לתעסוקה בהנהלת חשבונות.

לעומת זאת, ולמרות שעדיין מדובר באחד מהתארים המבוקשים ביותר בישראל, לימודי משפטים רשמו בשנה החולפת ירידה של 0.80% בביקוש. כיום, הביקוש אל תואר ראשון במשפטים עומד על 4.14%. למרות הנתונים, מדינת ישראל עדיין פותחת אפשרויות תעסוקה רבות לבוגרים של לימודי משפטים - מדינת ישראל היא בעלת מספר עורכי הדין הגבוה ביותר על כל נפש, כך שלבוגרי תואר ראשון במשפטים מובטחת קריירה עם סיום הלימודים.

לימודי אדריכלות, בניגוד למשפטים, רשמו בשנת 2010 עלייה מינימלית של 0.29%. הביקוש אל תואר ראשון באדריכלות עומד כשמונה אחוזים, וכנ"ל גם מקצועות האומנות שרשמו עלייה דומה. הבוגרים של לימודי אדריכלות יוכלו להשתלב במגוון משרות של תכנון מבנים ומוסדות ברשויות מקומיות ומשרדי אדריכלות ברחבי הארץ. בנוסף, לבוגרי תואר ראשון באדריכלות קיימת האפשרות לעסוק בתחום באופן עצמאי.

ירידה נרשמה בביקוש אל תואר ראשון בהנדסה וכן במקצועות המדעים המדויקים. לימודי הנדסה השונים, כגון תואר ראשון בהנדסה אזרחית, ספגו ירידה בביקוש בשיעור של 0.86%, והם עומדים כיום על כ5.7%. בכל זאת, הבוגרים של לימודי הנדסה יוכלו להשתלב במגוון משרות בסקטור ההייטק המשגשג, מפעלים ובתי חרושת שאליהם דרושים עובדים מיומנים, ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ירון כהן

מאת: ירון כהןנשירת שיער25/03/18780 צפיות
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

מאת: ירון כהןאדריכלות15/02/181301 צפיות
לדלתות האוטומטיות יש יתרונות רבים מעבר ליוקרה והחדשנות שהן משדרות, סיוע למוגבלויות, תחושה ואווירה נעימים יותר ובטיחות.

מאת: ירון כהןמוסדות לימוד15/02/181169 צפיות
אם גם אתם מרגישים שהשעות בבית הספר לא מעניקות מספיק ידע לילדים שלכם, אתם לא לבד. העומס הגדול בכיתות בהחלט משפיע ולא כל תלמיד מקבל את היחס הראוי לו על מנת שיוכל באמת ללמוד כמו שצריך, לשם כך קיימת תכנית לימודים נוספת.

מאת: ירון כהןאומנות - כללי15/02/182153 צפיות
ענף הערכת התכשיטים הוא ענף פופולרי המבוסס על מוניטין חזק, גיליתם תכשיט עתיק או פריט אספנים? גשו למעריך מקצועי, בעל וותק ומומלץ.

מאת: ירון כהןספרות01/06/171458 צפיות
מי שאמר שבעידן האינטרנט אנשים יקראו פחות כנראה לא לקח בחשבון את העבודה שאנחנו קוראים בו כל היום, מאתרי חדשות ועד מדיה חברתית, וכבר רגילים למצוא מידע שמעניין אותנו מאוד בדרך זו. זה גם מה שמעורר בנו יותר את הצורך להיחשף מדי פעם לספרות יפה, ספרות מעניינת ומאתגרת את החשיבה שלנו ואת הידע על העולם.

מאת: ירון כהןתרבות ובידור01/06/174908 צפיות
לכותבים הרבים שניסו לספר את הסיפור האישי שלהם בשנים עברו לא היו ברירות רבות. מעטות היו ההוצאות שהסכימו להשקיע וגם השיקולים שלהן לא היו ברורים לגמרי גם כאשר הסיפורים היו מעניינים וטובים. היום, כבר אין צורך לחכות ולרוץ אחר אף הוצאה שתזהה את הפוטנציאל שלך בהוצאת קונטנטו דה סמריק וההוצאה הבת שלה, קונטנטו נאו, מזהים את הפוטנציאל של הסיפור לשכם ולוקחים אותו צעד אחד קדמיה

מאת: ירון כהןתרגום משפטי03/04/171150 צפיות
נוטריון בתל אביב הינו שירות מקצועי המוצע לכם על ידי מספר הולך של משרדי עריכת הדין ונוטריון הפועלים באזור המרכז. שירות מקצועי זה נועד בין היתר לצרכי אימות, אישור ועריכה של מסמכים משפטיים מכל סוג שהוא ומסמכים אזרחיים ומסחריים הנדרשים לצרכי קידום עניינכם המשפטיים, האזרחיים והמסחריים כאחד.

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/191160 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181931 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181745 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/181145 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/181081 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17866 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/171330 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica