חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

תנאי קבלה למדעי המחשב – מה צריך כדי להתקבל למדעי המחשב?

מאת: danלימודים אקדמאיים19/03/20111956 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תואר במדעי המחשב נבחר לא מכבר כאחד מהתארים המשתלמים ביותר. מדובר בתואר נדרש בתעשיית ההייטק שפותח אפשרות להשתלב במגוון תפקידים בתחום המחשבים. תואר ראשון במדעי המחשב מתאים למי שמתעניין במחשבים ואינטרנט, בעל נטייה ריאלית, זיקה לתחום המתמטיקה. לפניכם מידע על תנאי קבלה למדעי המחשב.
ניתן לחלק את תנאי קבלה למדעי המחשב למספר קריטריונים, כשכמובן תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ולכן, לפני הגשת מועמדות ללימודי מדעי המחשב חשוב לברר מה נדרש כדי לדעת אם יש צורך להשלים או לשפר ציוני בגרות או לעשות מכינה כתנאי לתחילת הלימודים.
באופן כללי, חשוב לדעת שבשל היותו תואר המבוסס במובנים רבים על מתמטיקה, באופן טבעי, בין תנאי קבלה למדעי המחשב ניתן לראות שיש חשיבות לידע של המועמדים במתמטיקה וכמובן משקל לציוני הבגרות. מומלץ להתחיל לימודי תואר ראשון במדעי המחשב עם ידע ברמה של 5 יחידות לימוד במתמטיקה.

ציוני בגרות
כחלק מדרישות תנאי קבלה למדעי המחשב יש להציג תעודת בגרות ישראלית מלאה או תעודה שוות ערך מחו"ל בממוצע משוקלל של 90 ומעלה. אם אינכם עומדים בקריטריונים מבחינת ציוני תעודת בגרות, מומלץ לברר כיצד במסגרת תנאי קבלה למדעי המחשב תוכלו בכל זאת להתקבל ללימודים, כיוון שלעיתים כשממוצע הבגרות נמוך יותר מ-90 ניתן להתקבל על תנאי ללימודי שנה א' במדעי המחשב ולהמשיך ללימודי שנה ב' במדעי המחשב על סמך ממוצע ציונים שנתי שקובע מוסד הלימודים. 

מבחן מיון באנגלית
במסגרת תנאי קבלה למדעי המחשב יש צורך לעבור מבחן פנימי בשפה האנגלית הבודק את רמת הידע של המועמדים בשפה האנגלית. לפי הציון שמשיג המועמד בשפה האנגלית יוחלט האם עליו לעבור מכינה באנגלית ואם כן, באיזו רמה או שהוא זכאי לקבל פטור באנגלית.

ידע במתמטיקה
כאמור, ידע במתמטיקה חשוב מאוד להצלחה בתואר של מדעי המחשב. במסגרת תנאי קבלה למדעי המחשב, עוברים המועמדים למדעי המחשב מבחן מיון במתמטיקה ובהתאם לציון שהשיג המועמד במבחן במתמטיקה יוחלט האם עליו לעבור מכינה במתמטיקה. כדי לעמוד בסטנדרטים האקדמיים של תואר ראשון במדעי המחשב, המועמדים למדעי המחשב יעברו קורס מבוא למתמטיקה מתקדמת.

להתראיין ולהרשים
בין הקריטריונים לקבלה לפי תנאי קבלה למדעי המחשב עוברים המועמדים לתואר ראשון במדעי המחשב ראיון אישי עם איש סגל אקדמי בתוכנית מדעי המחשב וזו הזדמנות כמובן להרשים ולהביע נכונות כדי להגביר את סיכויי הקבלה לתואר ראשון במדעי המחשב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת dan

מאת: danבניית אתרים27/06/11669 צפיות
מעוניינים להשתלב בתחום האינטרנט בתפקידים טכניים? רוצים לפתח אפליקציות לרשתות חברתיות או לתכנת אתרים אינטראקטיביים? כדי להשתלב בתחום, ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב ועל ידי בחירה נכונה של מסלול, לכוון את עצמכם ישירות לתחום. כך למשל, ניתן מראש לבחור בהתמקדות של פיתוח מערכות מבוססות אינטרנט

מאת: danלימודים אקדמאיים18/05/11890 צפיות
תואר במערכות מידע ניהוליות הוא תואר מצוין להתחיל אתו כל קריירה בתחום המחשבים, ההייטק וה-IT. התואר הוא למעשה שילוב בין לימודי ניהול, מנהל עסקים, כלכלה ואסטרטגיה, לימודי מחשבים ומערכות מידע. הלומדים מערכות מידע כתואר ראשון מקבלים הכשרה כמקצוענים בתחום, כיוון שתואר ראשון בתחום הוא מורחב בניגוד להתמחות משנה שמציע תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע. בוגרי תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות זוכים במיומנויות טכנולוגיות רבות וכלים להשתלב בתחום ולהתפתח ממנו לתחומים משיקים

מאת: danלימודים אקדמאיים01/05/11685 צפיות
לאחרונה פורסם מחקר של הלמ"ס והלמ"ג שמצביע על סימפטום של השכלה עודפת. לפי ממצאי המחקר, אחוז ניכר מבוגרי האוניברסיטאות והמכללות בארץ אינם מוצאים עבודה בתפקידים או במשרות שהתואמות להשכלה שרכשו. כיצד תשמרו על קשר עם התעשייה כבר בתקופת הלימודים כדי שתוכלו להשתלב בתחום לימודיכם?

מאת: danלימודים אקדמאיים17/04/111172 צפיות
מעסיקים רבים בתעשיית ההייטק מעדיפים בוגרי מדעי המחשב בעלי ניסיון תעסוקתי, אך במידה ואין ניסיון מקצועי ניתן להציג יתרונות אחרים. כיצד לעבור את מחסום הניסיון התעסוקתי.

מאת: danלימודים אקדמאיים14/04/111641 צפיות
בבואכם לבחור בין לימודי מדעי המחשב לבין לימודי מערכות מידע ניהוליות, עליכם להכיר את התחומים, לקרוא עליהם קצת ולהבין גם מה צופן העתיד המקצועי שלכם בכל אחד מהתחומים.

מאת: danלימודים אקדמאיים23/03/111503 צפיות
מערכות מידע ניתן ללמוד כהתמחות כחלק מתואר ראשון במנהל עסקים או כתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות. יש כמובן הבדלים בין התמחות במערכות מידע לבין תואר אקדמי שם שמתמקד במערכות מידע ניהוליות. מה ההבדלים ביניהם?

מאת: danלימודים אקדמאיים22/03/11937 צפיות
מה למעשה ההבדל בין לימודי הנדסה, למשל, תואר ראשון בהנדסת מחשבים לבין תואר ראשון בתחום מדעי המחשב? ומה ההבדלים בין תואר ראשון בעת לימודי הנדסה בהתמחות בהנדסת תוכנה לבין תואר ראשון במדעי המחשב? התשובות במאמר שלפניכם

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19795 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181596 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181413 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18788 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18735 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17534 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17855 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica