חפש מאמרים:
שלום אורח
01.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדעי המחשב – כיצד לחפות על חוסר ניסיון בתחום?

מאת: danלימודים אקדמאיים17/04/20111171 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עסיקים בתעשיית ההייטק עומדים כיום בפני שתי בררות בעת גיוס עובדים לתחום מדעי המחשב: הם יכולים לבחור לגייס עובד מנוסה ומיומן בעל ניסיון וותק וידע בתחום של מדעי המחשב או לחילופין, להשקיע בעובד חסר ניסיון, סטודנט או בוגר מדעי המחשב שזה עתה סיים את לימודיו האקדמיים, לטפח אותו כדי שהוא יצמח עם החברה ויישם את סגנון העבודה ושיטות העבודה של החברה.
מרבית המעסיקים יחפשו מראש או יעדיפו לפי קורות החיים שיתקבלו אצלם עובד על ניסיון תעסוקתי שמגיע כשהוא בקיא בחידושים של התעשייה על פני בוגר או סטודנט שטרם התנסה בעבודה מעשית בתחום והוא מצויד בעיקר בידע תיאורטי.
עם זאת, חבל לפספס הזדמנויות לעתיד. לסטודנטים או לבוגרי תואר במדעי המחשב יש מגוון אפשרויות לקדם את דרכם המקצועית ואת הקריירה במסגרת של ראיון עבודה או שלא במעמד של ראיון עבודה ולהציע ערך מוסף על אף שהם נטולי ניסיון או וותק בתחום.
לפניכם מספר דברים שתוכלו להציע למעסיקים שיעניקו לכם אצלם נקודות זכות למרות שאינכם בעלי ניסיון בתחום:

הכרות מעשית
אם עסקתם בתחום באופן לא פורמאלי כהתמחות אצל חברה כלשהי או אפילו בסדנאות מקצועיות או הגשתם במסגרת לימודיכם פרויקט מעשי בתחום מדעי המחשב, תוכלו להראות למעסיקים שכן יש לכם התנסות מעשית כלשהי בתחום.

תואר אקדמי
תואר ראשון במדעי המחשב
מהווה כרטיס כניסה למגוון חברות הייטק שמחפשות בוגרים איכותיים של מדעי המחשב שלמדו את התואר היוקרתי והמבוקש במוסד אקדמי מוביל או חדשני בתחום. בדרך זו, יש להם סוג של אסמכתא שהשקעתם בלימודיכם ויש לכם ראייה מקיפה ומעמיקה על נושאים שונים בתחום ואף למדתם אצל מרצים בעלי שם בתחום כך שקיבלתם את הידע שלכם ממיטב המוחות בתחום.

להציג הערכות
כתחליף לניסיון מקצועי, מומלץ לאסוף עבודות, סמינריונים, פרויקטים והערכות כדי להציג בפני המעסיקים הפוטנציאליים את ההישגים הלימודיים שלכם. ההשקעה בלימודים יכולה להצביע על פוטנציאל להצלחה תעסוקתית בתחום. מעסיקים פוטנציאליים מעריכים ציונים גבוהים, הערכות והמלצות גם מאנשי אקדמיה שהכירו אתכם בתור סטודנטים חרוצים בעלי פוטנציאל גבוה. אספו מסגל המרצים הערכות והמלצות שתוכלו לצרף לקורות החיים.

נטוורקינג בדרך לראיון
תמיד טוב שיש קשרים ראשוניים כדי שתוכלו להשיג ראיון עבודה. כדאי כבר במהלך תקופת לימודי מדעי המחשב ליצור קשר עם מעסיקים פוטנציאליים בפורומים, כנסים מקצועיים, אם יש שיתופי פעולה בין מוסד הלימודים לחברות מובילות בתעשיית ההייטק, זו ההזדמנות שלכם לקבל בולטות ולהכיר אנשי קשר בחברות כדי שבסיום הלימודים או אם תחליטו לעבוד כבר בתור סטודנטים תוכלו לחפש דרכם עבודה ולקבל הצעות עבודה מתאימות.   

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת dan

מאת: danבניית אתרים27/06/11669 צפיות
מעוניינים להשתלב בתחום האינטרנט בתפקידים טכניים? רוצים לפתח אפליקציות לרשתות חברתיות או לתכנת אתרים אינטראקטיביים? כדי להשתלב בתחום, ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב ועל ידי בחירה נכונה של מסלול, לכוון את עצמכם ישירות לתחום. כך למשל, ניתן מראש לבחור בהתמקדות של פיתוח מערכות מבוססות אינטרנט

מאת: danלימודים אקדמאיים18/05/11890 צפיות
תואר במערכות מידע ניהוליות הוא תואר מצוין להתחיל אתו כל קריירה בתחום המחשבים, ההייטק וה-IT. התואר הוא למעשה שילוב בין לימודי ניהול, מנהל עסקים, כלכלה ואסטרטגיה, לימודי מחשבים ומערכות מידע. הלומדים מערכות מידע כתואר ראשון מקבלים הכשרה כמקצוענים בתחום, כיוון שתואר ראשון בתחום הוא מורחב בניגוד להתמחות משנה שמציע תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע. בוגרי תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות זוכים במיומנויות טכנולוגיות רבות וכלים להשתלב בתחום ולהתפתח ממנו לתחומים משיקים

מאת: danלימודים אקדמאיים01/05/11685 צפיות
לאחרונה פורסם מחקר של הלמ"ס והלמ"ג שמצביע על סימפטום של השכלה עודפת. לפי ממצאי המחקר, אחוז ניכר מבוגרי האוניברסיטאות והמכללות בארץ אינם מוצאים עבודה בתפקידים או במשרות שהתואמות להשכלה שרכשו. כיצד תשמרו על קשר עם התעשייה כבר בתקופת הלימודים כדי שתוכלו להשתלב בתחום לימודיכם?

מאת: danלימודים אקדמאיים14/04/111641 צפיות
בבואכם לבחור בין לימודי מדעי המחשב לבין לימודי מערכות מידע ניהוליות, עליכם להכיר את התחומים, לקרוא עליהם קצת ולהבין גם מה צופן העתיד המקצועי שלכם בכל אחד מהתחומים.

מאת: danלימודים אקדמאיים23/03/111503 צפיות
מערכות מידע ניתן ללמוד כהתמחות כחלק מתואר ראשון במנהל עסקים או כתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות. יש כמובן הבדלים בין התמחות במערכות מידע לבין תואר אקדמי שם שמתמקד במערכות מידע ניהוליות. מה ההבדלים ביניהם?

מאת: danלימודים אקדמאיים22/03/11937 צפיות
מה למעשה ההבדל בין לימודי הנדסה, למשל, תואר ראשון בהנדסת מחשבים לבין תואר ראשון בתחום מדעי המחשב? ומה ההבדלים בין תואר ראשון בעת לימודי הנדסה בהתמחות בהנדסת תוכנה לבין תואר ראשון במדעי המחשב? התשובות במאמר שלפניכם

מאת: danלימודים אקדמאיים19/03/111956 צפיות
בין תנאי קבלה למדעי המחשב ניתן לראות שיש חשיבות לידע של המועמדים במתמטיקה וכמובן משקל לציוני הבגרות. מה הם תנאי קבלה למדעי המחשב? הנה הם לפניכם

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19795 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181596 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181413 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18788 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18735 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17534 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17855 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica