חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לשמור על קשר עם התעשייה בתקופת הלימודים?

מאת: danלימודים אקדמאיים01/05/2011688 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לאחרונה פורסם מחקר של הלמ"ס והלמ"ג שמצביע על סימפטום של השכלה עודפת. לפי ממצאי המחקר, אחוז ניכר מבוגרי האוניברסיטאות והמכללות בארץ אינם מוצאים עבודה בתפקידים או במשרות שהתואמות להשכלה שרכשו.
במקרים רבים, סטודנטים לא עוסקים בתחום שלמדו בשל הפער שקיים בין האקדמיה לתעשייה, בין מגדל השן לשטח וסטודנטים רבים שמחפשים עבודה בתחום במשך לימודיהם או כבוגרי תואר, למשל, תואר ראשון במדעי המחשב, נאלצים להשלים לבד את הידע הטכני המעשי שנדרש מהם כדי לאייש משרות. אך לא רק הסטודנטים נדרשים לביצוע ההתאמה, המעסיקים עצמם צריכים להשקיע בסטודנטים ובבוגרי מדעי המחשב משאבים רבים כדי שהסטודנטים או בוגרי מדעי המחשב יוכלו להשתלב כעובדים מן המניין במשרות הרלוונטיות, במידה והם נטולי רקע תעסוקתי בתחום.

כיצד מגשרים על הפער בין האקדמיה לתעשייה

בעוד תוכניות הלימודים כוללות ידע תיאורטי רב אך לא תמיד ידע מעשי או ידע הרלוונטי לצרכיה העכשוויים של התעשייה, הרי שבפועל העבודה בתחום שונה ומצריכה ידע פרקטי כדי להשתלב בפרויקטים שונים.
האקדמיה לא תמיד מורכבת מאנשי שטח ואנשי האקדמיה לא בהכרח מודעים לחידושים שחלים בתעשייה או לדרישות העכשוויות של השוק ולכן, הסטודנטים במדעי המחשב ובתחומים רבים נוספים אינם מקבלים ידע עדכני שיוכל לסייע להם במציאת עבודה. הפן המחקרי והתיאורטי לא בהכרח עולה בקנה אחד עם הדרישות של התעשייה להכרת תוכנות שונות וכדומה.
כיצד אם כן ניתן לגשר בבחירת מוסד לימודים ותוכנית לימודים בתחום מדעי המחשב על הפער?
ראשית, מומלץ לבחור מוסד לימודים המורכב מסגל אקדמי בכיר של אנשי אקדמיה לצד אנשי שטח, יזמים וכולי שמביאים את השילוב בין התכנים האקדמיים של מדעי המחשב לתכנים שעונים על הכישורים הנדרשים לעבודה היום בזירת ההייטק. בנוסף, למוסדות אקדמיים ששמים דגש על הקשר הישיר עם התעשייה ישנה וועדה מייעצת המורכבת מאנשי מפתח בתעשייה המכוונת ומסייעת בהידוק הקשר עם התעשייה ושמירה על הרלוונטיות של נושאי הלימוד לפי מה שמבוקש ונדרש כיום התעשייה.
מומלץ גם לבדוק מראש האם הסטודנטים מעורבים בפרויקטים בשיתוף עם תעשיית ההייטק, שיאפשרו להם להשתלב בהמשך בחברות שונות ולהגיע לראיונות עבודה מצוידים במיומנויות הנדרשות בשוק. פורומים וכינוסים מקצועיים, נטוורקינג עם אנשי תעשייה מסייעים ביצירת קשרים עסקיים עם אנשי מפתח בתעשייה והכנה לעבודה מעשית בתחום.
כמו כן, במהלך תקופת הלימודים חשוב להתעניין במה שנדרש בתעשייה ולהציג יכולות, מיומנויות והערכות שיוכלו לפתוח לכם דלתות בהמשך בתעשייה. הצגת ממוצע הציונים והערכות מרצים בפני מעסיקים פוטנציאליים הינה משתלמת בטווח הרחוק ותאפשר למעסיקים פוטנציאליים להתרשם מהידע שלכם ומהשאפתנות כבר בתקופת הלימודים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת dan

מאת: danבניית אתרים27/06/11670 צפיות
מעוניינים להשתלב בתחום האינטרנט בתפקידים טכניים? רוצים לפתח אפליקציות לרשתות חברתיות או לתכנת אתרים אינטראקטיביים? כדי להשתלב בתחום, ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב ועל ידי בחירה נכונה של מסלול, לכוון את עצמכם ישירות לתחום. כך למשל, ניתן מראש לבחור בהתמקדות של פיתוח מערכות מבוססות אינטרנט

מאת: danלימודים אקדמאיים18/05/11891 צפיות
תואר במערכות מידע ניהוליות הוא תואר מצוין להתחיל אתו כל קריירה בתחום המחשבים, ההייטק וה-IT. התואר הוא למעשה שילוב בין לימודי ניהול, מנהל עסקים, כלכלה ואסטרטגיה, לימודי מחשבים ומערכות מידע. הלומדים מערכות מידע כתואר ראשון מקבלים הכשרה כמקצוענים בתחום, כיוון שתואר ראשון בתחום הוא מורחב בניגוד להתמחות משנה שמציע תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע. בוגרי תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות זוכים במיומנויות טכנולוגיות רבות וכלים להשתלב בתחום ולהתפתח ממנו לתחומים משיקים

מאת: danלימודים אקדמאיים17/04/111173 צפיות
מעסיקים רבים בתעשיית ההייטק מעדיפים בוגרי מדעי המחשב בעלי ניסיון תעסוקתי, אך במידה ואין ניסיון מקצועי ניתן להציג יתרונות אחרים. כיצד לעבור את מחסום הניסיון התעסוקתי.

מאת: danלימודים אקדמאיים14/04/111643 צפיות
בבואכם לבחור בין לימודי מדעי המחשב לבין לימודי מערכות מידע ניהוליות, עליכם להכיר את התחומים, לקרוא עליהם קצת ולהבין גם מה צופן העתיד המקצועי שלכם בכל אחד מהתחומים.

מאת: danלימודים אקדמאיים23/03/111506 צפיות
מערכות מידע ניתן ללמוד כהתמחות כחלק מתואר ראשון במנהל עסקים או כתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות. יש כמובן הבדלים בין התמחות במערכות מידע לבין תואר אקדמי שם שמתמקד במערכות מידע ניהוליות. מה ההבדלים ביניהם?

מאת: danלימודים אקדמאיים22/03/11938 צפיות
מה למעשה ההבדל בין לימודי הנדסה, למשל, תואר ראשון בהנדסת מחשבים לבין תואר ראשון בתחום מדעי המחשב? ומה ההבדלים בין תואר ראשון בעת לימודי הנדסה בהתמחות בהנדסת תוכנה לבין תואר ראשון במדעי המחשב? התשובות במאמר שלפניכם

מאת: danלימודים אקדמאיים19/03/111957 צפיות
בין תנאי קבלה למדעי המחשב ניתן לראות שיש חשיבות לידע של המועמדים במתמטיקה וכמובן משקל לציוני הבגרות. מה הם תנאי קבלה למדעי המחשב? הנה הם לפניכם

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19797 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181598 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181415 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18793 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18739 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17536 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17859 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica