חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדעי המחשב או מערכות מידע ניהוליות? כיצד לבחור

מאת: danלימודים אקדמאיים14/04/20111642 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

שני מקצועות מבוקשים כיום בתעשייה הינם מדעי המחשב ומערכות מידע ניהוליות. מדעי המחשב הוא תחום שעוסק בנושאים של תכנות מתקדם, ניהול ותפעול פרויקטים טכנולוגיים, פיתוח של תשתיות, ניהול רשתות ופיתוח תוכנות ברמת מורכבות גבוהה בעוד מערכות מידע ניהוליות הוא תחום המאפשר לסטודנטים שבחרו בו כמסלול לימוד להתמחות באפיון, פיתוח והטמעה של מערכות טכנולוגיות מתקדמות.
לימודי מערכות מידע ניהוליות פותחים בפני הסטודנטים ראייה רחבה על הקשר בין אנשים למחשבים, ניהול אנשים, מידע והחיבור ביניהם בתוך הארגון.

בבואכם לבחור בין לימודי מדעי המחשב לבין לימודי מערכות מידע ניהוליות, עליכם להכיר את התחומים, לקרוא עליהם קצת ולהבין גם מה צופן העתיד המקצועי שלכם בכל אחד מהתחומים.

מדעי המחשב הינו תחום לימוד המבוסס על נושאים מתמטיים רבים בשילוב של שפות תכנות, תשתיות, רשתות, אלגוריתמים ואדריכלות מחשבים והעבודה הינה לרוב מול מחשב בעוד בתואר של מערכות מידע ניהוליות, הסטודנטים לומדים מגוון קורסים שמקורם בתחום הניהולי והארגונים דוגמת קורסים בניהול משאבי אנוש, ניתוח מערכות מידע, ניהול פרויקטים, כלכלת מערכות מידע ובין נושאי הלימוד הנלמדים בתחום מערכות מידע ניהוליות ניתן למצוא גם שפות תכנות, בסיסי נתונים, תשתיות ועוד. הבדל עיקרי הוא שבמדעי המחשב הדגש הוא על התחום הטכנולוגי מתמטי ואילו בתחום של מערכות מידע ניהוליות, הלימודים הטכנולוגיים הם בעיקר למטרת אוריינטציה והקניית כלים בסיסיים לעומת מדעי המחשב, מסלול שעוסקת בליבה של שפות התכנות, כתיבת קוד, פיתוח.  

סגנון עבודה שונה

יש כמובן גם הבדלים באופי וסגנון העבודה של שני התחומים לאחר הלימודים. כך למשל, אנשי מדעי המחשב עוסקים בניהול ותפעול פרויקטים טכנולוגיים, פיתוח תוכנה ברמת מורכבות גבוהה, פיתוח תשתיות, ניהול רשתות, תכנות ועוד וניתן לציין שעיסוקם העיקרי הוא בתחומים הדורשים יכולת הפשטה וניתוח אנליטי. לעומתם, אנשי מערכות מידע ניהוליות יעסקו לאחר הלימודים בניתוח מערכות,בדיקות תוכנה, ניהול רשתות, ניהול פרויקטים אפיון מערכות, תפקידי תפ"י, הטמעה והדרכת מערכות ועוד.
בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב יוכלו להשתלב בתפקידים של מתכנת, בודק תוכנה, פיתוח תשתיות, הנדסת תוכנה, פיתוח אנשי סיסטם, אינטגרציה ועוד.

פוטנציאל תעסוקתי

בעת בחירת תחום הלימוד מומלץ להקדיש מחשבה לעתיד ולאפשרויות קידום. בין אפשרויות הקידום של בוגרי מדעי המחשב ניתן להתפתח לכיוונים של פיתוח אלגורתמים, ניהול מוצר, ניהול פרוייקט טכני, ר"צ פיתוח, ארכיטקט מערכת\ מהנדס מערכת, ניהול תחום ועוד ובוגרי מערכות מידע ניהוליות יוכלו להתפתח לאפיקים כמו מנמ"ר, סמנכ"ל מערכות מידע, מנהל צוות הטמעת מערכות מידע ועוד.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת dan

מאת: danבניית אתרים27/06/11670 צפיות
מעוניינים להשתלב בתחום האינטרנט בתפקידים טכניים? רוצים לפתח אפליקציות לרשתות חברתיות או לתכנת אתרים אינטראקטיביים? כדי להשתלב בתחום, ניתן ללמוד תואר ראשון במדעי המחשב ועל ידי בחירה נכונה של מסלול, לכוון את עצמכם ישירות לתחום. כך למשל, ניתן מראש לבחור בהתמקדות של פיתוח מערכות מבוססות אינטרנט

מאת: danלימודים אקדמאיים18/05/11891 צפיות
תואר במערכות מידע ניהוליות הוא תואר מצוין להתחיל אתו כל קריירה בתחום המחשבים, ההייטק וה-IT. התואר הוא למעשה שילוב בין לימודי ניהול, מנהל עסקים, כלכלה ואסטרטגיה, לימודי מחשבים ומערכות מידע. הלומדים מערכות מידע כתואר ראשון מקבלים הכשרה כמקצוענים בתחום, כיוון שתואר ראשון בתחום הוא מורחב בניגוד להתמחות משנה שמציע תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מערכות מידע. בוגרי תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות זוכים במיומנויות טכנולוגיות רבות וכלים להשתלב בתחום ולהתפתח ממנו לתחומים משיקים

מאת: danלימודים אקדמאיים01/05/11688 צפיות
לאחרונה פורסם מחקר של הלמ"ס והלמ"ג שמצביע על סימפטום של השכלה עודפת. לפי ממצאי המחקר, אחוז ניכר מבוגרי האוניברסיטאות והמכללות בארץ אינם מוצאים עבודה בתפקידים או במשרות שהתואמות להשכלה שרכשו. כיצד תשמרו על קשר עם התעשייה כבר בתקופת הלימודים כדי שתוכלו להשתלב בתחום לימודיכם?

מאת: danלימודים אקדמאיים17/04/111173 צפיות
מעסיקים רבים בתעשיית ההייטק מעדיפים בוגרי מדעי המחשב בעלי ניסיון תעסוקתי, אך במידה ואין ניסיון מקצועי ניתן להציג יתרונות אחרים. כיצד לעבור את מחסום הניסיון התעסוקתי.

מאת: danלימודים אקדמאיים23/03/111506 צפיות
מערכות מידע ניתן ללמוד כהתמחות כחלק מתואר ראשון במנהל עסקים או כתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות. יש כמובן הבדלים בין התמחות במערכות מידע לבין תואר אקדמי שם שמתמקד במערכות מידע ניהוליות. מה ההבדלים ביניהם?

מאת: danלימודים אקדמאיים22/03/11938 צפיות
מה למעשה ההבדל בין לימודי הנדסה, למשל, תואר ראשון בהנדסת מחשבים לבין תואר ראשון בתחום מדעי המחשב? ומה ההבדלים בין תואר ראשון בעת לימודי הנדסה בהתמחות בהנדסת תוכנה לבין תואר ראשון במדעי המחשב? התשובות במאמר שלפניכם

מאת: danלימודים אקדמאיים19/03/111957 צפיות
בין תנאי קבלה למדעי המחשב ניתן לראות שיש חשיבות לידע של המועמדים במתמטיקה וכמובן משקל לציוני הבגרות. מה הם תנאי קבלה למדעי המחשב? הנה הם לפניכם

מאמרים נוספים בנושא לימודים אקדמאיים

מאת: tiloniלימודים אקדמאיים10/04/19797 צפיות
לא כל יום אנו נדרשים לכתוב עבודה אקדמית, אך כאשר מגיע הצורך לעשות זאת, כדאי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר. המשיכו לקרוא על-מנת להבין את היסודות לכתיבת סמינריון מוצלח.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים24/06/181598 צפיות
הנדסאי בניין לימודי בוקר, הוא מסלול לימודים שיש במספר מכללות טכנולוגיות בארץ. הנדסאים לומדים במכללות טכנולוגיות, שנקראות גם בשם: בתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים03/06/181415 צפיות
בית ספר להנדסאים בשכונת נאות אפקה (בתל אביב), נוח להגעה עבור תושבי תל אביב. מומלץ ללמוד בבית ספר, שקבלתם עליו המלצות, מאנשים שאתם סומכים עליהם. לימודי הנדסאים, מתאימים עבור אנשים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: רועי כץלימודים אקדמאיים05/02/18793 צפיות
ברשת האינטרנט ניתן למצוא לא מעט עבודות אקדמיות בתשלום, אולם, חרף המחירים המפתים, לא מומלץ להשתמש ב'בנק' הזה היות שהוא לא מבטיח לכם בלעדיות על העבודה. ממש כפי שאתם קניתם לעצמכם עבודה כך גם שכנכם לספסל הלימודים עלול לרכוש את אותה העבודה בדיוק, מה שעלול להביא את שניכם לעמוד בפני צעדים משמעתיים במוסד האקדמי שבו אתם לומדים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים23/01/18739 צפיות
הנדסאי מכונות מעולה, יכול לעבוד בעבודה מספקת מאוד. הנדסאי המכונות, יכול להשתלב בתעשיית הטכנולוגיה המתקדמת, או בתעשייה המסורתית. לימודי הנדסאי מכונות, מתקיימים בבתי ספר להנדסאים.

מאת: ליאורלימודים אקדמאיים20/12/17536 צפיות
הנדסאי מכונות בעל ניסיון, יכול לעבוד בתעשייה הישראלית. לימודי הנדסאים, מתאימים לבחורות ולבחורים, שנמשכים לתחומים טכנולוגיים.

מאת: אבי בכרלימודים אקדמאיים16/12/17859 צפיות
מאמר זה דן בסוגיית ההשכלה הגבוהה בקרב נשים בישראל כאשר ההתייחסות מנסה להקיף את כלל המגזרים בפסיפס המורכב של החברה בישראל אם כי עקב המורכבות החברתית הקשורה לסוגיה זו באשר לנשים משכילות מהמגזר הערבי בישראל בכללותו (נוצריות, מוסלמיות, בדואיות ובסייגים מסוימים גם דרוזיות) המיקוד במאמר יהיה בנשים משכילות בחברה הישראלית. כלומר, מצב ההשכלה או מקומה של ההשכלה בהוויה הישראלית בקרב הנשים בישראל. הדיון מתייחס לנשים בישראל מהמגזרים השונים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica