חפש מאמרים:
שלום אורח
06.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דמוקרטיה של כידונים

מאת: אהרון רולאקטואליה22/03/20111017 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

23 מרץ 2011

דמוקרטיה של כידונים

עדיין משייטים טילי הטומאהוק לעבר ערי לוב ועדיין מפציצים אירופאים (בעיקר) משייטים וממטירים מרכולתם הנפיצה על ראש צבאו של קד'אפי, אך ניתן כבר היום להעריך מי ישלם מחיר על כך ומי יעצים.

האירופאים והאמריקנים נפלו בפח של אווילותם. המרוויחים הגדולים של התקפת הקואליציה על לוב יהיו ללא כל ספק איראו, סין, הודו ורוסיה. המפסידים הגדולים יהיו התוקפנים, האירופאים והאמריקנים.

עולם האיסלם קיבל משך החודשיים החולפים אישור לשינאתו ורתיעתו מהמערב. האיסלמיסטים חשים כי יש הצדקה למלחמת התרבויות באשר התרבות המערבית המציגה עצמה כעליונה על נחשלי האיסלם, הינה לטעמם, למצער תרבות קולוניאליסטית, חסרת לב ונשמה, בעלת מוסר פגום ובעיקר צבועה ומאחזת עינים.

קשה יהיה בשנים הבאות להאשימם בכך. מנהיגי המערב פסעו בתקופה החולפת למצער על כל מוקש פוליטי ומדיני במזרח התיכון, כמוהם כפיל בחנות חרסינה, הללו ניכשלו בכל אשר פנו, החלטותיהם המדיניות הפכו לחוכה ואיטלולה, הם דירדרו את מצבו של המזרח התיכון לשפל חדש אשר וודאי יידרשו עשורים לשם שיקומו המלא. וזאת עדיין מבלי להדרש לנושא הישראלי.

יודעים אנו כיום כי המערב ככלל ומשטר אובמה בפרט היו מעורבים עמוקות בחלקן של ההתקוממיות באחרונות בעולם הערבי ובפרט במצרים באשר מנהיגי המורדים שם תאמו ותודרכו על ידי יועצי הבית הלבן. בעוד הג'האד העולמי (כולל אירגוני אל-קעידה) פעלו לשם כך מהעבר השני באותו ענין אךבמטרה הפוכה.

אך יתרה מזו. רבים וודאי שתו ליבם לעובדה המוזרה כי ממשל אובמה תמך באורח גורף בהתקוממויות אשר ארעו בקרב מדינות תומכות מערב כגון: טוניס, לוב, מצרים, תימן ואחרות בעוד ששמר על שתיקה רועמת, ועדיין שומר ומגמגם, באשר לנסיונות ההפיכה במדינות אויבות למערב כדוגמת איראן וסוריה. החושדים במניעיו האידאולוגים-האיסלמיסטים של הנשיא האמריקני מקבלים בכך חיזוק נוסף.

המסר שהעביר המערב לעולם האיסלם הוא מנזק, מבחינת המערב.המסר הוא כי ראוי ורצוי למדינות המזרח התיכון למצוא להן תומכים אמינים, בעלי משקל כלכלי וצבאי אחרים כדוגמת הודו, סין ורוסיה מאשר מדינות המערב אשר יפנו להם עורף בעת צרה ובכל מקרה מהווים משענת קנה רצוץ.

בנוסף מעודד המערב את מדינות המזרח התיכון ליטות לעבר איראן המשדרת יציבות ועוצמה ולמשוך ידיהן ממדינות המערב ובראשן ארה"ב המשדרות מורך לב, הססנות, חולשה, נסגנות ומוסר קלוקל בין ידידים.

אמנם קימים בנינו מספר פרשנים המפרשנים את תקיפת קואליציית המערב בלוב כאיתות של נחישות מערבית כנגד רודנים, אך ברי הוא כי בדיוק ההפך יקרה.

לוב, שהיתה עויינת למערב עד שנת 2004 הסבה אורחותיה והפכה לחברה בציר המערבי העולמי. בתמורה לכך התפרקה לוב מעיקרי עוצמתה הצבאית הן גרעינית והן קונבנציאלית והשליכה יהבה על תמיכת המערב.

המתקפה העכשווית בהחלט משדרת לכל עולם האיסלם כי עליו להתחמש בנשק גרעיני וקונבנציאלי מתקדם באשר לקח לוב "המתפרזת" לכאורה יחלחל עמוקות.

אנו נהיה עדים בשנים הקרובות למרוץ חימוש אדיר ממדים אשר ישטוף את מדינות המזרח התיכון, אשר לטעמן, אפשר כי בדין, יבטיח להן הגנה מפני תוקפני המערב (יחדיו עם איראן והג'האד האיסלמי), אשר אכן כך ייצטיירו מהיום ואילך. כמובן כי הללו יפנו לשותפים החדשים הטיבעיים דהיינו איראן (בחלקן), סין, הודו ורוסיה ובהחלט לא לעבר המערב.

מסר נוסף מחלחל באזורנו, מנהיגי המערב הינם גחמתים, נכונים לסכן חייליהם ולגמוז צבאות ואזרחים איסלמים למען הוסף פופולריות מבית.הללו אינם שוקלים צעדיהם במאזנים פרגמטיות אלא אישיות -ריגשיות וכך האנגלים וסרקוזי אשר אמנם טעמו מנחת שגיונותיו המסתוללים של קדאפי, לא הפעילו שיקול קר, מדיני ופרגמטי אשר אמור היה לכוונם למצב של אי התערבות בעניניה הפנימיים של מדינה ידידה (גם אם לכאורה) ובתמורה, נתנו דרור לגחמותיהם הרגשניות ואלו הכתיבו להם תקיפה בלוב.

כמובן שעניני מוסר אינם מהווים גורם בכל נושא התקיפה המערבית בלוב אך קשה שלא להתיחס אליהם ולו למען הרשומות. פרוץ ההפגנות כנגד קדאפי לווו בשפך דמם של מפגינים לובים כנגד המשטר ההיסטרי, יחסי הכוחות לא היו שווים, מול צבא קדאפי עמדו מורדים-אזרחים בילתי חמושים ופגיעים ואכן נערך שם טבח זוטא.

אך בחלוף כשבוע מתחילת המרי, השתלטו כבר המורדים על מצבורי הצבא הלובי העיקריים באזור בנגזי, טייסים רבים, על מטוסיהם, וכן יחידות לוחמות מובחרות ערקו לצד המורד והסיכסוך הפנימי בלוב החל לקבל גוון של מלחמת אזרחים דהיינו, שני צבאות העומדים האחד מול השני ומקיזים זה את דמו של היריב.

התערבות מדינות הקואליציה היתה אמורה בראשיתה להיות נאותה דהיינו, בהתאם להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם אשר נתנה גושפנקא לפעילות אווירית קואליציונית בשמי לוב, אמורה היתה הקואליציה לעשות בדיוק כך, לכפות "אזור ללא טיסה" במרחב הלובי על מנת שצבא קדאפי לא ינצל יכולות אוויריות עדיפות על פני המורדים ובכך יימנע טבח נוסף אפשרי. עד כאן הדברים נאותים.

אך כאשר החלו מדינות הקואליציה לטבוח באזרחים לובים הנאמנים למשטר קדאפי, כאן כבר חצו הן קו אדום והחלו להתנהל בדיוק באופן שאמורים היו למנוע בעדו מלכתחילה. כאן כבר נחצה הקו בין עזרה מוסרית צודקת לבין תועלתנות קולוניאליסטית ו"מסע צלב" לכאורה כנגד האיסלם. מיותר להזכיר כי מנדט האו"ם כלל לא התיר נקיטת פעולות טבח של אזרחים, מכל צד שהוא ובדין. אין גם להתעלם מכך כי ניצחון המורדים הלובים יגרום בוודאות רבה למרחץ דמים איום בקרב נאמני קד'אפי, אך הרי הם "מערבים" המורדים האלו (לכאורה) ולכן טבח אזרחים בצד השני הינו "כשר".

איננו מחסידי פוטין הרוסי, סין והליגה הערבית כמובן, אך במקרה זה הגינויים החריפים שהללו פרסמו כנגד הפצצות האזרחים נאמני קד'אפי והטבח שערבו בהם כוחות הקואליציה, הגינויים היו נאותים הן מהפן המוסרי והן מהפן המדיני-תועלתיהללו כבר מכינים את שקיעת המערב הוודאית באזורנו ועליתם שלהם לכוח עיקרי במזרח התיכון על פני האמריקנים אשר בכל תסריט עתידי, עקב אווילותם המדהימה עומדים לאבד את עולמם באזורנו.

בראיה כוללת, הפצצות הקואליציה בלוב כנגד המשטר אינן לגיטימיות שהרי לא זה היה המנדט שקיבלו ממועצת הביטחון ואינן מוסריות באשר מהוות התערבות גסה בעניניה הפנימיים של מדינה ידידותית. אך יותר מכל, הפעולה המערבית שם הינה קצרת ראות, אמור מטופשת להלל המעידה על איכות המנהיגות המערבית ד'היום ונותנת רגלים לסברה כי שקיעת המערב תולדתה באנשים קטנים המנסים לנהג ארועים הגדולים על מידותיהם.

לקורא הפרגמטי כבר ברי כי לא "זכויות האזרח הלובי המדוכא" ולא " קדושת הדמוקרטיה" הן שהניעו את תקיפות המערב בלוב. למעט הסיבות שכבר תוארו לעיל הרי קיימת סיבה נוספת מכרעת. המערב ובפרט אירופה, מקווה כי תמיכתו במורדים תעתיר עליו נפט זמין וזול וככל שעתודות הנפט העולמיות המוכחות הולכות ומתדלדלות וכמובן מתיקרות בהתאם, כך אין לזלזל בשליטה אירופית ישירה - או באמצעות אזור השפעה, על שדות הנפט הלובים. אך האם הדבר מצדיק כיבושו של העם הלובי על ידי מדינות הקואליציה ובעקבותיה נחץ איסלמי נוסף כנגד המערב? שאנו. שאם כך, צודקים המוסלמים בטיעוניהם כנגד "הצלבנים" הקולוניאלים מהמערב

אין גם להתעלם מטיעוניו של קד'אפי הגורס כי לג'יהאד העולמי (ואל קעידה) יש יד ורגל בכל הנעשה במרידות לוב הנוכחיות וכי במדה ויעלו המורדים לשלטון הרי לא רק שהמערב לא יהנה ולו כזית מפירות הנפט הלובי אלא אף לוב תהפוך לעוד בסיס טרור עתיר ממון ממש במרכז הכרס הרכה הארופאית. בל נישכח כי הבסיס האיסלמי הראשון בקוסובו כבר התיצב (באדיבות קלינטון האמריקני) וכעת תוספת טרוריסטית לובית לכך תהיה מכרעת.

וכך מה תיקנו חכמים בתקנתם? הבה נניח כי המורדים הלובים יגברו על כוחות קד'אפי ויתפסו את השלטון בלוב. ואז מה? מה הישיג המערב בכך? קד'אפי ממילא היה בעל זיקה למערב, הנפט הלובי ממילא זרם לאירופה בעיקר, לוב היוותה ממילא חייץ כנגד השפעה איראנית וג'יהאד איסלמית, קד'אפי ממילא התפרק כבר מנשקו האסטרטגי וכך מה נשתנה, או מה ישתנה? הרי רק האווילים בנינו יכולים לצפות לפריחה דמוקרטית בלוב (או בכל מדינה איסלמית אחרת במשך העשורים הבאים). קרוב לוודאי שתקום מראית עין של כעין דמוקרטיה אשר תסתיר בחובה משטר טוטליטרי אחר בעל אוריאנטציה לא ברורה.

כך בתרחיש האופטימלי. אך במדה ויעלו איסלמיסטים קיצונים לשלטון בלוב (בהעדרו של קד'אפי) וזה התרחיש אפשרי בהחלט (בשלב שני או שלישי של הארועים), הרי שעל האירופאים להכין איש איש את שטיח התפילה וכל אישה תתכבד ותכין את הבורקה. אירופה תיכבש על ידי האיסלם והללו לא יוכלו לעשות דבר כנגד.

ובאם ישמר קד'אפי את שלטונו בלוב, האם אי מי שהוא מצפה כי לא יעשה כל שביכולתו לבוא חשבון עם המערב לאחר התקיפות כנגדו? מבחינתו של קד'אפי המערב הפך מבעל ברית לאויב והאיש זה המונע על ידי אמוציות (בנוסף להיותו פיקח לא קטן) יעשה כל שביכולתו כעת להשקות את אירופה והאמריקנים קובעת רעל.

ובאשר לנו בישראל, כל הנאמר לעיל אינו מאיר לנו פנים. האיומים על ביטחון ישראל רק יגברו. ארה"ב עומדת להיות מסולקת או מודרת מהשפעה בזירה בטווח שנים קצרות (סילוקו של חוסיין אובמה בתוך כשנתים אפשר ויטיב המשוואה במעט). רוסיה וסין הינם לקוחות קשים ונוקשים וגרוע מכך, פרגמטים קיצונים אשר ענינים שבמוסר וטובת ישראל אינם בראש מעייניהם. בשורה התחתונה, המערב ספג מכה יוקרתית אנושה בכל התנהלותו העכשווית במזרח התיכון ולכן תמיכתו בנו, אם וכאשר תוטב בעתיד, לא תהווה אז משקל מכריע עבורנו לנוכח ההשפעה האיראנית, סינית ורוסית אשר תחל לפרוח באזורנו בעתיד הקרוב.

בשרשרת מאמרים אשר פרסמנו לפני כשנתיים, הפגענו בקובעי המדיניות הישראלים להתיר באורח מידתי את זיקתנו לאמריקנים ולפתוח במהלכים אמיתים להידוק הקשרים (צבאים בעיקר אך לא רק), עם רוסיה וסין אשר בעני רוחנו ניתפסו ככוח העולה הבא באזורנו אכן, נעשו דברים, שר חוצנו ליברמן וראש ממשלתנו בנימין נתניהו אכן עמלים על הידוק הקשרים אך המלאכה לא הושלמה וקיים חשש כי נעמוד בפני שוקת מדינית שבורה בעתיד הקרוב והפעם לא שוקת ווירטואלית כיחסינו עם המערב אשר ממילא לא הניבו דיבידנדים רבים עבורנו, אלא שוקת שבורה מעשית-קיומית באזורנו.

האם קיים כעת מזור לנעשה באזורנו? לא, לא בעתיד הקרוב.מצב הכאוס העכשווי עדיין ישרור לזמן מה, אפשר כי למספר שנים לעבר העתיד. האירופאים והאמריקנים (בעיקר ממשל אובמה אך לא רק), כה הקדיחו את תבשיל המזרח התיכון עם יפי נפשם ההדיוטי בפיהם וצביעות ללא גבול בליבם, עד כי ניתן לאמר לגביהם כי מה שטיפש אחד (חוסיין אובמה) יכול לעולל, עשרה חכמים יתקשו לתקן. מה עוד שכך או כך, בעולמנו כיום אינך יכול לאתרעשרה חכמים משכמם ומעלה.

ניראה כי הזמן יישב את מצב הדברים לחיוב וכיאות בסופו של יום, באשר החיים נימשכים, גם במזרח התיכון, אך נקווה כי תעמוד לנו בישראל חוכמתנו לנווט נכוחה בין הרעמים והברקים הצפויים עלינו באזורנו, עדי אז.

אהרון רול

amroll@sympatico.ca

www.aaronroll.com

http://www.global-report.com/aroll/

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אהרון רול

מאת: אהרון רולאקטואליה21/01/13579 צפיות
קיימת אנומליה מוזרה במקומתינו, רעיונות השמאל בישראל לגבי הפתרונות המדיניים האפשרים הם אשר הביאונו אל עברי פי פחת מהבחינה המדינית ובעקבותיה אפשר כי גם מהפרספקטיבה הביטחונית.

מאת: אהרון רולאקטואליה17/01/13497 צפיות
זה זמן כי עלינו לחדול מההתחסדות הנילעגת באשר לפעולות בגידה של ישראלים ילידי המדינה וחניכי מערכת החינוך שלה הנוטלים חרות בנפשם ובמעשיהם הבוגדנים בעוד "טובת מדינת ישראל" בפיהם, בידיעה ברורה ובכוונת מכוון לפעול למען הרס המדינה בה הינם חיים וזאת למען מלא משאלות ליבם האישיות

מאת: אהרון רולאקטואליה17/01/13498 צפיות
מזה שנים שאנו תמהים אודות נבואות הזעם והאיומים הנלעגים של הכישלונרים הנבואיים הסדרתים בדבר יצירתה של מדינה דו-לאומית אחת ממערב לנהר וזאת במדה ולא נגיע להסכם שלום אשר בבסיסו נמצאות "שתי מדינות לשני עמים".

מאת: אהרון רולאקטואליה17/01/13560 צפיות
פטירתה של ענת גוב ז"ל ב- 9 דצמבר 2012 ,ממחלת הסרטן נתנה את האות לפתיחת "הילולת רבה גוב בעלת הנס". ואנו כלל לא ידענו כי ,המשיחה גוב, מהלכת בנינו במו רגליה. אשרינו שזכינו להתבסם ולהתעפר באבק רגליה.

מאת: אהרון רולאקטואליה07/01/13511 צפיות
דומה וכבר ראינו ושמענו כל האפשרי ממעללי התקשורת הישראלית, אך שוב אנו עומדים פעורי פה נוכח השרלטנות הבוטה, מחרוזות השקרים וחצאי האמיתות, עיוות המציאות למחוזות הדמיון – על גבול פתולוגיית הנפש,

מאת: אהרון רולאקטואליה26/12/12547 צפיות
יראה כי בוועדת הבחירות המרכזית הפועלת לקראת הבחירות הבאות עלינו בעוד מספר שבועות, מישהו משתעשע בסמים קשים וניראה כי המדובר בשופט אליקים רובינשטיין יושב ראש הוועדה.

מאת: אהרון רולאקטואליה29/11/12576 צפיות
הוכחה נוספת לאזלת המח של "כתבים בכירים" בערוץ 10, שרלטנות לשמה המסבירה מדוע הערוץ הכושל הזה מתדרדר לתהומות החידלון מאחר שהצופים מאסו בו, ניתנה לציבור מפי האתון, פלוני, עימנואל רוזן

מאמרים נוספים בנושא אקטואליה

מאת: אברהם פכטראקטואליה07/06/20125 צפיות
שאלת הסיפוח, שנחתמה גם במסגרת ממשלת האחדות, מעוררת מחלוקות בימין ובשמאל. יש קונצנזוס בציבור היהודי – כי גושי ההתיישבות הגדולים, בקעת ירדן וכמה נקודות בטחוניות אסטרטגיות, חייבות להשאר בידי ישראל, למען בטחונה. "תכנית אלון" – משופרת מותאמת לרוח הזמן, היא הפתרון הטוב ביותר כדי ליצור אחידות בין הגושים. בימין יש החוששים מהשם מדינה פלסטינית. תרגעו הערבים לא יסכימו. בשמאל – מפגינים עם דגלי פלסטין ואש"ף, כל מילה מיותרת.

מאת: אברהם פכטראקטואליה31/05/20156 צפיות
"בנפול אויבך אל תשמח ובכשלו אל יגל לבך". (משלי כד, 17) "ויצב את יהושוע בן נון ויאמר חזק ואמץ כי אתה תביא את בני ישראל אל הארץ אשר נשבעתי להם ואנוכי אהיה עמך". (דברים לא, 23) "ספרי מוסר יש לנו די והותר, אבל אנשי מוסר כל כך מעט". (יוסף חיים ברנר) "מה שיש מן הקיים במוסר, הרי הוא בנפשו של אדם, אבל לא בהגיון שלו ולא בהכרתו, כי אם במסתרי נפשו". (א.ד. גורדון)

מאת: אברהם פכטראקטואליה19/05/20193 צפיות
כולם מדברים על הליכוד, אף אחד לא מדבר על כחול-לבן – חייכו אכלתם אותה. גוש הימין של 59 מנדטים – נכנע למיעוט של 15 כחול-לבן, ובאים בטענות לליכוד. ממשלה מנופחת – בכירים מתייפחים. מעניין ומרגיז – כל הקבוצה של יפי השלטון והחוק, שזעקו מעל כל במה: "רק אחדות – רק אחדות", לא בחירות, הם אלה שעומדים היום בראש המחנה של ממשלה מנופחת, שמנה מיותרת ובזבזנית. הליכוד הפסיד במאבק, אם היו בחירות היה מתקבל 40 מנדטים ולגוש הימין היה שלטון ללא רוטציה.

מאת: אברהם פכטראקטואליה11/05/20217 צפיות
טוענים שבג"צ לא נתן אמירה ערכית - שמעתי טוענים בכל כלי התקשורת שבג"ץ לא נתן אמירה ערכית מוסרית. טעות: אמר במפורש, לכל אזרח עומדת חזקת החפות, אישום הוא חשד, לא אשמה מוכחת, הזיכויים הוכחה לכל האמירות. החלטת בג"צ פה אחד - פרשת הרפז- אילה חסון המקור הבלעדי ציטטה מתוך הקלטת שמנדבליט מבטיח לאשכנזי לסגור את התיק .לפרסם לחקור לא לטייח פן הכתם על היועץ. ישאר ויחליש את מעמד הפרקליטות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה09/04/20366 צפיות
הנימוקים של הפרקליטות שהועברו לבית המשפט העליון לא עומדים במבחן הסבירות המשפטית. ההנמקה שלהם רעועה ועקומה כמגדל פיזה – והראויות שמבססות לכאורה את האשמות, היא פירמידה של לגו שנופלת מעצמה מרוב טענות סרק. במקום להודות בטעויות או לאפשר לבית המפשט לבדוק יסודית וסופית את הטענות של הסניגוריה, הפרקליטות מתחפרת בעמדות רעועות מפחד של כשלון. אם זדורוב אשם – בית המשפט יקבע סופית ולא הפרקליטות.

מאת: אברהם פכטראקטואליה10/03/20451 צפיות
בחירות מספר שלוש – ושוב פלונטר פוליטי, חברתי, מתמטי שמתחלק לשניים בגדול או בשלושה עם נוריד או נוסיף את הרשימה המשותפת – האנטי ציונית שחלק מחבריה תומכי טרור. הערבים הם 20% מהאוכלוסיה ומגיע להם ייצוג הולם. אבל אם הם רוצים גם יחס הוגן, לא יקבלו אותו כל עוד ההנהגה שלהם תהיה בהרכב הנוכחי עם ח"כית נוסח יזבק, תומכת גלויה בטרור ובשהידים רוצחי ילדים. אין דוגמא בעולם הדמוקרטי בו יכול חבר פרלמנט להיות תומך טרור או אנטי אותה מדינה, ולכהן בפרלמנט, אם יש דוגמא – שתקום.

מאת: אברהם פכטראקטואליה14/02/20546 צפיות
ראיון עם פרופסור כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון, שפרסמה יחד עם שורה נכבדה של פרופסורים ומרצים, פשקוויל שממנו ניתן ללמוד, להבין, לפרשן – שעקרונות המשפט הפלילי היסודיים מזה דורות, לא קיימים במשפט הפלילי בישראל. בין היתר טענה הגב' כרמי שברגע שהפרקליטות מגישה כתב אישום ובמיוחד היועץ המשפטי לממשלה החשוד לכאורה, הופך למורשע, מצורע, חייב פיטורין ועבריין לפי הרשעת התקשורת, וכל זאת כי הפרקליטות והיועץ חושדים בו, כלומר: "חזקת החפות" – וחזקת "הספק הסביר" – לא נמצאים יותר בסל המשפטי של האזרח.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica