חפש מאמרים:
שלום אורח
02.10.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שמנים אתרים-טיפולי אמבט

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/03/20111248 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אמבטיה עם שמנים אתריים יכולה להיות מרגיעה,מרדימה,ממריצה,מעוררת,מחממת, או מקררת.

היפוקרטס –רופא יווני אבי הרפואה המערבית מחבר ספר שבועת הרופאים.

כתב שאמבט ועיסוי עם שמנים מבושמים בכל יום הוא ערובה לבריאות טובה, בהצביעו על כך שההיבט הריפויי של האמבט וההנאה ממנו חופפים במידה רבה.

אנשים התרחצו האמבטיות משחר ההיסטוריה וממצאים ארכיאולוגים מעידים על כך שמרגע שאנשים החלו לחיות יחד בערים, הם בנו מרחצאות, שהיו בדרך כלל משותפים והפכו מוקד החיים החברתיים לפחות עבור בעלי הממון.
אמבטיות ארומטיות מוזכרים בכתבים הקדומים של תרבויות רבות.
השיטה הקדומה והפשוטה ביותר לבישום מי האמבט הייתה קשירה של אגד צמחים ארומטיים או פרחים בעלי ניחוח בתוך בד והנחתם במים תמציות צמחים שהוכנו באמצעות חליטה או השרייה היו דרך נוספת להוסיף את ניחוחו של הפרח וסגולותיו המרפאות למי האמבט, אך שמנים אתריים מספקים דרך פשוטה ונוחה להשגת תוצאה דומה .
אמבטיות ארומטיות הן אחת משיטות הטיפול והרב תכליתיות ביותר בארומתרפיה
היא יכולה להביא להקלה בכאבי שרירים ובעיות עור ולהוות אמצעי מונע לחולים שונים, בהתאם לשמנים שבהם בוחרים להשתמש.
ואולם,דומה שערכן הרב ביותר של האמבטיות הארומטיות היא בהפגת מתחים שהחיים במאה העשרים מושפעים בהם.
מספרן הרב של המחלות הנובעות ממתח הופך את הטכניקה הפשוטה הזו לברכה.
אחד ההיבטים החשובים של האמבטיות הארומטיות הוא העובדה שאפשר לעשותן בבית, בכל שעה,בין הביקורים אצל המטפל ובמידה מסוימת הן יכולות להחליף טיפולים אחרים,אם כי חובה להתייעץ עם ארומתרפיסט בכיר לפני בחירת השמנים.
ניתן לשלב את האמבטיות עם כל סוג טיפול כמעט של הרפואה המקובלת או המשלימה, מלבד הומאפתיה,שכן תרופות בעלות ריח עז יכולות לבטל את השפעות התרופות ההומאופתיות.
אם אתם נוטלים תרופות או סובלים ממחלה כזו או אחרת כאלה התייעצו עם ארומתרפיסט כדי לבדוק אם השמנים האתריים שאתם רוצים להוסיף למי האמבט יפריעו לטיפול.
ניתן לבחור מבין מספר שמנים לכל מטרה ויש כאלה שפעולתם המנטרלת קטנה יותר.
שיטת הכנתו של אמבט ארומטי פשוטה מאוד:
מלאו את האמבטיה במים חמים נעימים למגע ולפני שאתם נכנסים פנימה, טפטפו כ6 טיפות שמן אל תוך המים וערבבו בידכם.
אל תכינו את האמבט זמן מה לפני שאתם מתכוננים לשבת בו,משום שהשמנים האתריים נדיפים מאוד ועלולים לאבד את ערכם.
עדיפות להוסיף לשמן האתרי שמן בסיס שקדים,בגלל רגישות בעור,הדילול חיוני מאוד אם אתם מכינים אמבטייה לתינוק או ילד קטן.
ייתכן שתופתעו מכמות השמן הקטנה ביחס למי האמבט,אך די בכך.
השמן מתפשט ויוצר שכבה דקיקה על פני המים,שחלק ממנה ידבק לעורכם בעת שתיכנסו לאמבט.
חום המים יסייע לספיגת השמן דרך העור,וחלק מן השמן יתאדה ואתם תשאפו אותו.
חמש עשרה דקות של שכיבה באמבט מספיקות כדי שהשמנים ישפיעו.

(אין להישאר יותר זמן מהזמן שננקב)
בחירת השמנים תלויה בתוצאה שאתם מבקשים לקבל.
בין השמנים שמרבים להשתמש בהם מצוים הלבנדר להרגעה, להרפיית השרירים ולשיפור השינה. הקמומיל עוזר להירדם ונלחם באלרגיות בעור.
המיורן נגד הצטננות וכאבי שרירים,הרוזמרין להמרצה,במיוחד עם באמבטיות בוקר.
האשכולית,מרוממת את מצב הרוח ומשמשת כחומר אנטיספטי וכדאודורנט.

ניתן להשתמש כמעט בכל שמן אתרי באמבטיה,זה בתנאי שהתייעצתם עם ארומתרפיסט לפני השימוש.אתם יכולים,כמובן,לבחור שמן מסוים גם אם רק התחברתם לריחו,היות ולריח יש קשר לביטוי רגשי.

ההרפיה המושגת על ידי הטבילה באמבטיה מבושמת תביא לתועלת ואינכם צריכים לחכות עד שיהיו לכם כאבים או תחלו כדי ליהנות ממנה.
כאשר אתם בוחרים שמן רק למען ההנאה שבדבר,יהא זה נבון לבחון את תכונותיו כדי להימנע משימושים בשמנים מעוררים לפני השינה או בשמן מרדים בבוקר,למשל.

אמבטיות לכפות הרגליים

המרפאים בצמחים ומרפאים אחרים השתמשו באמבטיות לכפות הרגליים במשך מאות שנים.(מוריס מסיוג היה ידוע במיוחד כמרפא בשיטה זו ).

השיטה המסורתית היא הכנת חליטה מרוכזת מן הצמח שאותו בוחרים,או מתערובות של צמחים,והוספתם לקערה מים חמים מאוד, אך 3 או 4 טיפות של שמן אתרי בקערת מים יעילות באותה מידה.

ארומתרפיסטים העושים רפלקסולוגיה מצאו כי השילוב בין שתי השיטות מועיל מאוד.

נראה שהאמבטיה לכפות הרגליים יעילה יותר כאשר היא באה לאחר טיפול רפלקסלוגי,אך האדם עצמו יכול לעסות את כפות רגליו אם הוא איננו מכיר רפלקסולוג .

אמצעי זהירות

אין להשתמש אף פעם בשמנים אתריים בצורתם הטהורה שרוחצים תינוקות או ילדים קטנים,אלא יש לדללם בשמן פשוט,כמו שמן שקדים,או בשתיים שלוש כפות של חלב מלא.
השמנים האתריים כל כך מרוכזים שהם עלולים לפגוע בדפנות הקיבה העדינות אם בולעים אותם לא מדוללים,ומאחר שתינוקות נוהגים להכניס אצבעות לפיהם,חשוב מאוד להבטיח ששמן בלתי מדולל מפני המים לא ידבר לידיהם.שמן בלתי מדולל עלול לפגוע גם בקרנית העין והתינוקות נוהגים לשפשף את עיניהם בידיהם.טיפה אחת של שמן אתרי מדולל כראוי מספיקה לאמבט התינוק,ושתיים או שלוש טיפות מספיקות לפעוטות שרוחצים באמבטיה גדולה.

חלק מן השמנים האתריים עלולים לגרות את העור ואין להכניסם למי האמבט.

אנשים בעלי עור רגיש עלולים לקבל גירוי משמנים שאינם מסווגים כאלה ועליהם לדלל את השמנים תמיד לפני הכנסתם לאמבטיה.

אין להשתמש בשמנים ללא התייעצות עם ארומתרפיסט בכיר,או להכין תרכובות על דעת עצמכם שכן לשמנים האתריים השפעות כפולות .

תרכובות לאמבטיות :


אמבטיית בוקר מרעננת:

2 טיפות רוזמרין

2 טיפות פטיט גרין

2 טיפות אשכוליות

2 טיפות לבנדר

ניתן לעשות אמבטיה עם שמנים אלה גם לפנות ערב רחקי יום עבודה לרענון לקראת הפעילות בערב

אמבטיית בוקר להפגת עייפות מוגברת:

1 טיפה רוזמרין

1 טיפה קורנית

2 טיפות אורן

2 טיפות אשכוליות

אמבטיה להרגעה ולשיפור השינה:

2 טיפות לבנדר

3 טיפות פטיט גרין

2 טיפות מרווה בהירה

1 טיפה אורן

כל הנאמר לעיל הינו בגדר מידע ואינו המלצה או הוראה לשימוש עצמי. כל שימוש בשמנים אתריים והכנת תרכובות ייעשה בהמלצתו ופיקוחו של ארומתרפיסט בכיר אשר הוסמך לכך.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ניר חוכיימה עיסוי רפואי וטיפול בכאב

שיקום  אורטפדי,עיסוי רפואי,עיסוי רקמות עמוק

https://www.nir-massage.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה29/08/20117 צפיות
טיפול בדלקת פרקים אם המטופל מגיע בתחילת הופעת הכאבים ייתכן ריפוי מלא אבל אם יגיע בשלבים מאוחרים כאשר הוא סובל תקפה ארוכה לא בטוח שאפשר לבטל את כל הנזק שנגרם. ישנה חשיבות גדולה להגעה בתחילת הדלקת או לא

מאת: ניר חוכיימההריון ולידה12/08/20154 צפיות
תקופת ההיריון היא תקופה נהדרת ,עוצמתית ומשמחת עבור כל אישה,יחד עם זאת תקופת ההיריון מלווה בצורך לטפל בגוף ולסייע בהורדת כאבים ולחץ מגב תחתון וריפוי בצקות שמקשות על ההליכה .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/20194 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: ניר חוכיימהבריאות ורפואה כללי27/10/111089 צפיות
רפלקסולוגיה תומכת בכל מערכות הגוף, ולכן משפרת את העיכול, הרבייה, הנשימה ,הלימפה, המערכת החיסונית ומערכת האנדוקרינית.היא עוזרת לגוף לתפקד ברמה אופטימאלית, ומסייעת במניעת מחלות.

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה27/10/111344 צפיות
אילו מקרים חל איסור לעשות מסאז? מה חשיבותו של מסאז?באיזה שמנים משתמשים במסאז?איזה שמן מתאים לאיזה סגנון מסאז ?איזה ויטמינים יש בשמנים ? איזה מטרה הוא בא לשרת? איך בוחרים מטפל/מעסה?מה צריך לשאול את המטפל/מעסה בשיחה הראשונה ?מתי מומלץ לקבל מסאז? באיזו תדירות ?נדון בשאלה החשובה למטופל/ת מה כדאי לבחור מטפלת או מטפל? נדון בשמירה על צניעות המטופל מסאז ?ועל האתיקה המקצועית של המטפל, ועוד. לפניכם מדריך למסאז רפואי

מאת: ניר חוכיימהספא05/08/111127 צפיות
עיסויים עד הבית נחשבים כיום לפופלארים ביותר שכן הם מביאים את הספא עד הבית . מעבר לכך הנוחיות שבה אתה נמצא בביתך המעסה יותר לך את תחושת הספא במקום הטבעי שלך אווירת הנרות הקסומה,מוזיקת היוגה המצלצלת באוזנך,עיסוי מלטף בשמנים חמים שנוטפים ונוזלים לאורך הגוף, הרוגע והפינוק לו חיכית הגיע ועוד בבית שלך מה עוד יכולת לבקש.

מאת: ניר חוכיימהנשירת שיער07/04/111019 צפיות
עיסוי מקדם את הקשר בין הנפש לגוף צעד אחד קדימה בפעולתו על שני המישורים. שחרור מתח פיזי יכול להביא לשחרור רגשות. עיסוי מעורר התחדשות רקמות בגוף,מחזק מערכת החיסון,הרחקת רעלים שהצטברו,פינוי חומצות חלב,חיזוק גוף ונפש.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה29/08/20117 צפיות
טיפול בדלקת פרקים אם המטופל מגיע בתחילת הופעת הכאבים ייתכן ריפוי מלא אבל אם יגיע בשלבים מאוחרים כאשר הוא סובל תקפה ארוכה לא בטוח שאפשר לבטל את כל הנזק שנגרם. ישנה חשיבות גדולה להגעה בתחילת הדלקת או לא

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/20194 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/19905 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18875 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/18840 צפיות
כל סוג כאב בסופו של דבר כשהוא נהפך לבעיה כרונית, יהיה מוגר כטורדני. כאבי גב, צוואר, ראש ועוד.. אלו חלק מדוגמאות לסוגי כאב שכשאר הם הופכים לבעיה כרונית מאוד מאוד קשה לחיות אתם.

מאת: moraleרפואה משלימה24/07/18738 צפיות
לא מעט אנשים מחפשים במהלך השנים, אופציות לטיפול ייחודי, טיפול טבעי במחלות שונות, טיפול אלטרנטיבי כפי שנהוג לקרוא לו לא פעם. יש לכך הסברים פשוטים למדי, החל מכך שקיים קושי מסוים לעבור טיפול אצל רופא רגיל מסיבות שונות, כלה בכך שקיים חוסר אמונה בכל מה שקשור לטיפול רגיל, מערבי, קונבנציונלי, או שפשוט כל הטיפול הרגילים נוסו ולא צלחו, אז יש ניסיון לעשות טיפול אחר.

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/06/18572 צפיות
היש פתרון טבעי לכאב כל שהוא? קצת קשה להאמין.. בעולם שכולו מלא פתרונות תרופתיים, מכשר, ניתוחים ועזרים רפואיים נוספים קצת קשה להאמין שיש משהו שממש טבעי במאת האחוזים עבור אלו הסובלים מכאבים שונים. במאמר שלפניכם נכיר לכם את שיטת הטיפול אוסטאופתיה שמבוססת על טהרת הטבעיות בלבד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica