חפש מאמרים:
שלום אורח
04.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך להתחיל להתאמן באומנות לחימה

איך להתחיל להתאמן באומנות לחימה ואיך לבחור אומנות לחימה מתאימה - גדעון זגהר

ישנן אומנויות לחימה רבות ומועדונים רבים ללימוד. לעיתים הבחירה מאיזו דרך להציץ לעולם אומנויות הלחימה אינה ברורה. הצצה לא נכונה יכולה אף להרחיק אותך מלימוד אומנויות לחימה בעתיד וחבל. אימון באומנויות לחימה זה דבר בריא, מחזק, מאתגר וכיף גדול. רוב מקומות האימון מציעים אימון ניסיון חינם וללא התחייבות. במאמר זה נציג מספר שיקולים שיעזרו לך לבחור איזו אומנות לחימה מתאימה לך ואיך לבחור מקום לאימון.

מהי מטרתך באימונים? זוהי שאלה שיש לך תשובה עליה, לפחות חלקית, וסימן לכך הוא קריאת מאמר זה. רוב אומנויות הלחימה יענו על הקריטריונים של פיתוח קואורדינציה, שיווי משקל, ביטחון עצמי ובריאות. אם נמשכת לעולם אומנויות הלחימה מהפן המדיטטיבי, יתאימו לך אומנויות לחימה סיניות פנימיות כמו טאי צ'י וצ'י קונג. אם הכראוגרפיה של התנועות היפות היא המניע שלך - תוכל להתאמן באומנויות לחימה כמו קונג פו, קרטה, ואומנויות לחימה מסורתיות אחרות. במידה ומטרתך היא לפתח יכולת קרבית, נשאלת השאלה כמה זמן אתה חושב שתרצה להשקיע בכך. אם אין לך הרבה זמן ושאיפתך ללמוד הגנה עצמית במהירות, מומלץ ללמוד זאת באופן ממוקד באימוני הגנה עצמית או בשיטות ספציפיות ומצויינות כמו קרב מגע. יתכן ויהיה קל יותר לקנות גז מדמיע. אם תרצה להשקיע מזמנך ליכולות קרביות אנו ממליצים על איגרוף, איגרוף תאילנדי, ג'יו ג'יטסו ברזילאי, ג'ודו והאבקות. כל אומנות לחימה שהוזכרה מכילה פתרונות קרביים טובים מאוד למצבים קרביים מוגבלים ולכן אומנות ה MMA שמשלבת את כל אומנויות הלחימה הקרביות היא המתאימה ביותר. כל אומנות לחימה יכולה לפתח הבנות רוחניות כל עוד מתאמנים באוירה נכונה, במודעות נכונה ובכנות.

המאמן הוא המפתח שלך לכניסה חלקה וטובה לעולם אומנויות הלחימה. מאמן טוב חשוב יותר מסוג אומנות הלחימה עצמה. שים לב להקשבה שלו ולאופן בה הוא מתקשר איתך ועם התלמידים האחרים. תקשורת טובה היא המפתח הבסיסי לאימונים ולהדרכה טובה. ישנם פה ושם מאמנים שמצביעים על השמועות שהם מפיצים, שהם אלופי הארץ או העולם, יש להם את החגורה הגבוהה ביותר בישראל, הם מאמנים את המוסד והם המציאו שיטת לחימה חדשה. כל אילו לא יעזרו לך בלימוד אומנות לחימה. אחד הסימנים למורה טוב הוא היותו תלמיד וותיק של מורה אחר. האם יש לו קשר לימודי קבוע עם מורה, ממתי, מיהו אותו מורה ואיך זה בא לידי ביטוי באימון. יש להמנע ממורים שה"השראה" נחה עליהם והם לא מקבלים הוראה ממורה בשר ודם.

שים לב לתלמידים בקבוצה. רמת המתאמנים בקבוצה מעידה על רמת המאמן. ככל שהפער המקצועי בין רמת המתאמנים לרמת המאמן קטן יותר – כך רמת ההדרכה של המאמן טובה יותר (בהנחה שרמתו המקצועית של המאמן טובה). שאל מיהו התלמיד הבכיר ביותר וכמה זמן הוא מתאמן. ככל שיש יותר תלמידים וותיקים כך גדלה האפשרות שיש מה ללמוד, התוכן מעמיק וסביבת האימון מאפשרת התמדה.

קרבות אימון חייבים להיות חלק עיקרי משגרת האימונים באומנויות לחימה. תרגול טכניקות קבועות מראש זה אימון מצויין כל עוד מנסים להפעיל אותן בסימולציה של קרבות אימון. שים לב האם בקרבות האימון בני הזוג באמת מתנגדים אחד לשני. אם כן זה סימן טוב.

פציעות אינן דבר הכרחי בתרגול אומנויות לחימה. כללי בטיחות ברורים, גישה של מאמן ואוירה כללית טובה של קבוצה יורידו את אחוז הפציעות לרמה נמוכה מאוד. שאל עצמך האם אתה מרגיש בטוח באימון. מעבר לפציעות אקוטיות של פגיעה, שים לב האם המאמן נותן דגשים לפציעות אורטופדיות בדגשים לתנועה נכונה.

תן מחשבה ללוגיסטיקה של האימון. כלומר, כמה פעמים תוכל להתאמן בשבוע אם תרצה להוסיף אימונים, מה מחיר האימונים (צריך להיות בין 250-350 שקלים לחודש ולפחות שני אימונים בשבוע), כמה זמן לוקח לך להגיע לאימון והאם תוכל להתמיד בכך כשיתעוררו קשיים נוספים.

זכור שאתה אורח והתנהג בכבוד כלפי המורה והמתאמנים.
בהצלחה.

jja.co.il - האקדמיה לג'יו ג'יטסו ו MMA בישראל

 





 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

האקדמיה לג'יו ג'יטסו ו MMA בישראל - jja.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גדעון זגהר

מאמרים נוספים בנושא ספורט וכושר גופני - כללי

מאת: דניאל מלמדספורט וכושר גופני - כללי11/02/20451 צפיות
כולם היום קונים בגדי ספורט באינטרנט, חברה שמספקת מבחר גדול של בגדי ספורט אונליין לגברים ונשים. בגדי ספורט איכותיים מאוד, נושמים והכי נמכרים בעולם בכל ענף הספורט. המאמר הבא יסביר לכם כיצד נכון לקנון בגדי ספורט אונליין. קריאה נעימה

מאת: הדסהספורט וכושר גופני - כללי03/10/171985 צפיות
מי מאתנו לא ראה דשא סינטטי במגרשים. בתקופה האחרונה אנו זוכים לעלייה בכמות המגרשים אשר החליטו להחליף את הדשא הרגיל שלהם בדשא סינטטי ולכך סיבות רבות. במאמר זה נשתדל לפרט ולהסביר מה הם היתרונות והחסרונות ברכישת דשא סינטטי למגרשים חיצוניים או פנימיים. בכדי להחליט מה מבין כל סוגי הדשא עדיף חשוב להבין מה הוא בעצם דשא סינטטי.

מאת: הדסהספורט וכושר גופני - כללי17/08/172563 צפיות
עכשיו קיץ ורב הילדים נמצאים בחופש הגדול. ברור לכולם שילד בגיל 12-16 לא ישב בבית כל החופשה, אלא יצא החוצה לשחק במגרשים. בכל שכונה ברחבי הארץ ניתן למצוא מגרשי ספורט עם מתקני ספורט רבים. במקרים מסוימים ניתן למצוא אפילו כמה מגרשים באותה שכונה מה שנותן לאותו ילד בקיץ חופש בחירה במקום בילוי המועדף עליו.

מאת: הדסהספורט וכושר גופני - כללי06/08/173057 צפיות
אין ספק שפעילות גופנית בימינו תופסת מקום חשוב אצל האנשים ורובנו מבינים שבכדי להישאר בריאים יש צורך בלבצע פעילות פיזית בתדירות גבוהה. בזכות פעילות פיזית אנו שומרים על הגוף שלנו ומפחיתים את הסיכוי למחלות שונות בעשרות אחוזים. ישנם מקומות רבים בהם ניתן לבצע פעילות פיזית. ניתן למצוא ברחבי הארץ חדרי כושר רבים, ולאלו שאוהבים להתאמן בחוץ יש את מגרשי הספורט.

מאת: דניסספורט וכושר גופני - כללי30/03/172751 צפיות
איך תוכלו להגדיל את סיכויי הזכייה שלכם בווינר? בעזרת קהילת מהמרי ווינר מקצועית שתוכל לעזור לכם להחליט על מה ומתי להמר.

מאת: רוני הכהןספורט וכושר גופני - כללי04/07/162390 צפיות
עד אשר התרופה המיוחלת תגיע גם אל תחום הדימנציה אפשר להאט את התקדמות המחלה על ידי תרגילים של שיפור זיכרון שמאפשרים להעניק את הטיפול החשוב שמאפשר עוד שנים ארוכות של חיים איכותיים.

מאת: פבלספורט וכושר גופני - כללי29/04/162485 צפיות
מקורות אנרגיה עיקריים לעבודת שרירים תקינה הם: 1. קישורי פוספט - אדנוזין טריפוספט (ATP) וקראטינפוספט (KP) 2. פחמימות- גלוקוז וגליקוגן. 3. שומן 4. חלבון, אך לשמחתנו, באספקת האנרגיה של הגוף יש לו תפקיד שולי, רק במקרה של רעב או אימונים מטישים וארוכים המנגנון מופעל.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica