חפש מאמרים:
שלום אורח
27.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מלח ואבנית במים

מה יש בים המלח הזה שעושה לנו כל כך טוב?

נבין ממה מורכב מלח: תרכובת המורכבת מקטיונים (אטומים ומולקולות בעלי מטען חיובי) ואניונים (בעלי מטען שלילי). המטען של התרכובת הוא ניטרלי.
ריכוז המלחים הגבוה בים משמש לתעשיה שלמה של הפקת אשלגן, ברום ומגנזיום. אך לא רק לתעשייה משמשים מים אלו – ים המלח נחשב לבעל סגולות מרפא – גם כמויות המלח שבו מחטאות כל פצע בגוף ומסייעות לעור נקי ובריא יותר, וגם מאגרי בוץ ומים חמים הנמצאים שם מסייעים להרבה בעיות עור, כמו אוסטיופורוזיס.

שמו השני, והנפוץ יותר בעולם, הוא ים המוות, זאת כיוון שחיים לא יכולים להתקיים במים אלו. אולם, באיזור הים ישנן שמורוות טבע ייחודיות שאפשר לראות בהן איך בכל זאת חי וצומח יכולים להסתגל למים מלוחים ולתנאי האקלים השרביים מאד באיזור.

מעניין לגלות כי ים המלח נוצר בעיקבות תופעת תנועת הלוחות שנוצרת בעיקר בעקבות רעידות אדמה. הים ממוקם במרכז השבר הסורי-אפריקאי, איזור שחשוף לרעידות אדמה תכיפות. בגלל מיקומו האסטרטגי הוא נתון לשינויים תמידייים.

אז גם אם עורכם מושלם, כדאי לקפוץ מידי פעם לים המלח על מנת לצוף ברוגע הטוטאלי, ולהזהר לא לבלוע מים – זה מאד לא טעים.

מים קשים אשר עשירים במינרלים, סידן ומגנזיום (שהם היוצרים של אבנית במים), לא רק שלא מזיקים לבריאותנו, אלא חשובים וחיוניים למערכות גוף האדם.
הבעיה מתחילה כשאותם מינרלים מתגבשים והופכים להיות אבנית במים, ועלולים לגרום נזק לשיניים, להצטברות אבנית על השן, לדלקות חניכיים ועוד.
אז מה אפשר לעשות בשביל שהמינרלים, הסידן והמגנזיום שכה חיוניים לנו לא יאבדו? או שעדיף להתפשר על התגבשות אבנית במים?
רופאים בכל העולם טוענים כי שתיית מי ברז מסוננים עדיפים בהרבה על שתיית מים מינרליים מבקבוקים, כיוון שהם מים רכים לגמרי, ללא הסידן והמגנזיום.
נזק האבנית במים לא מסתכם בפגיעות בחלל הפה, הנזק נגרם גם לצנרת הבית ולברזים, לדודי שמש, גופי חימום שונים. המצב הנגרם הוא, למעשה, שהאבנית במים היא חומר מבודד והיא גורמת לכך שאנו מחממים קודם כל אותה, ורק אחר כך את המים.
הפתרונות המוצעים לנו הם רבים ומגוונים, החל ממערכות סינון פשוטות במסננות בעזרת העברת המים דרך מסננת עם חורים קטנים מאד, כלה במערכות סיליפוס (המוכרות גם בשם פולי פוספסט) ועד למערכות מגנטיות המושכות אליהן סידן ומגנזיום בעזרת מטענים חשמליים.
האבנית במים נתונה לפתרון פשוט ביותר כל עוד מטפלים בה בזמן ודואגים למנוע אותה לאורך זה. אל תתנו לצנרת שלכם להתמלא בה.

 תגיות המאמר: אבנית


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

www.ecoservice.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיטל חדר

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/09984 צפיות
משאבות מים להגברת לחץ המים נצטרך להתקין לרוב בבניינים בעלי קומות, בהן המים בקומות הגבוהות יותר הם בעלי לחץ נמוך. משאבות מים משמשות להעברת חומר זורם ממקום אחד לשני, להגברת לחץ ולמהירות הנוזל. הצנרת העירונית מספקת לנו מים בלחץ של כ-3 אטמוספרות, כשאשר בלחץ כזה, כבר בקומה הרביעית הלחץ מגיע ל1.5 אטמוספרות – שזהו לחץ נמוך מידי למקלחת, ואם הצינורות מיושנים ועם חלודה – אז לחץ זה לא יספיק גם לצרכים פשוטים יותר, כמו שטיפת כלים.

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/09864 צפיות
מהי מערכת ASF ולמה כדאי להתקין אחת כזו? מערכת ASF היא מערכת מגנטית למניעת אבנית. היא מסננת את המים ממוצקים כמו חול, חלודה, לכלוך וטפילים. הטיפול נעשה בשני מישורים: *כדורי הסיליפוס המוכרים אשר מונעים התגבשות של אבנית על ידי שינוי המבנה המולקולרי שלהם. *מגנטים חזקים אשר מפרידים את מרכיבי האבנית ומבודדים אותה מהמים.

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/091129 צפיות
ריכוך מים הוא מושג שנתקל בו רבות כשנחפש מסנני מים לבית, בואו ננסה להבין מה בדיוק משמעותו. ריכוך מים זו למעשה פעולה המפחיתה את ריכוז יוני הסידן והמגנזיום במים. ללא פעולה זו, ישנה נטייה לסידן ומגנזיום פחמתיים להדבק למשטחים של צינורות וגופי חימום (תופעה המוכרת לנו יותר בשם אבנית) אך לא רק. חומרים אלו מגיבים רע עם חומרי סבון למיניהם, ומפחיתים את כושר הניקוי וההורדה של חומרי הניקוי השונים מכלים.

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/09987 צפיות
מהם מים קשים ולמה להעביר אותם תהליך ריכוך? המים הקשים הם משקעים אשר סופחים מהאדמה מינרלים, מלחים, סידן, מגנזיום ולעיתים עוד. ההגדרה להאם המים קשים ועד כמה תלויה בכמויות הסידן והמגנזיום שבהם, כשהסקאלה מתחילה ב:עד 20 מ"ג לליטר למים רכים ומעל 120 מ"ג לליטר למים קשים מאד. המים בישראל מוגדרים בין קשים לקשים מאד (תלוי במקור המים הספציפי). הסידן והמגנזיום טובים לנו. אז למה בכל זאת יש להעביר אותם תהליך ריכוך?

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/091911 צפיות
המצאות אבנית, כלור וחומרים כימיים שונים במי השתיה שלנו גורמים למחלות קשות בכבד, בכליות ועוד. מזה שנים רבות משווקים מטהרי מים ביתיים למיניהם הפועלים על טכנולוגיות שונות. אחת מהן היא שיטת הסיליפוס. הסיליפוס מיועד לריכוך מים (כולל מי שתיה), הוא מורכב מפוליפוספט של נתרן, סידן, מגנזיום וסיליקט. הסיליפוס משחרר את המים כמות זעירה של זרחן (ריכוז של 1-3 מ"ג לליטר. לצורך השוואה, על פי המלצות רשויות הבריאות בארה"ב, הצריכה היומית המומלצת של זרחן לאדם היא 800 מ"ג ליום).

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/091365 צפיות
מסנן אבנית הוא כבר מזמן לא קנקן פשוט שמעביר מים לאט ומנקה אותם מאבנית בלבד. הפיתוחים של ימינו איפשרו לנו ליצור מסנן אבנית כמערכת שלמה שגם מונעת את האבנית עוד לפני שהיא נוצרת, וגם מנקה את המים מלכלוך אחר (חול, חלודה, טפילי מים ועוד).

מאת: מיטל חדרבריאות ורפואה כללי06/07/091066 צפיות
מציעים לנו היום בפרסומות בעיתונים ובטלוויזיה עשרות מוצרים שונים למניעת אבנית, אבל האמת היא שרבים מהם מזיקים לבריאותנו יותר משמועילים. החוכמה במניעת אבנית היא לא הפרדת האבנית מהמים. האבנית מורכבת מחומרים שגופנו חייב להיות ניזון מהם. החוכמה במניעת אבנית טמונה בלא לתת לאותם החומרים את הזמן להתגבש ולהפוך לאבנית בצורתה המוכרת והמזיקה.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/20215 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20404 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/19960 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18792 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18942 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181921 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

מאת: ליאורבריאות ורפואה כללי16/07/18609 צפיות
יישור שיניים למבוגרים במחיר מיוחד, מאפשר למי שלא עברו טיפול כזה בעבר, ליישר את השיניים. יישור השיניים, מבוצע בעזרת מכשירים מיוחדים. טיפול ליישור השיניים, מבוצע מגיל שמונה שנים ואילך.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica