חפש מאמרים:
שלום אורח
19.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

העסקת עובד זר בסיעוד - כל המידע הנדרש בתחום

מאת: tiloniבריאות ורפואה כללי15/07/2021673 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עם השנים יקרים לליבנו הופכים סיעודיים. קיימת האפשרות להעסיק עובד זר לסיעוד. ניתן למצוא חברות סיעוד שמסייעות בעניין הסיעוד. לפני שנכנסים לעניין של עובדי סיעוד, כדי להבין מעט את הפרמטרים שיש לקחת בחשבון – זאת כדי להימנע מטעויות אפשריות.

בתחום הסיעוד קיימת אי בהירות מבחינת החוק, המעסיק שהוא גם בנו או בתו של הקשיש מניח שניתן לסמוך על כל הטענות של חברת הסיעוד. המעסיק לעתים מתעלם מהאינטרס של חברת הסיעוד. על כן לא מעט חברות מגישות תביעות נגד קשישים ומשפחותיהם.

עובד זר עובד 24 שעות ביממה ויותר מ-6 ימים רצופים – ובמקרים רבים מקבל שכר מינימום או אף פחות מכך. על אף שעובד זר סיעודי מקבל בחינם לינה, אוכל והוצאות דיור נלוות, למעסיק אסור לנכות משכרו של העובד יותר מ-280 בחודש בגין ההוצאות האלה.

 

תביעות שכר עובדים זרים

בימים עברו, היו עובדים זרים שהגישו תביעות לקבלת שכר על עבודה בשעות נוספות, כאשר רבים מהם קיבלו תוספת שכר חלקית על עבודה זו. בית הדין קבע לאחרונה שעובד זר לא זכאי לקבלת פיצוי בגין שעות נוספות של עבודה, אך עובדים מגישים תביעות לקבלת תשלומי שכר מינימום מהמעסיקים בגין שעות העבודה שבוצעו מעל למשרה מלאה.

הפשר שכר מינימום שנתבע מסתכם במאות שקלים על כל חודש של עבודה. החוק מחייב תשלום של שכר מינימום של 4,100 שקלים על ביצוע 8 שעות עבודה ביום. אין היום עובדים זרים שעובדים מתחת ל-8 שעות עבודה, וכיוון שהמעסיק אינו עוקב אחר מספר השעות, העובד הזר עשוי ליהנות מתשלום נוסף בתום ההעסקה.

על כן יש לוודא שהעובד הזר אינו עובד יותר מ-8 שעות ביום (או 186 שעות בחודש). כדאי לערוך רשימה יומית לשעות העבודה שבוצעה מדי יום. רצוי גם שהעובד יחתום על רישום זה. אם עולה צורך בשעות עבודה נוספות מעבר למשרה מלאה, כדאי לשקול להעסיק עובד נוסף.


שכר עובד זר סיעודי

עובד זר סיעודי זכאי לקבלת תשלום שכר מינימום, נוסף על דמי נסיעות, דמי הבראה (אחרי שנת עבודה), פנסיה, פדיון חופשה (בתום ההעסקה), ביטוח רפואי וכן תשלום בגין עבודה בחגים ושבתות.

על חברת הסיעוד להשתתף ברכיבי השכר השונים, על פי היקף שעות שירותי הסיעוד, כפי שאושר על די המוסד לביטוח לאומי. רצוי לוודא כי כל רכיבי השכר משולמים כהלכה ובמועד.

הזמנה של עובד זר סיעודי נעשית על פי רוב על ידי חברת כוח אדם בעלת היתר ממשרד הפנים לעשות זאת. גם המבקש / המעסיק עצמו יכול לפתוח בתהליך הבאת עובד זר, אך יהיה עליו לספק מידע בנוגע לזהות העובד והיכרותו עמו (לרוב בהתבסס על היכרות אישית) על מנת לשלול אפשרות לתיווך.

אם הבקשה מאושרת על ידי הגורמים העוסקים בדבר, תישלח הודעה מתאימה לקונסוליה הישראלית במדינה ממנה מגיע העובד על מנת להסדיר את עניין הגעתו ארצה. עם כניסת העובד יקבל העובד הזר ויזת שהייה ועבודה (ב/1), ולאחריה, בהתאם להיתר עסקה בתוקף, תונפק לאותו עובד אשת שהייה ועבודה לשנה.

למידע נוסף, קראו את המדריך להעסקת עובד זר בסיעוד

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת tiloni

מאת: tiloniעסקים - כללי03/10/21404 צפיות
כיול משקלים נעשה על ידי מעבדת כיול מוסמכת, אשר ברשותה קיימים כל האמצעים והציוד המקצועי הנדרש לביצוע כיול מדוייק של משקלים עד כמה שניתן.

מאת: tiloniעסקים מקוונים23/03/211019 צפיות
כולנו מבינים את החשיבות בשירות הלקוחות של העסק להצלחתו של העסק – מדובר בחלק חשוב ומהותי בהצלחה. אם משקיעים באופן מספק בשירות הלקוחות, הצורך של כל לקוח נענה באופן מידי (או כמעט מידי). תנאי בסיסי לכך הוא לדאוג שתהיה תשתית טלפונית מתאימה להיקף העסק

מאת: tiloniאבטחת מידע23/03/211069 צפיות
מספר טלפון וירטואלי הוא מבין הטרנדים החזקים ביותר שקיימים בשנים האחרונות בעולם התקשורת והטלפוניה לעסקים. מספרים אלה מתאפשרים בעזרת טכנולוגיות תקשורת מתקדמות וכך מאפשרות לנו ליהנות ממספרים שהם לא פחות מקווי טלפון, וללא צורך בהרכבה של תשתית פיזית בעסק

מאת: tiloniהריון ולידה17/01/211267 צפיות
לפניכם השוואת יתרונות וחסרונות עבור 2 המוצרים הנפוצים להכנת בקבוק לתינוק - קומקום חשמלי או מכונה להכנת בקבוק?

מאת: tiloniריהוט 12/11/20975 צפיות
אז קנים בית חדש? מזל טוב! סוף סוף יש לכם האפשרות לרכוש את דירת החלומות שלכם ולא לגור בשכירות. סוף סוף תוכלו לעצב את הדירה בדיוק לטעמכם, לבחור את צבע הקירות, הריצוף או הפרקט, הוילונות ועוד. זה עכשיו זה שלכם!

מאת: tiloniתכשיטים27/08/202008 צפיות
מכשירי שקילה שונים נבדלים האחד מהאחר במספר דרכים – מבחינת החפצים הנשקלים, מבחינת הגבלות המשקל, מבחינת נוחות השימוש, מבחינה טכנית ומבחינת אופן שימוש (שימוש בוו שקילה, צג מקצועי או תוספים חשובים אחרים). ברור לכל ילד ששקילת תכשיטים אין דינה כדין שקילת כלי רכב או חומרים כימיים.

מאת: tiloniתעשייה28/07/20813 צפיות
קופות רושמות עברו שינויים רבים ומשמעותיים מאז הוכנסו לראשונה לשימוש בסוף המאה ה-19. בשנים האחרונות אנו עדים למעבר הדרגתי לקופות ממוחשבות. קופה ממוחשבת מציגה שילוב חכם של תכונות המועילות לעסק, כפי שיוסבר בקצרה בהמשך.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: אבי דוידיבריאות ורפואה כללי04/01/2280 צפיות
איך בוחרים נכון קלנועית שמתאימה לכם ופותרת את בעיית הניידות.

מאת: עופר שלובריאות ורפואה כללי24/09/201136 צפיות
היפוגליקמיה, היפרגליקמיה, סוכרת, סוכרת נעורים, סוכרת סוג 2, סוכרת סוג 1

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי31/05/20947 צפיות
חושדים שיש לכם סינוסיטיס? הכנסו וקיראו על התסמינים והאבחון ועל דרכי ההתמודדות עם המחלה.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/201210 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20982 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/191306 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/181118 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica