חפש מאמרים:
שלום אורח
07.03.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

נוהל הפעלה של מתקנים מתנפחים – חלק 1

מאת: עופר רשקסחוק ומנהל15/05/2011894 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מאמר זה מציג את נוהל הפעלה של משרד החינוך למתקנים מתנפחים נכון למרץ2008.

1. כללי

א. פעילויות מתקנים מתנפחים נפוצות בארץ בכלל ובמסגרת אירועים במוסדות חינוך בפרט. במהלך השנים האחרונות אירעו מספר תאונות, חלקן קשות ובהן נפגעו תלמידים במסגרת אירועים בהם היה שימוש במתקנים מתנפחים.

ב. מתוך תחקירים מעמיקים שנעשו במערכת החינוך וכללו ניתוח הכשלים והגורמים של התאונות, הוסקה מסקנה שיש לנקוט בפעילות הכנה וארגון מחייבות אשר יובילו להפעלת מתקנים אלו באופן בטוח יותר.

ג. בשנים האחרונות גדל מגוון המתקנים המשלבים טיפוס, גלישה, קפיצה, פעילות מים, רכיבה ועוד.

ד. מתקנים אלו הופכים מורכבים ודורשים מיומנויות הולכות וגוברות והשגחה על ילדים בזמן הפעילות.

ה. עובדה זו דורשת מצד המפעיל רמת פיקוח בקרה ומיומנות הולכת וגוברת.

ו. עקב התפתחותו של ענף זה בקרב פעילויות ילדים ונוער ושימוש במתקנים אלו באירועים , ברשויות המקומיות ובמוסדות חינוך, ביקש משרד הפנים לכלול את הנוהל הקיים במסגרת המחייבת את המפעילים ברישוי עסקים בהתאם לנוהל והנחייה זו.

ז. לפיכך, פעילות זו מחייבת מצד הנהלת מוסד החינוך או תנועת הנוער תשומת לב רבה והשתתפות פעילה בהשגחה והכנה של פעילות זו.

ח. הערה : נוהל זה נכתב בהתאמה לתקן האירופאי העוסק במתקנים מתנפחים, בימים אלו הוקמה ועדת במכון התקנים העוסקת בכתיבה ובחינה של תקן ישראלי, במידה ויפורסם תקן ישראלי למתקנים מתנפחים יותאם נוהל זה לתקן שיפורסם.

2. מטרה

מטרתו של נוהל זה, לפרט את התנאים והתהליכים שיישומם יבטיח את בטיחות המשתמשים במתקנים מתנפחים, או בעת שהייה בקרבתםבמסגרת פעילות מאורגנת ומנוהלת על ידי המוסד החינוכי, המתנ"ס או תנועות נוער.

הנוהל כולל את הנושאים האלה:

הגדרות,

ההסמכה הנדרשת למנהל אתר מתקנים מתנפחים,

סוגי הבדיקות והאישורים למתקנים מתנפחים.

תפקיד מנהל המוסד החינוכי והאחראי על הפעילות,

עקרונות להפעלת אירוע עם מתקנים מתנפחים,

הוראות להצבת המתקן וההכנות לפעילות,

הפעלת המתקן,

קיפול המתקן וסיום הפעילות,

הפעלת מתקן בחוף ים,

הפעלת מתקן בבריכת שחיה,

תרחישים מסוכנים והפעולות בעקבותיהם.

נספחים:

ניספח 1 – מבנה ותכלות תיק מתקן ,

ניספח 2 – דוגמת תיק מתקן ,

ניספח מספר 3 – רשימת בדיקה שגרתית

המאמר פורסם בחסות - הופלך – מתנפחים מצחוק

מתנפחים להשכרה מתל אביב ונס ציונה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הופָּלָך - מתנפחים מצחוק

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עופר רשקס

מאת: עופר רשקסימי הולדת13/06/141401 צפיות
זה אפשרי ואפילו פשוט לארגן מסיבת יום הולדת כייפית,מהנה וילדותית בעצמינו. בואו נאפשר לילדים שלנו להישאר ילדים כל עוד זה אפשרי ונחגוג להם יום הולדת צנוע המתאים לגילם.

מאת: עופר רשקסימי הולדת13/06/141179 צפיות
זה אפשרי ואפילו פשוט לארגן מסיבת יום הולדת כייפית,מהנה וילדותית בעצמינו. בואו נאפשר לילדים שלנו להישאר ילדים כל עוד זה אפשרי ונחגוג להם יום הולדת צנוע המתאים לגילם

מאת: עופר רשקסימי הולדת29/04/12880 צפיות
בחירה במתקנים במתנפחים כאטרקציה ליום הולדת הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות. במאמר הבא תוכלו למצוא ייעוץ ודגשים חשובים שכדאי לדעת בבואכם לתכנן אירוע עם מתקנים מתנפחים.

מאת: עופר רשקסימי הולדת29/04/12904 צפיות
בחירה במתקנים במתנפחים כאטרקציה ליום הולדת הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות. במאמר הבא תוכלו למצוא ייעוץ ודגשים חשובים שכדאי לדעת בבואכם לתכנן אירוע עם מתקנים מתנפחים.

מאת: עופר רשקסימי הולדת29/04/12861 צפיות
בחירה במתקנים במתנפחים כאטרקציה ליום הולדת הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות. במאמר הבא תוכלו למצוא ייעוץ ודגשים חשובים שכדאי לדעת בבואכם לתכנן אירוע עם מתקנים מתנפחים.

מאת: עופר רשקסהפקות אירועים29/04/12920 צפיות
מי שבוחר לחגוג יום הולדת, או כל אירוע, מחוץ לבית- בגינה ציבורית או בפארק, לרוב יצטרך להשתמש במכשירים צורכי חשמל. הפתרון הוא להשכיר גנראטור לאירוע, אולם השאלה היא איזה? וגם אחרי שהבנו איזה, עדיין ישנם מספר דגשים שכדי לזכור במקרה כזה בכדי לא להיות מופתעים באירוע. על כך ניתן לקרוא במאמר הבא.

מאת: עופר רשקסהפקות אירועים29/04/12814 צפיות
מי שבוחר לחגוג יום הולדת, או כל אירוע, מחוץ לבית- בגינה ציבורית או בפארק, לרוב יצטרך להשתמש במכשירים צורכי חשמל. הפתרון הוא להשכיר גנראטור לאירוע, אולם השאלה היא איזה? וגם אחרי שהבנו איזה, עדיין ישנם מספר דגשים שכדי לזכור במקרה כזה בכדי לא להיות מופתעים באירוע. על כך ניתן לקרוא במאמר הבא.

מאמרים נוספים בנושא חוק ומנהל

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל07/11/20642 צפיות
מחיקת הערת אזהרה בנושא צו הריסה מספרי המקרקעין ? אישור תשריט לרישום בית משותף או לתיקון צו בית משותף ? ביטול/מחיקה של הערה לפי תקנה 29 ? אישור הפיקוח לחיבור חשמל במבנה ישן ?

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל07/08/20397 צפיות
תקנות התכנון והבניה (סדרי דין בבקשות לעניין צו הריסה מינהלי), תש"ע-2010 רשויות ומשפט מנהלי – תכנון ובניה – צווים רשויות ומשפט מנהלי – תכנון ובניה – סדרי דין תוכן ענינים סעיף 1 הגדרות Go 2 סעיף 2 הגשת הבקשה ומועדה Go 2 סעיף 3 דיון בבקשה לביטול צו או לעיכוב ביצוע צו Go 2 סעיף 4 דיון בבקשה להארכת מועד לביצוע צו Go 2 סעיף 5 הודעת החלטה Go 3 סעיף 6 אי עמידה בתקנות Go 3 סעיף 7 בקשה להארכת מועד במסגרת הליכי ערעור Go 3 סעיף 8 תחילה Go 3

מאת: בנימין קלינגרחוק ומנהל20/07/20359 צפיות
גם אם קיבלת צו הריסה או צו הפסקת עבודה, יש פתרון לבעיה צו הריסה מנהלי וחוק התכנון והבנייה תכליתו של סעיף 238א לחוק התכנון והבנייה, שמכוחו מוצאים צווי הריסה מינהליים על-ידי ראשי ועדות התכנון והבנייה, הנה מתן מענה מידי ויעיל למיגורה של תופעת הבנייה הבלתי חוקית, תוך שמירה על שלטון החוק – בכלל, ועל דיני התכנון והבנייה – בפרט. צווי ההריסה המנהליים נועדו לסלק על-אתר בנייה בלתי חוקית, בעודה בחיתוליה, כדי למנוע קביעת עובדות מוגמרות בשטח. השופטים מתייחסים לצו ההריסה כאחד מהאמצעים האפקטיביים ביותר

מאת: עידן שלומןחוק ומנהל21/01/191537 צפיות
מתי פעם האחרונה בדקת את חיוב הארנונה שקיבלת? סביר להניח שלא ממש בדקת אותו, כמו מרבית הישראלים. התרגלנו כבר לקבל את החשבון בדואר ולשלם אותו לפי הסכום שכתוב. בלי שאלות ובלי בדיקות. חבל מאוד שזה המצב.

מאת: אדיר בנימיניחוק ומנהל14/08/181079 צפיות
ראשי עיר בישראל עושים שימוש במופעי בידור על מנת לקדם את מועמדותם סמוך מאוד למועד הבחירות. כמות האירועים הולכת וגוברת ככל שמתקרב מועד הבחירות. שופטי בית המשפט העליון שעמדו בראש ועדת הבחירות המרכזית ביקרו קשות תופעה זו.

מאת: אופירחוק ומנהל07/06/161248 צפיות
תחום המשפטים הוא תחום מורכב וכולל לא רק עורכי דין שמייצגים לקוחות בבתי משפט או בתי דין, אלא גם בעלי תפקידים נוספים שעבודתם נגזרת מכוח החוק. אחד מבעלי התפקידים הללו הוא נוטריון בתל אביב. עבודתו של הנוטריון נוגעת בעיקר לאישורים ולאימות של מסמכים בעלי תוקף משפטי כמו צוואות או הסכמי ממון וגם לתחומים נוספים כמו מקרקעין, אימוץ, תרגום ועוד.

מאת: אופירחוק ומנהל23/02/161326 צפיות
המושג נוטריון הוא מושג שאדם במשך חייו הבוגרים נתקל לא לפעם ואפילו נדרש במהלך חייו הבוגרים. מה זה אומר?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica