חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

קניבליזם

מאת: יוסי קרמר מדעי הטבע - כללי26/07/20112972 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קניבליזם.
מה המטרה האבולוציונית במעשה הקניבליזם?
קניבליזם היא בעיקרה תופעה חברתית, תופעה שבה בזן מסוים אוכלים אחד את השני.
מהן הסיבות לכך?
סיבה אחת היא חוסר במקור אחר לבשר, כדי לחיות ולשרוד.
סיבה שנייה שרואים בטבע, היא כאשר יש לאם צאצאים, והיא זקוקה לבשר כדי לחיות ולשרוד ולהציל את שאר צאצאיה, והאם מבחינה בכך שאחד מצאצאיה לא ישרוד ויחיה, אז היא אוכלת אותו, ובכך היא מצילה את עצמה ואת שאר הצאצאים שלה.
ישנם מקרים נוספים, אבל לתופעת הקניבליזם יש מטרה בתהליך החקירה, הלמידה וההתפתחות האבולוציונית של כל מין.
מהי המטרה ?
השלב ההתחלתי והקדום ביותר להכרות פנימית, מבחינת מכלול האיברים הפנימיים שבגוף, נעשה לשם המודעות העצמית וזהו שלב הקניבליזם.
שלב קדום זה, מאפשר מעצם הביתור של הקורבן שהוא מאותו המין, להתבונן בחלקיו הפנימיים של הקורבן, מעשה קניבליזם זה משקף את תחילתו של תהליך שמטרתו להעלות ידע זה למודע.
אולי זה נשמע ונראה מחזה אכזרי, אבל זה לא כך כשמבינים את התהליך שנעשה למען מטרה אבולוציונית מוגדרת בשלב התפתחותי קדום זה, שנעשה בהתאם לרמת המודעות שהייתה קיימת לאותה תקופה, לכן אפשר להתייחס למעשה הקניבליזם באופן הרציונאלי והענייני.
כיום המין האנושי הגיע לרמת מודעות מסוימת, שמאפשרת לו להתבונן פנימה, ולהבין מה מכיל הגוף הפיזי, כל זה החל מתופעת הקניבליזם.
למה אבולוציה?
אבולוציה זהו תהליך.
לתהליך האבולוציה יש מהות ויש לו מטרה.
כלומר, לחיים יש מהות ויש להם מטרה.
מהות ומטרת החיים היא לעבור תיקון, טרנספורמציה, שינוי ומעבר מאנרגיה שהיא בעלת הרכב וצורה שאינה מודעת לעצמה ולעצם קיומה, שחיה מתוך אינסטינקט ופועלת באופן אוטומטי, לאנרגיה שהיא מודעת לעצמה ולעצם קיומה, שהאחראית הבלעדית לחייה, ונצחית.
לשם כך נוצרו החיים, להעלות ידע זה למודע.
תהליך האבולוציה כולל גם את מעשה הקניבליזם, מעשה שמטרתו התחלתה של דרך להכרות עצמית פנימית של הגוף הפיזי, לשם המימוש האישי והחברתי, שלב התפתחותי התחלתי קדום זה נעשה שלא במודע.
מהו התהליך שמאפשר את המעשה הזה?
ישנם שלושה שלבים עיקריים בתהליך ההתפתחות האבולוציונית:
השלב הראשון הוא, שלב שבו החיים הם ללא כל רגש, והם נעשים מתוך אינסטינקט ופועלים באופן אוטומטי.
השלב השני הוא, מעבר מהשלב הראשון לשלב שבו חיים על פי רגשות, הרגש הטוב והרגש הרע.
השלב השלישי הוא, מעבר מהשלב השני לשלב שבו החיים יתנהלו ברוגע ובשלווה, כלומר ללא הרגשות הפנימיים, ללא הרגש הטוב וללא הרגש הרע.
שלב שלישי זה, הוא שלב שבו בן האנוש הגיע להבנה מהי זהותו האמיתית ומודע לעצמו ולעצם קיומו, מה שמאפשר לו לתרגם את המציאות האמיתית שבה הוא נמצא וחי באופן ברור יותר, שפוי יותר, והוא בתהליך למימוש השלב הסופי שלו לנצחיות.
השלב השני, שבו החל המעבר לאורח חיים באמצעות הרגשות הפנימיים, הוא שלב שבו קיים בבן האנוש הרגש הטוב והרגש הרע.
כתוצאה מכך מתפרקת לה הקהילה שחיה לרוב כעדר, והיא מחולקת לקבוצות של טובים ושל רעים, ומתחיל עידן הקבוצות היריבות.
שלב התחלתי יריבותי קדום זה בקהילה, מאפשר את הפולחן הטקסי הרגשי, כלומר את הקניבליזם.
שלב זה של קניבליזם, מאפשר לאכול בשר שהוא מאותו המין, אבל מטרתו של שלב זה הוא תחילתו של עידן לשלב התפתחותי מתקדם יותר למודעות עצמית וההתבוננות פנימית, שמטרתה היא לראות שקיימים בנו איברים פנימיים שאותם מכיל הגוף הפיזי.
מסקנה:
לתופעת הקניבליזם יש משמעות חשובה בתהליך החקירה, הלמידה וההתפתחות האבולוציונית.
סיכום:
אולי זה נשמע ונראה מחזה אכזרי פולחן טקס הקניבליזם, אבל זה לא כך, כשמבינים את התהליך שנעשה למען מטרה מוגדרת בשלב מסוים קדום זה, שנעשה ברמת המודעות שהייתה קיימת לאותה תקופת התפתחות, אפשר להתייחס למעשה הזה באופן רגוע, רציונאלי וענייני.
כיום המין האנושי הגיע לרמת מודעות מסוימת, שמאפשרת לו להתבונן פנימה, התבוננות שמאפשרת לו להבין מה מכיל וממה עשוי הגוף הפיזי, כל זה החל מתופעת הקניבליזם.
המסר במאמר:
קניבליזם הוא שלב קדום שעברנו, בתהליך האבולוציוני למימוש מהות ומטרת החיים, תהליך למודעות עצמית ולהכרות הזהות האמיתית עם מכלול האיברים הפנימיים הקיימים בגוף הפיזי שלנו, לדעתי.  
יוסי קרמר מייעץ ומכוון למודעות עצמית והתפתחות אישית.
לבלוג שלי  http://blog.tapuz.co.il/yosikramer
טלפון  048224276.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/161016 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/141397 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148917 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141420 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141210 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141836 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141209 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא מדעי הטבע - כללי

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/195848 צפיות
תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

מאת: עידן אברהמימדעי הטבע - כללי24/11/19144435 צפיות
מריחואנה עשויה מקנאביס, שהוא צמח דביק ועשיר, ועל מנת להשתמש בו בסיגריה מגולגלת או במכשיר אידוי - וופורייזר, יש צורך להשתמש באמצעי כלשהו על מנת לגרוס אותו. גריינדר (המכשיר, לא האפליקציה) הוא בדיוק הכלי למטרה הזו, והופך את השימוש לקנאביס לקל ב-ה-ר-ב-ה.

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי30/10/1916954 צפיות
- כמה מספרים עקביים צריך כדי להוכיח שיש חייזרים... טלסקופים סורקים את השמיים בכל רגע, בתקווה למצוא סימן לאינטליגנציה, למציאת גל רדיו שאיננו אקראי. בינתיים, במעבדת הגנטיקה משתמשים במיקרוסקופים כדי לפצח את המכונה הביולוגית הנקראת: "חיים".

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי29/10/196044 צפיות
לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים.

מאת: ניב אבןמדעי הטבע - כללי07/12/157389 צפיות
בחנו היטב את שנות הניסיון של המשרד. ככל שיהיה יותר ניסיון לעורכים שבמשרד זה כך השירות שתקבלו יהיה מקצועי יותר מכיוון שישנם תהליכים של רישום שנמשכים שנים רבות ואתם לא ממש רוצים לקבל שירות מאדם שטרם הספיק לחוות תהליכים אלו מתחילתם ועד לסופם על מנת להכירם בצורה הטובה ביותר.

מאת: אוריה חןמדעי הטבע - כללי24/07/157396 צפיות
מי לא רוצה עגבניות אורגניות וטריות ללא חומרי הדברה מהחצר בבית? כך תלמדו איך לגדל צמח עגבנייה מוצלח אצלכם בבית בכמה צעדים פשוטים. למה אתם מחכים?

מאת: איציקמדעי הטבע - כללי07/04/157247 צפיות
ציוד למעבדות אשר אותו סטירר מגנטי נמנע על סוגיו השונים, הוא ציוד רגיש בעל תפקיד חשוב ומשמעותי בתפקוד המעבדה. מהסיבה הזאת גם אם אתם מחפשים בוחש מגנטי וגם אם אתם מעוניינים בציוד מסוג אחר, חשוב שתקפידו לשים דגש על כל הפרטים והתכונות של הפריט המבוקש

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica