חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

סוגי הביטוחים המוצעים על ידי חברות ביטוח רכב

מאת: jonathan.weizmannביטוח רכב27/07/2011789 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

קיימות בארץ חברות ביטוח רכב רבות המציעות מגוון של ביטוחי רכב שונים. אילו ביטוחי רכב קיימים, מהם הכיסויים השונים שמציע כל אחד מביטוחים אלה ולמי הם מתאימים? על כך, בכתבה הבאה.

ביטוח חובה

חברות ביטוח רכב מציעות לבעלי הרכבים לרכוש ביטוח חובה, במסגרת תנאים ותעריפים שונים. ביטוח חובה הינו בין ביטוחי הרכב החשובים ביותר והינו ביטוח שחובה לרוכשו על פי החוק. במידה ונהג נתפס נוהג בכביש ללא ביטוח חובה תקף, רישיונו צפוי להישלל. חברות ביטוח רכב מציעות, לצד ביטוחים רבים נוספים, את ביטוח החובה, המעניק כיסויים בגין נזקים גופניים שונים, העלולים להיגרם במקרים של תאונת דרכים לנהג הרכב עצמו, לנוסעי הרכב או להולכי הרגל, שהיו מעורבים בתאונה גם כן. חברות ביטוח רכב קובעות את תעריפיו של ביטוח זה בהתאם לנתונים הקשורים בנהגי הרכב עצמם, כמו גילם, כמו היסטוריית הנהיגה שלהם וכדומה, וכן בהתאם לנתוני הרכב המבוטח עצמו.

ביטוח מקיף

לצד ביטוח חובה, מציעות חברות ביטוח רכב, ביטוח נוסף, וחשוב לא פחות, ביטוח מקיף. ביטוח מקיף, המוצע במסגרתן של חברות ביטוח רכב, כולל כיסויים ביטוחיים במקרה של נזקים העלולים להיגרם לרכב המבוטח או לרכב ורכוש צד ג'. חברות ביטוח רכב קובעות את תעריפיו של ביטוח מקיף, בדומה לקביעת תעריפיו של ביטוח חובה, תוך התייחסות הן לנהגי הרכב והן לרכב עצמו. חברות ביטוח רכב מאפשרות למבוטחים בביטוח זה ליהנות מכיסויים ביטוחיים חשובים, כמו שירותי גרירה, קבלת רכב חלופי, שירותי תיקון במוסכי הסדר ועוד. מומלץ לרכוש ביטוח מסוג זה לצד ביטוח חובה, על מנת ליהנות מכיסויי מקיף וכולל, המתייחס הן לנזקים העלולים להיגרם לנהג, לנוסעי הרכב או להולכי רגל, והן לנזקים העלולים להיגרם לרכב עצמו ולרכבים אחרים, המעורבים גם כן בתאונה.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג', המוצע על ידי חברות ביטוח רכב, נכלל במסגרתו של ביטוח מקיף, אולם ניתן לרכישה בנפרד. ביטוח צד ג' הינו ביטוח המכסה נזקים שנגרמו לרכב אחר, על ידי הרכב המבוטח, או שנגרמו לרכושו של האחר. חברות ביטוח רכב מציעות ביטוח צד ג' במקרים בהם ביטוח מקיף משתלם פחות, כמו למשל, במקרים בהם מדובר ברכב שחלקיו יקרים במיוחד, או במקרים בהם מדובר ברכב ישן מאד. במקרים אלה, תצענה חברות ביטוח רכב למבוטח לרכוש ביטוח צד ג', לצד ביטוח חובה.

כיצד לבחור חברות ביטוח רכב

קיימות חברות ביטוח רכב רבות, המציעות מבחר של ביטוחים. אם אתם מעוניינים לבחור חברת ביטוח מבין מבחר חברות הביטוח, חשוב תחילה שתערכו השוואה בין החברות השונות, תוך התייחסות לפרמטרים שונים, כמו מידת המקצועיות, מידת השירותיות וכמובן מחירי הביטוח, המוצעים על ידן. במידה ואתם מעוניינים לרכוש ביטוחי רכב, המוצעים על ידי חברות ביטוח רכב, בחנו היטב את התנאים והכיסויים המוצעים על ידן ואת מידת האטרקטיביות של כל הצעה. נכון, ניתן להחליף חברת ביטוח, אם לא מעוניינים בשירותיה, אולם מומלץ לבחור אחת כזו שניתן לעבוד מולה לאורך זמן. ולכן, ישנה חשיבות רבה בבחירתה של חברת הביטוח המתאימה ביותר, המאפשרת לכם ליהנות מהצעות הביטוח המשתלמות והכדאיות ביותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר ויועץ בנושאי השוואת מחירי ביטוח, בין חברות הביטוח בישראל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת jonathan.weizmann

מאת: jonathan.weizmannביטוח רכב25/08/111073 צפיות
כל חברה מציעה תעריפי ביטוח שונים ותנאים שונים. אם כן, כיצד בוחרים את הביטוח הטוב והמשתלם ביותר?

מאת: jonathan.weizmannביטוח בריאות26/06/111553 צפיות
מעוניינים לבחור ביטוח בריאות ולא יודעים אילו ביטוחים קיימים בשוק ומה ההבדלים ביניהם? אם כן, הכתבה הזו במיוחד בשבילכם. על ביטוחי הבריאות השונים, מה כולל כל אחד מהם וכיצד לבחור את הביטוח הנכון, על כך, בכתבה הבאה.

מאת: jonathan.weizmannביטוח רכב23/05/11916 צפיות
ביטוח חובה הינו ביטוח שחובה לעשותו. במידה ונהג נתפס נוהג על הכביש ללא ביטוח חובה, רישיונו עלול להישלל והוא אף צפוי לשאת בעונשים נוספים. אם אתם מעוניינים לחדש את ביטוח החובה של רכבכם או אם מתכננים לרכוש רכב חדש, תוכלו להיעזר במערכת מתקדמת במיוחד, המאפשרת לערוך השוואת תעריף ביטוח חובה בין חברות הביטוח השונות.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/17826 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163159 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162501 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162154 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/162166 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/142636 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/146907 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica