חפש מאמרים:
שלום אורח
23.07.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח רכב - על האפשרויות המוצעות כיום

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/20147896 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאפייניו של ביטוח חובה

מי שמעוניין לרכוש ביטוח רכב יגלה שהאפשרויות העומדות לפניו הן רבות ומגוונות וההתלבטות עשויה להיות לא פשוטה. אחת מהן הוא ביטוח חובה. ביטוח זה, וכפי שניתן להסיק משמו, הוא ביטוח שהוא בגדר חובה. כלומר, נהג שנתפס נוהג על הכביש ללא ביטוח כזה או עם ביטוח שאיננו תקף, עשוי לקבל קנסות כבדים ובמקרים מסוימים הוא גם יכול לאבד את רישיונו. ביטוח זה מציע, במסגרתו, פיצוי במקרה של פגיעה פיזית או נפשית בנהג הרכב, בנוסעים שהיו ברכב או בהולכי הרגל בעת תאונה. גם אם הרכב לא היה בתזוזה או בחניה, ביטוח זה הוא בתוקף. המחיר החודשי שיש לשלם עבור הביטוח משתנה בין החברות ונקבע בהתאם לשיקולים שונים וכמה פרמטרים. גילו של נהג הרכב משפיע על עלות הביטוח, מינו וגם סוג הרכב עצמו. רישיונו עשוי להישלל.

מאפייניו של ביטוח מקיף

כמו ביטוח חובה לרכב, גם ביטוח מקיף מוצע כיום על ידי חברות הביטוח בארץ, אולם בניגוד לביטוח החובה, המדינה איננה מחייבת את הנהגים לרכוש אותו. כלומר, על פי חוק לא חובה להיות עם ביטוח מקיף בזמן הנהיגה. זהו ביטוח שהינו בגדר רשות בלבד, אולם הוא מומלץ מאד. בניגוד לביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב מציע כיסויים ביטוחיים במקרה של פגיעה ברכב המבוטח או ברכב צד שלישי. במקרה של תאונת דרכים, בה נגרם נזק לרכב המבוטח או לרכב אחר, במקרה של פגעי טבע שונים כמו שיטפונות, ברד כבד או שריפות, במקרה של ונדליזם או ניסיון לפרוץ לרכב או לגנוב אותו, כל אלה מצדיקים פנייה אל חברת הביטוח והגשת תביעה. ישנן לא מעט חברות ביטוח הדורשות מבעלי הרכבים לרכוש מערכות מיגון לרכב כחלק מתנאיה של פוליסת הביטוח כדי לספק לרכב את ההגנה המירבית הנדרשת לו. מי שרוצה, יכול לבחור בהרחבות שונות, המוצעות גם הן על ידי חברות הביטוח ומשלימות את הביטוח הקיים. העלות החודשית עבור הביטוח נקבעת בהתאם לגילו של הנהג, להיסטורית הנהיגה שלו, לסוג הרכב שברשותו וגם האם הגיש בעבר תביעות לחברת הביטוח או לחברות אחרות, שבהן היה מבוטח.

מאפייניו של ביטוח צד ג'

מדובר בביטוח נוסף, חשוב לא פחות. בדומה לביטוח מקיף, גם הוא בגדר רשות ולא חובה, אולם לכל מי שאין ברשותו ביטוח מקיף, הוא מומלץ במיוחד. בעלי רכבים ישנים בוחרים באפשרות של ביטוח כזה מסיבות שונות. ביטוח צד ג' מציע כיסוי ביטוחי במקרים בהם נגרם נזק כלשהו לרכב אחר על ידי הרכב המבוטח. מכיוון שביטוח לרכב ישן במיוחד עשוי להיות יקר מאד, בעלי רכבים רבים מעדיפים לוותר על ביטוח מקיף, ובמקומו לרכוש ביטוח צד ג' כדי ליהנות מביטחון מינימלי. גם כאן ניתן לראות הבדלים בין חברות הביטוח באשר לעלות החודשית של הפוליסה, עלות הנקבעת, כמו בביטוחים האחרים, בהתאם לגיל הנהג, מינו, היסטורית הנהיגה שלו וסוג הרכב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144884 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144872 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144918 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144937 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/145018 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/148432 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות27/06/141368 צפיות
מצבם הכלכלי של ישראלים רבים, ודומה כי אין צורך להכביר על כך מילים, הפך לרגיש במיוחד בשנים האחרונות. וכך, כאשר הוצאות המחיה עולות בקצב משמעותי פי כמה מאשר השדרוגים בתלוש המשכורת, נדרש פעמים רבות לחשוב מחוץ לקופסה ולבחור בפתרונות אשראי. אלא שכל ישראלי הניגש לסניף הבנק שלו מכיר את ההליך הבירוקרטי, הבטחונות, הערבונות והקשיים הרבים שעלולים להיות מוערמים עליו.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח רכב

מאת: רוני הכהןביטוח רכב09/09/171771 צפיות
מה יכולים להיות ההבדלים בין שירות שניתן מול סוכן ביטוח רכב פרטי לבין נציגים שמבצעים את המענה דרך חברה גדולה? קראו את הדברים הבאים והגיעו לכדי החלטה בעצמכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/164161 צפיות
רכשתם רכב? רוצים להישמר מכל רע? לא די לרכוש פוליסת ביטוח רכב מקיפה, ביטוח רכב יעמוד לרשותכם בסופו של דבר לאחר מעשה, לעומת זאת ישנם הרבה מאד דברים שאפשר לעשות בכדי למנוע תאונות, תקלות, בעיות ברכב וצרות אחרות. במאמר שלפניכם נספר לכם על מספר אמצעים ומערכות מיגון ובטיחות לרכב המסייעות לשמור עליו ועל הנוסעים בו בצורה מיטבית, אנו מציעים לכם להכיר אותם מקרוב ולאמץ אותם, או לפחות כמה מהם לרכב הפרטי שלכם.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163412 צפיות
יש לכם שאלות על ביטוח רכב? יש לנו את התשובות בשבילכם! המשיכו לקרוא ממש כאן במדריך שלפניכם ותוכלו להבין טוב יותר כיצד לבחור ביטוח.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163126 צפיות
באילו מקרים הביטוח המקיף הוא באמת ביטוח רכב שכולל הכל מהכל? לתשובה הזו כמה וכמה צדדים, לא רק מפני שמדובר בסוגיה מורכבת ואינדוודיאולית אלא בעיקר בגלל שישנם לא מעט מקרים שהביטוח המקיף כלל אינו רואה בהם אופציה לכיסוי. בואו להכיר את הפרטים הקטנים מאחורי הביטוחים הגדולים.

מאת: כתיבת מומחיםביטוח רכב12/04/163107 צפיות
ארגוני הביטוח הגדולים בישראל הם תאגידי ענק החולשים על שוק הביטוחים כולו. היכרות מעמיקה עם המנגנונים השונים עשויה לחסוך לכם בטווח הארוך כסף רב. במילים אחרות, לא עושים ביטוח לפני שבודקים היטב את כל הפרמטרים החשובים באמת. לפניכם מספר טיפים חשובים על סודות עולם הביטוח, כאלו שיעזרו לכם להבין את המערכת, ולדעת כיצד היא פועלת. ביטוח רכב, דירה, בריאות וכו' ומה שביניהם.

מאת: שלום כהןביטוח רכב28/08/143652 צפיות
ביטוח רכב, ביטוח חובה לרכב, ביטוח מקיף לרכב ואף ביטוח צד ג' – כל אלו מושגים מעורפלים אשר פעמים רבות נדמה שהם אומרים את אותו הדבר, אך לא כך.

מאת: danביטוח רכב25/05/144963 צפיות
שברולט קרוז – לא עוד סתם מכונית שברולט הוקמה בשנת 1911, ולאורך כל שנות הפעילות שלה היא הייתה תמיד עם היד על הדופק כדי שתוכל להמשיך להציע לנהגים מכוניות שעונות על הצרכים שלהם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica