חפש מאמרים:
שלום אורח
01.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ביטוח בריאות פרטי או ביטוח בריאות משלים – מה כדאי לבחור

מאת: jonathan.weizmannביטוח בריאות26/06/20111553 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מעוניינים לבחור ביטוח בריאות ולא יודעים אילו ביטוחים קיימים בשוק ומה ההבדלים ביניהם? אם כן, הכתבה הזו במיוחד בשבילכם. על ביטוחי הבריאות השונים, מה כולל כל אחד מהם וכיצד לבחור את הביטוח הנכון, על כך, בכתבה הבאה.

מהו ביטוח בריאות ממלכתי

בהתאם לחוק ביטוח בריאות ממלכתי, מחויב כל אזרח במדינת ישראל בביטוח בריאות ממלכתי. ביטוח בזה, הניתן על ידי קופות החולים, מציע למבוטחיו שירותים רפואיים שונים וכן סל תרופות. ביטוח בריאות ממלכתי הינו ביטוח בסיסי ביותר, שאיננו מציב מגבלות כלשהן הקשורות לגילו או מצב בריאותו של המבוטח. ביטוח זה הינו ביטוח אחיד וזהה בין כל מבוטחיו.

מהו ביטוח בריאות משלים

ביטוח בריאות משלים הינו ביטוח המוצע על ידי קופות החולים השונות וכולל כיסויים שונים, שאינם נכללים במסגרתו של ביטוח הבריאות הממלכתי. בדומה לביטוח בריאות ממלכתי, גם ביטוח הבריאות המשלים מאושר לכל אחד המבקש להצטרף אליו ללא תנאים או מגבלות שונות. ביטוח זה מוצע במסגרתן של כמה דרגות שונות, כמו למשל, ביטוח משלים זהב או ביטוח משלים פלטינום, כשככל שעולים בדרגה נהנים מכיסויים נוספים. אחד הכיסויים הבולטים במסגרתו של ביטוח הבריאות המשלים, כיסוי שאיננו נכלל בביטוח בריאות ממלכתי, מתייחס לטיפולי שיניים. במקרים של טיפולי שיניים שונים, ניתן לקבל החזרים מקופות החולים, במידה ומבוטחים במסגרתו של ביטוח זה. בנוסף, אלה אשר חולים במחלות כרוניות שונות ונזקקים לתרופות, יזכו לסבסוד במחיריהן של התרופות, כך שעלותן, עבורם, תהיה נמוכה באופן משמעותי ממחירו המקורי של התרופה.

מה מציע במסגרתו ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי הינו ביטוח המוצע על ידי חברות הביטוח הגדולות, המציעות השלמות לביטוח הבריאות המשלים וכן כיסויים, שאינם נכללים בו כלל. ביטוח זה הינו ביטוח המותאם למבוטח באופן אישי, בהתאם לגילו ומצב בריאותו ומציע כיסויים ביטוחיים שונים, הכוללים מימון של תרופות שונות שאינן נכללות במסגרתו של סל הבריאות, מימון ניתוחים בחו"ל ובארץ, שאינם ממומנים במסגרתו של ביטוח הבריאות הממלכתי, מימון בדיקות רפואיות שונות או טיפולים מחליפי ניתוח ועוד ועוד. ביטוח בריאות משלים היננו ביטוח המציע אף הוא מגוון של כיסויים שונים, אולם קיימים כיסויים רבים שאינם נכללים במסגרתו, בעוד שכן מוצעים בביטוח הבריאות הפרטי.

כיצד לבחור את הביטוח הנכון מבין מגוון האפשרויות המוצעות

הבריאות שלנו חשובה לנו ביותר. כולנו רוצים לקבל את הטיפול הרפואי הטוב ביותר לכשנזדקק לו. כמובן שמומלץ לבחור את הביטוח המציע את הכיסויים הרבים ביותר, אולם חשוב לבדוק באילו כיסויים מדובר ועד כמה רלוונטיים למבוטח. בטרם בחירתו של הביטוח הטוב ביותר, מומלץ לערוך סקר שוק ולבחון בין האפשרויות השונות, הקיימות בשוק הביטוחים. מומלץ גם לבדוק היטב את הכיסויים ואת התנאים המוזכרים בפוליסה וכמובן גם את התשלום החודשי. פרט נוסף וחשוב, מכיוון שלרובנו יש ביטוח בריאות משלים וגם ביטוח בריאות פרטי, חשוב לוודא כי לא קיים כפל בין הביטוחים השונים בכל הקשור להרחבות המוזכרות בו. במידה והרחבה כלשהי מופיעה בשניהם, מומלץ לוותר עליה באחד מהביטוחים כדי לא לשלם פעמיים עבור אותו ההרחבה. חשוב לזכור, שוק ביטוחי הבריאות הינו שוק תחרותי מאד ולכן ניתן למצוא הצעות כדאיות. אולם, כדי למצוא אותן, צריך גם לחפשן ולהשוות ביניהן. בנוסף, ניתן ואף מקובל להתמקח באשר לגובה הפרמיה הנדרשת. במידה ואתם בוחרים ביטוח בריאות פרטי, למשל, תוכלו לעשות זאת אל מול סוכן הביטוח שלכם כדי ליהנות מהתנאים הטובים ביותר.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

בלוגר ויועץ בנושאי השוואת מחירי ביטוח, בין חברות הביטוח בישראל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת jonathan.weizmann

מאת: jonathan.weizmannביטוח רכב25/08/111073 צפיות
כל חברה מציעה תעריפי ביטוח שונים ותנאים שונים. אם כן, כיצד בוחרים את הביטוח הטוב והמשתלם ביותר?

מאת: jonathan.weizmannביטוח רכב27/07/11790 צפיות
קיימות בארץ חברות ביטוח רכב רבות המציעות מגוון של ביטוחי רכב שונים. אילו ביטוחי רכב קיימים, מהם הכיסויים השונים שמציע כל אחד מביטוחים אלה ולמי הם מתאימים? על כך, בכתבה הבאה.

מאת: jonathan.weizmannביטוח רכב23/05/11916 צפיות
ביטוח חובה הינו ביטוח שחובה לעשותו. במידה ונהג נתפס נוהג על הכביש ללא ביטוח חובה, רישיונו עלול להישלל והוא אף צפוי לשאת בעונשים נוספים. אם אתם מעוניינים לחדש את ביטוח החובה של רכבכם או אם מתכננים לרכוש רכב חדש, תוכלו להיעזר במערכת מתקדמת במיוחד, המאפשרת לערוך השוואת תעריף ביטוח חובה בין חברות הביטוח השונות.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח בריאות

מאת: נינה כהןביטוח בריאות18/05/154212 צפיות
כאשר מתכוננים נכון לקראת סיכונים עתידיים, אי אפשר להיות מופתעים. רק בעזרת שמאי סוקר סיכונים אפשר לדעת מראש מה עלול לקרות, ולהיות מוכנים בעוד מועד מבחינת הפסדים וסיכונים.

מאת: רייכמן פתרונות אינטרנטביטוח בריאות09/11/142141 צפיות
ישראלים שטסים לחו"ל עושים המון סידורים כדי שהנסיעה תעבור בצורה מסודרת וכדי שהם יוכלו לבלות, לטייל, לפגוש אנשים, לעשות עסקים, לבקר חברים או קרובי משפחה, או אף לעתים לנפוש להם לבד במקום מסוים עם כמה שפחות מחשבות שליליות בראש לגבי מקרים שיכולים להקשות עליהם בכל מדינה זרה.

מאת: יוניביטוח בריאות13/10/142042 צפיות
ביטוח בריאות מאפשר תהליכים מהירים יותר ולא מצריך מאיתנו המתנה מרובה לרופא, לניתוח או לכל הליך רפואי. לעיתים לאור ההמתנה המרובה שאנחנו נאלצים לחוות כתוצאה מביטוח רפואי לא פרטי...

מאת: אלטים ביטוח ופיננסיםביטוח בריאות18/08/142265 צפיות
האם הולך להתחולל פה מהפך בתחום הרפואה הציבורי? ועדת גרמן בדיוק מנסה לטפל בנושאים אלו, כדי שלא תישארו מאחור סקרנו את מסקנות הביניים של הוועדה עם פרשנות אישית שלנו

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח בריאות27/06/143846 צפיות
התשובה לכך ברורה: בהחלט כן! ביטוח תאונות אישיות, הנחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר, מציע כיסוי ביטוחי במקרה של תאונה. התאונות, לצערנו, גובות מחיר כבד. הן יכולות לגרום אמנם לנזקים קלים והפיכים, אולם במקרים רבים הן גורמות לנזקים קשים ביותר, ואפילו למוות. ביטוח תאונות אישיות, שמוצע כיום על ידי חברות הביטוח בארץ, כולל במסגרתו תנאים שונים, הניתנים לכל אחד שמבוטח בו. מה מציע ביטוח זה? כיצד בוחרים בפוליסה המתאימה? ו – מהם יתרונותיו של הביטוח? התשובה – לפניכם.

מאת: chen bergerביטוח בריאות27/03/147186 צפיות
כל מה שצריך לדעת על חשיבות ביטוח בריאות פרטי, מוצר הדגל של חברות הביטוח. ביטוח בריאות פרטי תפור למידותך.

מאת: אוהד ז.ביטוח בריאות23/02/147730 צפיות
במאמר הבא נדבר על ביטוחים סיעודיים שאדם עושה בהווה כל עוד הוא בריא, המסייעים לו להתמודד עם מקרים קשים שעלולים למרבה הצער להתרחש בעתיד, בהם הוא הופך לחולה סיעודי שאינו יכול לבצע פעולות בסיסיות בעצמו, ובנוסף, נדבר על הצורך החיוני של כל אדם להבטיח את עתידו הפיננסי, ולבסוף, נדבר על שירותי חברת נטו משווקים הוותיקה, שסוכני הביטוח שלה ויועציה הפיננסים, עוזרים לכל אדם להבטיח את עתידו הכלכלי והרפואי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica