חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הצופן התנכי

מאת: יוסי קרמר יהדות29/07/2011851 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הצופן התנכי.
מה המסר שמועבר אלינו כצופן? הצופן הוא "וּמֵעֵץ הַדַּעַת טוֹב וָרָע לֹא תֹאכַל מִמֶּנּוּ, כִּי בְּיוֹם אֲכָלְךָ מִמֶּנּוּ מוֹת תָּמוּת": (ספר בראשית ב, טז).
מה המסר החבוי במשפט זה? פרוש המסר הוא שאם מות נמות לא נוכל להיות נצחיים.
כלומר, שמהות ומטרת חיינו היא לפצח את החידה שתאפשר לנו את הנצחיות.
אם כך, מהו הפתרון שהפסוק מבהיר לנו שיאפשר לנו את הנצחיות?
בפסוק כתוב שהחיים על פי הרגשות הפנימיים, שכוללים בתוכם את הרגשות החיוביים שגורמים לנו להרגשה הטובה, והרגשות השליליים שגורמים לנו להרגשה הרעה, בגללם נאבד את היכולת שלנו לממש את מהות ומטרת חיינו ולהיות נצחיים, ולכן נמות.
מהם אותם הרגשות הפנימיים? הרגש הטוב מתייחס לרגש האהבה, אושר, שמחה, צחוק, הנאה, יצר מיני ועוד.
הרגש הרע מתייחס לרגש הפחד, חרדה, דיכאון, לחץ, כעס, צער, עצב ועוד.
הפתרון שיאפשר לנו את הנצחיות הוא ביכולת שלנו להתנתק במודע מהרגש הטוב ומהרגש הרע הקיים בנו, ולהירגע.
היכולת להירגע מהרגשות הטוב והרע, יאפשר לנו להתחבר לאני העצמי, לזהות האמיתית שלנו, ואז היכולת שלנו לפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים תעשה באופן ברור יותר, שפוי יותר.
כמובן שהניתוק מהרגשות הוא תהליך ורצוי שיתנהל מתוך הבנה, מודעות עצמית, זיהויים, רצון, ובניית היכולת הפיזיולוגית, יכולת שתאפשר לנו לבצע משימה זו בחיינו, אך רצוי שלא להדחיקם כי אז הרגשות עדיין יהיו קיימים בנו.
שלב התפתחותי מתקדם זה יאפשר לנו את הנצחיות.
התורה באה לספר לנו בהמשך מה קורה כאשר חיים על פי הרגש הטוב והרגש הרע.
כלומר, כול הסיפורים שמוזכרים בתורה באים להמחיש לנו את חיי הסבל והמוות שנובעים כתוצאה מהרגשות החיוביים והרגשות השליליים.
מסקנה: הצופן התנכי שיש לפצח הוא ומעץ הדעת טוב ורע לא תאכל ממנו, כי ביום אכלך ממנו מות תמות.
מות תמות, הכוונה שלא נהיה נצחיים.
סיכום: ללא ייצור הרגשות הפנימיים הטובים והרעים והפעלת הגוף הפיזי באמצעותם, מתאפשר לנו הרוגע הפנימי, שמאפשר לנו להתחבר לאני העצמי, לזהותנו האמיתית, ולפרש את המציאות האמיתית שבה אנחנו נמצאים ושבה אנחנו חיים, באופן ברור יותר, שפוי יותר.
שלב התפתחותי מתקדם זה יאפשר לנו להיות אנשים רגועים, רציונליים, שמתייחסים לגוף באופן המתאים והבריא, שמותאם למהות ומטרת החיים.
יכולת זו תביא אותנו להיות נצחיים.
המסר במאמר: המסר לאחר פיצוח הצופן מזהיר אותנו שלא לייצר ושלא להפעיל את גופנו באמצעות הרגשות הפנימיים שבנו שאינם יציבים וגורמים להתנהגות סהרורית, לא את הרגשות החיוביים ולא את הרגשות השליליים על כול מגוון ההתנהגויות הנלוות, כי אז מות נמות, ואז לא נוכל לממש את מהות ומטרת חיינו שהיא להיות נצחיים. 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16484 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/14901 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148087 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14660 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14745 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141130 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14797 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/197417 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19515 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19514 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19511 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19517 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19511 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19519 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica