חפש מאמרים:
שלום אורח
19.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

גלישה סלולרית: אילו שירותים לבחור ? מאת: מערכת Telecom Experts

מאת: שי מור-רשתיעסקים - כללי07/08/2011858 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חברות הסלולר נמצאות לקראת כניסה לדור 4 (LTE) של עולם הסלולר. אין ספק, שכבר בדור 3.75 (HSUPA), שבו נמצאות כיום רשתות הסלולר בישראל, הן מציגות חלופה די טובה לחיבורי האינטרנט הקוויים עם יתרונות הניידות. במאמר "גלישה סלולרית – איך לבחור את הפתרון המתאים עבור העסק?" הוצגו יתרונות הגלישה הסלולרית, מגבלותיה, וכיצד לבחור מודם סלולרי לעסקים. המחירים של הגלישה הסלולרית (לפני הנחות לעסקים) הם די סבירים: חבילה של 5 ג'יגה לחודש עולה ללקוח הסופי הפרטי פחות מ- 100 ₪ (כולל מע"מ). חבילות ה- Unlimited הן סביב ה- 130-160 ₪ כולל מע"מ, בכל חברות הסלולר הגדולות. המחיר כולל גישה וגלישה גם יחד.

גלישה סלולרית תחליף את החיבור הקווי:

לדעת מומחים רבים, קיצו של ה- LAN קרוב! רשתות אלחוט וסלולר תחלפנה את החיבורים הקוויים בבית, ברחוב ובמקום העבודה, בכל מקום. התהליך מתרחש בעוצמה לנגד עינינו.

חברת Aruba Networks, שמפתחת ומספקת פתרונות רשת לעסקים ולארגונים, יצאה בהכרזה די דרמטית: The LAN is Dead. בתום מחקר מקיף (בין היתר ע"י גרטנר ויועצים נוספים) וניתוח המגמות בשוק, מצביעים החוקרים, כי הרשת המקומית (LAN), כפי שאנו מכירים אותה, לא תתקיים בעתיד. היא עתידה להיות מוחלפת ברשתות ניידות. כניסת מכשירי סלולר חכמים, טאבלטים, מחשבים ניידים, יביאו למצב שבו הם יחליפו בעסקים ובארגונים (גם בשוק הפרטי) את הרשתות הקיימות. המחשבים השולחניים הקבועים פשוט ייעלמו יחד עם רשתות ה- LAN.

ה- LAN המוכר לנו החל דרכו בעולם התקשורת במעבדות זירוקס בפאלטו-אלטו (PARC) ב- 1973, שם נולד האתרנט בפיתוחם של בוב מטקאלף ודיוויד בוגס. מדובר בשני מהנדסים, שבילו שנים במעבדות הללו בחיבורי כבלים מסוגים שונים ובפרוטוקולים שונים, עד שהגיעו לפתרון שעובד ומספק חיבור רשת מידע בזמן אמת בין מחשבים. ב- 22/5/73 הכריז בוב מטקאלף על המצאת Alto Ethernet (שם שנועד להתחרות במותג חדש אחר שפותח במקביל לצרכי שירותי האינטרנט, רשת בשם ArpaNet). מאז, הרשת הזו נקראת רק Ethernet. כיום מנבאים, שרשתות האתרנט תגענה עד קצב של 100 ג'יגה ויותר בחיבור האינטרנט הקווי בבית, זאת עד 2020. מנגד, רבים סבורים שה- LAN סיים את חייו, וחבל לבזבז זמן ומשאבים יקרים במסלול ההתפתחות של האתרנט.

עובדה אחת ברורה ומוסכמת: האדם כיצור חברתי אינו אוהב להיות תקוע (מחובר לשקע) במקום אחד. הוא מעדיף להיות נייד. הכלים החדשים מאפשרים לו את חופש התנועה והעבודה מכל מקום. על פי גרטנר, 1/3 מכוח העבודה העולמי יהיה כוח עבודה נייד כבר בשנת 2012. האדם 'יסתובב' בשטח או יעבוד ממקומות שונים במשרד הקבוע, כולל עבודה מהבית. מדובר במסה קריטית הגדלה כל הזמן, שיש לאפשר לה פתרונות. הפתרונות הללו אינם LAN.

 

מה יחליף את ה- LAN?

בעיקר WiFi. כך לדעת רבים וטובים. יש הסבורים, שזה יהיה מהלך משולב עם הסלולר (בין בדמות Femtocell או UMA, או פתרונות רשת אלחוטית מקומית אחרת). במקביל יש התפתחויות מעניינות, שמצביעות שה- WiFi יהיה משולב בפתרונות רשת חדשים אחרים, במקומות בהם קיים קושי בחדירת שידור אלחוט דרך קירות. למשל: Powerline, שתופס תאוצה ונמכר לא אחת כשילוב משלים לפריסת רשת WLAN, או MoCA, שמיושם בפריסת חיבורים על רשת הקואקס הביתית לחיבורי IPTV בכל חדר.

לפי נתונים מעודכנים ל- 2011, 10% לפחות ממכירות ה- WLAN בשוק העולמי מלוות במכירת פתרונות Powerline \ HomePlug להשלמת הפריסה במקומות קשים לכיסוי (מרתפים, חדרים עם קירות עבים וכיו"ב). השוק הזה עובר קונסולידציה מדהימה ומהירה בשנה האחרונה, בעיקר בתחום המו"פ והמוצרים, כדי לספק ללקוחות פתרונות מגוונים. דוגמאות: Atheros רכשה את Intellon, חב' Sigma רכשה את קופרגייט (הישראלית), מרוול רכשה מספר חברות כולל DS2, ברודקום רכשה כמה חברות ולאחרונה את Gigle, חב' Netgear רכשה את Westell Technologies, וכך הלאה.

הגל הזה נמשך במלוא עוצמתו ונראה, שתקן HomePlug יהפוך לתקן משלים ל- WLAN במקומות קשים לכיסוי אלחוטי, ונראה נתבים ומוצרי קצה הכוללים את שני התקנים משולבים גם יחד. בכמה אזורים ואצל מספר ספקים החיבור הזה יהיה בתקן MoCA על כבלי הקואקס ולא על חוטי החשמל, אך זה יהיה בהיקף מצומצם יחסית. במקביל, תקן מתחרה ל- MoCA בשם Fast EoC (ר"ת Fast Ethernet over Coax), מתפתח בתחום הפס הרחב לכל החדרים על הקואקס, בתמיכת ארגון HomePNA, אך טרם ברור אם יצליח בשוק.

בכל מקרה, Atheros מציעה זה מכבר מוצרים משולבים WiFi/HomePlug. ל- D-Link יש סדרה חדשה של מוצרים בשם DHP-W30xAV המשלבים HomePlug עם WiFi, שזמינים בארץ אצל המשווקים המורשים (גם בבזק). בקרוב מאוד נראה מוצרים כאלו גם מ- Netgear. סוג זה של שילוב יתפשט, ככל הנראה, לכל השווקים ולכל השחקנים בשוק העולמי.

על פי תחזית זו, חיבורי מודם USB יהיו הנפוצים ביותר ב- 2016, ואחריהם מודמים משובצים, Embedded. מדובר בגידול חד, שמקביל לגידול בשימוש במכשירים שיש בהם WiFi, דוגמת מכשירי סלולר חכמים וטאבלטים.

בנוסף, חברות הסלולר תיאלצנה להוריד עומסים מרשתות הסלולר שלהן, לאור העלייה התלולה בביקושים לרוחבי פס ניידים, ולספק קישורים ברשתות מקומיות, בין היתר בתצורת UMA המשתמשת ב- WiFi. חברות לשירותי אלחוט – WLAN דוגמת FON ו- iPass, וספקיות פתרונות דוגמת Kineto Wireless, זוכות בימים אלו לעלייה מסחררת בביקוש לשירותיהן. זאת, מאחר שהן החלו לחתום הסכמים עם חברות הסלולר ולבצע Offload של הפס הרחב הנייד מאנטנות הסלולר הגדולות אל רשתות ה- WiFi המקומיות. ברור, שמדובר במהלך בלתי הפיך, וכבר לא ניתן לעצור אותו או להתעלם ממנו. המהלך יארך בין 3 ל- 10 שנים (בתלות במדינות ובפלחי השוק השונים).

גלישה סלולרית - לאן התחום מתפתח?

בארגונים ובעסקים ייוולד מקצוע וענף IT חדש שכרגע מכנים אותו Mobileocracy. במצב שבו כבר ב- 2010 היקף מכירות ה- Smartphones והטאבלטים עבר את מכירות ה- PC, הכיוון של ההתפתחות נעשה ברור: אין עוד צורך ב- PC. לפי תחזית מעודכנת של IDC, בשנת 2013 כוח העבודה הנייד ימנה כ- 1.2 מיליארד אנשים, כמחצית מכוח העבודה העולמי. זה הכיוון הברור בהתפתחות שוק העבודה בעולם.

סקר שערכה iPass בקרב מנהלים ועובדים ב- 1,100 ארגונים וחברות גדולים ברחבי העולם מגלה, שהמנהלים מתחילים לעכל את השינוי, בו הגישה שלהם ושל העובדים לרשת היא ניידת ולא נייחת. בארגונים אלו נמצא, שכבר היום 27% מהעובדים מתחברים לרשת הארגונית במחשב נייד, אייפד, אייפון ומוצרים ניידים דומים. ל- 96% מהעובדים הניידים יש יותר ממכשיר נייד אחד, ול- 50% מהעובדים הניידים הללו יש יותר משלושה מכשירים ניידים (!). לפי ההערכות, לעובד מידע (IT) טיפוסי יהיו עד סוף 2012 בין 4 ל- 5 מכשירים ניידים בהישג ידו: בבית, בדרך ובעבודה. זאת, החל מהממיר בבית, קונסולת המולטימדיה והמשחקים בבית, דרך מכשיר הסלולר, הטאבלט, מחשב נייד וכך הלאה. להערכת חברת המחקר In-Stat, עד סוף 2012, מחצית מרוחבי הפס ברשתות WiFi ציבוריות (Hot Spots) תגיע מהשימוש במכשירי סלולר חכמים. חברת המחקר המובילה גרטנר ציינה במחקר מעודכן, שכמעט כל הגידול בהוצאות ה- IT בארגונים יגיע מרכישת מכשירי טאבלט למנהלים ולעובדים (צמיחה חזויה של 5.6% ב- 2011). מדהים כיצד קצב התפתחות זה מתרחש ממש לנגד עינינו. לא לכל המנהלים ברור איך זה ייעשה ואילו כלים יש בידם לניהול ולאבטחת רשתות ניידות. אבל, העובד הנייד, שנמצא כבר היום בעולם ה- Mobileocracy, ידחוף את ההנהלות בכל רבדי השוק לשנות את מערך ה- IT כדי שיתאים לעידן החדש, העידן הנייד.

מחקרים מעודכנים מצביעים, שיש לכך ערך כלכלי מאד חשוב, בעיקר לארגונים ולעסקים בינוניים וגדולים. עובד נייד מקדיש בממוצע יותר 240 שעות לשנה יותר לעבודתו, לעומת עובד נייח. דהיינו, החיבור הנייד בכל מקום מוסיף שעות עבודה ומעלה את הפריון לעובד הנייד, בלי שההנהלות נדרשות לשלם על תוספת השעות הללו לעובד. יש לזה, כמובן, מחיר אחר (מעבר להשלכות החברתיות): נמצא, שכיום ארגון צריך להשקיע כ- 120 דולרים לחודש על כל עובד נייד, כדי לנהל אותו ולאבטח את התעבורה הניידת שלו. זה מחיר מעט גבוה יותר מהעלויות הכרוכות בהחזקת רשת נייחת לעובד נייח. דהיינו: יש עדיין צורך להשקיע ולפתח כלים יעילים וזולים יותר כדי לנהל, לשלוט ולאבטח עובד נייד.

מה עוד נדרש מהארגונים והעסקים?

המהפכה המתוארת כאן, דעיכת רשתות ה- LAN ומעבר לרשתות WLAN (משולבות ברשתות סלולר וחשמל במקומות מסויימים), אינה מסתיימת רק בהחלפת הרשת עצמה וכלי הניהול והאבטחה שלה. מדובר ב- Ecosystem שלם.

דוגמאות לתהליכי קבלת ההחלטות הנדרשים:

  • ארגונים יידרשו להחליט אם הם משתמשים בענן הפרטי שלהם לצרכים ניידים, או עוברים לענן של ספק שירותים ניידים. די ברור, שעננים של חברות התקשורת זולים יותר ואולי אף מאובטחים יותר. אך מתעוררות שאלות אחרות, למשל של זמינות ואיכות התקשורת.
  • ארגונים יצטרכו להחליט כיצד העובדים מתחברים ברשת ניידת: בסלולר, ב- WiFi פרטי או ציבורי, או בכל האפשרויות לפי זמינותן.
  • המנהלים יצטרכו להחליט מהם הכלים (ומאפייניהם) שיש לספק לעובדים ניידים: מכשיר סלולר, טאבלט, מחשב נייד וכך הלאה. מנהלים יידרשו להחליט על המודלים של חיוב עובדים על צריכת Data פרטית מעבר למכסה שנקצבה להם. הם יצטרכו להחליט על נושאים נלווים דוגמת תחזוקה וביטוח של המכשירים הניידים. נגמר העידן שבו המכשיר הנייד למנהלים ולעובדים היה רק מכשיר הסלולר בלקברי של RIM.
  • הם יידרשו להחליט אם הם משתמשים או מתירים לעובדים להשתמש ביישומים ובתוכנות המורדות בידי העובדים מחנויות ציבוריות (Apps Stores), או שהם מקימים חנויות כאלו בעצמם בארגון. לפי הערכת חברת המחקר פורסטר, כבר ב- 2011 כ- 10% מהארגונים הגדולים בעולם המערבי יקימו "חנויות פרטיות" ליישומים ניידים, במסגרת הרשת הארגונית הניידת שלהם. כך, הם ישלטו ביישומים שהעובדים משתמשים בהם, וימנעו מהעובדים להוריד יישומים מהרשת הציבורית הניידת והפתוחה כמו מהחנויות של אפל, נוקיה, מיקרוסופט, RIM, גוגל (אנדרואיד) וכיו"ב. כיום, לפחות 25% מהעובדים משתמשים בחנויות הללו כדי להוריד מהן יישומים אל המכשיר הנייד שקיבלו ממקום העבודה לצרכי עבודתם. ברור, שהארגונים יאבדו שליטה על התחום אם לא יתחמו אותו במדיניות קשיחה ובמתן תחליפים הולמים לעובדים הניידים.

ארגון WBA (ר"ת Wireless Broadband Alliance) מוביל לגרסה מעודכנת לתקן נדידה (Roaming) ב- WiFi, בדיוק כמו התקן לנדידה סלולרית, שמאפשר לנוע ברחוב או בכל מקום אחר בכל מקום בעולם, בין אנטנות סלולריות ולהישאר מחובר לרשת. התקן החדש לנדידה אלחוטית מכונה WISPr 2.0. הוא יאפשר נדידה גם בין תחנות שידור ואנטנות של WiFi ברשתות WLAN וגם בין אנטנות סלולריות בתקני ה- GSM (לרבות ב- LTE ו- WiMAX). זאת, באופן שקוף לחלוטין למשתמשים.

תקנים אלו ישתלבו, בין היתר, במגוון שלם של מוצרי WiFi הנכנסים כיום לשוק תחת השם הגנרי Wi-Gig, שנדחפים ע"י ארגון Wireless Gigabit Alliance (WiGig). ארגון חזק של התעשייה שדוחף להקצות את תדרי ה- 60 ג'יגהרץ החופשיים לתקנים החדשים הללו.

ארגון WiGig מדבר על מולטי-גי'גהביט באוויר. לא פחות. התקן הראשון הוא של 7 ג'יגה סל"ש באוויר. אחר כך זה יעלה לעשרות ג'יגה סל"ש באוויר. ההערכות מדברות על כך שב- 2015 נראה כמיליארד מוצרי 802.11ac ודומיהם בעולם. זו הרשת המקומית הבאה. ה- LAN מת, אבל הודעת הפטירה שלו טרם פורסמה ברבים.

במקביל, מתפתחים תקנים רבים סביב ה- Ecosystem הנייד. למשל, שירותי NFC המשמשים, בין היתר, לטרנזקציות, רישום ומעקב (מלאי, אנשים, רכיבים) ותשלום נייד (ארנק אלקטרוני). תחום זה מצוי עדיין בתחילת דרכו. גם תחום ה- Ad-Hoc Networks מצוי רק בתחילת יישומו. התקן החדש - WiFi Direct, מצוי ממש בתחילת כניסתו לשוק. טרם ברור אם תקני ה- WiGig הם אלו שיתפסו בחיבורים רחבי הפס בבתים ובמשרדים, בעיקר כדי להעביר מולטימדיה תלת-ממדית למסכים גדולים. אבל, כנראה זה הכיוון. יש תקנים מתפתחים משלימים, שמנסים לסייע להתקדמות במשבצת הספציפית הזו, למשל (וזו רק דוגמה אחת מני רבות): הארגון לתקנים PSIAN, שמפתח את תקן ה- Plasma Antennas, תקן המשפר בצורה ניכרת את היכולת לשדר מולטימדיה בקצבים גבוהים מאוד לטווחים קצרים ובאלחוט. זה נעשה באמצעות אנטנות מבוססות פלסמה. מדובר באנטנה חדישה שפועלת בגישת ה- Selectable Multibeam Antennas. תוך כשנתיים כבר נראה אנטנות כאלו בשוק, עם שימושים מגוונים גם בשווקים ורטיקליים רבים. אנטנה זו תסייע, בין היתר, לנתק את המחשבים שלנו מהשקעים שבקיר. כי במהירויות שניתן יהיה לקבל באנטנות אלו, אין כבר צורך בג'יגה-ביט אתרנט. השתלת האנטנות הללו במכשירים הניידים, החל מהסמארטפונים, דרך נתבי הרשת האלחוטית המקומית (לרבות ב-Femtocell ו- UMA) וכלה במכשירים הטאבלטים הניידים, תוביל ליכולות שידור וקליטה מעולות ומהירות שאין היום במכשירים הללו.

תחום נוסף ומרתק לא פחות מתפתח לו בתחום התכנון והניהול של העיר העתידית עם רשתות Wireless Mesh וסנסורים קטנים בכל מקום. זאת, בין היתר במסגרת ארגונים וניסיונות דוגמת Living PlanIT.

גלישה סלולרית - סיכום

תוך עשור תשתנה סביבת הקישוריות בעבודה וגם בבית לחלוטין. ה-LAN הקווי עתיד למות ואת מקומו תתפוס הרשת האלחוטית. זה יקרה גם בשילוב סלולרי ובחיבורים מקומיים על רשת החשמל (ובמקומות ספורים גם על רשת הקואקס). המהלך הזה החל, והוא בלתי נמנע. מהפכה זו דורשת התארגנות ותהליכי קבלת החלטות לא פשוטים בארגונים ובעסקים. שכן, לשלוט, לנהל ולאבטח רשת עובדים ניידים, הן סוגיות מורכבות בהרבה מאלו שהארגונים והעסקים רגילים אליהן ברשתות המקומיות הקוויות. האתגרים רבים, אבל הם מהווים הזדמנות להתחדשות ולשינוי בהרגלי העבודה של כולנו.

 תגיות המאמר: גלישה, סלולרי, סלולרית, מודם


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שי מור-רשתי, מנכ"ל  Telecom Experts, מהנדס תקשורת מחשבים מומחה בעל תואר שני במנהל עסקים ועם מעל 20 שנות ניסיון בתחומי התקשורת. www.teleco.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שי מור-רשתי

מאת: שי מור-רשתיעסקים - כללי03/08/11926 צפיות
מספר שחקני MVNO יספקו שירותים מתחרים. האם זה טוב או רע לעסקים?

מאת: שי מור-רשתיייעוץ עסקי15/07/11948 צפיות
השוק הישראלי מתכנס סביב ארבע קבוצות תקשורת גדולות: בזק, סלקום, פרטנר ומירס\הוט. האם זה טוב או רע לעסקים?

מאת: שי מור-רשתיטלפונים סלולריים01/07/111306 צפיות
מנהלים, אנשי עסקים וסתם עמך ישראל נוטים לנסוע לעיתים תכופות לחו"ל, לעיתים לצרכי עבודה, לעיתים לצרכי טיול ולפעמים הם משלבים בין השניים. הבעיה: מרביתם נוסעים עם מכשיר הסלולר, ומחייגים אתו מחו"ל או גולשים דרכו מחו"ל (או באמצעות מודם סלולרי של חברת הסלולר).

מאת: שי מור-רשתיטלפונים סלולריים26/05/10957 צפיות
משרד התקשורת מתכוון להוריד את דמי הקישוריות כבר השנה ממחיר של 25.1 אג' ל- 4.14 אג' לדקה לפני מע"מ. בנוסף, דמי הקישוריות ל SMS ירדו מ-2.85 אג' להודעה ל-0.19 אג'. אם אתם שואלים את עצמכם מהם הסעיפים בהסכם הסלולרי שיפילו אתכם לקרשים ? כל התשובות כאן !

מאת: שי מור-רשתיטלפונים סלולריים12/04/101999 צפיות
האם אתם מודעים לרפורמה החדשה של משרד התקשורת ? האם כדאי לרכוש את מכשירים סלולריים מחברת הסלולר ? האם כדאי לרכוש מכשירים בנפרד ולא להתחייב לספק הסלולרי ? כל התשובות – כאן.

מאת: שי מור-רשתיטלפונים סלולריים18/02/101018 צפיות
אנו נמצאים כעת בחלון זמן ובעיתוי מצוין שכל עסק חייב לבחון את ההסכם הסלולרי הקיים כולל בחינת כדאיות להחלפת הספק הסלולרי – כך ניתן להוזיל בשיעורים ניכרים את ההוצאות הסלולאריות של העסק.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20117 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19246 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19361 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19368 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19427 צפיות
סדנת מכירות אינה שייכת רק לאנשי מכירות חדשים, בתחילת דרכם, אלא היא מוצר אפקטיבי ואיכותי אשר מהווה ערך מרכזי בכל חברה, ארגון או עסק באשר הוא אשר שואף לשמור על יציבות כלכלית והצלחה, זאת באמצעות שיפור ושדרוג תמידיים של כישורי הניהול של אנשי המכירות. לסדנת מכירות היכולת להפוך כל איש מכירות באשר הוא למקצועי, חזק וטוב יותר, ללא כל משמעות לוותק או ניסיון, לכן ניתן לראות כי בשנים האחרונות ארגונים רבים בוחרים להשקיע בצוות המכירות מתוך אמונה והבנה כי מדובר על אחד המשאבים החשובים ביותר בארגון.

מאת: yanivshenhavעסקים - כללי12/11/19446 צפיות
עולם המכירות הינו מגוון, רחב ומתחדש כל הזמן. ממש כמו כל מקצוע אחר, על העוסקים בתחום להכיר באופן העמוק והרחב ביותר את רזי המקצוע וללמוד אותם באופן מקצועי ויסודי. קורס מכירות נוצר במטרה לקדם ארגונים וחברות שונות באמצעות שיפור מיומנויות המכירה של אנשי המכירות של הארגון, ובכך להגדיל את הרווחים וההכנסות של אותו ארגון. מדובר על השקעה חכמה ומשתלמת במיוחד אשר ניתן לראות כי יותר ויותר בעלי ארגונים בוחרים לקחת, ובצדק.

מאת: ישראל רף עסקים - כללי05/06/19914 צפיות
מסרים ממותגים בעציצים הם הפתרון האולטימטיבי, לרוצים להעמיק את זהות המותג בתודעת הצרכנים, הלקוחות והעובדים שלכם עם מתנה מקורית ובעלת ערך. אילו קבלתם עציץ ממותג עם ברכה אישית או עסקית, המתנה שקיבלתם תוצג אצלכם על השולחן במשרדכם זמן רב לאחר הכנס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica